Zakupy w marketach z dostawą do domu - przesada czy wygoda? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Zakupy w marketach z dostawą do domu - przesada czy wygoda?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1

Temat: Zakupy w marketach z dostawą do domu - przesada czy wygoda?

Od jakiegoś czasu niektóre sieci proponują usługę w której można wybrać towary na nasze zakupy, stworzyć wirtualny koszyk ( poza tymi objętymi akcyzą typu alkohol i bodaj papierosy ale co do nich nie jestem pewien ) przez internet, złożyć zamówienie i poczekać aż dostaniemy do pod sam próg za symboliczną w sumie opłatę kilku złotych.

Co o tym myślicie? Czy to przesada, zbytnie wygodnictwo, lenistwo czy dobrodziejstwo naszych czasów pozwalające nam zamówić 'wszystko' po raz kolejny do naszego domu ograniczając nasze pole manewru prawie do minimum?

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zakupy w marketach z dostawą do domu - przesada czy wygoda?

Bardzo dobre rozwiązanie. Chyba tylko dlatego, że nas jest dwie robie takie zakupy może ze dwa-trzy razy do roku. Ale na przykład moja znajoma dla 5-osobowej rodziny i wielkiego psa robi takie zakupy chyba co miesiąc. To żadna frajda jechać do marketu po wory karmy, makaronów, ryżu, puszek wszelakich, mąki, cukru, itp; itd jak można to wszystko mieć z dostawą do domu. To się zamawia a po zakupy dzie po bardziej delikatesowe  artykuły, mięso, warzywa itp. I wtedy też można iść do sklepików firmowych, warzywa kupować w warzywniaku, a mięsow mięsnym, bo nie ma się na głowie jeszcze tony innych zakupów.

3

Iceni, chyba myślisz o czymś innym niż Metyl...
Ja kojarzę normalne internetowe markety z produktami w normalnej, nie hurtowej ilości i w normalnych, albo wręcz nieco wyższych niż przeciętnie cenach, z tym, że zakupy dowiozą Ci do domu, od jakiejś tam kwoty nawet za darmo. Z tym, że mało opłacalnie jest robić takie zakupy na rok czy choćby na kwartał, bo i tak płacisz za produkty tyle, co w sklepie za rogiem.

Fajna opcja dla osób mieszających samotnie. Ja np. pracowałam kiedyś po 12h/doba plus dojazdy dodatkowo i gdyby nie to, że pode mną mieszka moja mama, która zajęła się zakupami, to mogłabym mieć problem.

4 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-12-30 23:03:47)

Nie, nie. O normalne supermarkety mi chodzi - tutaj już prawie każda sieć świadczy takie usługi, Tesco, ASDA, M&S itd...  Może to tak wyszło niejasno z tego co napisała, małe zakupy, codzienne też można zamówić, tylko za zakupy poniżej pewnej kwoty trzeba dodatkowo płacić za transport  (chyba 5?), ale to dokładnie te same artykuły co w normalnym sklepie, w tej samej cenie (czasem odrobinę taniej).

Napisałam, że ja robie pare azy do roku, bo dla nas dwóch to i tak robię zawsze po drodze z pracy zakupy, więc nie mam potrzeby - dwa, trzy razy do roku to wychodzi najcześciej czasem w zimie, jak złapią mrozy i mi się nie chce latać po sklepach, przed świętami, przed jakimiś imprezami domowymi. Bo normalnie, to przecież nie będę zamawiać paczki makaronu, bochenka chleba i czegoś tam jeszcze big_smile nie ma sensu wtedy.

Ale tak jak wspomniałam, moja znajoma z liczniejszą rodziną juz rutynowo po wypłacie zamiast na zakupy jechać robi je online. Nie żeby jakieś hurtowe ilości zamawiała, ale po jednej rzeczy dla 5 osób to i tak się czasem w bagażnik nie mieści big_smile

5

Metyl napisał/a:

Co o tym myślicie? Czy to przesada, zbytnie wygodnictwo, lenistwo czy dobrodziejstwo naszych czasów pozwalające nam zamówić 'wszystko' po raz kolejny do naszego domu ograniczając nasze pole manewru prawie do minimum?

Korzystam, mniej więcej raz na dwa tygodnie, i bardzo sobie chwalę. Nie jest to dla mnie ani wygodnictwo, ani lenistwo, tylko sposób na uniknięcie zbędnego marnowania czasu.

6

Błogosławieństwo! Ja chętnie z tego korzystam- mogę na spokojnie wybrać zakupy, żadna baba o karpia mnie nie leje, mam na bieżąco podliczane wydatki, nie stoję w kolejce, nie ulegam pokusom promocji i kupuję tylko to,co mam na kartce, jak zastanawiam się, co jeszcze mam dokupić, to nie szuakam w pamieci, tylko rozglądam sie po domu.. no rewelacja.

I co też jest istotne: oszczędzam stresu pracującym w marketach ludziom. Nie obijam się tez o "apaczy" którzy tylko udają, że robią zakupy, w wiekszości tylko oglądając towar na półkach.

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

7

Ja generalnie nie mam problemu z chodzeniem po zakupy, ale uważam, że to bardzo dobra opcja. Zwłaszcza przed świętami. Chodzę z moją mamą na zakupy albo robię zakupy za nią, bo nie powinna dźwigać ciężkich toreb nie wiadomo jak często. O ile w normalne dni tygodnia jest w miarę spokojnie, to ostatnio przed świętami to był dramat. Z każdej strony ktoś się rozpycha, wpada, szturcha po nogach wózkiem sklepowym. Mnie to doprowadza do obłędu, mam małą tolerancję na obcych ludzi stojących albo kręcących się zbyt blisko.

"Si vis pacem - para bellum"

8

często korzystam, po pracy i treningu nie mam siły na tachanie worów a do tego nie mam auta więc słabo sobie wyobrażam większe zakupy bez tej opcji, zazwyczaj zamawiam wszystko tak na 2 tyg i mam dowóz gratis

9

U mnie niestety nikt nie oferuje. Za małe miasto. Gdyby było to bym korzystał. Często jest tak że wychodzę wcześnie rano a wracam późnym wieczorem i nie ma kiedy zrobić zakupów.

10

Nie robie takich zakupów - mamy auto wsiadam i kupuje a codziennie i tak sie dokupuje chleb czy nawet wedline.

11

Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla osób niepełnosprawnych czy starszych, ale też dla niezmotoryzowanych jak trzeba zrobić trochę większe zakupy. Jednak minus jest taki, że nie można sprawdzić np. terminu ważności i można dostać produkty, które lada dzień się przeterminują.

12

Choć nie lubię robić dużych zakupów do domu (spożywka, chemia gospodarcza), to - biorąc pod uwagę, że raczej nie robię zapasów, bo potrzebne produkty kupuję w miarę na bieżąco, wszystko mam niemal pod nosem, a do tego samochód - z możliwości, jaką w tym przypadku daje sieć, nie korzystam.

Za to faktem jest, że nienawidzę tego szaleństwa, które dopada ludzi przed świętami. Ja sama, aby oszczędzić sobie wątpliwej przyjemności uczestniczenia w zakupowym tłoku, wszystko co mogę, nabywam z wyprzedzeniem, na ostatnią chwilę zostawiając niezbędne minimum.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

13

Sama nie korzystam z takiego udogodnienia, bo żaden market do mnie nie dojeżdża, ale wiem, że znajoma robi zakupy w ten sposób. Głównie chodzi o rzeczy cięższe typu zgrzewki wody mineralnej,mleka, mąki bądź cukru. Nie trzeba tachać zakupów po schodach (w bloku nie ma windy), bo robi to pracownik dowożący. Dla mamy z niemowlakiem i pracującym po 10 godzin mężem jest to duże odciążenie.

14 Ostatnio edytowany przez Summerka (2015-03-28 15:06:36)

Idealne rozwiązanie dla starszych schorowanych ludzi pod warunkiem, że korzystają z internetu. Lepsze byłyby zakupy na telefon.

15

Summerka napisał/a:

Idealne rozwiązanie dla starszych schorowanych ludzi pod warunkiem, że korzystają z internetu. Lepsze byłyby zakupy na telefon.

Nie tylko dla starych. Sama mam np. fobię społeczną i o niebo łatwiej było mi znieść jednego pana, który mi te zakupy przynosił i brał za nie opłatę niż całą rzeszę mniej lub bardziej przepychających się, gadatliwych. Do tego chondromalacja chrząstek kolanowych też nie pozwala za dużo nosić a już w szczególności po schodach, więc sklepy internetowe - chwała wam za opcję dowozu, bo oszczędzacie mi i nerwów, i bólu. smile

"Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje."

16

Metyl napisał/a:

Czy to przesada, zbytnie wygodnictwo, lenistwo czy dobrodziejstwo naszych czasów pozwalające nam zamówić 'wszystko' po raz kolejny do naszego domu ograniczając nasze pole manewru prawie do minimum?

Zamawiam z Leclerca i Tesco, czasem Frisco, jeśli nie ma tego, czego potrzebuję. Tak, jestem leniwa, zbytnio wygodnicka dlatego lubię "dobrodziejstwa naszych czasów", które pozwalają mi na rozwój tych cech mojego charakteru smile

17

Fajna sprawa a szczególnie, gdy już się nie ma czasu na duże zakupy to zawsze można zamówić z dostawą do domu sama tak często robie i jest to super sprawa dla wygody samej siebie. Po co to tachać do domu jak ktoś za Ciebie może to zrobić. Polecam na przyszłość.

18

Poza tym, wiem sama po sobie bo czasami robię zakupy w tym markecie frisco, jak siadam do kompa i robię zamówienie, to biorę tylko to co mi potrzeba, a jak idę do sklepu, to wychodzę z drugą taką ilością, co mam na liście, a i tak w danym momencie mi to nie potrzebne. Więc jest taniej przez Internet :-)

19

Jeżeli ktoś chce korzystać z takiej oferty to może, jego sprawa. Zauważam w niej element lenistwa, ale nie szkodliwego. Sam wolę gdzieś pojechać i kupić to co widziałem na własne oczy.

20

Nie nazwałabym tego lenistwem, ale np. rozsądnym dysponowaniem czasem, ja wolę spędzić czas z rodziną niż na zakupach.

21

Żadne rozwiązanie, które oszczędza czas i ułatwia życie nie powinno być nazywane lenistwem czy wygodnictwem. Idąc tym tropem to korzystanie z pralki jest lenistwem smile W szwendaniu się z wózkiem po hipermarkecie nie widzę nic korzystnego ani rozwojowego, więc bez żalu można z tego zrezygnować na rzecz pożyteczniejszego spędzenia czasu (lub chociaż przyjemniejszego)

22 Ostatnio edytowany przez cslady (2015-04-27 22:33:36)

Czasami to faktycznie wygoda. Teraz mam samochód, więc wolę sama podjechać do sklepu. Robię to zwykle o 6-7 rano, kiedy nie ma tłumów i na kilka dni mam spokój z zakupami. Jeden raz rzeczywiście skorzystałam z możliwości dostawy do domu, ponieważ byłam po zabiegach i nie mogłam niczego nosić ani generalnie wychodzić, a partner wyjechał na weekend. Nie chciałam nikogo fatygować, więc pomyślałam, że skorzystam z tej super opcji. I to w sumie był mój ostatni raz, bo dostawcy nie chciało się wnieść do windy 3 litrów wody mineralnej i 4-5 kg warzyw itp. Fakt, że ten chłopaczek był rachityczny i wyglądał na zagłodzonego, ale to chyba przesada. big_smile Na szczęście ochroniarz spokojnie wniósł, ale nie ufam już kurierom pod względem zamawiania ciężkich rzeczy.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Zakupy w marketach z dostawą do domu - przesada czy wygoda?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021