Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd?

Hej.
Mam takie pytanie.
Czy ktoś z Was zna się na obliczaniiu prędkości?:) Ja nie:P Dlatego chciałam się zapytać,
w jakim czasie ściągnie mi się film np.o wielkości 700MB przy prędkości internetu 6.000 kBit/s

A i od razu prosiłabym o lekcję obliczania tego:)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez katarina (2012-02-17 15:46:57)

Odp: Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd?

Najprostsza odpowiedź - "ask google".
Ale skoro miałaś z tym problem - to łopatologicznie:

Łatwo to sobie samej przeliczyć.
1. Sprawdzasz prędkość swojego łącza (np. tu: http://www.speedtest.net/) lub wykorzystujesz podaną - w Twoim przypadku 6000kBit/s (inaczej  6000 kB/s) czyli 6 MB/s,
2. Wynik (podany zwykle w megabitach na sec) przeliczasz na megabajty (czyli dzielisz przez 8; np. 6 Mb/s : 8 = 0,75 MB/s).
3. Rozmiar pliku (przyjmijmy 700MB) dzielisz przez prędkość i otrzymujesz czas pobierania w sekundach (np. 700 MB : 0,75 MB/s = 933,33 sec)
4. Dzielisz przez 60 sekund i otrzymujesz czas w minutach (933,33 sec :60 sec = 15,55 min czyli 15 min 33 sec.).

W wyniku w/w wyliczanek otrzymasz jedynie przybliżony czas pobieraniam bo w praktyce rzadko prędkość jest stała przez cały czas pobierania.

3

Odp: Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd?

Oto mi chodziło:)
Super wytłumaczone,dzięki serdeczne:)

4

Odp: Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd?

tongue
Baw się dobrze.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Z w jakim czasie ściągnie mi się film?Ktoś się zna na obliczaniu pręd?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024