Praca maturalna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

Temat: Praca maturalna

Mam do Was ogromna prośbe. Otórz niedługo czeka mnie matura a ja jeszcze nie mam pracy maturalnej:( Może któraś pomogłaby mi ułożyć konspekt? ja juz na prawde nie mam pomysłu, nie moge prze to spać po nocach:(

Bo serca są po to, by krwawić tesknotą...
A myśli są po to, by wierzyć w nie...
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez PESTKA35 (2009-03-22 21:05:10)

Odp: Praca maturalna

Czesc .....moge Ci namiar dać ..

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem...:)

3 Ostatnio edytowany przez noelle87 (2009-03-22 20:53:48)

wiecie co-jak dla mnie to już jest szczyt-niedość że masz podany temat i masz czas by go opracować to kupujesz gotowca od kogoś??!! i co sie dziwić że ta młodzież coraz głupsza skoro rodzice zamiast im pomóc w napisaniu dają kasę na gotowce.. ja zdawałam maturę kilka lat temu-już nową, miałam trudny temat ale sama sobie z nim poradziłam- mam mózg więc z niego korzystam i wiem że nigdy nie będę myślała o sobie jak o leniwej idiotce. sorry za brutalność ale załamuje mnie taka postawa..

Klaro zbierz książki  zastanów się o czym chcesz napisać co chcesz przedstawić w swojej pracy, masz polonistę to zapytaj go o radę-co Twoje koleżanki wszystkie szukają pomocy na forach internetowych??????

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

4

Żenada - kupować pracę maturalną yikes

Zastanawiam się, czy osoby, które to robią są bardziej bezmyślne czy bardziej leniwe.

5

Jaki masz temat? Może podrzucimy Ci jakieś pomysły, ale sama musisz ułożyć plan. To Twoja praca przecież smile

6

Troche mnie nie zrozumiałyście. U mnie w klasie jest 28 osób z tego 24 ma kupione prace. Powiem Wam wiecej na 7 klas maturalnych samodzielnie prace pisze jakies 15 osób. ja jestem ambitna i próbuje sama to napisać. Gdy polonistka miała ochote mi poómc to bym nie szukała pomocy na forum.

7

aa więc skoro wszyscy są idiotami i nie umieją sami czegoś zrobić to reszta się też temu poddaje.. mam nadzieję że Ty pokażesz że można smile podaj temat, pomyslimy jak Ci pomóc.

8

Nie idz za stadem ludzi idących na łatwiznę,tylko pokaż coś od siebie.Kiedyś trzeba było ruszyć głową,szukać w bibliotekach pomocy naukowych,a teraz wystarczy,że ma się kasę i praca gotowa,do czego ten świat dąży.
Popieram noelle podaj temat,każda z nas coś doda od siebie,ty to ładnie złożysz i pracę będziesz miała jako jedna z niewielu napisaną własnoręcznie.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

9 Ostatnio edytowany przez Klara1204 (2009-03-22 22:52:39)

Afrodyta-Wenus. Omów funkcje motywu mitycznej bogini piękności w różnych dziełach kultury. I tak, napisałam już sobie analize obrazu Tycjana "Wenus z Urbino" jestem w trakcie pisania analizy "Afrodyta z Knidos" Prakstelesa. Mam coś zaczęte na temat narodzin Afrodyty- Mity Graves'a, Co nie co o funkcji Wenus w "Ludziach bezdomnych" i wybrałam jeszcze wiersze. "Pani z Milo" L. Staffa, "Narodziny Afrodyty",  Przerwy Tetmajera. Nie mam pomysłu na konspekt. Z resztą sobie poradze. Myślałam nad "Rola Boga w życiu człowieka". Wiele nie potrzebuje tylko pomysł na poczatek, bo jak na razie mam bałagan. Wszystko pozaczynane i brak koncepcji...

10

Żadna nie ma pomysłu?:(

11

noelle87 napisał/a:

wiecie co-jak dla mnie to już jest szczyt-niedość że masz podany temat i masz czas by go opracować to kupujesz gotowca od kogoś??!! i co sie dziwić że ta młodzież coraz głupsza skoro rodzice zamiast im pomóc w napisaniu dają kasę na gotowce.. ja zdawałam maturę kilka lat temu-już nową, miałam trudny temat ale sama sobie z nim poradziłam- mam mózg więc z niego korzystam i wiem że nigdy nie będę myślała o sobie jak o leniwej idiotce. sorry za brutalność ale załamuje mnie taka postawa..

dokładnie, to jest załamujące.... jak nie potrafi samodzielnie napisac pracy, o nie powinnien zostać dopuszczony do matury.
Wg mnie w szkołach powinno się podpisywać oświadczenie iż praca jest napisana samodzielnie i nie została spożadzona przez osoby trzecie, takie oświadczenie podpisuje się u nas przy obrony pracy magisterskiej.

12

dokładnie!! a co licencjat, magistra albo doktorat też ktoś za nich napisze?? straszne..

13

Klara1204 ja też zdawałam nową maturę i coś Ci powiem dużo osob kupowało pracę albo ktoś im pisał i wyszły na tym jak w slynnym powiedzeniu Zabłocki na mydle:) Kompletna klapa co z tego że praca napisana na 6 jak te osoby nie miały pojęcia co się z czym je, nic nie umiały powiedzieć i w sumie przeszły ledwie ledwie.
Ja akurat pisałam pracę sama, nie było to aż takie trudne. Na polonistkę tez nie miałam co liczyć bo była zołzą i nigdy nikomu nie pomogłą raczej próbowała zaszkodzić.
To co ci mogę poradzic to to że masz mądry temat musisz tylko wiedzieć gdzie szukać czegoś co pomoże ci w opracowaniu go. Ja miałam motyw śmierci i jego przekrój przez poszczególne epoki. Pomoc znalazłam w takiej mądrej książce która była moim głównym źródłem w bibliografii a nazywała się "Słownik motywów literackich". Zaglądnij tam bo też masz w tytule pracy "motyw" może akurat znajdziesz swój. A tej książki możesz użyć bez problemu a jest bardzo pomocna. Oczywiście musisz mieć tez inna bibliografie po to żeby ci nie zarzucili że użyłaś tylko jednego źródła. Dobrym źródłem jest też internet bo znajdziesz dużo wiadomości jednak nie radze traktować go jako główne źródło bo na to źle patrzą przy ocenianiu.
Co do samego stworzenia konspektu trzymaj się ściśle wzoru i będzie dobrze. Aha i nie pisz sobie też kto wie jakiej długiej tej pracy bo to nie ma sensu bo się nie wyrobisz w czasie. W pracy umieść tylko najistotniejsze rzeczy.
Przygotowując sie do matury ustnej napewno jesteś poinformowana że komisja zadaje pytania, ale uwaga są to nie tylko pytania dotyczące strikte tematu. W mojej grupie było np barzo dużo pytań dotyczących bibliografi czy choćby tego dlaczego ktoś wybrał dany temat czym sie kierował itp Z tego co sobie przypominam to były też pytania z czym np wiąże się dany temat albo jak go można odnieść do rzeczywistości.
Ale spokojnie mówisz że jestes ambitną dziewczyną to napewno sobie poradzisz. Ja też byłam ambitna i wyszłam z wynikiem z ustnej 16/20 i powtarzam że wszytko pisałam sama od początku do końca, dla porównania kumpela kupiała pracę i dostała 7/20 i takich osób było bardzo dużo.
Moja rada nie baw się w kupowanie nie ma sensu i nie opłaca się.
Jeśli masz jakieś pytania to pytaj chętnie pomogę jeśli będę umieć.
pozdrawiam

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

14

kasiulka188 dzięki wielkie:* Nie mam zamiaru kupować pracy... Bo myślę że stać mnie na to by ją napisać. Najgorsze jest to że gdy zrobiłam zarysy pracy moja polonistka rzuciła kartką i powiedziała że nie bedzie tego czytać a ja nie mam pojęcia czy dobrym tropem idę... Nigdy nie pisałam takiej pracy. Nigdy nie pisaliśmy konspektów ani nie stawialiśmy tez. Sama praca wydaje mi się dość łatwa a;e jeśli nie napisze tego konspektu nie dopusci mnie do matury. W gruncie rzeczy to tylko tego konspektu mi brakuje. Bibliografię już mam, Pracej teoretycznie też tylko muszę przelać ją na papier.

15

sprawdz sobie w necie wzory konspektu
A ja ci powiem jak ja pisałam konspekt. Otóż najpierw wymyśliłam sobie "prace" w głowie wiedziałam w którym kierunku chce iść a póżniej wg wzoru. tu masz wzór tego konspektu wystarczy że podstawisz.
Wzór planu prezentacji maturalnej
(Dokument nie może przekraczać 1 strony A 4)

Imię i nazwisko:
......................

TEMAT............................................................................................

I. Literatura podmiotu:
1. ......................;
2. ......................; (to, co opracowuję)
3. ......................;

II. Literatura przedmiotu:
1. .......................;
2. .......................; (to, co mi pomaga w opracowaniu tematu)
3. .......................;

III. Ramowy plan wypowiedzi:
1. Określenie problemu.
2. Kolejność prezentowanych argumentów:
a) .....................................
b) .....................................
3. Wnioski:

IV. Materiały pomocnicze:
1. ............................................
2. ............................................
3. ............................................
4. ............................................

Podpis zdającego:
.......................................

Reguły zapisu bibliograficznego:

1) gdy cała książka:
Autor, Tytuł, Wydawnictwo, Miejsce i rok wydania.
2) gdy artykuł w czasopiśmie:
Autor, Tytuł, w: "Czasopismo", Numer/Rocznik, s. (strony).
3) gdy rozdział książki jednego autora:
Autor, Tytuł, w: Tegoż, Tytuł, Wydawnictwo, Miejsce i rok wydania, s. .
4) gdy rozdział książki różnych autorów:
Autor, Tytuł, w: Autor, Tytuł, Wydawnictwo, Miejsce i rok wydania, s. .
5) gdy hasło ze słownika autorstwa zbiorowego pod czyjąś redakcją:
Hasło, w: Tytuł słownika, pod red. ............................, Wydawnictwo, Miejsce i rok wydania.
6) gdy hasło ze słownika autorstwa jednej do trzech osób:
Hasło, w: Autor, Tytuł słownika, Wydawnictwo, Miejsce i rok wydania.

Wszystkie nagłówki zostwaiasz czyli dla przykładu

Imię i nazwisko:
Jan Kowalski

TEMAT: Motyw matki. Omów na przekroju różnych epok.

I. Literatura podmiotu:
Tu wpisujesz w punktach pod tym nagłówkiem utwory na podstawie których się opiera praca czyli powieści wiersze z których korzystaąłaś i ich autoró itp

II. Literatura przedmiotu:
Tutaj wpisujesz literature tą która pomogła ci w opracowaniu czyl np slowniki mootywow internet (chociaz nie polecam) jakieś mądre książki gdzie pojawił się twój temat a one ci pomogły.Przykład jak to napisać jest pod wzorem który ci wysłaalm.

III. Ramowy plan wypowiedzi:
1.tutaj formułujesz tezę którą póżniej musisz udowaodnić
2. Kolejność prezentowanych argumentów:
a) tu wpisujesz w punktach argumenty które popieraja twoją tezę
3. Wnioski:
Tu formułaujesz wniosek który wszytko podsumuje krótki i zwięzły najwyzej dwa zdania to co wynika z całości musi siezgrywać z tezą
IV. Materiały pomocnicze:
1tutaj dajesz ten punkt jeśli masz jakieś zdjęćia filmy itp ale jeśli dobrze kojarze to było w tego drugiego rodaju tematach połacznych ze sztulak filmem itp wiec tego raczej nie musisz wypałniac

Podpis zdającego:
a tu własnoręczny podpis reszte mozesz zrobic na komputerze:)

Na podstawe tak zrobionego konspektu piszesz swoja prace to taka troche wieksza rozprawka.
W klku zdaniach rozwijasz teze wprowadzasz do tematu. tam są okeślone zwroty bo poźniej jak rozmawiasz z komisją to zwracasz sie do nich więc musisz używać zwrotó typu Zwracam państwauwagę, chciałąbym zauważyć...itp. Ale to jeśli zerkniesz na przykład jakiejś pracy w necie napewno podłapiesz te zwroty.
Póżniej musisz rozwinąć argumenty i tu już możesz trochę więcej napisać. Udowodnić swoją tezę tylko pamiętaj o zwrotech do komisji żeby przykuć ich uwagę.
No i pora na wniosek te dwa zdania z konspektu rozwijasz w jakiś pieciu i masz zakończone. Możesz np zacząć zwrotem Kończąc moją wypowieć pragnę...itp

Robiąc konspekt radze umieścić ok 6 utworów w literaturze podmiotu bo więcej i tak nie zdązysz omówić.
Oczywiście jak napiszesz konspekt to idziesz z tym do polonistki i musi ci go sprawdzić i omowić czego w nim brakuje albo czego jest za duzo albo co by w nim zmieniła. Jeśli nie będzie chciała masz trzy wyjścia
1. Dajesz innej polonistce do sprawdzenia albo ze szkoly obecnej albo z innej to obojetnebyle by ci ktoś sprawdził
2. Dajesz staszej kumpeli do sprawdzenia która dobrze zdała mature i sama pisała pracę
3. Ostateczność! idziesz na skarge na nauczycielkę do dyrktora i po sprawie wtedy sprawdzi na pewno.

Konspekt zrobiony musi od ciebie przyjąć a jej świętym zasranym obowiązkiem jest dodatkowo go sprawdzić czy jet zrobiony poprawnie bo ona za to odpowiada przed dyrekcja. Pamiętaj żeby zostawić sobie kopię konspektu.

Daj znać jak ci poszło , pozdrawiam:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16

Dzięki Ci wielki:**** Anioł z Ciebie:***
Tak na marginesie polonistka jest dyrektorką:) Ale to nic. Myśle że konspekt sprawdzi, nie chciała sprawdzic pracy bez konspektu. Zabieram się do pracy:)

17

a to pech z ta polonistką hehehehe:) powodzenia

18

ja sobie sama napisałami , jakas super praca nie jest ale jest.

..............................

19

Jeśli chodzi o Twoją polonistkę to Ci bardzo współczuję sad
Zawsze możesz wziąć korepetycje z polskiego. Pójść do innego polonisty prywatnie i może on Ci pomoże.
Pozdrawiam

"Jeden jest tylko sukces - być w stanie spędzić życie na swój własny sposób"

20

ja sama pisałam i dostałam 20/20 -polonistka tez nie pomagała zbytnio ale próbowałam, starałam się-Ty jesteś na dobrej drodze. zastanów się co chcesz udowodnić w swojej pracy i co ma być jej głównym punktem. wtedy konspekt jakoś poleci wink

21

Bo poloniści nie mogą pomagać. Mogą tylko sprawdzić. W taki sam sposób jak sprawdzają nasze wszystkie inne prace, ale nie mogą nam pomagać. Ja się wycwaniłam wink Konspekt i pracę napisałam sama, ale odnowiłam znajomość z polonistką z gimnazjum i podrzuciłam jej do sprawdzenia. Przeczytała, powiedziała co o tym myśli, co wg niej jest nie potrzebne, a czego mi brakuje itd. 20/20 miałam.

22

No i wrescie długo oczekiwany dzien... 16/20 i jestem z siebie dumna.Sama  pisałm prace i dobrze na tym wyszłam big_smile

23

ja mam ustna z polaka 20 ;D prace pisalam sama, tylko sprawdza mi ja moja ciocia, ktora jest polonistka. Mam nadzieje, ze jakos pojdzie big_smile

Bo mój cały świat jest dla Ciebie-a Ty jesteś mi  światem...  <3

24

Ja z ustnej maturki dostałem 13/20 bo... 6pkt (na max 6pkt) odjęli mi za niezrozumienie tematu O.o tzn że moja praca nie odnosiła się do tematu O.o Co ciekawsze moja polonistka czytała i sprawdzała plany prezentacji, konspekty itp i nie zaznaczyła nigdy, że wg nich jestem w błędzie. W moim rozumowaniu chodziło o to, co zrobiłem na prezentacji, w ich - nie. A żeby było ciekawiej to moja polonistka była w komisji i potem za pracę, którą sama mi sprawdzała dała 13/20..
Nie było mi wtedy zbyt przyjemnie, bo sam pisałem pracę, troszkę nad nią spędziłem czasu, a tu wyjechały że nie na temat. tongue
Nie pamiętam dokładnie tytułu, ale chodziło o obozy koncentracyjne. I w rozumieniu komisji chodziło w pracy jaki był wpływ obozów na więźniów po wyjściu z obozu, a wg mnie wpływ obozu na więźniów w obozie. Nawet nie sądziłem, że ten temat można jakoś inaczej rozumieć, niż tak jak ja go zrozumiałem. Każdy w moim otoczeniu tak go rozumiał. Komisja inaczej tongue
Ale na szczęście ta część matury nie była i nie będzie mi nigdy do niczego potrzebna. ;P

I'll die alone, afraid and hated
I'll lie unwanted, unburied and godless...

25

Ale jak to polonistka Twoja była w komisji przecież nie może...

26

Klara1204, Jak to nie może? Może jak najbardziej być w komisji podczas ustnej matury. Nie może tylko być obecna podczas pisemnej.

Facet, polonistka nie mogła sama punktować Twojej pracy. Po to jest więcej osób w komisji. Każdy z nich sam ocenia co jest dobrze, a co źle i wspólnie ustalają ostateczną punktację.

27

U mnie w szkole na maturze ustnej nie moze być nauczyciela uczącego. Nawet jeżeli ta nauczycielka nie uczy mnie polskiego tylko np. WOKu nie powinno być jej w komisji

28

To widocznie się zmieniło.  Kiedy ja zdawałam maturę to nauczyciele którzy nas uczyli języków: polski i obcy to byli w komisji na maturze ustnej.

29

u mnie tez tak jest ( i z tego co wiem, to wszedzie jest tak samo, bo zasady te sa odgornie ustalane w CKE), ze nauczyciel uczacy nie moze byc w komisji

30

To ja już się nie odzywam, bo pewnie jest całkiem inaczej wink

Poprawcie mnie jeśli w kwestii punktacji też się mylę.

31

Ja mam 20 ustną boje sie bo moim zdaniem mam bardzo słabą prace. Jeśli chodzi o nauczycieli to prawda nie moze byc nauczyciela ktora uczy, ja akurat mam moja  nauczycielke w komisji z lat co chodziłam do szkoły, bo w tamtym roku nie zdawałam. Bezsensu i tak nie zdam matury zenada i porazka, nie poszła mi za dobrze sad

32

a z czego zdawalas?? ja tez mam 20 smile

33

Zdawałam z angielskiego i geografii,z polaka nie było tak zle ale i tak nie jestem zadowolona naprawde.kurde głupia jestem i tyle.Moj Radek bedzie mnie jechał jak nie zdam. 26 mam angielski oj tez słabo sie z tego czuje moj R miał mnie pouczyc to puscił mi film i masz ucz sie i tylko sie brechał ze nic nie rozumiem i mowi oj i jak ty zdasz.sie mądrala znalazł. hmm

34

matura nie jest najwazniejsza wink nie zdasz teraz to zdasz za rok, czy za 2,chociaz dobrze by bylo zdac za 1 podejsciem. Ja zdawalam z ang wosu i gegry i jestem zadowolona smile Tylko geografia mi srednio poszla, ale wiem, ze zdam wink

35 Ostatnio edytowany przez anuska (2009-05-13 00:40:50)

Niestety ja nie zdam jestem tego pewna,trudno sie mowi za rok nie podejde bo jest matematyka a ja noga jestem.
W tamtym roku mogłam podejsc,ale niestety tego nie zrobiłam popełniłam wielki błąd. Coz nie pojde na studia jedynie cos policealnego. czuje sie głupio bo matura to nie jest jakis strasznie trudny egzamin a ja go nie zalicze, moja samoocena spada w dół. hmm

36

nie martw sie smile jak to sie mowi- "matura to bzdura" big_smile ja mam takie podjescie, ze najwazniejsze nie jest wyksztalcenie, lecz "leb na karku". Jak ktos ma wyksztalcenie wyzsze, a nie jest zaradny to prawdopodobnie nic w zyciu nie osiagnie. Za to ile jest osob zamoznych,ktorzy nie maja nawet matury?Od groma !

37

Ja jak zdawałam maturę to w komisji mogli być wszyscy nauczyciele nawet uczący mnie języka polskiego. Ale peweni od tego czasu jak myśmy Bożeno zdawały to zasady się zmieniły...

38

Zmieniły się i jest tak, jak piszesz Bożena smile
W komisji nie może być nauczyciel uczący. Na maturze pisemnej może być, ale od innego przedmiotu, a na ustnej nie może. I co do punktacji też masz rację. Jest przewodniczący komisji i jej członkowie, ale punktację i tak wszyscy ustalają wspólnie.

Ja zdawałam w tamtym roku i nie było tak źle jak się wydawało, że będzie. Większe nerwy, niż to było potrzebne. Wszystko poszło dobrze, lub bardzo dobrze i matura była z głowy.

39

"A żeby było ciekawiej to moja polonistka była w komisji i potem za pracę, którą sama mi sprawdzała dała 13/20.."
  Facet, jakaś dziwna ta Twoja szkoła, skoro polonistka, która Cię uczyła, to również Cię egzaminowała??!!Jest to niezgodne z procedurami maturalnymi.

Poza tym, maturzyści, którzy kupują prezentacje, zamiast sami je układać (mają przecież tyle czasu!!!)konsultując się z własnym nauczycielem, bardzo kiepsko wypadają na egzaminie albo wręcz oblewają, bo padają na pytaniach.

40

A ja Ci powiem, ze wsrod oich znajomych duzo osob kupowalo prace i mieli w wiekszosci bardzo dobre wyniki. Wystarczy przeczytac dobre streszczenia lektur i nie ma problemu racvzej.

41 Ostatnio edytowany przez Celia (2009-06-06 13:24:39)

To zależy od komisji i podejścia egzaminatorów. Nikt na siłę nie chce nikogo oblać. Jednak ja już miałam takie sytuacje (jako egzaminator), że maturzysta trajkocze jak najęty swoją prezentację, wystarczy, że jednego słowa zapomni, to już blada twarz, zimny pot - ogólna panika. A potem jak siada na trzy pytania, to ledwo ledwo coś tam jęczy. Mówi o jednym bohaterze danej lektury, a jak dostanie pytanie o innego bohatera tej samej książki, to potrafi powiedzieć, że nic nie wie. Niestety coraz więcej maturzystów korzysta tylko ze ściąg, opracowań, Internetu, a gdzie praca badawcza, jaką powinna być ta prezentacja??

42

To zatrważające, że coraz mniej osób czyta książki:=(

43

Celia na pocieszenie powiem, ze ja sama pisalam prace, i czytalam wszystkie lektury w niej zawarte wink Mysle, ze wiekszosc idzie na latwizne, poniewaz nie ma co ukrywac-matura ustna z jezyka polskiego jest banalna, i wiekszosc wie, ze nie trzeba za duzo umiec, zeby zdac.No i po drugie ta matura nie jest brana pod uwage praktycznie nigdzie, wiec kazdy chce ja tylko zdac i malo kto ma ambicje zeby sie super przygotowac do ustnej.

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018