psycholog policyjny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: psycholog policyjny

ktoś zapatruje się na ten zawód? bądź ktoś zna osobiście psychologa policyjnego? ostatnio myślę o tym coraz częściej, ale zastanawiam się, jak to wygląda w Polsce w praktyce... rady, sugestie?
pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: psycholog policyjny

też byłabym zainteresowana, czy po resocjalizacji np można startować na to stanowisko?

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

3

Tiff napisał/a:

też byłabym zainteresowana, czy po resocjalizacji np można startować na to stanowisko?

Nie. Nie można posługiwać się tytułem psychologa bez ukończenia studiów magisterskich na kierunku psychologia. Po resocjalizacji jesteś z wykształcenia pedagogiem i nie posiadasz ani wiedzy psychologa ani uprawnień do wykonywania zawodu.

Aby uzyskać informację o wymaganych specjalizacjach bądź tytułach zawodowych należy skontaktować się z Wojewódzką Komendą, ponieważ wymagania mogą się różnić - wykluczając bezwzględny wymóg ukończenia psychologii.

Główne obowiązki:
- profilaktyczna opieka psychologiczna nad policjantami, pracownikami Policji i członkami ich rodzin: konsultacje, poradnictwo, wsparcie psychologiczne,
- interwencje kryzysowe, psychoterapia, pomoc w sytuacjach trudnych,
- działalność psychoedukacyjna poprzez opracowywanie i realizowanie programów szkoleniowych.
Oczywiście zdarza się, że w dużych miejscowościach są psychologowie zajmujący się interwencją kryzysową i ofiarami przestępstw. Wtedy najczęściej wymogiem jest posiadanie kwalifikacji z zakresu interwencji kryzysowej oraz nierzadko doświadczenie (np. wyniesione z MOIKów).
Wymagana jest także niekaralność, jak dla wszystkich służb cywilnych policji.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

4

A czy u nas w Polsce to nie jest tak, że w policji bardzo często nie ma psychologów policyjnych tylko policja jako instytucja korzysta z pomocy na psychologów CPR-u?????

?Czasami świat ma tyle wad?.?

5 Ostatnio edytowany przez yvette (2009-07-15 20:35:43)

Takie rzeczy mogą się zdarzać, ale większe komisariaty mają własnych psychologów.
Psycholodzy zatrudnieni poza policją, np. w ośrodkach pomocy rodzinie są często wyspecjalizowani w interwencji kryzysowej i świetnie pomogą ofiarom przestępstw, natomiast policjantom (np. w sytuacji użycia broni palnej, uczestnictwa w wypadku komunikacyjnym itd) niezbędna jest pomoc psychologa znającego specyfikę ich pracy.
Psycholog odpowiada także za badanie kandydatów do służby.

6

yvette. dzięki wielkie za odpowiedź. zastanawiam się nad tym, choć podejrzane jest to, ze niemal każdy z kim rozmawiam odradza mi pracy w środowisku policyjnym...

7 Ostatnio edytowany przez salomea (2009-07-25 22:05:52)

Dlaczego???? kircke??? Nie rozumiem dlaczego.....Ja bardzo marzę opracy w policji!!!!!Może nie myślę o pracy psychologa ale o czynnej służbie w policyjnych czeregach.
Jeśli czujesz powołanie i wiesz, że będziesz się dobrze czuła w takim zawodzie to nie słuchaj porad innych tylko idź za głosem serca!!!!

Ja zamierzam pracować w policji i żadne głupie komentarze nie zmienią mojego zdania!
A Ty yvette????? Pracujesz w policji????Masz taką dużą wiedzę na ten temat!!!Jeśi tak  podziel się odczuciami!!! smile

8

salomea, światu potrzebni są idealiści i masz 100% racji walcząc o swoje wink Nawet, gdyby miało Ci to przynieść rozczarowanie będziesz miała poczucie, że zrobiłaś to, czego pragnęłaś smile A strach byłoby myśleć, co w tej policji będzie się działo, jak będą tam szli ludzie kompletnie bez Twojego entuzjazmu.

Nie, nie pracuję w policji, ale jestem psychologiem. Mam koleżankę-psycholożkę, która z jednego komisariatu przeniosła się do drugiego i jest dość zadowolona, chociaż atmosfera na komisariacie jej zdaniem zależy tylko i wyłącznie od pracujących tam ludzi... Czasami psycholog jest traktowany poważnie, a czasami, zwłaszcza przez starszych policjantów jest ignorowany (wiadomo, są wszechwiedzący ludzie, którzy poradzą sobie ze wszystkim sami) i wtedy można szybko stracić pasję.

9

Dziękuje yvette za miłe słowa ........Tak pod tym względem jestem  bardzo ...bardzo zdecydowana. Jak to się skończy??Zobaczymy smile

10

Znam kobietę, która skończyła studia mgr z psychologi, ale nie spełniał jej ten zawód więc wstąpiła do policji i po kilku latach służby została psychologiem policyjnym. Więc bardzo ciekawe połączenie smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

11 Ostatnio edytowany przez Viggo (2014-01-02 18:11:28)

Praca psychologa policyjnego, to ciężki kawałek chleba...
Chociażby tragedia z wczoraj z Kamienia Pomorskiego-zadanie przekazać dziewczynce, która przeżyła, jako jedyna, że została sierotą...
Wielokrotnie asystowałam przy podobnych dramatach...np. drzwi, otwierająca nam młoda mama z dwumiesięcznym dzieckiem na rękach-wiadomość o tym,że mąż zginął w wypadku samochodowym. Reakcji chyba nie trzeba opisywać....
Oprócz konkretnego przygotowania zawodowego, umiejętność tzw. "wyczucia", siła perswazji, znajomość technik i metod psychologicznych, zdolność opanowania emocji, nawet przy najbardziej poruszających zdarzeniach (np. nieudana reanimacja 4 letniego dziecka)-to wszystko składa się na konkretny profil osoby, piastującej w/w stanowisko...
Nie każdy nadaje się do takiego zawodu.

12

Są dwie opcje: zaczynasz od szkółki policyjnej, a potem/w tym samym czasie robisz sobie magistra z psychologii albo startujesz do policji jako cywil (absolwent psychologii), czyli bierzesz udział w kilkuetapowym postępowaniu rekrutacyjnym. W pierwszym wypadku, zarobki są wyższe.

13

Yvette napisał/a:

Takie rzeczy mogą się zdarzać, ale większe komisariaty mają własnych psychologów.

Każda komenda wojewódzka policji ma wydział psychologów, którzy "opiekują " sie jednostkami podległymi( komendami powiatowymi, komisariatami) . Psycholodzy w Policji z założenia mają za zadanie głównie wspierać policjantów oraz ich rodziny w sytuacjach  trudnych, traumatycznych..  czasami w  nagłej sytuacji doraźnie mogą udzielić wsparcia cywilom, jednakże później  opiekę taka przejmują inne instytucje ( np. PCPR, MOPS, poradnie psychologiczno- pedagogiczne)

Stopka jest mi niepotrzebna smile

14

beznadziejny zawód naznaczony pewnym niskim pułapem sukcesów , ktory z czasem moze przerodzic sie w akceptacje w stylu "te typy tak maja"
mowie to na podstawie ilosci samobójsw wsrod policjantów ze to znajwisko zawsze wystepuje
jest pewien wskaznik i ogolnie pokazuje on jakosc tej pracy
lepiej chyba leczyc bogatych klientów

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021