ból JEDNEJ piersi - od razu rak? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » ból JEDNEJ piersi - od razu rak?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez kammiś (2014-10-25 23:34:54)

Temat: ból JEDNEJ piersi - od razu rak?

Hej kobitki smile
Pisze - wiem ze moze niepotrzebnie, bo w czwartek ide do swojego lekarza - internisty, ktory ma tez specjalizacje z radiologii na USG piersi.
jakos od tygodnia-poltora boli mnie jedna piers przy lekkim jej uciskaniu, w jednym konkretnym miejscu (prawa piers po lewej stronie na dole).
Czego to moga byc objawy?
Mam 21 lat i nigdy nie bralam hormonow, nie pije tez duzej ilosci kawy...
i jeszcze spytam - co z dezodorantami? Szkodliwe?
Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi, bo panikuje tu strasznie! sad
Od razu rak? Niczego u siebie nie wyczulam, ale nie za bardzo umiem sama badac sobie piersi.... wiem jak to jest teoretycznie, ale pod palcami nic nie czuje...
tego bym nawet nie zauwazyla - po prostu poczulam bol przy ubieraniu i dotyku.

edit: jeju, przepraszam, zalozylam watek w zlym dziale i nie wiem jak to zmienic!

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ból JEDNEJ piersi - od razu rak?

Kammiś, gdybyś studiowała panikarstwo ze specjalizacją histeria to już byś przynajmniej doktorat miała smile

Dlaczego od razu rak? Rak to ostatnia opcja. Przed nią jest mnóstwo innych. Poczynając od urazów mechanicznych, poprzez zapalenie czegośtam, aż do fanaberii organizmu w danym cyklu miesiączkowym. Bardzo dobrze, że zapisałaś się do lekarza, ale naprawdę nie masz na razie powodów do paniki.

Edit:
jejuuu, przeniosę Ci tongue

3 Ostatnio edytowany przez kammiś (2014-10-25 23:46:18)

Wiem, przepraszam, ale zawsze panikowalam!
Tym bardziej ze lekarz mnie nie uspokoil, kiedy dowiedzial sie ze nie ma polowy ani koncowki cyklu i ze boli tylko jedna piers w jednym punkcie.
Napisalam tu zeby sie troche uspokoic i nie martwic rodzicow i faceta. Tym bardziej ze ten glupi bol sie nasila.
Samo badanie tez mnie troche stresuje bo lekarz - niby w ramach zartu - palnal glupim tekstem. no ale to jakos przezyje, tym bardziej ze lubie i szanuje tego lekarza za wiedze i podejscie...
przepraszam ze tak panikuje, ale powaga lekarza mnie nie uspokoila

4

To lekarz żartował czy przeraził Cię powagą? smile

Kammiś, takich rzeczy się nie bagatelizuje, więc dobrze, że lekarz się przejął. Natomiast złośliwe nowotwory piersi to tylko jakiś niewielki procent wszystkich problemów z piersiami. Do tego jesteś młodziutka, więc Ty kwalifikujesz się do jeszcze niższej grupy statystycznej.
Ból się nasila, bo ciągle myślisz o tym miejscu, zapewne je już wielokrotnie miętosiłaś. Możliwe też, że zrobił ci się tam jakiś stan zapalny i wtedy faktycznie może boleć bardziej.

Do czwartku i tak nic z tym nie zrobisz. Do czwartku też nie umrzesz. Więc się chociaż wyśpij.

5

Przerazil powaga bo sie przejal pod wzgledem medycznym
a lekko wkurzyl glupim tekstem odnosnie mojego skrepowania samym faktem tego badania (bo bede sie rozbierac prawie do naga przez nie tylko lekarzem, ktory jest wlasciwie moim znajomym, bo mieszka niedaleko i lubimy sobie pogadac, on wie o mnie wiecej niz o przecietnym pacjencie a ja o nim wiecej niz o innych lekarzach)  "spodoba ci sie". Aczkolwiek zdal sobie spraewe, ze glupio palnal i przeprosil.

6

Prawie do naga do badania piersi? big_smile

Zwykle wystarczy rozebrać się do pasa.

A poza tym niepotrzebnie się nakręcasz tongue pewnie skonczy się na jakimś zapaleniu i tyle...

7

Wiesz ile razy mnie tak boli? I jakoś dalej zyję i nie mam raka smile

8

Miałam identycznie smile Poszłam do ginekologa, zrobiłam usg piersi i okazało się, że mam łagodną mastalgię czyli to jest właśnie bolesność piersi w różnych fazach cyklu. Być może Ty masz to samo. Ale najlepiej będzie jak zrobisz właśnie USG i wszystko będziesz miała jasne, na razie nie panikuj.

/ Tu gdzie przeplata się uśmiech, smutek, wiara i łzy. / <3

9 Ostatnio edytowany przez kammiś (2014-10-27 00:29:33)

Iceni napisał/a:

Prawie do naga do badania piersi? big_smile

Zwykle wystarczy rozebrać się do pasa.

A poza tym niepotrzebnie się nakręcasz tongue pewnie skonczy się na jakimś zapaleniu i tyle...

Skoro trzeba sciagnac stanik to wlasciwie prawie jak do naga tongue
A ze mam rozmiar C przy chudej figurze (wiem, dziwnie, po mamusi big_smile ) to tym bardziej sie krepuje.
Zwlaszcza ze lekarz wydawal sie zadowolony z powodu wyrazenia checi zrobienia tego badania hmm nigdy sie nie rozbieralam calkiem do pasa przy zadnym lekarzu-facecie.
No ale w sumie radiolog to radiolog.... jakos przezyje big_smile

dzisiaj boli, ale jakby mniej. moze dlatego ze z racji przeziebienia zrobilam sobie caly dzien lezenia i mi piersi "odpoczely" big_smile

ja sie nie martwie samym faktem bolu piersi. Zmartwilo mnie to ze jest to bol w jednym konretnym miejscu przy dotykaniu podczas gdy w innych miejscach moge cisnac i cisna i nie boli. jakby mnie bolaly cale piersi to bym zrzucila na hormony i olala wink

10 Ostatnio edytowany przez Alessa (2014-10-31 23:30:39)

Ból jest czymś, co wyczula nasze zmysły, że to może rak. Okazuje się, że zwykły katar i ból gardła może się nim okazać.... Tak, czy siak do lekarza trzeba chodzić, jak coś się dzieje lub kiedy się nie dzieje ( takie mam nieprzyjemne doświadczenia ). A co do tego rozbierania, to nie dziw się, że tak jest... też miałam z tym problem, ale dla własnego dobra czasami tak trzeba, uwierz mi ale czasami rozbierałam się kilka razy dziennie i byłam badana, bo tego wymagało moje leczenie i badana byłam przez wszystkich specjalistów po kilka razy dziennie dla mojego doba, bo był problem z diagnoza bo wyniki były OK a ja byłam ciągle przeziębiona, ale lekarze nie odpuszczali i dzięki im za tooooooo!!!!!! a z tymi badaniami to się też śmiałam, mówiłam, że jeszcze trochę to będę  jak striptizerka, potem przestałam się tym przejmować i teraz to nie jest dla mnie problem.... bo wiedziałam, że tak musi być i żaden lekarz mnie nie zawiódł........ A jestem zgrabną i ładną dziewczyną o nietuzinkowej urodzie i  widziałam jak oni reagują na moje ciało.... bo to się czuje....

11 Ostatnio edytowany przez kammiś (2014-11-03 01:54:51)

Nic sie tam nie dzieje, ból minął wraz z pierwszym dniem miesiączki smile
Badanie jakoś przeżyłam. Bardzo dobrze że poszłam do swojego lekarza - niby się gapił za bardzo  (mówił że przyjmowanie takich pacjentek to sama przyjemność big_smile ), ale atmosfera była taka że po 2 minutach przestało mi to przeszkadzać, co chwila mnie rozśmieszał, pokazywał co widzi na ekranie ultrasonografu, trochę opowiadał, trochę wypytywał  i takie badanie to mogę mieć nawet codziennie big_smile

12

No to dobrze że wszystko ok smile Może masz hormony trochę rozregulowane, ja miałam tak przez pewien czas że w połowie cyklu potwornie puchły mi piersi były bolesne, nawet chodzenie było koszmarem, bo mam duży biust i jego hmm podskakiwanie było potworne, w końcu samo przeszło.

Kammiś do wszystkiego się można przyzwyczaić, ja co kilka miesięcy robię RTG płuc i muszę paradować przez całą pracownię bez bluzki, to samo u diabetologa bo zawsze, każdemu robią EKG przed wejściem do gabinetu, to tylko cycki w sumie wink

13

Ważne, że poszłaś z tym do lekarza i, że zrobi Ci usg. Wszelkie tego typu sprawy należy skontrolować bez względu na wiek.

włosomaniaczka smile

14

Późno odpisuję, ale  miałam wcześniej trochę na głowie.
Nic mi nie jest smile
mam teraz tak co miesiąc przed okresem (szkoda, wcześniej tego nie miałam) ale da się przeżyć, ważne że jestem spokojna smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » ból JEDNEJ piersi - od razu rak?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018