Wyjazd za granicę.. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd za granicę..

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Wyjazd za granicę..

Witam jestem nowa na forum.. Chciałabym zasięgnąć porady ponieważ BARDZO bym chciała wyjechać do Niemiec. Marzyłam o tym odkąd pamietam. Niestety mój los sie tak potoczyl, że zostałam samotną matką 2 dzieci.. Nie mam ani rodziny w Niemczech ani znajomych i tutaj rodzi sie pytanie jak zorganizowac sobie taki wyjazd czy w ogóle poradzę sobie sama w obcym kraju z 2 dzieci (jedno ma 12 lat a drugie 3 latka) tutaj w Polsce brak perspektyw, mam tylko wykształcenie śednie pracuje na umowe zlecenie za 1000 zł i otrzymuje od ojca mojego starszego dziecka alimenty 500 zł , mieszkam sama z dziecmi i samych opłat mam prawie 1000 zł sad to jest po prostu wegetacja... Zaczęłam wiec poważnie myslec o wyjeździe bo co nas tu w Polsce czeka??? I tutaj pytanie czy są tu osoby które by mi poradziły jak sie zabrac do tego i czy w ogóle dam rade?? Jak tam załatwić prace , mieszkanie ,szkołe i przedszkole dla dzieci? Dodam że moja znajomość języka niemieckiego jest na poziomie podstawowym..

Zobacz podobne tematy :
Odp: Wyjazd za granicę..

Masz dwojke dzieci, brak znajomosci jezyka, brak znajomosci w niemczech.... i podejrzewam, brak oszczednosci.
Po pierwsze zacznij odkladac pieniadze. Napisalas, ze dostajesz alimenty tylko na starsze dziecko, a co z mlodszym?
Po drugie ucz sie niemieckiego (za darmo mozna w necie) i moze dzieci tez troche ucz (niemieckie bajki itd).
Po trzecie w Twoim wypadku to chyba najlatwiej byloby pojechac przez jakas agencje pracy do sprzatac albo opiekunka, ale wtedy nie wiem co z dziecmi. Nie mozesz dzieci zostawic na pare miesiecy z dziadkiami, zanim sie ogarniesz w Niemczech?

3

Odp: Wyjazd za granicę..

Jakie mogą być konsekwencje, za pozostawienie dzieci z dziadkami,czy ojcem dziecka,jak nie ingerował w życie dziecka?Mówię o wyjzdzie jednego z rodziów za granicę do pracy.Czy po ok 3 miesięcy,jest możliwość ściągnięcia dzieci ,za granicę na stałe.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd za granicę..

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018