Czy prawo to trudny kierunek studiów? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy prawo to trudny kierunek studiów?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: Czy prawo to trudny kierunek studiów?

Jak myślicie czy warto iść na prawo i studiować ten kierunek? Czy jest taki trudny jak mówią ludzie?

"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy prawo to trudny kierunek studiów?

mój najlepszy kumpel studiuje prawo smile
najpierw zastanów się, jakie masz szanse się dostać. mój kumpel akurat ma matkę prawniczkę, więc było mu niestety łatwiej. mówię niestety, bo wiem, że wiele osób marzy i nadaje się na ten kierunek ale fakt jest taki, że często bez korzeni, trudno o miejsce.
on studiuje na UW. jest ciężko. tam trzeba być pracowitym, sumiennym i systematycznym, poza tym, trzeba prawo po prostu lubić.
ludzie często odpadają po semestrze, po roku. jednak, jeśli Cię prawo interesuje i czujesz, że dasz sobie radę, spróbuj smile

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

Hej, studiuję prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i jestem na czwartym roku. Są to moje drugie studia i uważam, że jest to ciężki kierunek, ale uczy się tego rewelacyjnie i nawet te najgrubsze książki bardzo przyjemnie się czyta. Prawo cywilne to dość życiowy przedmiot i bardzo ważny na tych studiach, jak również w praktyce. No i po prawie fajnie z pracą - dużo jest możliwości...Można pracować bardziej w prawie handlowym, bardziej w cywilnym, w karnym... Warto też pomyśleć o studiach podyplomowych z prawa.

4

Studia prawnicze są super. Ja zawsze chciałam być prawniczką. Studiuję prawo na Uniwerku Wrocławskim drugi rok i póki co jestem bardzo zadowolona z przebiegu tych studiów. Nauki jest dość dużo - więcej niż na Administracji którą kończę za rok. Fajnie, że niektóre przedmioty z Administracji pokrywają się z prawem (np. doktryny i sławetne KPA). Ogólnie studia oceniam na plus smile

5

Z pewnością to bardzo wymagający kierunek. Będziesz potrzebowała dużo samozaparcia i na prawdę musisz przyłożyć się do nauki, bo na tym kierunku nie ma przelewek. Nawet na prywatnej uczelni.

6

Nie jest to trudny kierunek. Wymaga logiki i systematyczności.

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

Typowy kierunek z tzw. "pamięciowych". Trudniejszymi kierunkami są takie, w których odbywają się ćwiczenia praktyczne. Fizyka, biologia, chemia, o medycynie nie wspominając.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

Studiowac prawo to juz za malo, ale warto.

Dużo zależy też od tego na jaki tryb studiów się zdecydujesz. każdy ma swoje plusy i minusy. Np. prawo zaoczne ma taki (jak dla mnie ogrrrrrrrrrromny) plus, że w tygodniu możesz albo zająć się pracą, być całkowicie niezależnym finansowo, lub postarać się, a nastepnie uczęszczać na praktyki do jakiejś kancelarii prawniczej - na takim kierunku jak prawo, gdzie przepisy, ustawy itp. są cały czas nowelizowane, praktyki są szczególnie istotne, ponieważ działasz w tym na co dzień przez co wiesz co się dzieje i jest Ci łatwiej na studiach bo masz doświadczenie praktyczne z tego czego się uczysz. Nie mówiąc już o tym że otwiera to drogę do kariery zawodowej - furtkę do pierwszej kancelarii w której będziesz pracował po magistrze jako prawnik smile
Tyle, że większość robi zupełnie na odwrót. Jedni albo siedzą cały tydzień w domu i jedyne czym się interesują to o której godzinie obiad. Później tacy robią magistra i narzekają że po prawie ciężko z pracą. Prawda jest właśnie taka, że już w czasie studiów trzeba sobie organizować pracę, bo nikt świeżakowi nie da od razu 7000 netto smile Poza tym jest też dużo ciekawych podyplomowych studiów związanych z prawem.

KarolinaBorowiak napisał/a:

Dużo zależy też od tego na jaki tryb studiów się zdecydujesz. każdy ma swoje plusy i minusy. Np. prawo zaoczne ma taki (jak dla mnie ogrrrrrrrrrromny) plus, że w tygodniu możesz albo zająć się pracą, być całkowicie niezależnym finansowo, lub postarać się, a nastepnie uczęszczać na praktyki do jakiejś kancelarii prawniczej - na takim kierunku jak prawo, gdzie przepisy, ustawy itp. są cały czas nowelizowane, praktyki są szczególnie istotne, ponieważ działasz w tym na co dzień przez co wiesz co się dzieje i jest Ci łatwiej na studiach bo masz doświadczenie praktyczne z tego czego się uczysz. Nie mówiąc już o tym że otwiera to drogę do kariery zawodowej - furtkę do pierwszej kancelarii w której będziesz pracował po magistrze jako prawnik smile
Tyle, że większość robi zupełnie na odwrót. Jedni albo siedzą cały tydzień w domu i jedyne czym się interesują to o której godzinie obiad. Później tacy robią magistra i narzekają że po prawie ciężko z pracą. Prawda jest właśnie taka, że już w czasie studiów trzeba sobie organizować pracę, bo nikt świeżakowi nie da od razu 7000 netto smile Poza tym jest też dużo ciekawych podyplomowych studiów związanych z prawem.

Zgodzę się ze wszystkim, poza fragmentem o pozytywach studiów zaocznych, bo:
1. trzeba płacić za nie (niemałe) pieniądze - lepiej mieć na kino,
2. studia dzienne wcale nie przekreślają odbywania praktyk w trakcie roku akademickiego (nieraz nawet bardzo czasochłonnych),
3. zaoczni mają inny dyplom,
4. zaoczni to zaoczni; nikt mi nie wmówi że to ten sam poziom, co dzienni. MOŻE - indywidua. Ale z reguły działa tu zasada płacę=wymagam; więc ich wiedza daleko odbiega od przyjętych dla absolwentów prawa standardów.

Reszta się zgadza. Jak napisałem powyżej - studia prawnicze dla osób myślących o aplikacji innej, niż ogólna - to już za mało.

11

Studiować prawo może każdy i każdy te studia skończy, w istocie sprowadza się to do nauczenia się pewnej partii materiału i odtworzenia swojej wiedzy na egzaminie.

Co innego rozumieć, "czuć" prawo, to już nie jest takie łatwe a cechy te ma niewielka ilość studentów. Oczywiście bez tego można ukończyć studia, dostać się na aplikację i ją ukończyć ale nie osiągnie się sukcesu w zawodzie.

Aby wyciągnąć "maksimum" z tych studiów potrzebne jest poświęcenie bardzo dużej ilości czasu wolnego - na początku w celu zdobycia wiedzy, następnie nauczenia się jej stosowania w praktyce.

Dla osób chcących zacząć studia w celu zdobycia w przyszłości tytułu radcy prawnego czy też adwokata, radzę zastanowić się jakie umiejętności poza "czuciem" prawa w przyszłości będzie potrafili zaoferować swojej kancelarii.

Jeżeli chcecie pracować w Polsce to od razu podpowiem, że znajomość wielu języków już nie jest żądnym atutem. "Bum na poliglotów" już minął, obecnie wystarczy biegle posługiwać się prawniczym językiem angielskim, a inne języki (o ile nie pracujecie w wyspecjalizowanej kancelarii) użyjecie tylko w celu napisania maila klientowi w jakim "stadium" znajduje się jego sprawa, co zawsze można też zrobić w języku angielskim.

Trzeba wymyśleć inny sposób na podwyższenie swoich kwalifikacji, czego nie osiągniecie również dostając się na studia doktoranckie, a mówiąc bardziej ogólnie kontynuując karierę naukową, gdyż wiele kancelarii nie interesuje tytuł naukowy pracownika tylko wiedza praktyczna.

Na koniec proszę pamiętać, że praca adwokata/radcy prawnego w rzeczywistości nie wygląda tak jak "Prawo Agaty" ,a już na pewno głównym problemem każdego kolejnego dnia nie jest sprawa gdzie i z kim zjemy lunch . smile

Podsumowując poświęcenie dużej ilości swojego czasu za młodu daje szanse na osiągnięcie sukcesu w zawodzie i możliwość pływania w dowolnym czasie swoim jachtem po morzach i oceanach jak to robi jeden z najlepszych obecnie adwokatów w Polsce. smile

"1. trzeba płacić za nie (niemałe) pieniądze - lepiej mieć na kino,
2. studia dzienne wcale nie przekreślają odbywania praktyk w trakcie roku akademickiego (nieraz nawet bardzo czasochłonnych),
3. zaoczni mają inny dyplom,
4. zaoczni to zaoczni; nikt mi nie wmówi że to ten sam poziom, co dzienni. MOŻE - indywidua. Ale z reguły działa tu zasada płacę=wymagam; więc ich wiedza daleko odbiega od przyjętych dla absolwentów prawa standardów."

1. Są stypendia różnego typu, można sobie na prawdę z tym poradzić by opłata za czesne nie była taka straszna.

2. Nie przekreślają, ale na zocznych jest łatwiej znaeźć na to czas. Jestes bardziej dyspozycyjny.

3. Inny to znaczy jaki? Bo moim zdaniem jest taki sam.

4. Nieprawda. Może kiedyś tak był, na pewno nie teraz.

13

Czy to jest trudny kierunek - ciężko powiedzieć. Nauki jest sporo, dużo też zależy od wykładowców i od uczelni. Znam taką na której każdy może skończyć prawo, a znam też taką, gdzie można mieć poprawkę za poprawką wink

14

Na pewno jeden z trudniejszych kierunków na studia, ale jeśli ktoś się tym interesuje i to lubi to bez problemu powinien dać sobię tam radę smile

15

Prawo wg mnie nie jest aż takie trudne, trochę wkuwania jest. Natomiast ważne jest jak bardzo lubisz się uczyć (wkuwać) i co chcesz dalej robić. Po samym prawie nie masz nic. Trzeba iść na aplikację. Na aplikację to już ciężko się dostać. A będąc już na aplikacji wcale nie jest tak łatwo. Jak masz mamusię i tatusia, którzy mają kancelarię to fajnie, a jak nie posiadasz - to nie będzie tak różowo, chyba że wykażesz się wiedzą itd. big_smile

16

Minęły już te czasy kiedy ciężko było zostać aplikantem. Kancelarie same dają ogłoszenia, że chcą kogoś przyjąć.

17

Johana021 napisał/a:

Jak myślicie czy warto iść na prawo i studiować ten kierunek? Czy jest taki trudny jak mówią ludzie?

Johana021 kierunek jest trudny.
Ja skończyłem prawo na UW.
Czasem żałuję, bo teraz patrzę na to inaczej.
Wiem jakie mam prawa, ale to nie wszystko.
W naszym systemie prawnym jest jak jest.
Ty mówisz swoje a druga strona swoje.
Ty wiesz, że masz rację, a sąd twierdzi, że nie masz racji ( osobiście się o tym przekonałem) i to jest porażka.
Korupcja u nas w kraju  sięga wszystkiego, każdego szczeba (sąd, prokurator, policja), my z tym sobie nie poradzimy.
Chyba, że wytnie się  PIS, PO, PSL, SLD i etc.
Dlatego żałuję, że skończyłem prawo bo jestem świadomy, ale bezsilny.
To jest masakra, uwierz mi.

Czy jestem szczęśliwy a jaka jest definicja "szczęścia"?
                          GG 3****4

18

Lexpar napisał/a:

W naszym systemie prawnym jest jak jest.
Ty mówisz swoje a druga strona swoje.
Ty wiesz, że masz rację, a sąd twierdzi, że nie masz racji ( osobiście się o tym przekonałem) i to jest porażka.
To jest masakra.

W każdym cywilizowanym systemie prawnym tak jest. Każde ze stron mówi swoje. Ale w sądzie to nie wystarczy. Muszą być dowody. Jeżeli nie udowodnisz swojej racji, to skąd sąd ma wiedzieć, że ją masz? Na Twoje piękne oczy? To dopiero byłaby masakra.

Same studia prawnicze zbyt trudne nie są. Schody zaczynają się później.

19

Shanty napisał/a:

najpierw zastanów się, jakie masz szanse się dostać. mój kumpel akurat ma matkę prawniczkę, więc było mu niestety łatwiej. mówię niestety, bo wiem, że wiele osób marzy i nadaje się na ten kierunek ale fakt jest taki, że często bez korzeni, trudno o miejsce.
on studiuje na UW. jest ciężko. tam trzeba być pracowitym, sumiennym i systematycznym, poza tym, trzeba prawo po prostu lubić.
ludzie często odpadają po semestrze, po roku. jednak, jeśli Cię prawo interesuje i czujesz, że dasz sobie radę, spróbuj smile

To tak jak ja.
Wszystkim mówiłem, że jak zaliczę pierwszy rok to studia skończę i skończyłem.
Nie było łatwo, ale było warto.

Czy jestem szczęśliwy a jaka jest definicja "szczęścia"?
                          GG 3****4

20

Tak jak moi przedmówcy uważam, że sa to bardzo ciekawe studia, niemniej bardzo wymagające. Z kodeksami trzeba się dosłownie zaprzyjaźnić, czytać do bólu, w każdej wolnej chwili. Po roku zrezygnowałam, bo to jednak nie było "to", ale sądzę że na każdym kierunku studiów powinien być przedmiot związany z prawem cywilnym, w życiu codziennym dobrze znać jakie przepisy moga nam pomóc a jakie zaszkodzić wink

21

Shanty napisał/a:

To, że ktoś ma rodzica prawnika wcale nie podnosi szans w rekrutacji  - to bzdura, nie mówimy o znalezieniu patrona na aplikacji, tylko o rekrutacji przeprowadzanej przez komisję uniwersytecką (chyba że mówimy o tym, że znał kogoś na uniwerku, to inna sprawa). Decyduje zdana matura i ilość punktów, a nie "korzenie".
Czy jest ciężko? Dla mnie nie, ale ja lubię nauczyć się czegoś po prostu na zasadzie zapamiętania. Ciężko byłoby mi na medycynie, politechnice czy nawet filologii polskiej, gdzie musiałabym bez przerwy czytać. Uczę się sporo, ale na średnią 4,6. Moim zdaniem, żeby tylko zdać, nie trzeba się specjalnie wysilać. Aczkolwiek większość twierdzi inaczej, więc nie dam gwarancji. Moim zdaniem zdawanie czegoś po 10 razy na warunkach jest "wybitnym osiągnięciem".

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".
kammiś napisał/a:

To, że ktoś ma rodzica prawnika wcale nie podnosi szans w rekrutacji  - to bzdura, nie mówimy o znalezieniu patrona na aplikacji, tylko o rekrutacji przeprowadzanej przez komisję uniwersytecką (chyba że mówimy o tym, że znał kogoś na uniwerku, to inna sprawa). Decyduje zdana matura i ilość punktów, a nie "korzenie".
Czy jest ciężko? Dla mnie nie, ale ja lubię nauczyć się czegoś po prostu na zasadzie zapamiętania. Ciężko byłoby mi na medycynie, politechnice czy nawet filologii polskiej, gdzie musiałabym bez przerwy czytać. Uczę się sporo, ale na średnią 4,6. Moim zdaniem, żeby tylko zdać, nie trzeba się specjalnie wysilać. Aczkolwiek większość twierdzi inaczej, więc nie dam gwarancji. Moim zdaniem zdawanie czegoś po 10 razy na warunkach jest "wybitnym osiągnięciem".

No pewnie, że to nie podnosi żadnych szans w rekrutacji. Szanse w rekrutacji każdy ma jednakowe - jest konkurs świadectw. To czy się dostaniesz zależne jest od tego, jak i z czego zdasz maturę a czy masz w rodzinie prawnika. Ludzi na jedno miejsce (przynajmniej na UWr) na studia dzienne prawa jest sporo. To kilka osób na jedno miejsce. Dlatego dostają się tylko najlepsi. Ale jeżeli matura Ci nie poszła to nie zamyka to Twojej drogi do bycia prawnikiem bo wcale nie trzeba studiować dziennie.

Są studia zaoczne - które ja niebawem kończę i to są studia przede wszystkim dla ludzi, którzy pracują i nie mają możliwości studiowania w dziennie. Na tych studiach niestety, powstaje niestety też najwięcej mitów. Dlaczego? Bo idą tu bardzo różni ludzie. Ludzie, którzy mają pieniądze a nie mają ambicji też... Dlatego tyle opinii, że prawo ciężkie, nieopłacalne itp.

Nigdy natomiast nie rozumiałam zawężania studiów prawniczych tylko do dziennych i do dziś nie potrafię zrozumieć systemu myślowego osób, które piszą, że jak prawo, to tylko dziennie...

23

Nie jest trudny. Kierunek jak każdy inny. Próbowałem robić oprócz prawa filologię germańską i ta wydała mi się znacznie trudniejsza.

24

Na dziennych też nie zawsze stosunek studentów do studiów jest ok - sama się przekonałam. Wiele osób ma podejście "byle 3" albo "bez spiny, są drugie terminy". A z kolei mam kolegę na zaocznych, który po prostu musiał pracować, żeby się utrzymać, ale chłopak inteligentny i obkuty w kodeksach jak nie wiem co.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

25

Jestem na IV semestrze prawa na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu wink Taki wybór, bo szukałam dobrej uczelni w swojej okolicy, żeby nie było problemów z dojazdami. Trzeba się uczyć, lubić prawo, być na bieżąco z wydarzeniami politycznymi - bez tego będzie trudno wink

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy prawo to trudny kierunek studiów?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018