wizyta u ortodonty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wizyta u ortodonty

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: wizyta u ortodonty

hej, byłam ostatnio u ortodonty, mam krzywy zgryz i planuję aparat ortodontyczny. zanim jednak zrobię aparat, lekarka mi kazała zrobić diagnostykę (jak to sama nazwała tongue ). tyle od niej się dowiedziałam. niestety jest na długim zwolnieniu,a ja muszę zrobić te badania i chyba zmienię też ortodontę w takim przypadku. mam zrobić min pantomogram - wiecie na czym to polega? a wiecie gdzie mogę to zrobić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wizyta u ortodonty

Wujek google jest bardzo przydatnym narzędziem; pantomogram to -
"panoramiczne zdjęcie rentgenowskie szczęki i żuchwy, do wykonania którego używany jest ortopantomograf. Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund."

Gdzie możesz to zrobić ?
Przydałaby się informacja skąd jesteś, ale myślę, że tu wujek google też pomoże.

3

Odp: wizyta u ortodonty

ach ten szczwany wujek google tongue bardziej chodziło mi czy ktos mial takie badanie i czy moze polecic dobrego ortodonte z zapleczem technicznym. a mieszkam w warszawie, jej okolice tez wchodza w gre wink

4

Odp: wizyta u ortodonty

Ja miałam takie badanie, ale przed wyrwaniem zęba, generalnie jest szybko i bezboleśnie, a potem dostajesz zdjęcie swego uzębienia smile wygląda jak każde inne zdjęcie rentgenowskie. Jeśli chodzi o stomatologa z zapleczem, to najlepiej chyba będzie jak poszukasz kliniki, która ma szeroką ofertę i tam zrobią Ci wszystko co trzeba. Wiem, że bardzo polecany jest Dormed, to pod warszawą, ale mówiłaś że dojazd nie jest problemem.

Odp: wizyta u ortodonty

tak włąściwie to pierwszy raz słyszę o czymś takim yikes sama mam krzywy zgryz jednak na razie nie stać mnie na aparat , zresztą to nie jest aż tak widoczne wink chętnie się dowiem czegoś więcej na ten temt

6

Odp: wizyta u ortodonty
kapuśniaczek napisał/a:

Ja miałam takie badanie, ale przed wyrwaniem zęba, generalnie jest szybko i bezboleśnie, a potem dostajesz zdjęcie swego uzębienia smile wygląda jak każde inne zdjęcie rentgenowskie. Jeśli chodzi o stomatologa z zapleczem, to najlepiej chyba będzie jak poszukasz kliniki, która ma szeroką ofertę i tam zrobią Ci wszystko co trzeba. Wiem, że bardzo polecany jest Dormed, to pod warszawą, ale mówiłaś że dojazd nie jest problemem.

dzieki za kontakt smile Bizuteria-MagiaPL mam taki krzywy zgryz że nie ma innej rady jak wsadzic go w szabelki. ale z tego co lekarz mi tłumaczył mogę mieć pochowane dziewiatki, wiec to chyba wszystko zacznie sie od wyrywania mi zebow hmm ale faktycznie, muszę się udać do klinijki gdzie mają też chirurgie hmm

7

Odp: wizyta u ortodonty

znalezienie miejsca gdzie mają wszystko to najlepsze rozwiązanie. ja zanim trafiła do dormedu usuwałam ósemkę  - do stomatologa chodziłam gdzie indziej, zdjęcie robiłam gdzie indziej, a chirurg jeszcze gdzie indziej - masakra. teraz mam wszystko na miejscu i mogę raz pojechać i załatwić więcej spraw smile

8

Odp: wizyta u ortodonty

Pantogram nie boli ani nic, ja miałam robiony kiedyś na polecenie dentysty przy bolącym zębie wink Co do ortodonty w W-wie, to masz pewnie spory wybór, może popytaj znajomych i poszukaj blisko siebie, zebyś nie musiała potem przez całe miasto dojeżdżać?

9

Odp: wizyta u ortodonty

hej dziewczyny! a ja szukam zaufanego ortodonty z okolic warszawy. Byłam u jednego, ale stwierdził, że mojej wady nie da się wyprostować dlatego szukam kogoś kto podejmie się tego wyzwania tongue możecie kogoś polecić?

10 Ostatnio edytowany przez kej_ti12 (2012-08-30 18:12:21)

Odp: wizyta u ortodonty
lemmira napisał/a:

Pantogram nie boli ani nic, ja miałam robiony kiedyś na polecenie dentysty przy bolącym zębie wink Co do ortodonty w W-wie, to masz pewnie spory wybór, może popytaj znajomych i poszukaj blisko siebie, zebyś nie musiała potem przez całe miasto dojeżdżać?

dzięki smile pantogram to wogóle chyba usg zęba, nie? ja mogę dojeżdzać, to dla mnie nie problem, byleby wiedziec ze zajmie sie mna fachowiec i nie spartaczy roboty, bo chodzi tu o moje kły big_smile bo spartaczyc to mozna fryzure u fryzjera, ale wlosy odrosna, a zeby nie tongue

11 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-21 17:12:55)

Odp: wizyta u ortodonty
Huberta21 napisał/a:

spam

Co robią w tej Twojej klinice??? PENTORGAMY? Ciekawe, w mojej klinice o się nazywa pantomogram smile

12

Odp: wizyta u ortodonty

Ja jestem już właśnie po konsultacji u ortodonty. Też mam problemy ze zgryzem i zaczyna mi to przeszkadzać, Mam usunęty jeden ząb na dole a w poniedziałek będę miała zakładany aparat. trochę się boję bólu naciągania aparatu ale, jeśli trzeba to trzeba. Trzymajcie kciuki

13

Odp: wizyta u ortodonty

chodzi tu o panoramiczne zdjęcie RTG całej szczęki i żuchwy. Problemu tyle co na zwykłym prześwietleniu, tyle tylko, że potrzebują specjalny sprzęt. Okres dwóch tygodni po założeniu aparatu jest najgorszy, boli strasznie, ale tabletki przeciwbólowe trochę pomagają. No i zupki, papki, jogurciki, bo żeby na początku coś ugryźć to chyba trzeba nie mieć czucia smile

kolejne wizyty i dociąganie drucików też dokuczają podobnym bólem, na szczęście dużo mniejszym i krótszym, w sumie to po paru miesiącach idzie się przyzwyczaić.

Ortodontę warto wybrać gdzieś w miarę blisko, bo prostowanie zębów opiera się na regularnych wizytach, średnio co 6-8 tygodni. Średnio około dwóch lat. Ja nosiłam aparat na zębach przez 5 lat bez dwóch miesięcy. Ale im wcześniej się założy aparat tym leczenie jest szybsze.

No i po zdjęciu aparatu trzeba przez dłuższy czas nosić taki aparat wyjmowany, bo zęby jak poczują luz to mają tendencję do ustawiania się znów po swojemu, zanim się dobrze zasiedzą na swoich prawidłowych miejscach.

W klinice załatwisz wszystko, ale ceny potrafią też być nieraz dwukrotnie wyższe. I warto się przyjrzeć jak są rozłożone koszty - czasami jest tak, że płaci się określoną kwotę za całokształt leczenia, (np. 4000 zł, z reguły w ratach przy pierwszej większej wpłacie), a czasami płaci się za każdą wizytę/usługę osobno - założenie aparatu (ok. 1500 zł za łuk), wizyty aktywizujące aparat (ok. 100-150 zł), zresztą różnie sobie liczą, w mieście wojewódzkim płaciłam za tą wizytę 150 zł, niezależnie, czy aktywizowała mi jeden łuk czy dwa, a w mieście rodzinnym 50 zł za aktywizowanie jednego łuku. Tak więc warto w cenach także zrobić rozeznanie.

14 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-04-18 10:55:00)

Odp: wizyta u ortodonty
ala1234 napisał/a:

hej dziewczyny! a ja szukam zaufanego ortodonty z okolic warszawy. Byłam u jednego, ale stwierdził, że mojej wady nie da się wyprostować dlatego szukam kogoś kto podejmie się tego wyzwania tongue możecie kogoś polecić?

Hej Ala1234, ja mogę z czystym sumieniem polecić mojego ortodontę, jest inny niż wszyscy i bardziej przypomina szamana niż ortodontę..ale zaufałam mu, mam proste ząbki a do tego wszystko było tak jak powiedział, nie mam zniszczonych zębów i nie mam wyrwanych zębów, a dodam, że przed nim byłam u 3 ortodontów i każdy chciał mi wyrwać pakiet 4 zębów zmieniali tylko opcję które, 4,5 czy 8.. i każdy upierał się, że to jedyna możliwość.
mój ortodonta nie wyrywa zębów jeśli jest to tylko możliwe i leczy wszystkie najtrudniejsze przypadki.
pierwsza wizyta jest śmieszna bo trwa godzinę a na fotelu siedzi się jakieś 5 min.. gość wychodzi z założenia że problemy z zębami wynikają z innych problemów w organizmie.
aparat nosiłam 1,5 roku, nie jak większość osób dwa i więcej, nie mam teraz przyklejonych metalowych pasków, a jego samego widywałam jak miałam aparat co 10 tygodni - nie jak większość ortodontów co 4 tygodnie.
polecam szczerze, gość jest w Legionowie spam
nie wiem z której części Wawy jesteś ale na prawdę warto się do niego zapisać, moi znajomi nawet przepisywali się do niego w trakcie noszenia już aparatu smile

Odp: wizyta u ortodonty

to badanie musi być robione jeżeli robi sie aparat stały tak? Bo chodze z dzieckiem i nic takiego nie było robione, ale póki co aparat ruchomy więc moze dlatego wink

16

Odp: wizyta u ortodonty

Chyba tak, też nosiłam kiedyś aparat wyciągany i nie robiłam zdjęcia, a potem jak się zdecydowałam na stały to musiałam zrobić to zdjęcie, bo na jego podstawie ortodonta planuje leczenie i np. może stwierdzić potrzebę usunięcia niektórych zębów.

17

Odp: wizyta u ortodonty

ja jestem obecnie na początku terapii. Musiałam zrobić zdjęcie i na tej podstawie ortodonta stwierdził który ząb trzeba z łuku wyrwać. Też mam problemy ze zgryzem i z tego powodu zdecydowałam się na aparat. Jestem już 2 tydzień zaaparatowana. smile

18

Odp: wizyta u ortodonty

nyszka opowiedz coś więcej o tym leczeniu w Legionowie - wiem o którego lekarza Ci chodzi, naprawdę masz fajny zgryz zrobiony przez niego?

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wizyta u ortodonty

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024