Cytologia grupa3 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Cytologia grupa3

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Cytologia grupa3

Przez trzy razy z rzędu w krótkich odstępach czasu robiłam cytologię.Za każdym razem wyszła mi grupa 3.Gin stwierdził,że trzeba pobrać wycinki i zaraz po miesiączce mam iść do szpitala na ten zabieg.Boję się bardzo.Chyba najbardziej znieczulenia ogólnego,bo nigdy nie byłam zasypiana.Czy któraś z was miała pobierane wycinki,jak to  przebiega tak bardzo się boję.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Cytologia grupa3

Cytologia

Mam 38 lat i jestem matką 3 dzieci.W mojej rodzinie jest rak szyjki macicy(moja mama) a siostra o rok młodsza w wieku 25 lat miała już usunięty jajnik i jajowód(nigdy nie rodziła dzieci i nie poroniła).W lipcu br robiłam cytologię i wyszło pap II,ale lekarzowi nie spodobały się wyniki i powtórzył badanie.W sierpniu wyniki wyszły pap III
Oto szczegółowy opis:
Komórki nabłonka płaskiego:HSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3\CIS(dysplazja średniego i dużego stopnia).Dostałam na cito skierowanie do szpitala na kolposkopię.W poniedziałek  mam zgłosić się na oddział w celu pobrania wycinków,ale mój lekarz tak mnie nastraszył bo powiedział że w moim przypadku powinnam sie zgodzić na wycięcie macicy i przydatków jak najszybciej.
Dodam jeszcze że mam mięśniaki na przedniej ścianie macicy 2x1,5 cm.Czy mam się bać .
Guzik z pętelka cofnęli mnie z oddziału bo nie chcą brać wycinków w ciemno najpierw kolposkopia a potem wycinki.Kurcze nie mogli tak na początku zrobić.Człowiek wolne robi sobie w pracy bo kazali a tu nici ze wszystkiego. Teraz czekaj do 15.11.2012

3

katarzyna7436 napisał/a:

Cytologia

Mam 38 lat i jestem matką 3 dzieci.W mojej rodzinie jest rak szyjki macicy(moja mama) a siostra o rok młodsza w wieku 25 lat miała już usunięty jajnik i jajowód(nigdy nie rodziła dzieci i nie poroniła).W lipcu br robiłam cytologię i wyszło pap II,ale lekarzowi nie spodobały się wyniki i powtórzył badanie.W sierpniu wyniki wyszły pap III
Oto szczegółowy opis:
Komórki nabłonka płaskiego:HSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3\CIS(dysplazja średniego i dużego stopnia).Dostałam na cito skierowanie do szpitala na kolposkopię.W poniedziałek  mam zgłosić się na oddział w celu pobrania wycinków,ale mój lekarz tak mnie nastraszył bo powiedział że w moim przypadku powinnam sie zgodzić na wycięcie macicy i przydatków jak najszybciej.
Dodam jeszcze że mam mięśniaki na przedniej ścianie macicy 2x1,5 cm.Czy mam się bać .
Guzik z pętelka cofnęli mnie z oddziału bo nie chcą brać wycinków w ciemno najpierw kolposkopia a potem wycinki.Kurcze nie mogli tak na początku zrobić.Człowiek wolne robi sobie w pracy bo kazali a tu nici ze wszystkiego. Teraz czekaj do 15.11.2012

Witaj. Co to za lekarz?!  Od razu wyciąć macicę i przydatki?!  A gdzie leczenie?!  Grupa 3 to jeszcze nie nowotwór!  Miałam kiedyś grupę 3 i po leczeniu mam od lat grupę 1, lub czasami 2.  Nie daj się tak od razu brać pod nóż!  Im to najłatwiej, wyciąć i z głowy! Po co leczyć, za drogi koszt!   No chyba że już nie ma wyjścia..  A takie wycięcie , to branie leków hormonalnych do końca życia! I wiele skutków ubocznych.  Dlatego cię ostrzegam. Życzę zdrowia!

Czas się nie spieszy, to my nie nadążamy..

4

Witam, jestem nowa na tym forum, ale musze kogoś się poradzić. mam 29 lat, 2 dzieci: jedno 4,5 roku drugie pół roczku. ostatnio robiłam Cytologię , przed pobraniem wymazu lekarz powiedzial że mam malutką nadżerkę która nie powinna wplynąć na wynik cytologii. w środe wieczorem zadzwonił lekarz że ma już moj wynik i jest niedobrze. odebrałam go i wynik wygląda nastepująco: jakość obrazu: krew; ocena ogolna: zmiana w komórkaCH nabłonka płaskiego; nietyopowe komórki nablonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu ASC-US, bardzo liczne euprocyty (nie mogę rozczytać). lekarz przepisał mi globulki Albothyl mam je co drugi dzien "wkladać" 6 globulek i wtedy ponowny wymaz.
strasznie się boję, mam malutkie dzieci.

5 Ostatnio edytowany przez katarzyna7436 (2012-11-16 21:16:51)

samanthab313 napisał/a:
katarzyna7436 napisał/a:

Cytologia

Oto szczegółowy opis:

Witaj. Co to za lekarz?!  Od razu wyciąć macicę i przydatki?!  A gdzie leczenie?!  Grupa 3 to jeszcze nie nowotwór!  Miałam kiedyś grupę 3 i po leczeniu mam od lat grupę 1, lub czasami 2.  Nie daj się tak od razu brać pod nóż!  Im to najłatwiej, wyciąć i z głowy! Po co leczyć, za drogi koszt!   No chyba że już nie ma wyjścia..  A takie wycięcie , to branie leków hormonalnych do końca życia! I wiele skutków ubocznych.  Dlatego cię ostrzegam. Życzę zdrowia!

Wczoraj miałam Kolposkopie aż mnie zmroziło bo nie dość że lekarka spóźniła się 3 g to zrobiła badanie i zaraz uciekła nie wyjaśniając wyników,jak zapytałam się co oznaczają wyniki pielęgniarka powiedziała że nie jest upoważniona i mam się zgłosić do swojego gin .Oto co napisała na karcie:
Obraz kolposkowy słabo satysfakcjonujący-szyjka zmieniona o charakterze proliferacyjnym.Po próbie z 5% kwasem octowym uwidoczniono obraz"ugotowanego mięsa" punkcikowanie,mozajka.Liczne ogniska patologicznych zbieleń różnego stopnia.
Obraz kolposkopowy nie satysfakcjonujący,nieprawidłowy,mogący odpowiadać CIN III\CIS

6 Ostatnio edytowany przez lena812 (2012-11-16 21:21:59)

niewiem co to oznacza ale znalazłam cos takiego

CIN 3- dysplazja dużego stopnia. Stan przedrakowy szyjki macicy występujący w nabłonku płaskim i powodowany bardzo głębokimi zaburzeniami różnicowania komórek zakażonych wirusem HPV wysokiego ryzyka. Silnie wyrażone cechy atypowe komórek występują w ponad 2/3 grubości nabłonka. CIN 3 wymaga pilnej interwencji chirurgicznej.

CIS- łac. carcinoma in situ. Stan, w którym zakażenie wirusem HPV wysokiego ryzyka powoduje nasilone zmiany atypowe w komórkach nabłonka płaskiego tarczy szyjki macicy. Komórki zaczynają zajmować całą grubość nabłonka jednak nie naciekają błony podstawnej. Wymagana jest interwencja chirurgiczna.

nie sugeruj sie tym co tu dodałam,lekarz ci odpowie na wszelkie pytania

7

Katarzyno, zerknij sobie tutaj, jest tu opisany podobny wynik jak Twój
http://www.zdrowieintymne.pl/forum/read.php?6,13937

"Mądrego widać, głupiego słychać."

8

A więc tak dostałam dzisiaj na CITO skierowanie do szpitala mam na 22.11 br mieć pobrane wycinki .Lekarz powiedział mi że to wcześnie wykryty rak szyjki macicy i mam szczęście że w porę. Po pobraniu wycinków i zdiagnozowanie ich zostanie podjęte leczenie.

9

Mam wyniki histopatologiczne z wycinków i wyskrobin z kanału szyjki macicy i z jamy macicy.
Jak ktoś zna łacinę to w trybie bardzo pilnym proszę o przetłumaczenie mi o co chodzi ,pytałam sie pielęgniarki ale ta powiedziała mi że nie może mi powiedzieć na 17.12 br mam do kliniki się zgłosić na ustalenie czegoś tam(nie dosłyszałam więc nie wiem o co chodzi a głupio mi było zapytać się )
Wycinki z tarczy części pochwowej szyjki macicy-Carcinoma planoepitheliale invasivum(brak możliwości oceny głębokości naciekania).Po za tym :Cin3 .Erosio glandularis.
Wyskrobiny z kanału szyjki-Bardzo drobne fragmenty z utkaniem:Cin 3 et carcioma planoepitheliale invasivum.
Wyskrobiny z jamy macicy-Fragmenta parva epithelii plani cum CIN 3.Fragmenta endocervicis et endometrii

10 Ostatnio edytowany przez brzydulla (2012-12-13 22:40:51)

katarzyna7436 napisał/a:

Mam wyniki histopatologiczne z wycinków i wyskrobin z kanału szyjki macicy i z jamy macicy.
Jak ktoś zna łacinę to w trybie bardzo pilnym proszę o przetłumaczenie mi o co chodzi ,pytałam sie pielęgniarki ale ta powiedziała mi że nie może mi powiedzieć na 17.12 br mam do kliniki się zgłosić na ustalenie czegoś tam(nie dosłyszałam więc nie wiem o co chodzi a głupio mi było zapytać się )
Wycinki z tarczy części pochwowej szyjki macicy-Carcinoma planoepitheliale invasivum(brak możliwości oceny głębokości naciekania).Po za tym :Cin3 .Erosio glandularis.

Rak płaskonabłonkowy inwazyjny. Nadżerka gruczołowa.

katarzyna7436 napisał/a:

Wyskrobiny z kanału szyjki-Bardzo drobne fragmenty z utkaniem:Cin 3 et carcioma planoepitheliale invasivum.

CIN 3 i rak płaskonabłonkowy inwazyjny.

katarzyna7436 napisał/a:

Wyskrobiny z jamy macicy-Fragmenta parva epithelii plani cum CIN 3.Fragmenta endocervicis et endometrii

Małe fragmenty nabłonka płaskiego z CIN3. Fragmenty błony sluzowej szyjki macicy i endometrium.

Co znaczy 'głupio mi było zapytać'?
To Ty jesteś pacjentem, Tobie mają coś robić i masz prawo wiedzieć co, jakie mogą być powikłania i jakie masz inne wyjścia.

Jak ja nienawidzę życia!

11 Ostatnio edytowany przez katarzyna7436 (2012-12-18 14:50:41)

Wczorajsza wizyta u onkologa zmroziła mnie,powiedział że mam wszystko do wycięcia z miedniczki małej(jajniki,jajowody węzły chłonne i oczywiście cała macica) Rak jest typu A2(zaawansowany).Po operacji jaką mam na 30.01.1013r będzie mnie czekać chemia lub radioterapia.Do tego na 20.12.2012 mam biopsję węzłów chłonnych z lewej pachwiny bo są mocno powiększone.Do terminu operacji mam zrobić badania(prywatnie bo NFZ nie refunduje)!!!!!!! HIV,HCV posiew z pochwy,HBS. Oczywiście jeszcze muszę jechać do urologa(choroba nerek) i przywieść od niego zaświadczenie.Powiedzcie mi gdzie w tym wszystkim jest pacjent?! gonią Cię wszędzie gdzie tylko można nawet do innych miast... jakby nie mogli wszystkiego załatwić w szpitalu na oddziale....?! Nie wiem może co niektórzy myślą że w tych czasach większość ma samochody....albo znajomych z samochodami....

12

katarzyna7436 napisał/a:

Wczorajsza wizyta u onkologa zmroziła mnie,powiedział że mam wszystko do wycięcia z miedniczki małej(jajniki,jajowody węzły chłonne i oczywiście cała macica) Rak jest typu A2(zaawansowany).Po operacji jaką mam na 30.01.1013r będzie mnie czekać chemia lub radioterapia.Do tego na 20.12.2012 mam biopsję węzłów chłonnych z lewej pachwiny bo są mocno powiększone.Do terminu operacji mam zrobić badania(prywatnie bo NFZ nie refunduje)!!!!!!! HIV,HCV posiew z pochwy,HBS. Oczywiście jeszcze muszę jechać do urologa(choroba nerek) i przywieść od niego zaświadczenie.Powiedzcie mi gdzie w tym wszystkim jest pacjent?! gonią Cię wszędzie gdzie tylko można nawet do innych miast... jakby nie mogli wszystkiego załatwić w szpitalu na oddziale....?! Nie wiem może co niektórzy myślą że w tych czasach większość ma samochody....albo znajomych z samochodami....

Ja już wiadomo jestem po operacji (14.02.2013r) bez powikłań operacyjnych (he he) Z wyników jakie miałam wynikło że to rak szyjki macicy B1 albo B2,w każdym bąź razie na wypisie pisze B1.Dzisiaj dostałam wyniki hispatu i za chiny nie umiem ich przetłumaczyć.Więc mam prośbę o szybkie przetłumaczenie:
błona śluzowa-endometriumin stadio proliferationis węzły chłonne miednicze prawe-lymphonoduli 6 sine metastasibus węzły chłonne miednicze lewe-lymphonoduli 12 sine metastasibus.
Naciek nowotworowy zajmuje (i tu jest napisane G1) WIĘC JEŚLI KTOŚ WIE CO TO JEST TE G1 to byłabym wdzięczna za udzielenie informacji.
Teraz tak muszę czekać na opis jeszcze operacji i dopiero potem do onkologa ten mi da skierowanie do gliwic i tam na onkologie

13

Witam tak czytam i w końcu forum nieco bardziej optymistyczne dla moich wyników, mianowicie mam 28 lat jest w 7 tyg., pierwszej ciąży, w około 2 tyg miałam pobierane wycinki wczoraj byłam odebrać wyniki i płakałam jak bobr bo mam wynik HISL CIN3, Wirus hpv nr 16, 33 itp, lekarz który zresztą był strasznie nieprzyjemny i nie natchnal mnie optymistycznie na ten wyrok stwierdził że mam czekać do czasu po połogu i przyjść na zabieg. Wcześniej w 20 tyg ciazy na kontrolę i nie obiecuje mi że się ta sytuacja nie pogorszy. Jestem załamana nie wiem co robić sad chciałabym jakoś na to wpłynąć żeby nie postępowało jednak w ciazy nie mam chyba zbyt dużego pola popisu... Dramat

14

Ale jaki konkretnie zabieg proponuje Ci lekarz ?

CIN III to ciągle przedinwazyjne stadium, więc nie jest to jeszcze wyrok, spokojnie.
Czy wycinki zidentyfikowały postać ? Jaka jest, płaskonabłonkowa ?

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

15 Ostatnio edytowany przez Nirvanka87 (2019-08-30 11:55:28)

16 i 33 typ to typy wysokoonkogenne, ale na razie nie panikuj. Przede wszystkim zmień lekarza, poczytaj o lekarzach zajmujących się HPV-np, oferujących szczepienia. Nie mówię żebyś się szczepila bo to i tak nic nie da, ale tacy lekarze nie patrzą na pacjenta jak na rozwiązała dz**ke. W ciazy to ważne by mieć zaufanego i miłego, kompetentnego lekarza. A i jeszcze jedno pomiędzy 7, a 20 tygodniem to ogromny przeskok. A badania pappa i usg genetyczne? Nie są obowiązkowe ale warto zrobić

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

16

Koniecznie znajdź lekarza, który będzie budził Twoje zaufanie i zamiast szorstko straszyć starał się znaleźć najlepsze w Twojej sytuacji rozwiązanie.
Podpinam się też pod pytanie IsaBelli: jaki konkretnie zabieg zalecił obecny lekarz?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Cytologia grupa3

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018