Felieton: Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » Felieton: Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

Temat: Felieton: Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną?

Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobieta i mężczyzną. Przyjaźń czysta, która nie została skażona seksem, przyjaźń w której można porozmawiać każdy temat a w tym na tematy erotyczne? Przyjaźń realna lub wirtualna...

Przeglądając różne portale zdarza się że natrafiam na informacje które ktoś wpisał w swoim profilu, a brzmią one tak: "szukam kolegi", "szukam przyjaciela". Niestety najczęściej ktoś kto napisał "szukam przyjaciela" pozostaje głuchy na wiadomości wysyłane na "priw". Dlaczego głuchy? Wystarczy napisać w swym profilu "jestem w związku" a już nie masz szans na Przyjaźń kobieta i mężczyzna. Najwyraźniej żonaci oraz mężatki mające partnerów życiowych nie mają prawa ani do kolegów czy koleżanek, ani do Przyjaźni. Takie osoby mogą być skazane na życie "w samotności", oraz na komentarze w stylu "spadaj do męża/żony, to on/ona powinien/powinna być Twoim Przyjacielem".

Niepojęte jest to dlaczego ktoś kto napisał "szukam przyjaciela", "szukam kolegi" oczekuje czegoś więcej (zamieszkanie pod jednym dachem?, ślub?) lub liczy wyłącznie na sponsoring. Przyjaciel raczej nie będzie sponsorem, gdyż przyjaciel to przyjaciel, a sponsor to sponsor. Ale pewnie i w tym przypadku może zdarzyć się jakieś odstępstwo od reguły. Zdecydowanie prościej jest napisać w swoim profilu "szukam sponsora" i szukać sponsora, niż "szukam przyjaciela" który ma być sponsorem.

Wiele ludzi twierdzi że przyjaźń KiM nie istnieje, każda znajomość czy przyjaźń pomiędzy KiM prędzej czy później kończy się w łóżku. Ale to tylko podobno... Gdy ktoś jest w związku to również ma prawo do posiadania przyjaciółki czy przyjaciela, ale zaznaczając w profilu na jakimś portalu że "jestem w związku" to powoduje najczęściej że osoby płci przeciwnej albo się nie odzywają wcale, albo z góry przyjmują założenie że chodzi wyłącznie o "skok w bok". Guzik prawda! Od "każdej reguły" zdarzają się wyjątki smile

Szukam przyjaciółki...

Pamiętam sprzed kilku lat, z pewnego forum, gdy napisałem "szukam przyjaciółki" to zostałem wyśmiany. Pojawił się komentarz: "W Twoim wieku"? A jakie znaczenie dla przyjaźni ma wiek, wygląd czy odległość? Liczy się wnętrze...podobno, wiele ludzi tak twierdzi. To tylko iluzja! Liczy się wygląd, i pierwsze wrażenie jakie zrobisz na potencjalnych koleżankach i kolegach. Dlaczego tak wiele ludzi ocenia innych widząc tylko jego czy jej zdjęcie? Przecież to tak jakby oceniać zawartość książki po jej oprawce. Można się pomylić! A chyba nie o to chodzi... Skoro nie dajesz szans tej osobie którą spotkałeś czy spotkałaś na swojej drodze, to się nie dowiesz nigdy jaka ona/on jest. I nie dowiesz się czy chodzi o Przyjaźń, czy chodzi o seks.

Jeśli masz wygląd modela czy modelki, a na dodatek dysponujesz furą pieniędzy to masz szansę aby być w centrum uwagi. A jak już trafisz do tego centrum to możesz sobie nawiązać mocniejsza relację z kim tylko chcesz. Ludzie Cię będą lubić, szkoda tylko że niekoniecznie za to co masz w środku. Bo lepiej, bynajmniej wg niektórych osób jest się pokazać w jakiejś kafejce z koleżanką o wyglądzie modelki, niż z kolegą, o wyglądzie "pontonu".

Zgadnij kotku co mam w środku?

Jeśli masz furę kompleksów i żalu do ludzi i świata, na Twojej buzi często gości smutek, a na dodatek Twój budżet jest ograniczony to ludzie mogą Cię zlekceważyć, wyśmiać, unikać kontaktów. Nikt nie chce słuchać marudzenia i żali non stop. Osoby przy kości niestety są niestety nieatrakcyjne dla chudszej części społeczeństwa. Przykre to, ale prawdziwe. Smutni, "przy kości" z mega żalami najcześciej pozostają samotni. Wlewanie żali w przyjaciela - jak najbardziej, bo w końcu od tego ma być przyjaciel - o ile jest i o ile może zostać nazwany przez Ciebie przyjacielem. Wlewanie żali non stop w Twojego Przyjaciela lub Przyjaciółkę może spowodować usłyszenie przykrych słów z jej/jego ust. Żale owszem, ale raczej bez przesady z ilością.

Odległość & Internet

Gdy dwie osoby dzieli odległość, a kontakt jest tylko internetowy to podobno nie ma szans aby stać się czyimś Przyjacielem... Podobno internetowe przyjaźnie nie istnieją... Ale czy internetowa codzienna rozmowa może być oznaką tego że jesteś czyimś Przyjacielem?

"A życie się toczy banalnym Tik-Tak..."

Każde życie ucieka nieodwracalnie, z każdą godziną jesteśmy coraz starsi. Młodość przemija, zostaje wnętrze. We wnętrzu serce. Do serca może trafić ten Twój Przyjaciel lub Przyjaciółka, o ile Twoje serce otwarte dla innych, o ile nie postrzegasz ludzi przez pryzmat wyglądu  lub kasy. Niestety każda "Świeca Życia" kiedyś wygasa, to nieodwracalny proces. I nie jest wiadomo na jak długo starczy tej Świecy Twemu Przyjacielowi lub Przyjaciółce, więc śpiesz się nie tylko z szukaniem Przyjaźni, ale i również z pokazaniem swemu Przyjacielowi lub Przyjaciółce jak bardzo jest dla Ciebie on/ona ważny lub ważna. Gdy Świeca zgaśnie - nie powiesz już nic.

A może przyjaźń pomiędzy Kobietą i Mężczyzną NIE ISTNIEJE? A może to tylko złudzenia? A Wy jakie macie zdanie o przyjaźni kobiety z mężczyzną?

Szukającym przyjaciół życzę powodzenia w poszukiwaniach, moja Wymarzona Przyjaźń wciąż jeszcze pozostaje gdzieś tam w zapewne odległych marzeniach. Głowa do góry (pociesza was oraz sam siebie), jutro będzie nowy, bardziej optymistyczny dzień. Pozdrawiam smile

Grishko, Bielsko-Biała
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Felieton: Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną?

bardzo refleksyjny post,zgadzam sie z toba w tej kwestii.a czy istnieje przyjazn K i M mysle ze tak tylko z reguly to jedna osoba czuje cos do drugiej nie mowiac o tym wiec czy to prawdziwa przyjazn?trzeba wierzyc w ludzi i ich czyste intencje.

3

Bardzo chcę wierzyć w przyjaźń K-M. Jednak z tego co zauważam dookoła siebie, nawet gdy wchodzimy w relacje przyjacielską z czystymi intencjami z obu stron to niebawem któraś ze stron zaczyna pragnąć obecności drugiej strony "za mocno". Możliwe chyba tylko gdy któraś ze stron będzie homoseksualna.

Artykuł trafny smile

4

nie istnieje

Takie buty z cholewami...

5

grishko napisał/a:

Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobieta i mężczyzną. Przyjaźń czysta, ... przyjaźń w której można porozmawiać każdy temat a w tym na tematy erotyczne? Przyjaźń realna lub wirtualna...

Tak: ISTNIEJE. Kilka razy w życiu miałem przyjemność jej doświadczyć smile.

grishko napisał/a:

która nie została skażona seksem

I tu jest problem: to, że przyjaciół różnych płci nie łączy seks nie oznacza, że nie postrzegają się nawzajem jako potencjalnie atrakcyjni partnerzy seksualni. Gdyby raziła nas u drugiego człowieka jakaś wada (fizyczna, czy psychiczna), to trudno byłoby się zaprzyjaźnić.

grishko napisał/a:

Wiele ludzi twierdzi że przyjaźń KiM nie istnieje, każda znajomość czy przyjaźń pomiędzy KiM prędzej czy później kończy się w łóżku.

Mądre osoby wiedzą, że "łóżko" może zniszczyć najlepszą przyjaźń i potrafią zapanować nad popędem.

grishko napisał/a:

Gdy ktoś jest w związku to również ma prawo do posiadania przyjaciółki czy przyjaciela, ale zaznaczając w profilu na jakimś portalu że "jestem w związku" to powoduje najczęściej że osoby płci przeciwnej albo się nie odzywają wcale, albo z góry przyjmują założenie że chodzi wyłącznie o "skok w bok". Guzik prawda! Od "każdej reguły" zdarzają się wyjątki smile

Jak sam napisałeś: wyjątki. Kobiety nie mają czasu i ochoty, aby tych wyjątków szukać. Zresztą większość menów szukających w necie seksu bez zobowiązań pisze bardzo dużo o przyjaźni. Taki wabik na naiwne panienki big_smile.

grishko napisał/a:

Szukam przyjaciółki... Pamiętam sprzed kilku lat, z pewnego forum, gdy napisałem "szukam przyjaciółki" to zostałem wyśmiany. Pojawił się komentarz: "W Twoim wieku"?

Prawdziwa przyjaźń jest bardzo rzadka. Prawdziwa przyjaźń między kobietą, a mężczyzną jeszcze rzadsza sad. Dziwne, że w Twoim wieku tego jeszcze nie zauważyłeś. Szukanie przyjaźni poprzez publiczne ogłoszenia, to jakby napisać: Chcę wygrać milion w totka. Pomóżcie.

grishko napisał/a:

Skoro nie dajesz szans tej osobie którą spotkałeś czy spotkałaś na swojej drodze, to się nie dowiesz nigdy jaka ona/on jest. I nie dowiesz się czy chodzi o Przyjaźń, czy chodzi o seks.

Myślę, że panie z Twojego portalu dały już wiele szans mężczyznom z sieci i mają już tego dawania dość. Dlatego nie dziwię się, że szerokim łukiem omijają zbyt dobrze brzmiące profile.

grishko napisał/a:

Osoby przy kości niestety są niestety nieatrakcyjne dla chudszej części społeczeństwa. Przykre to, ale prawdziwe.

Nie wiem skąd wysnułeś ten wniosek. Sam jestem ogromnym facetem smile i wszystkie lekarki próbują mnie odchudzać sad. Nie zauważyłem jednak, by moja nadwaga odstraszała kobiety, albo mężczyzn. Chociaż fakt: większość moich dobrych kolegów ma ponad 180cm i do ułomków nie należy smile.

grishko napisał/a:

Smutni, "przy kości" z mega żalami najcześciej pozostają samotni.

Na własne życzenie. Polub siebie, to polubią Cię inni smile. Jeżeli wmawiasz sobie, że z powodu nadwagi jesteś gorszy, głupszy, nieatrakcyjny to otoczenie też zacznie Cię tak postrzegać. To takie zapętlenie. Tylko Ty sam możesz się z niego wyrwać.

grishko napisał/a:

Wlewanie żali w przyjaciela - jak najbardziej, bo w końcu od tego ma być przyjaciel - o ile jest i o ile może zostać nazwany przez Ciebie przyjacielem. Wlewanie żali non stop w Twojego Przyjaciela lub Przyjaciółkę może spowodować usłyszenie przykrych słów z jej/jego ust. Żale owszem, ale raczej bez przesady z ilością.

Sam odpowiedziałeś na pytanie: dlaczego ludzie unikają takiego smutasa.

grishko napisał/a:

Gdy dwie osoby dzieli odległość, a kontakt jest tylko internetowy to podobno nie ma szans aby stać się czyimś Przyjacielem... Podobno internetowe przyjaźnie nie istnieją...

Bzdura. Mam przyjaciółkę i kilku dobrych znajomych poznanych w necie. Oczywiście znajomość przeniosła się w pewnym momencie na łączność telefoniczną (wtedy "czuje" się lepiej drugą osobę), ale początek miała w internecie.

grishko napisał/a:

Ale czy internetowa codzienna rozmowa może być oznaką tego że jesteś czyimś Przyjacielem?

Nie. Przyjaźń, to coś więcej niż samo klikanie. Ale miła znajomość i owszem smile.

grishko napisał/a:

moja Wymarzona Przyjaźń wciąż jeszcze pozostaje gdzieś tam w zapewne odległych marzeniach.

I tam niech zostanie. Przyjaźń, to coś żywego, nieokiełznanego. Podobnie jak miłość nie daje wtłoczyć się w jakieś ramy i dokładnie przewidzieć. Ludzie, którzy szukają przyjaźni wg własnych marzeń szukają... Nie potrafię znaleźć właściwego słowa sad.
Ale na pewno nie szukają prawdziwej przyjaźni.

6

Nie!!!!! nie istnieje coś takiego!!!! gdybym tego nie przerobiła na sobie, nie wierzyłabym...najpierw lubisz, potem trochę bardziej,a potem kochasz...ZAWSZE skończy się łózkiem...:)

7

Nie zgadzam się z tym. Mój najlepszy przyjaciel jest facetem. Owszem, jest gejem, ale proszę o nietraktowanie tego jako potwierdzenia przeciwnej tezy. O tym, że jest gejem, dowiedziałam się jakiś rok temu, a wcześniej nasza przyjaźń również kwitła i nigdy nie czułam wobec niego "czegoś więcej", mimo że nigdy nie podejrzewałabym, że on jest homo. Przecież tak samo możliwe jest to, że on nigdy nie patrzyłby na mnie w ten sposób, nawet jeśliby był hetero. Do tego mam kilku bardzo bliskich kolegów HETERO i żadnemu z nas nawet nie przeszło przez myśl, żeby znajomość skończyć w łóżku. Tak więc z mojej strony TAK - damsko-męska przyjaźń istnieje.

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

8

myślę,że najtrafniej na pytanie czy istnieje przyjaźń pomiędzy K i M odpowiedział
Jan Englert w jednym z wywiadów
dziennikarz zapytał
- jak pan sądzi panie Janie, czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną?
- tak, oczywiście istnieje- odpowiedział Englert- albo przed albo po

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!

9

Sonia2012 napisał/a:

myślę,że najtrafniej na pytanie czy istnieje przyjaźń pomiędzy K i M odpowiedział
dziennikarz zapytał
- jak pan sądzi panie Janie, czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną?

Sorki, ale bardzo rozbawil mnie ten post:)...to taka kwintesencja tematu w formie dowcipu...:) powiadam jeszcze raz, nie istnieje i tyle!!!! w sumie moge jeszcze dodac, ze zalezy to od wielu czynnikow ,np. czestosc kontaktow,wspolne zainteresowania, tematy, upodobania no i w jakiej jestesmy obecnie sytuacji osobistej  a nie np. wyglad zewnetrzny. Ja zwyczajnie nie wierze w cos takiego, choc tez tak myslalam. Kobieca i meska psychika jest tak skonstruowana, ze w pewnym momencie oprocz przyjazni zaczna szukac czegos wiecej, tak juz jest. Dlatego czasem trzeba zwyczajnie przystopowac na zasadzie: aby nie przekroczyc tej granicy....

10

aha! dodam cos jeszcze dla niedowiarkow, ze takiej przyjazni nie ma....NIGDY NIE MOW NIGDY...

11

GRISHKO.Zapewniam Cię,że istnieje przyjażń kobiety z mężczyzną.Prawdziwa przyjażń przetrwa wszystko i tylko czas pokaże czy jest szczera...Powodzenia w poszukiwaniach.
Jeśli chodzi o wygląd niestety w ludziach poglądów nie zmienimy,ale uważam że ludzie którzy mają parę deko więcej potrafią bardziej cieszyć się życiem,częściej uśmiech gości na ich twarzach i tego im zazdroszczę.Obojętnie czy jest się chuderlakiem,czy osobą przy kości,większość z nas ma kompleksy.Najważniejsze żeby zdrowie nas nie opuszczało.
Fajnie,że szukasz przyjaźni,każde marzenie można spełnić,trzeba tylko chcieć i starać się iść w tym kierunku...

12

"Przyjaźń realna lub wirtualna..."

zwłaszcza wirtualna...

13

Miałam kiedys przyjaciela za czasów szkoly sredniej i bardzo milo wspominam te czasy i tę znajomośc smile

14

ja uwazam ze taka przyjazn istnieje
sama mam od okolo 4 lat takiego przyjaciela smile

15

Istnieje!!!Wiem to po sobie.Mam przyjaciela od 9 lat.Ostatnio mamy mniejszy kontakt bo praca czlowiek jest zajety.A dzisiaj przyjechal do mnie na kawke i powiedzial mi że wczoraj sie zaręczył.Jestem taka szczesliwa ze mu sie układa nareszcie i jestem dumna ze mi to powiedzial bo nikt o tym jeszce nie wie.Jestem szcześliwa ze mam takiego przyjaciela na którego zawsze ale to zawsze moge liczyc.

16

KACZOREK to super ze masz takiego przyjaciela smile i dobrze ze cieszysz sie jego szczesciem smile
moj przyjaciel teraz za granica pracuje ale przyjazn nadal trwa, i dzisiaj go zobacze bo na swieta przylecial, nie widzielismy sie 3 miesiace smile juz sie doczekac nie moge smile

17

Wierzę, że istnieje, mimo iż mój mąż miał romans z przyjaciółką. Widocznie przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest dla wybranych, a może dla szczęśliwych.

18

....wszystko mozna kupic ale nie -przyjazni ! -czy istnieje?? ja uwazam ze Tak ! a w co sie przerodzi decyduja o tym dwoje ludzi...bez osadow pozostalych....pozdrawiam...

19

Istnieje przyjzan K-M, . Pod warunkiem , ze niema pociagu sexualnego , kiedy oboje sa dla siebie aseksualni .
Badz bardzo madrzy , dojrzali emocjonalnie ludzie ( to raczej rzadkosc), znajacy granice , posiadajacy zasady zyciowe  sile charkateru , wtedy moze istniec , ale nie zmiernie rzadko.

Kazda Twoja mysl, jest czyms realnym -jest Twoja sila..........

20

Ja osobiście uważam , że nie istnieje przyjaźń po między kobietą a mężczyzna i nie chciała bym , by mój mąż miał przyjaciółkę , bo to nie jest ok . Dobrze jest jak mężczyzna ma przyjaciela, a kobieta przyjaciółkę. Ale to jest tylko moje zdanie smile za dużo słyszałam o tym jak z przyjaźni między kobietą a mężczyzną dochodzi do zbliżenia , a potem poszkodowana jest żona lub mąż przykre historie , lecz prawdziwe .

21

Wiesz: mnie do łóżka ciągnęły zawsze najlepsze przyjaciółki moich kobiet big_smile.
Więc mam swoje zdanie na ten temat.
A ze swoją prawdziwą przyjaciółką do łóżka nie chodzę smile.

22 Ostatnio edytowany przez kenobi (2013-06-05 18:28:34)

grishko napisał/a:

Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobieta i mężczyzną. Przyjaźń czysta, która nie została skażona seksem, przyjaźń w której można porozmawiać każdy temat a w tym na tematy erotyczne? Przyjaźń realna lub wirtualna...

Tak, istnieje taka przyjaźń. Trzeba otwartości, zaufania, bardzo uważać, aby nie krzywdzić, szanować drugą osobę, trzeba poczuć smak małżeństwa, najlepiej jak oboje są w związkach. I teraz najtrudniejsze -- napisałaś "skażona seksem". Może nie być seksu, ale puls erotyczny czuć. Może też być i seks... co za różnica. Pomiędzy przyjaźnią i młością jest niedaleka droga. Relacje mogą być ułożone na przeróżne sposoby.

Najwyraźniej żonaci oraz mężatki mające partnerów życiowych nie mają prawa ani do kolegów czy koleżanek, ani do Przyjaźni.

To jest oczywiste. Dlatego nawet przyjaźń bez seksu musi być skryta jak zdrada.

Takie osoby mogą być skazane na życie "w samotności", oraz na komentarze w stylu "spadaj do męża/żony, to on/ona powinien/powinna być Twoim Przyjacielem".

Dlatego napisałem, że najlepiej jak oboje są w związkach. Ona ma męża, on żonę, a ona i on się przyjaźnią. To są trwałe relacje... nie ma związku, nie ma obietnic, deklaracji, nikt nie znika, nikt nie zrywa.

Wiele ludzi twierdzi że przyjaźń KiM nie istnieje, każda znajomość czy przyjaźń pomiędzy KiM prędzej czy później kończy się w łóżku.

Nawet jak się skończy w łóżku to nie ma problemu. Miłość + seks = nie mam problemu. Przyjaźń + seks = nie ma problemu.

Gdy ktoś jest w związku to również ma prawo do posiadania przyjaciółki czy przyjaciela, ale zaznaczając w profilu na jakimś portalu że "jestem w związku" to powoduje najczęściej że osoby płci przeciwnej albo się nie odzywają wcale, albo z góry przyjmują założenie że chodzi wyłącznie o "skok w bok".

FAktycznie. Sama zauważyłaś, że jak się ma żonę, to nie ma możliwości posiadania koleżanek. Żonie ślubuje się wierność, a wiadomo, że żona może mężczyźnie dać wszystko, łącznie z tym wszystkim co mają przyjaciółki, zatem nie ma mowy o przyjaciółkach, bo oznaczałoby to iż żona nie może mężowi czegoś dać. Taka pokrętna, choć czasem nie wyartykułowana logika wyklucza przyjaźń kobieta-mężczyzna, więc i taką przyjaźń trzeba kryć jak zdradę.

Szukam przyjaciółki... Pamiętam sprzed kilku lat, z pewnego forum, gdy napisałem "szukam przyjaciółki" to zostałem wyśmiany.

Przez takie proste ogłoszenie nie da się nikogo wartościowego znaleźć. Tekst na portalu randkowym musi być tak dobry, aby znalazła go osoba, która Ci odpowiada. Napisanie tego jest bardzo trudne.

Przecież to tak jakby oceniać zawartość książki po jej oprawce. Można się pomylić!

Tak! Książkę ocenia się po okładce. Tak jest na portalu randkowym. Dlatego jak jest milion książek, to trzba zrobić taką okładkę, aby odpowiednie osoby do Ciebie przyszły. To jest trudne.

Dlaczego tak wiele ludzi ocenia innych widząc tylko jego czy jej zdjęcie?

Dlatego lepiej poznać się bez zdjęcia.

Jeśli masz wygląd modela czy modelki, a na dodatek dysponujesz furą pieniędzy to masz szansę aby być w centrum uwagi.

To bzdura. Nie liczy się fura pieniędzy. Wygląd się liczy i to bardzo... a wiesz na jakiej zasadzie??? Musi być "nieodpychający"... takie są kryteria. NIE-OD-PY-CHA-JĄ-CY.

Nikt nie chce słuchać marudzenia i żali non stop.

Tak... będąc dziewczyną nie chciałbym siedzieć i słuchać lamentu przy kawie.

Osoby przy kości niestety są niestety nieatrakcyjne dla chudszej części społeczeństwa.

Otyłość i nadwaga są odpychające.

Wlewanie żali w przyjaciela - jak najbardziej, bo w końcu od tego ma być przyjaciel - o ile jest i o ile może zostać nazwany przez Ciebie przyjacielem. Wlewanie żali non stop w Twojego Przyjaciela lub Przyjaciółkę może spowodować usłyszenie przykrych słów z jej/jego ust. Żale owszem, ale raczej bez przesady z ilością.

Ubikacja wszystko przyjmie. A tak na poważnie -- zadaniem przyjaciela nie jest współczuć, więc wylewanie żali nie ma sensu. Przyjaciela/przyjaciółki co najwyżej możesz zapytać co sądzi o takim lub innym prolbemie.

Gdy dwie osoby dzieli odległość, a kontakt jest tylko internetowy to podobno nie ma szans aby stać się czyimś Przyjacielem... Podobno internetowe przyjaźnie nie istnieją... Ale czy internetowa codzienna rozmowa może być oznaką tego że jesteś czyimś Przyjacielem?

Istnieją takie przyjaźnie. Z seksem w tle, albo aseksualne. Zależy jak dwoje ludzi się ustawi.

A dzisiaj przyjechal do mnie na kawke i powiedzial mi że wczoraj sie zaręczył

Z powodów powyżej przygotuj się na kasację przyjaźni.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

23

Nie istnieje. Piszę z własnego doświadczenia :-). Jestem obecnie z takim swoim przyjacielem w udanym związku a przed tym znaliśmy się 5 lat...

"Kiedy wierzysz w siebie, nie starasz się przekonać innych. Kiedy jesteś zadowolony z siebie, nie potrzebujesz aprobaty pozostałych." Lao Tze

24

Oczywiście, że istnieje. Mam takiego przyjaciela, znamy się od bardzo dawna i jakoś nigdy nam przez myśl nie przeszło, żeby coś razem spróbować. On mi się zwierzał z problemów z kobietami, ja jemu z problemów z facetami. Po prostu nie patrzę na niego jak na obiekt seksualny, mimo że uważam, że jest przystojny. Kilka razy spaliśmy nawet w jednym namiocie albo przyjechałam do niego w odwiedziny i spałam na podłodze obok niego i nigdy nic się nie wydarzyło.

25

Ja mam taką przyjaciólke. Juz w sumie 12 lat. Zaczelismy randkowac w liceum nic nie wyszlo z mojej strony. Potem otworzylem oczy jej sie odwidzialo. Cos tam na studiach probowalismy sie spotykac. Nigdy nie bylo nic wiecej niz pocalunek w polika przytulenie. Ja rozstalem sie ona ma meza jakis tam zwiazek czasem gorszy czasem lepszy juz malzenski 5 letni. Jej meza znam slabo. Dziela nas setki kilometrow. Wiemy o sobie wszystko. Znam jej mocne i slabe strony. Wiem jaka jest w lozku, wiem gdzie i jak jej facet nie domaga. Czy mi sie podoba hmm uwielbiam  jej charakter ekspresje otwartosc. Nie analizuje jej jako potencjalnego obiektu jest moja przyjaciolką. Potrafimy się spotkac wypić duzo wina obejrzec film nawet  pozartowac sprosnie. Ale to jest przyjaciolka ja jestem jej przyjacielem. Szanuję ją za to ze jest ze mna szczera jestem dumny z tego ze znam jej najglebsze tajemnice.

26

Cóż - WYJĄTKI (ponoć) potwierdzają regułę wink
OSOBY tu optujące za taką możliwością zapewne mają bardzo sztywne reguły moralne... Współczesny tryb życia, pod hasłem: "jesteś tego wart/a", nastawione na korzystanie z życia (DOGADZANIE sobie) raczej pokazuje na to co, na co powołuje się Sonia

Sonia2012 napisał/a:

...

MYŚLĘ, że p. Jan swe twierdzenia opiera na doświadczeniu i licznych obserwacjach...
ALE zawsze można nie wierzyć i próbować żyć w iluzji i ułudzie smile nie ma zakazu...
można najwyżej dać się "wystrychnąć na dudka" albo "poparzyć"... i wtedy zmienia się punkt siedzenia a zatem i punkt widzenia smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

27

nie istnieje
kiedyś też tak myślałam bo znałam/znam kogoś od wielu wielu lat a jednak koniec końców okazało się że zawsze miał nadzieję na to że będziemy razem roll
prędzej czy później wychodzi szydło z wora wink

28

Definitywnie nie istnieje przyjaźń pomiędzy płciami. Żadna kobieta nie zostanie moim przyjacielem ani ja nigdy takim nie będę nim dla żadnej kobiety. W relacjach między płciami zawsze jest ładunek seksualny prędzej czy później a przyjaźń wyklucza to z samej swojej natury. Nie można prawdziwie się przyjaźnić z kimś kogo chce się tak czy owak przelecieć. Koleżanki, znajome jak najbardziej ale w życiu przyjaciółki. Moim zdaniem dla mężczyzny kobiety tylko takie jak matka, żona i ewentualnie siostra mogą spełniać rolę powierniczki, mogą ale niekoniecznie ją pełnią przy czym żona ma jeszcze dodatkowe przywileje wink
Mężczyźni są wzrokowcami z gejami włącznie i zawsze przy doborze znajomych płci pożądanej kierują się m in kryteriami wizualnymi. Sam nie mam brzydkich koleżanek bo lubię przebywać w towarzystwie kobiet wizualnie dla mnie atrakcyjnych. Znajomy gej również dobiera sobie "partnerki" kierując się ich wyglądem zewnętrznym jako jednym z kilku czynników.

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep.

29

Istnieje. Bowiem jeśli istnieje czysta, pozbawiona kontekstu erotycznego wrogość między mężczyzną a kobietą to jest to dowód na to, że i takowa przyjaźń jest możliwa.

Istnieje sam jestem tego przykładem mam 8 przyjaciółek z czego 4 są zamężne i chyba z 30 koleżanek.

"Świat ludzi ma dwa skrzydła - jedno to kobiety, a drugie mężczyźni. Ptak nie może latać dopóki oba skrzydła nie są jednakowo rozwinięte. Jeśli jedno skrzydło pozostanie słabe, lot jest niemożliwy. Dopóki świat kobiet nie stanie się równy świat u mężczyzn w dochodzeniu do cnót i doskonałości, nie można osiągnąć pomyślności i dobrobytu tak, jak należy."

31 Ostatnio edytowany przez Uma (2013-07-17 19:58:03)

To zależy. Wszystko zależy od ludzi. Od wartości, które wyznają. Od ich sposobu życia. Każdy z nas jest indywidualnością. Inaczej czuje, inaczej nauczono go odbierać bodźce.
Możesz być mężczyzną, który pragnie przyjacielskich i tylko przyjacielskich relacji z poznaną kobietą, a jednak ona odbiera Twoje zachowanie jako zachęcające do bliskości. Dlaczego? Bo na przykład jesteś bardziej otwarty na kobiety, niż inni faceci, byłeś wychowany w bardziej liberalnej rodzinie, niż twoja "przyjaciółka".

Poza tym - czym tak naprawdę jest przyjaźń? Dlaczego przyjaźń damsko - męska miałaby być pozbawiona wątku erotycznego? Kobieta i mężczyzna są stworzeni do tego, by łączyć się w pary wink
Estrogen i testosteron, dwa żywioły, plus i minus, przyciągające się wzajemnie... w jaki więc sposób przyjaźń kobiety i mężczyzny mogłaby być taka sama jak dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn? Niemożliwe!

Moim zdaniem taka przyjaźń jest możliwa, ale pytanie, jaki jest cel tej przyjaźni - dążenie do związku  (seksu), czy przyjaźń jako przyjaźń i nic więcej. Jeśli to się wie, to jest łatwiej. Ale wiele osób nie wie, czego chce i to jest problem. Ech, można by o tym mówić i mówić... a ja tu sobie winko popijam i czuję, że już mi się troszkę ta "przyjaźń" (albo raczej jaźń) rozpływa wink

Tender is the day the demons go away...

32 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2014-10-03 18:32:18)

Nie chciałam odgrzebywać, przepraszam. Niechcący przeglądając posty innego użytkownika znalazłam ten temat, i nie zwróciłam uwagi na to jak jest stary.

33

Nie będę się zbędnie rozpisywał i biję w sendo -> byłem w friendzone ale dziewczyna w której się bujałem to była "niestety" coś więcej niż ładny wygląd. Naprawdę chciałbym się z nią przyjaźnić, przestać patrzeć na jej wygląd bo w wielu tematach nam się dobrze rozmawiało, sporo nas łączyło, nawzajem potrafiliśmy przyprawić się o napady śmiechu itp. no ale po prostu byłem w niej zakochany. Nawet teraz jak przelotnie ją spotkam to mi serce nieco szybciej bije i od razu widzę w niej "nieco więcej" niż kolegę. Chciałbym się z nią zadawać wyłącznie w sferze przyjacielskiej ale po prostu jej wygląd na mnie za mocno działa i dlatego nie mogę sobie pozwolić na zbytnie zbliżenie się. Prędzej czy później bym coś do niej poczuł i to jest dla mnie niemal pewne. Dużo myślałem o tym i nie traktujcie tego jak czczej gadki bo chociaż wiele osób po niej jeździ to dla mnie ona ma wspaniałą osobowość i naprawdę nie chciałbym odpuszczać tej znajomości gdyby "chemia" za każdym razem nie dawała mi o sobie znać.
smutne ale prawdziwe

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » Felieton: Czy istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021