Jak ich przekonac.. Pieniadze - chlopak - wakacje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak ich przekonac.. Pieniadze - chlopak - wakacje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Jak ich przekonac.. Pieniadze - chlopak - wakacje

Witajcie!
Chicialabym sie Was poradzic, co mam zrobic w tej sprawie..
Mam 21 lat, studiuje. Moj chlopak dostal sie pol roku temu na stypendium do kraju, ktorego ja jezyk studiuje, zyje tamtejsza kultura, historia. Ale jeszcze nigdy nie mialam okazji tam byc. W lipcu koncza sie nam obojgu zajecia, chcemy spedzic ten ostatni miesiac jego pobytu tam razem.
Problem w tym, ze moi dziadkowie uwazaja taki wyjazd za strate pieniedzy, jesli jade tam tylko na miesiac i to w celach turystycznych.. (Wspieraja pomysl ze stypendium, pomoga mi, ale to dopiero za rok).
A ja zarobilam sama na ten wyjazd, nikogo nie prosze o pieniadze, nie chce ani grosza. Od 14. roku zycia moje wakacje wygladaja tak, ze stoje na zmywaku lub ´kelneruje´w jakiejs restauracji.. Chcialabym w koncu cos sobie za te prace sprawic.
Tylko boje sie, ze dziadkowie slyszac ´ze mam tyle pieniedzy, zeby sobie na taka ekstrawagancje pozwolic´przestana mi pomagac finansowo..
Nie chcialabym tez wspominac, ze mam chlopaka, bo.. mi po prostu niezrecznie. Wiem, to moze dziwnie wygladac, ale ja po prostu nie lubie rozmawiac o sprawach sercowych z rodzina. Glupio mi.
Czy macie moze jakis pomysl, zeby porozmawiac z dziadkami, tak, by nie stracic ich pomocy? (Z ich pieniedzy nie kupuje tej podrozy, to tylko i wylacznie moj wklad..)
Ta podroz to moje wielkie, ogromne marzenie..

Mozecie mi porazdzic, jak ich przekonac?

Pozdrawiam,
Amaretto

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak ich przekonac.. Pieniadze - chlopak - wakacje

Masz 21 lat, czyli według prawa jesteś dorosła. A dorosłość zaczyna się wtedy, gdy sami podejmujemy dotyczące nas decyzję i sami ponosimy ich konsekwencje.
Chcesz jechać, masz swoje pieniądze, więc jedź. W końcu kiedy będzie lepszy czas na beztroskie podróże? A dziadkom powiedz po prostu, ze wyjeżdżasz, gdzie wyjeżdżasz i że będziesz dzwonić, żeby sie nie martwili.
Piszesz, ze pracujesz od wieku nastoletniego... najwyżej, gdy dziadkowie odetną dopływ kasy będziesz miała szanse na szybsze usamodzielnienie się i dorosłość. Bo tak to będziesz do końca życia zastanawiać się, co powiedzą dziadkowie na jakąkolwiek Twoją decyzję.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Dziekuje Ci za porade wink
Moze ktos jeszcze ma jakis pomysl?

Pojechac pojade i tak, bardziej martwie sie tym, jak im to powiedziec...

4

Amaretto napisał/a:

Dziekuje Ci za porade wink
Moze ktos jeszcze ma jakis pomysl?

Pojechac pojade i tak, bardziej martwie sie tym, jak im to powiedziec...

Normalnie, że to Twoja "podróż życia", marzenie, sama zarobiłaś na ten cel pieniądze i jedziesz i jesteś bardzo tym faktem podekscytowana smile

bbasia dobrze napisała - dorosłość wiąże się z samodzielnym podejmowaniem decyzji i brania za nie odpowiedzialności smile

5

To Twoje pieniądze i to Ty ciężko na nie pracowałaś (domyślam się że nie leżałaś i pachniałaś) więc jedź.

Jak to powiedzieć? Prosto. Jadę i już.
Nie martw się tym że odetną Ci pieniądze, najwyżej odetną, poradzisz sobie, a najgorsza cholera to całe życie być na cudzej łasce.

6

Amaretto
Naturalnie ,że bycie na czyjejś łasce może być uciążliwe, niestety trzeba też przyjmować warunki darczyńców ,( w tym przypadku dziadków) z szacunku dla nich.
Radziłabym Ci szczera rozmowę ,może troszkę przypomnienie im ich młodości ,pasji , marzeń. To Twoi dziadkowie,na pewno Cię zrozumieją.
Możesz także podać jako argument, że to tylko będzie z korzyścią dla Ciebie zdobyć praktyczną wiedzę o tym kraju i poduczyć się języka, a chyba właśnie w ten sposób efekty nauki są najlepsze? Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Nie wszystko można przeliczać na pieniądze. Dziadkowie pewnie wiedzą ,że masz uzbieraną jakąś tam kwotę i to ich nie obciąży w żaden sposób. Może jednak być tak, że to nie o pieniądze chodzi, ale ze zwykłej troski o Ciebie.
Co by nie było , powinnaś szczerze z Nimi porozmawiać. Powodzenia smile

7 Ostatnio edytowany przez Szarlotkanagorąco (2014-06-09 22:12:51)

Według mnie spraw jest jednak bardziej złożona.

Myślę, że  kluczowe pytanie to jak dużym kosztem twoja rodzina pomaga ci finansowo. Jeśli jest to realnie dla nich bardzo duże obciążenia to nie dziwię się, że mają obiekcje,że chcesz zmarnotrawić sporą sumę pieniędzy, która nie przełoży się na nic. Szczególnie, że jak sama piszesz za rok będziesz mogła i tak jechać tam na stypendium.

Jeśli jednak nie mniej im chodzi o pieniądze, a bardziej o przekonania, to sama powinnaś zdecydować jak chcesz wydać kwotę, którą samodzielnie zaoszczędziłaś.

Kochać sa­mego siebie - to początek ro­man­su na całe życie.
Człowiek nap­rawdę po­siada tyl­ko to, co jest w nim.

8

Jedziesz szukać pracy..?
Ojej nie wyszło, straciłam wszystkie oszczędności, o ja biedna.Help!

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak ich przekonac.. Pieniadze - chlopak - wakacje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018