Wirtualna terapia dla współuzaleznionych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Wirtualna terapia dla współuzaleznionych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Wirtualna terapia dla współuzaleznionych

Witam wszystkie Panie i ewentualnych Panów.Jestem tu nowa ,długo szukałam wątku gdzie można by było wymienić doświadczenia , wypłakać się , poradzić,owszem jest jakiś, ale ostatni wpis chyba z tamtego roku , pyzatym tutaj chciałabym poruszyć nie tylko  sprawę naszych partnerów/ek alkoholików ale przede wszystkim naszego "zdrowienia".Owszem można chodzić na terapie, ale  nie zawsze każdy ma taka możliwość ,a jeśli nawet to czy nie można by tego czynić równolegle?Pozbycie się lęków ,nienawiści do wszystkich i zarazem wszystkiego , przebudzenie się to pierwszy krok ku naszemu zdrowieniu,tak bardzo trudny ale jak ważny.Moment kiedy zaczniemy o tym myśleć i to realizować jest już połową sukcesu,druga połowa to wytrwałość ,tak sobie nieraz myślę że powinniśmy brać przykład z naszych partnerów/mężów ,żon,Oni wszystko zrobią by wypić , a my?nie robimy nic by się uwolnić od koszmaru naszego życia czyli od nich ,nie chodzi mi o definitywne odejście, bo czasami i wtedy koszmar ciągnie się dalej .Wolność emocjonalna ,asertywność wobec alkoholu ,szacunek dla samej siebie ,to wszystko jest takie trudne dla nas do osiągnięcia , a wystarczy być tylko upartym ,zawziętym na nasze zdrowienie.Proszę napiszcie co sądzicie na ten temat i ewentualnie zapraszam do wspólnej lektury.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wirtualna terapia dla współuzaleznionych

witaj wątek jest bardzo dobry, ale są kobiety które niczego nie chcą zmieniać bo sie boją ja na początku też tak miałam dużo czasu mineło zanim zrozumiałam że potrzebuje pomocy specjalisty. Powiem jedno, bez tej pomocy to raczej nikomu ni da sie samemu wyleczyć. Tak samo jak alkoholik potrzebuje pomocy tak samo my ludzie współuzależnieni. Niektórym  jest wstyd iśc po pomoc czujemy sie gorsi, ale z czasem ten wstyd minie jak zaczniemy stawać na nogi, robic cos dla siebie, odczuwać że jesteśmy coś warci. Droga do tego jest bardzo trudna i długa, ale opłacalna, nauczymy się jak nie popełnic ponownie tych samych blędów w przyszłosci a związki w których są dzieci, uratujemy je od takiego losu co spotkal nas.Ja swoje życie wygrałam ale na terapie dalej chodze, bo nie jestem jeszcze gotowa, stosuje sie do wskazówek terapeuty i wychodze na tym bardzo dobrze. a co najmilsze w tym wszystkim to to ze osoby które kiedyś mnie krytykowały że chodze na terapie to teraz mnie podziwiają, że miałam tyle odwagi. Zyskałam uznanie u ludzi którzy jeszcze niedawno mnie nie akceptowali nie mieli do mnie szacunku, byłam dla nich nikim.

3

potrzebna mi pomoc.....od czego zacząć/////???

4

maskenka napisał/a:

tak sobie nieraz myślę że powinniśmy brać przykład z naszych partnerów/mężów ,żon,Oni wszystko zrobią by wypić , a my?

"Nie rozumię bowiem tego co czynię, bo nie czynie tego, co chcę, ale to, czego nie nawidzę- to właśnie czynię"

wink

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Wirtualna terapia dla współuzaleznionych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021