Projektowanie wnętrz- czy wystarczy kurs? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Projektowanie wnętrz- czy wystarczy kurs?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Projektowanie wnętrz- czy wystarczy kurs?

Marzy mi się zostać projektantem wnętrz. Czy do tego wystarczy kurs? Jeśli tak to jaki? I czego właściwie na takim kursie uczą? czy obsługi auto cada też?
A jeśli nie kurs to jakie studia? czy na takie studia trzeba zdawać jakiś egzamin wstępny? no i jeśli tak to jaki? Czy trzeba przygotować jakieś własne szkice i rysunki, a jeśli tak, to jakie są kryteria ich oceny?

Obawiam się, że wymagania odnośnie kandydatów na studia na kierunku projektowanie wnętrz są bardzo duże hmm Z informacji, które zdobyłam wynika również, że niestety mało jest otwieranych miejsc na tym kierunku. Czy ktoś może mi powiedzieć czy bardzo ciężko jest się dostać na takie studia?
A jeśli ktoś mógłby polecić coś w tym kierunku w Krakowie to bardzo dziękuje...

Jeśli ktoś się lepiej ode mnie orientuje w temacie to bardzo proszę o odpowiedzi:) Z góry dziękuję!

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Projektowanie wnętrz- czy wystarczy kurs?

Możesz zrobić studium policealne o kierunku plastyk projektant wnętrz i krajobrazu, lub możesz zrobić architekturę wnętrz albo dekoratora wnętrz. Możesz je zrobić w trybie dziennym lub zaocznym. Zdobędziesz zawód technika projektanta. Jest takich szkół kilka w Polsce. Nie wiem gdzie mieszkasz ale podam Ci kilka miejscowości. Białystok,  Bielsko-Biała,  Bydgoszcz,  Gdańsk,  Gdynia,  Gliwice,  Gorzów Wielkopolski,  Jasło,  Kalisz,  Katowice,  Kielce,  Kołobrzeg,  Konin,  Koszalin,  Kraków,  Lublin,  Łomża,  Łódź,  Mława,  Olsztyn,  Oświęcim,  Poznań,  Pruszków,  Rybnik,  Rzeszów,  Suwałki,  Szczecin,  Tarnowskie Góry,  Tarnów,  Toruń,  Wołomin,  Zamość,  Zielona Góra

3

Mam koleżanke projektantke wnętrz , podobno jest świetna w swoich fachu ale ona skończyla architekrure (studia) o takiej specjalności wink

4

Masz rację nokia, można studia to gwarancja wysokiej wiedzy. Kasiula pisała o kursach , nie wiem o takich, więc jej podałam studium  gdzie w rok można zdobyć uprawnienia.

5

Dzięki dziewczyny myślę że pora wreszcie coś ruszyć w tym kierunku więc rady są cenne:) napewno studia są zdecydowanie lepsze jednka np na Architekture wnętrz na ASP w Krakowie trzeba zdawać egzaminy a do tego trzeba już coś umieć wiec myślę że w moim przypadku lepsze jak narazie jednak studium smile

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

6

Odnawiam temat bo sama jestem po takim rocznym kursie w zakresie dekorowanie wnętrz i powiem Wam, że nie jest to wystarczające. No chyba, że ktoś ma mega talent, gust, wyczucie i umiejętności w tej dziedzinie. Najlepiej jednak gdy ma się skończone studia - to gwarancja wyższej jakości oferowanych przez siebie usług.

7 Ostatnio edytowany przez Lena (2013-10-15 20:22:45)

Moim zdaniem to nie ma AŻ TAKIEGO znaczenia czy kurs czy studia jeśli naprawdę masz talent i pasję. Ja nie mam tyle czasu ani pieniędzy żeby składać na takie studia, poza tym w Lublinie gdzie mieszkam jest tylko Architektura Krajobrazu a to mnie nie interesuję tak bardzo, bardziej inspirują mnie pomieszczenia niż otwarte przestrzenie. Projektowanie Wnętrz na warszawskim ASP to jakaś masakra, nigdy bym się tam nie dostała, tam są egzaminy cały dzien i chyba z 10 osób się dostaje :/zapisałam się teraz na kurs z projektowania wnętrz z spam i program wygląda bardzo fajnie więc mam nadzieję, że będę zadowolona smile są jeszcze chyba wolne miejsca bo kurs rusza niedługo, ale może jeszcze uda się dopisać.

8

Myślę, że jesli masz talent to może wystarczyć, aczkolwiek ludzie lubią oglądać dyplamy i dla niektórych możesz wydać sie mało profesjonalna, chyba, że popiszesz sie doświadczeniem i extra projektami wink

Miłość wywraca życie do góry nogami...

9

serducho napisał/a:

Myślę, że jesli masz talent to może wystarczyć, aczkolwiek ludzie lubią oglądać dyplamy i dla niektórych możesz wydać sie mało profesjonalna, chyba, że popiszesz sie doświadczeniem i extra projektami wink

I tak i nie. Czasem a nawet prawie zawsze patrzą na dyplom, czy ukończyło się coś w zawodzie który chce się wykonywać. Nikt Cię nie weźmie na piękne oczy. Dopiero później patrzą na projekty, talent itd. itp. Najpierw papier ukończenia, serio. Wiem co mówię, sama przez to przechodziłam smile Nie chcieli mnie, bo nie miałam żadnych studiów, ani kursów w tym fachu, mimo talentu nie mogłam znaleźć pracy. Dopiero jak skończyłam kurs spam w kierunku architekta to zaczęło coś się dziać, poszłam na staż, potem zostałam w tej firmie.

10

Mi się wydaje, że wszystko zależy tutaj od osoby. Ktoś mający doskonałe poczucie estetyki i znajomość rozwiązań stosowanych w architekturze wnętrz sprawdzi się doskonale przy tworzeniu naszego domu. Jednak nie każdy taki jest. W przypadku architekta po ukończonych studiach, zawsze mamy chociaż pewność, że zna się on na materiałach i wykorzystywanych stylach, gdyż w przeciwnym wypadku by po prostu nie ukończył studiów. Jak dla mnie architekt jest pewniejszy. Projektowanie wystroju wnętrz to nie jest łatwa sprawa, dlatego też konieczne jest tutaj doświadczenie oraz profesjonalizm na wystarczająco wysokim poziomie. Pamiętajmy, że ktoś w łatwy sposób może nam zepsuć wystrój wnętrza i zmarnować pieniądze, dlatego też warto mieć się na baczności.

11 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-09-05 13:30:49)

Oprócz samego kursu warto przeglądać blogi wnętrzarskie z ciekawymi pomysłami. Zapraszam na mojego spam

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Projektowanie wnętrz- czy wystarczy kurs?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018