Czy mam takie trudne życie czy tylko to wyolbrzymiam? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy mam takie trudne życie czy tylko to wyolbrzymiam?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Czy mam takie trudne życie czy tylko to wyolbrzymiam?

To już drugi mój post na forum..Niewiem od czego zacząć. Mój ojciec odszedł od nas gdy byłam mała. Mieszka do tej pory na stałe za granicą. Dopóki nie skończyłam 13 lat,przyjeżdżał kupowal nam różne prezenty, chociaż matki nigdy nie szanował, zawsze ją obrażał nieraz w wulgarny sposób. Pewnych wakacji okazało się że ma kochankę, zabrał mnie do niej na mazury o niczym wcześniej nie uprzedzając Miałam 13 lat. Nie moglam w to uwierzyć. Nic mi nie tłumaczyl, stwierdził że jestem na tyle duża że powinnam zrozumieć. Gdy przez kilka dni ciągle płakałam i nie chciałam nic jeść powiedział że jestem niewychowana i nie potrafię docenić gościnnosći. Przeżyłam ogromny wstrząs i ból. Dwa lata póżniej zachorowalam na depresję, leczyłam ją trzy lata z małymi przerwami. Z matką mam bardzo zły kontakt. Po ciągłych awanturach przyszedł czas na ciche dni. Rok temu skończyłam szkołe, nie moge znależć pracy w zawodzie, a jestem ambitna i inne prace po jakims czasie rzucam. Marze by iść na studia ale w domu nikt mi nie pomoże, musiałabym sama zarobić a nikt mnie nie spiera w rodzinie wszyscy uważają że mam zbyt wygórowane ambicje ze studia nie sa dla mnie. Czuje sie ponizona, niedowartosciowana. Rozpadły sie dwa moje zwiazki teraz rozpadnie sie prawdopodobnie trzeci. Cierpie na huśtawki nastrojów, łatwo wpadam w złość i depresje. Nie radzę sobie, od czasu do czasu przychodzą myśli o samobójstwie...:-( Musialam z kimś sie podzielić bo z dnia na dzień jest coraz gorzej

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy mam takie trudne życie czy tylko to wyolbrzymiam?

Nikt ale to absoltnie nikt nie ma prawa Ci powiedzieć, że nie dasz sobie rady na studiach!!! Jeśli są to Twoje marzenia, chcesz spróbować to do dzieła... Ja jestem przekonana, że właśnie studia SĄ dla Ciebie... Spróbuj chociaż... Nie wiem, o jakim kierunku myślisz, ale jeśli tylko czujesz się na siłach to startuj... Trzymam kciuki.

3

Ale mi to mówi moja rodzina(mama ,babcia)Babcia zawsze mówiła mi ty to chyba bedziesz fryzjerką..sprzeciwiała sie że poszlam do liceum, mówiła że nie zdam matury. Kiedy ją zdalam powiedziała udało ci się. Jak zdałam egzamin końcowy w szkole policealnej powiedziała: udało ci sie. Jakby to wszystko był zbieg okoliczności głupi fart, jakbym nie włozyła w to pracy jakbym była mało inteligentna. Często podczas takich sytuacji wpadałam w szał zaczynałam krzyczec i mówić rzeczy których nieraz żałowałam:( Ale teraz gdy ide do jakiejkolwiek pracy ogarnia mnie paralizujący irracjonalny strach że sie nie nadaję ze mnie nie zaakceptują, że nie dam sobie rady...

4

Zaryzykuję stwierdzenie, że dla większości z nas boi nowe wywania są strsujące, tylko, że jednych ten stres pobudza do działania, a innych paraliżuje.. Spójrz na swoją sytuację z innej strony. Juz się zdołałaś postawić rodzinie i wbrew im skończyłaś liceum, zdałaś maturę, skończyłaś szkołe policelaną. To bardzo dużo, a przecież dokonałaś tego SAMA, bez niczyjego wsparcia. To jest Twój ogromny SUKCES, bo wiem, jak bardzo boli takie "podcinanie skrzydeł" przez najbliższych. Skoro więc osiągnęłaś tak dużo tylko i wyłącznie swoją pracę i uporem to teraz może czas na studia... Jeśli martwisz się o finanse ( wybacz, że poruszam tak drażliwy temat) - zdaję sobie sprawę, że może być to problem. Ale uczelnie po spełnieniu określonych warunkór finansowych przez studenta ( to znaczy dochód w rodzinie na jedną osobę nie może przekraczać okreslonego poziomu) przyznają stypendia. Oczywiście stypendia są zwykle wręcz "głodowe", ale chyba lepiej chociaż tyle dostać niż kompletnie nic...

5

Jeśli umiesz liczyć, licz na siebie. Prawda stara jak świat. Dam Ci radę, jeśli rodzina tak nisko celuje a Ty masz ambicje to sorki za dosłowność ale olej ich podejście. Im wcześniej i radykalniej tym lepiej. To trudne ale wykonalne. Nie powiem Ci "spróbuj" tylko "zrób to" konsekwentnie z przekonaniem, że to nie próba, to Twoja szansa. Pogadaj ze sobą, z własnym ego. Być może odkryjesz że jest malutkie, zagubione i przestraszone. Podnieś je w sobie. To nie świat wokół jest problemem. Ten problem nazywa się "ja sama". Jesteśmy zdolni góry przenosić jeśli się nie boimy i wierzymy.

I jeszcze jedno: myśli o samobójstwie to cecha słabeuszy. Ty do nich nie należysz. Jestem tego pewien, bo potrafisz dobrze zdiagnozować sytuację w jakiej jesteś i pisząc tu dajesz dowód, że chcesz coś zrobić. I to jest droga, z której nie możesz zawrócić. Jestem pewien, że dasz radę. Tylko nie bój się, pokonaj swój strach. Poczujesz sie lepiej, pewniej. Świat stoi przed Tobą, złap go za gardło i walcz o swoje ambicje, pragnienia i marzenia. Trzymam kciuki.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy mam takie trudne życie czy tylko to wyolbrzymiam?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018