Strach przed wodą - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Strach przed wodą

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Strach przed wodą

Czy ktoś z was tak panicznie boi się wody jak ja???
Boję się morza, sama do niego nie wejdę, boje się jeziora, wejdę sama bo nie ma już tak dużych fal ale nie zamoczę się dalej niż po pierś, nie potrafie pływać i histerycznie boję się utopienia, w rodzinie śmieją się ze mnie żę kiedyś z takim lękiem utopię się pod prysznicem:P

Nie boję się wody w sęsie mycia, ani picia jako napoju, przerażają mnie duże zbiorniki wodne, chociaż latem lubię posiedzieć nad jeziorkiem, albo morzem...unikając bliskiego spotkania hhehe

Ktoś też tak ma???

Nie chcę rad jak się tego pozbyć, bo nie jest to tak uciążliwe, kazdy się przecież musi czegoś bać. Pisze ten post z ciekawości, czy są tu osóbki z takim lękiem ja ja:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Strach przed wodą

Tak biedroneczko nie tylko Ty tak masz,bo ja również panicznie boję się wody.Jako dziecko topiłam sie i od tego czasu koniec....Wyjeżdzam na plaże,ale tylko po to aby sie poopalać i żeby dzieci miały przyjemność.Wchodzę do wody ale tylko do pewnego momentu.Pływać nie umiem i wcale nie chce sie nauczyć.Wcale nie jest mi wstyd przed znajomymi.Nauke pływania dzieci pozostawiam mężowi...Pozdrawiam

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

3

W tym sęk, że ja się nigdy nie topiłam, ani nic mam to i już, ale też się na wstydzę:)

4

No własnie masz tak i nic nie poradzisz.Każdy ma jakieś swoje lęki.Ważne,że lubisz chociaż posiedzieć na plaży i to Ci daje przyjemność...Nie przejmuj sie tym co mówią inni i na siłe nie próbuj nic zmieniać:)

5

Powiem ci szczerze że nie mam zamiaru tego zmieniać, choć czasem wkurza mnie że na plaży służę znajomym do pilnowania rzeczy jak oni idą pływać:P ale cóż taki nasz los:P

Btw jestem zodiaklanym lwem, a koty jako takie wody nie lubią:)

6

A ja jestem rak i powinnam wode uwielbiać a jest wręcz przeciwnie:) Ale co tam niech pływają Ci którzy uwielbiają... mi wystarczy wanna hehe

7

o tak wanna jest super:):)
Bo ty jesteś oliwka taki rak pustynny:)

8

U mnie podobnie jak u oliwki taki lęk bierze się z tego, że się topiłam jak byłam mała. Trochę go przezwyciężyłam ucząc się pływać, z tym, że pływam tylko na basenie - muszę wiedzieć jaka jest głębokość itd, wiec pływanie w jeziorze czy w morzu odpada.

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

9

Ja nawet w basenie nie popływam:)

10

Ale to jest dobry sposób  na pokonanie tego lęku, uwierz:) znasz głębokość, widzisz wszystkie brzegi, a poza tym jest ratownik - czego chcieć więcej:)

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

11

Suchej wody::):):)

12

oliwka napisał/a:

Tak biedroneczko nie tylko Ty tak masz,bo ja również panicznie boję się wody.Jako dziecko topiłam sie i od tego czasu koniec....

Dołączam do Was dziewczyny,ja też panicznie boję się wody.
Podobnie jak Oliwka jako dziecko topilam się i tego lęku chyba już nie pokonam.Naprawdę próbowałam już i na basenie,z asekuracją męża.....nic to nie dało,ten lęk jest tak głęboko we mnie że nie wiem coby musiało się wydarzyć żebym nauczyła się pływać.A moje dzieci pływały już jako 7-8letnie maluchy ale to już zasługa męża,jestem jemu bardzo wdzięczna że nauczył je pływania.
Oliwko ja też jestem rakiem,jak to okresliła Biedroneczka najwidoczniej jestesmy raczkami pustynnymi big_smile

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

13

Raczek pustynny dobre sobie...Teraz wiem Atinko dlaczego jesteś tak dobrą i wrażliwą osóbką....Raki to właśnie mają do siebie...A z lipca jesteś czy czerwca?

14

Hehe a co wyobraźnię trzeba mieć, ja jestem kociak i to wszystko tłumaczy:D

15

Mnie tata "uczył" pływać jak byłam mała. Wrzucił mnie do głębokiej wody i powiedział, że albo nauczę się pływać, albo utopię się. Mój brat dzięki tej metodzie bardzo szybko nauczył się pływać, pływa świetnie i bardzo to lubi. Ja niestety poszłam na dno. Od tamtego czasu bardzo boję się wody. Przez kilkanaście lat unikałam basenów, stawów, jezior, rzek, morza. Ale w tym roku koleżanka, która też nie umie pływać namówiła mnie, że wykupimy sobie lekcje pływania u ratowniczki na basenie i razem będziemy chodzić. Problem w tym, że ona nauczyła się już pływać po 8 lekcjach, a ja nadal pływam z głową nad wodą (ciągle słysząc jak ratowniczka mi zwraca uwagę, że to jest warszawski styl, a ona mnie chce nauczyć normalnego pływania, czyli z głową pod wodą) i nadal w rękach mam deseczki styropianowe, a na nogach płetwy. Nadal każde "nalanie się wody do nosa lub uszu" przezywam tak, jakbym miała się zaraz utopić. Staram się nie myśleć o lęku związanym z wodą, jak koło mnie na basenie pływają małe dzieci, lepiej niż ja (nie pływam w brodziku, tylko na obniżonym poziomie 1,60 - specjalnym do nauki pływania). Poza tym ratowniczka miała ambicje, aby nauczyć mnie (podobno wszystkich tak uczy) 3 stylów pływania, a ja ciągle jej powtarzam, że jak będę pływać jednym stylem i nie będę się bać wody to będzie cud. Ale w cuda trzeba wierzyć....

16

A ja nigdy nie uczyłam się pływać  i nie chcę się uczyć. Też boję się wody! Nad jezioro, na basen ani na plażę nawet nie jeżdżę, nie mam pojęcia dlaczego tak mam. A jak ktoś wspomni o plaży i wodzie żebym się np. wybrała to strasznie mnie to drażni.

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

17

Hej dziewczyny ! Ja tez panicznie boje sie wody . Jak byłam nad morzem to do niego nie weszłam , moczyłam tylko nogi w falach . Nigdy sie nie topiłam , ale pływac też nie umiem . Wchodzę do wody tylko wtedy jak widzę dno i gdy woda jest czysta. Na samą myśl o zanużeniu sie w wodzie dostaję ataku paniki .

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

18

Ja umiem dobrze pływać ale głębokiej wody i nieznanej boję się jak większość!!!Mając naście lat,jeszcze w czasach szkoły,wf mieliśmy na basenie,chodziłam na kurs doskonalenia pływania.Tam mieliśmy skoki z trampoliny ja chcąc aby mój późniejszy "eks małżonek" mnie  zauważył skoczyłam z 5 metrowej trampoliny- kurcze ,pamiętam tą walkę pod wodą z moim stanikiem,cha,cha, to był mój jedyny skok z 5m, z trójki nie było problemu!!! Teraz mam lęk wysokości i na pewno bym nie skoczyła!!!!! Mając do wyboru zjazd schodami ruchomymi,wybieram windę lub schody,tak jest dopiero od 5 lat.
Każdy ma swoje lęki!!!!! Pozdrowienia Kobietki!!!!

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

19

Witajcie.

Ja mam paniczny strach przed wodą. Rózniez jestem spod znaku raka. Ostatnio na basenie pani kazala na sile klasc mi sie na plecach. Kladac sie na plecach ( 1,60m ) dotknelam jednak dna. Wogole od zawsze balam sie wody. Zawsze sie ze mnie smiali, ze jako jedyna z klasy nie umiem plywac. Nie wiem, nigdy tez wody nie pilam, specjalnie musze miec kupione, gotowe soki. Jednak myc sie nie boje, kapiel uwielbiam. To jest okropne, lecz ucieszylam sie , ze nie tylko mnie to dotyka.

20

Umiem pływać, ale boję się wody... do morza wejdę tylko gdy ktoś pójdzie ze mną i tak najdalej wchodzę do momentu gdy woda sięgnie mi pasa.
W jeziorze zamoczę nogi i to wszystko. Ze względu na to, że mój mąż jest zapalonym wędkarzem pływam z nim po jeziorach i rzekach na łódce, ale kapok obowiązkowo mam na sobie! Nie ważne jak niewygodny by był nie ściągnę go i koniec, kropka.
Najlepsze jest to, że kiedyś absolutnie nie bałam się wody. Szalałam w morzu ze znajomymi, woda mogła mi sięgać uszu i nie panikowałam. Lęk uaktywnił się gdy miałam 17-18 lat i tak to trwa do tej pory sad

'Zacznij dziś, i zobacz co się stanie...'

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Strach przed wodą

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018