Mozesz byc chrzestna ale prezenty dla małej musza byc bogate. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Mozesz byc chrzestna ale prezenty dla małej musza byc bogate.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Mozesz byc chrzestna ale prezenty dla małej musza byc bogate.

Siostra zapytala czy chce byc chrzestna ale czy wiem ze to sie wiaze z kosztam.Pracuje jako sprzedawca i kasy nie mam za duzo.A ona ciagle gada o tej kasie .Dzis nawet powiedziala ironicznie ze nie chce na prezent jakis szmat z lumpeksu dla dzidzi.to chyba przesada.kurcze czy to sie nie liczy ze jestesmy rodzina?tak sobie mysle ze chyba jej powiem ze nie chce byc chrzestna no bo przeciez jestem za biedna sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mozesz byc chrzestna ale prezenty dla małej musza byc bogate.

Dla niektórych liczy się tylko kasa niestety...

Ja też mogę być chrzestną niedługo (przynajmniej tak mówią rodzice), a jeszcze studiuję. Wiem, że to się wiąże również z jakimiś kosztami, ale też bez przesady. Może tylko jeżeli chodzi o chrzest

3

powiedz jej może wprost, że jak szuka chrzestnej w celach finansowania prezentów dziecku, to że szuka w złym miejscu. Niby miła propozycja, ale własnie, pisze "niby" miła, bo tak na prawde by była miła jakby to było normalne podejście, a nie myślenie o prezentach, ona widocznie z tych, co to na pokaz wszystko robią. Tego typu postawa mi sie bardzo nie podoba, ja szanuje osoby wierzące, ale tak prawdziwie - w głębi serca i w swoich czynach, a nie takich, co dla nich np. chrzest czy komunia to jest okazja do pokazania się, albo patrzenia kto co i ile dał. Pierwsi chrześcijanie otrzymywali chrzest przez zanurzenie sie w wodzie, był to symbol, nie było żadnych prezentów i tego typu całej otoczki, jaka teraz jest. Ważny był sakrament i przeżycia duchowe, nie sfera materialna. Moim zdaniem trzeba być dość płytkim człowiekiem jednak, żeby sprawy materialne cenić jako te najważniejsze, Twoja siostra widać nie do końca rozumie wyznawaną przez siebie religię i co za tym idzie, dla mnie ma postawę niestety obłudną...

4

anulkabidulka napisał/a:

Siostra zapytala czy chce byc chrzestna ale czy wiem ze to sie wiaze z kosztam.Pracuje jako sprzedawca i kasy nie mam za duzo.A ona ciagle gada o tej kasie .Dzis nawet powiedziala ironicznie ze nie chce na prezent jakis szmat z lumpeksu dla dzidzi.to chyba przesada.kurcze czy to sie nie liczy ze jestesmy rodzina?tak sobie mysle ze chyba jej powiem ze nie chce byc chrzestna no bo przeciez jestem za biedna sad

A dlaczego chciałabyś zostać chrzestną?

5

Dziecku się nie odmawia ale w takim przypadku raczej powiedziałabym "nie". Ciebie siostra uświadomiła, że wiąże się to z kosztami, Ty za to uświadom siostrę od czego są rodzice chrzestni. Kiedyś byłam z moim chlopakiem u księdza, po zaświadczenie dla niego właśnie do chrztu jego teraz już chrześnicy, ksiądz poza papierkiem dał mu jeszcze mini wykład, w którym potwierdził, że owszem wiąże się to z kosztami ale przede wszystkim decyduje się na zastąpienie Małej rodziców, gdyby w życiu zaszła taka potrzeba, że bierze na siebie także obowiązek wychowania Małej.

Nie musisz być chrzestną, możesz zostać super ciocią, która zawsze coś doradzi, będzie dla dziecka, później młodego człowieka przyjacielem. Prezenty nie zastąpią nigdy więzi miedzyludzkich i uczuć.

A siosta, póki ją stać niech kupuje wszystko z najwyższej półki, ja jako, że studiuję jeszcze kupuje Małej ciuszki w lumpeksach i jej mama o tym wie, nie robi tragedii, wręcz przeciwnie jest jej miło, że zawsze coś Małej od siebie dam, wybierm rzeczy niezniszczone, ładne, także poza ceną nie różnią się niczym od tych z normalnych sklepów. A takie dzieci mają to do siebie, że rosną jak zwariowane, wolę więc za te 20zł kupić jej kilka rzeczy, niż połowę bluzeczki (bo ceny ciuszków i akcesoriów dziecięcych są moim zdaniem kosmiczne!).

6 Ostatnio edytowany przez nokiaaa (2014-06-11 19:39:11)

przypomniało mi sie...
rok temu dostalismy od chrzestnego wspaniałą "czajna gitarę" za 38zl z pepko:D
i co?
na święta my daliśmy prezent też podobnej ceny za 30zl:))))))
nie stac, nie dajesz. 1wyplata na rodzine, my kasy nie mamy.
po miesiącu w gosciach zapytalam o gitare, niestety zepsuła się po trzecim koncercie.
chińskie badziewie:)

'Netkobiety są kompasem w moim życiu'

"mam czas dla każdego absurdu"

7

Iceni napisał/a:
anulkabidulka napisał/a:

A dlaczego chciałabyś zostać chrzestną?

Dlatego ze uwielbiam mała i jest moja siostrzenica.Nie rozumie tego ja jak bym mialo dziecko to poprosilabym siostre o zostanie chrzestna choc by byla na bezrobociu i miala stan konta 0,00.

8

Zapytaj się więc swojej siostrze kogo potrzebuje...  sponsora czy chrzestnej dla dziecka.
Mojej siostrze też "odbiło" gdy tylko poczuła inną kasę w UK i zmieniła się o co najmniej trylion stopni..  he he  ale ja życzę jej szczęścia i tylko szczęścia bo na nic innego mnie nie stać.
Twojej życzę aby też się szybko..  odmieniło ale tak na lepsze.
Pozdrawiam.

9

Siostra to w jakim świecie żyje? Teraz ogłoszenia dają, żeby tylko ktoś się znalazł. Niech siostra nie wydziwia i zejdzie na ziemię. Katoliczka z niej żadna. Chrzestny nie jest od prezentów, a od pomocy w wychowaniu w wierze.

Lepiej odmówic, bo na komunię będziesz musiała wziąc kredyt, na 18-tkę nie lepiej, a na wesele chrześnicy dom pod zastaw pójdzie.

10

Współczuje Ci takiej sytuacji, ale ja mam podobną. Z tym że ja dowiedziałam się że rodzice mojej chrześnicy oczekują "drogich"  prezentów dopiero po 2 latach. Bo przeciez mnie stać i powinnam dawać wszystko z najwyższej półki ;/

11

Rodzice mojego chrześniaka zrobili listę prezentów komunijnych i rozesłali ją drogą mailową do wszystkich zaproszonych gości. Na samym dole była linijka żeby prezenty wybierać tylko z tej listy i swój wybór potwierdzić u rodziców. Dodam tylko, że ceny zaczynały się od jakiś 250 zł.

12

http://www.youtube.com/watch?v=wd4YgudTcnM

13

Dla mnie to niewyobrażalne, żeby ktoś mógł tak powiedzieć! Ale jeżeli tak się podchodzi do sakramentów, to ja się nie dziwię, że dla wielu osób ślub kościelny to "papierek".

Jedyne wyjście to powiedzieć siostrze, że dla Ciebie bycie chrzestną to co innego niż dawanie drogich prezentów. Uświadom ją, że nie możesz pozwolić sobie na wiele, niech ona podejmie decyzję.

14

nokiaaa napisał/a:

przypomniało mi sie...
rok temu dostalismy od chrzestnego wspaniałą "czajna gitarę" za 38zl z pepko:D
i co?
na święta my daliśmy prezent też podobnej ceny za 30zl:))))))
nie stac, nie dajesz. 1wyplata na rodzine, my kasy nie mamy.
po miesiącu w gosciach zapytalam o gitare, niestety zepsuła się po trzecim koncercie.
chińskie badziewie:)

wiesz co tobie to bym nawet prezentu za 1 zl nie zrobila bo nie warto, masakra

15

Świat schodzi na psy!
Ludziom normalnie poprzewracało się w głowach!
Może jestem jakaś staroświecka, ale nawet w kręgu moich bliskich, znajomych czy rodziny, nie raz już słyszałam teksty o tym, jak to "opłaca" się poprosic konkretną osobę na chrzestną / chrzestnego, bo ma dużo kasy... Co mi popada w paranoję. Dziś liczą się już tylko pieniądze, nic więcej. A potem taka wielka znajomosc sie rozpada, bo prosiło się pierwszą lepszą koleżankę tylko dlatego, że jest kasiasta, i dziecko zostaje całkowicie bez chrzestnej. Nawet w mojej rodzinie był taki przypadek. Czy dorośli czasami troszeczkę nie zapomnieli się w tym wszystkim, nie pogubili?
Dla mnie najlepszą partią na chrzestnych będą osoby w moim kręgu, z którymi jestem blisko i którym mogę w pełni zaufac! Aby byc pewną, że moje dziecko w razie potrzeby, nie pozostanie same!
Właśnie, ludzie już całkowicie zapomnieli o tym, po co tak naprawdę są chrzestni.
To nie są sponsorzy od drogich zabawek, tylko osoby, którym bezgranicznie ufamy, że jeśli spotka nas coś złego, to nasze dzieci będą miały zapewnioną opieke.
Czy to nie o to w tym wszystkim chodzi?

16 Ostatnio edytowany przez merely_amused (2014-07-03 20:38:51)

Mój chrzestny do pewnego czasu dawał mi na urodziny oszałamiające 10zł i to tylko wtedy, gdy w czasie urodzin (lub przed albo po nich) go odwiedziłam.

Od jakichś 15 lat się nie widzieliśmy, na moją osiemnastkę nawet nie zadzwonił z życzeniami, bo co do prezentu, nie miałam wymagań, by w ogóle coś dostać.

Zaprosił mnie na facebooka nie wiem po co, bo życzeń na urodziny nadal niet, mimo przypomnienia od portalu.

Z kolei obecnie sama jestem chrzestną i powiedziałam mojej siostrze, że teraz pracuję w Polsce (wcześniej byłam parę lat za granicą) i że niestety nie stać mnie na bardzo drogie prezenty. Zawsze jak wpadam w odwiedziny to daję maluchom jakiś drobiazg i przede wszystkim spędzam z nim mnóstwo czasu, bawimy się, czytam im, zabieram na lody i dzieciaki zachwycone. Myślę, że o to chodzi w byciu chrzestną, żeby poświęcać uwagę chrześniakom, a nie ładować kasę w prezenty.

Pogadaj z siostrą i przedstaw jej swoją sytuację, powinna zrozumieć, a jeśli nie, to odmów i powiedz, że nie stać cię na jej kosmiczne wymagania odnośnie prezentów.

17

DZIS SIE ODBYL CHRZEST.ZOSTALAM SWIADKIEM CHRZTU BO TO W KATOLICKIM KOSCIELE I SPOKO.ZASKOCZYLA MNIE SIORA BO DALAM KASE A SIORA ZWROCILA MI 200 STOWY Z TEGO BO POWIEDZIALA ZE ZA DUZO DALAM JAK NA MNIE.(W DOMYSLE ZE JESTEM SAMOTNA NO I NIE ZBYT BOGATA....HMMM)MIMO WSZYSTKO ŁADNIE Z JEJ STRONY  ...)NO I  TAK SOBIE MYSLE ZE SIE TAK PRZEJMOWALAM A NIE WARTO BYLO.

18

Ale łaskawa big_smile

200zł zwróciła...

Dla mnie ten zwrot tylko zwiększa absurdalność sytuacji.

19

ZaubererDE napisał/a:

Ale łaskawa big_smile

200zł zwróciła...

Dla mnie ten zwrot tylko zwiększa absurdalność sytuacji.

eeee  tam, dla mnie to znaczy ze nie jest tak pazerna na kase jak myslalam

20 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2014-07-20 21:40:29)

a ja bym się obrazila ze oddala pieniądze i nie wzielabym z powrotem ich,
zastanawiam się komu tu bardziej zależy na kasie
bez przesady to był chrzest, moglas dac tyle na ile cie stać, nawet te 50 zl i nie zabierać
na moje to jedz z jakims prezentem za jakiś czas fajnym, np. body , posiedz u siostry trochę,

21

mariola856 napisał/a:

a ja bym się obrazila ze oddala pieniądze i nie wzielabym z powrotem ich,
zastanawiam się komu tu bardziej zależy na kasie
bez przesady to był chrzest, moglas dac tyle na ile cie stać, nawet te 50 zl i nie zabierać
na moje to jedz z jakims prezentem za jakiś czas fajnym, np. body , posiedz u siostry trochę,

nie obrazilam sie bo oddala w tym sensie ze uwaza ze to za duzo bylo i od sumy ....zł odjete 200zł to wystarczy,poza tym wiedziala ze ta kase pozyczylam...mi tam nie zalezy na kasie .a te 2 stowy to juz oddalam tej osobie ktora mi pozyczyla.nie pojade do niej bo razem jeszcze mieszkamy..:)

22 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2014-07-21 06:50:26)

acha, no wiem ze to było od sumy jakies tam nie wnikam jakiej , ale było po prostu tyle nie dawac bo to trochę szopka oddawanie prezentu tym bardziej ze zapożyczyłaś się,
ale dobrze ze się dogadaliście miedzy sobą i ok
to najważniejsze

23

Ludziom się w głowach przewraca. Chrzczą dzieci na potęgę, nawet nie wiedząc, po co się to robi.
Ja mojego dziecka chrzcić nie chcę, jestem agnostykiem. Ale oczywiście w rodzinie męża robią o to aferę, bo 'jak się dziecko będzie czuło, jak koledzy z klasy będą dostawali wypasione prezenty komunijne'. Bo oczywiście wszystkie sakramenty sprowadzają się do jednego - do imprez na pokaz, kasy i prezentów wink

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Mozesz byc chrzestna ale prezenty dla małej musza byc bogate.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021