Jesteś zakochana ? Poznaj swoje 3 największe rywalki - artykuł - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » Jesteś zakochana ? Poznaj swoje 3 największe rywalki - artykuł

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Jesteś zakochana ? Poznaj swoje 3 największe rywalki - artykuł

Witajcie. I ja postanowiłam zadebiutować tym artykułem na forum. Ciekawa jestem Waszych opinii smile

Poznaj 3 swoje największe rywalki  !!!

My kobiety wiemy doskonale, że naszym facetom zdarza się czasem niewinnie pomarzyć o Angelinie Jolie czy Beyonce. Żadna rozsądna dziewczyna nie potraktuje jednak takich konkurentek jako autentycznego zagrożenia bowiem prawdopodobieństwo, że nasz wylegujący się na kanapie przed telewizorem lub ekranem monitora ?Misio? wpadnie przypadkiem w oko hollywodzkm uwodzicielkom jest jak jeden do miliona w Toto Lotku. 

Niestety, nie żyjemy w próżni i musimy liczyć się z faktem, że istnieje wokół nas kilka kobiet, które mogą być całkiem realnym zagrożeniem dla naszego związku. Niebezpieczeństwo kryje się często tam gdzie się go najmniej  spodziewamy ... Ale bez paniki, są sposoby na to by rozpoznać  potencjalne rywalki i aby w porę zaradzić  nadchodzącej katastrofie. 

Rywalka numer 1 ? Jego Mamuśka
Mama, jaka by ona nie była, jest bardzo ważną postacią w życiu każdej i każdego z nas.  Ale uwaga ?Mamuśka?  może być także niebezpieczna i co najgorsze ukrywać swoją prawdziwą naturę pod wieloma maskami.

?Wredna Teściowa? - jej karykatury znajdziemy dosłownie wszędzie, zadomowiła się doskonale nie tylko w opowieściach opowiadanych od wieków przez sfrustrowane mężatki, dobrze się  miewa także w literaturze i sztuce.  Jak ją rozpoznać ? To nic trudnego. Nienawidzi tego co robisz i jak robisz. Komentuje twój strój, wystrój waszego domu i wychowanie waszych dzieci. Sprawdza porządek w szafkach i zagląda ci do garnków ? jej cel jest prosty i jasny: na każdym kroku udowodnić Ci, ze nie jesteś dość dobra dla jej kochanego syneczka. 

?Kochana Mamcia? - ten przypadek trudniej rozpoznać. Gdy ją bowiem poznajesz jest sympatyczna i strasznie słodka. Prawdziwy Anioł. Często do was wpada przynosząc różne przydatne drobiazgi do domu lub świeże ciasteczka "prosto z pieca". Popilnuje dzieci gdy chcecie wyjść do kina, zrobi zakupy dla całej rodziny, gdy wszyscy leżycie złożeni chorobą. Myślisz, że zyskałaś właśnie nową przyjaciółkę ? Nic bardziej błędnego. Szok przychodzi najczęściej niespodziewanie. Nagle dowiadujesz się, że masz już przez nią zaplanowane wakacje i wszystkie weekendy i święta na najbliższe pięć lat. Nawet się nie obejrzysz gdy krok po kroku ?Kochana Mamcia? przejmie całą, niepodzielną kontrolę nie tylko w waszym domu, ale i we wszystkich innych sferach waszego rodzinnego życia.   

Rywalka numer dwa ? Jego najlepsza kumpelka
Och tak wszystkie znamy te opowieści. Jest sobie zawsze jakaś tam Ola czy Zosia, którą nasz facet zna od piaskownicy i z którą nic ale to absolutnie nic prócz przjazni go nigdy nie łączyło. No dobrze, ale to jego wersja. 
Jak to wygląda z jej perspektywy ? Czy wspólne budowanie zamków z piasku było z jej strony także takie niewinne ? Czy wręcz przeciwnie? Może marzyła o tym, że kiedyś nasz luby jej taki całkiem już prawdziwy zamek zafunduje? Trzeba się liczyć z tym, że spędzili z sobą całą masę życia. Opłakiwali wspólnie śmierć swoich pierwszych własnych zwierzątek, razem zwalczali pierwsze pryszcze, razem jeździli na koncerty, zwierzali się sobie  ze swoich  pierwszych erotycznych fascynacji.
Co robić? Przede wszystkim -bądź czujna. Wciel w życie pewną znaną maxymę : trzymaj blisko siebie swoich przyjaciół , ale jeszcze bliżej swoich wrogów. Spróbuj ją nie tylko dokładnie poznać, ale spróbuj się z nią także  zaprzyjaźnić.  Daj jej odczuć, e jej pozycja najlepszej kumpelki twojego faceta nie jest z twojej strony w żaden sposób zagrożona. Przy okazji możesz wspomnieć, że twój mężczyzna zawsze powtarza, że ?  świetnie mu się z nią rozmawia i że , całe życie byłaś dla niego jak siostra, której niestety nie miał?. To sprytne przeniesienie relacji między nimi na poziom bratersko - siostrzany powinno doskonale ochłodzić jej wszelkie poza kumplowskie zapędy.     

Rywalka numer 3 ? jego EX
Jeżeli byli ze sobą długo, mają zapewne ten sam krąg przyjaciół i znajomych ? a więc spotkań może nie dać się uniknąć.  I nawet się nie staraj . Nie ma silniejszego przesłania dla kobiety niż inna kobieta u boku jej byłego mężczyzny. Nie staraj się jednak z nią zaprzyjaźniać. Bądź grzeczna, ale zdystansowana. Choć twój chłopak obecnie psy na niej wiesza nigdy nie dowiesz się jak to tam kiedyś między nimi było. Z jakichś przecież powodów spędzili z sobą kawałek życia. Nie staraj się z nią porównywać. Nie staraj się do niej upodobnić. Przyjmij za fakt, że jego ex to zamknięta  historia. Inaczej wpadniesz w obsesje.

Dopiero niedawno się rozstali i ona wydzwania do niego z każdą błahostką, a co najgorsze jemu wydaje się to wcale nie przeszkadzać ? Wiemy, trudno to wytrzymać. Ale postaraj się to ignorować. Stare nawyki trudno wykorzenić po obu stronach. Następnym razem gdy twój facet będzie do niej pędził naprawiać kran ? zaoferuj się, że ty to chętnie zrobisz. Możesz nam wierzyć, że jej mina kiedy zobaczy jak świetnie radzisz sobie z takimi problemami będzie warta pospiesznych konsultacji w czasie dojazdu do jej mieszkania z wszystkimi hydraulikami w mieście. Możesz też być pewna, ze następnym razem dobrze się zastanowi ,nim znowu zadzwoni z prośbą o pomoc.

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jesteś zakochana ? Poznaj swoje 3 największe rywalki - artykuł

Jakbym czytała Cosmo:) ale dzieki za rady:)

Zapraszam do pogaduszek na GG smile 50137922

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » Jesteś zakochana ? Poznaj swoje 3 największe rywalki - artykuł

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018