mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

znalazlam mala sroczke ktora spadla z gniazda, tylko ona przezyla a reszta nie przezyla upadku.. chcialam zostawic to naturze, ale gdy zaczelo padac nie mialam serca jej zostawic ;( wzielam ja do klatki po mojej papudze , nasypalam trocin zeby bylo jej cieplo, pila troche wody z nakretk.. gorzej z jedzeniem bo czytalam ze dzdzownice i jakies zwierzatka bo to drapieznik ale ja na serio nie wiem co robic!
chcialam isc do weterynarza, ale to jest tak ze oni chyba ja uspia no bo kto by sie zajmowal. z kolei boje sie no bo jak bede sie nia zajmowac to pozniej nie bedzie samodzielna...boje sie naprawde ;(
mam papuge tez w pokoju , czy moga one przebywac w jednym pomieszczeniu ale w osobnych klatkach? czy moja papuzka sie niczym nie zarazi?
napiszcie co dac jej jesc i wgl jak postepowac, ja nie chce sie nia dlugo zajmowac bo jestem zajeta i wgl jestem slaba psychicznie. co ile ja karmic i wgl napiszcie co i jak! Proszee bardzo!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Znajdź organizacje zajmujaca sie ptakami i napisz tam o porade. Żadnego chleba tylko nie dawaj!

Karmienie srok: twaróg, jajko na twardo, gotowane chude mięso,  rozmoczony pokarm dla psów,  pojenie po każdym karmieniu.

Nie wolno karmić dżdżownicami, larwami much i w ogóle zadnym pokarmem jednostajnie. Ptaszek musi miec urozmaicone pożywienie.

Wapno moze być takie w płynie dla dzieci, można w nim maczać mięso. Witaminy ptasie, albo Vitaral. Oprócz pieczywa można podać trochę makaronu, czy czegoś innego, byle bez soli. Reszta jak wyżej.

Poszukaj ptasiego azylu. Sroka to drapieżnik i powinna jeść myszy razem z sierścią bo bez sierści na mięsie to może umrzeć.

3

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

ojej nie wiem czy sobie poradze, teraz jadl/a jajko na twardo...ale z tym opierzonym miesem to odpada..mam papuge i koty wiec nie moglabym dac jakichs pior malutkich czy cos? i wgl z tym wapnem i witaminami to konieczne? nie mam tez tylu rzeczy aby ciagle dawac jakies inne jedzonko, ale chyba przez jakis czas moze jesc to jajko, nie? jak myslisz ile czasu powinna byc w domu aby pozniej rozpoczac zycie na wolnosci?

4

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Najlepiej poszukaj jednak jakiej s organizacji zajmującej się ptakami w twojej okolicy. Sama rzeczywiście możesz nie dać sobie rady. W niektórych miejscach sama musisz przywieźć im ptaka, a w niektórych ktoś po niego przyjedzie. Nie martw się oni uśpią go tylko i wyłącznie w przypadku jakiejś poważnej choroby. W innym wypadku odchowają go w taki sposób, żeby w jego diecie nic nie zabrakło i żeby jednocześnie nie stracił samodzielności. A kiedy będzie wystarczająco duży wypuszczą na wolność.

5

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

dzięki za rady, a te organizacje mają jakąś konkretną nazwę? i one są w każdym mieście? bo ja mieszkam w Piasecznie (pod Warszawą) i nie wiem gdzie tego szukać.. są weterynarie, ale wydaje mi się , że oni nie zawracaliby sobie tym głowy, a mi go naprawdę szkoda ;( jest jakiś słaby, a w tym gnieżdzie chyba nie ma już więcej młodych ale nie jestem pewna bo jest bardzo wysoko a też przecież nie wiem czy ta sroka mama jeszcze tam wróci i wgl. gdzie mam szukać tych organizacji wychowujących ptaki? pomóżcie..

6 Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2013-06-22 10:41:06)

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Na pewno znajdziesz w warszawie. Szukaj azylu dla ptaków.

http://ptasiazyl.zoo.waw.pl/

azyl@zoo.waw.pl
Miejski ogród zoologiczny w Warszawie
ul. Ratuszowa 1/3 03-461
WARSZAWA, POLSKA

tel.: +48 (22) 670-22-07

7

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

dzięki za stronke, też szukałam na necie i ją znalazłam wink boję się tylko, bo nie wiem czy os sobie czegos nie polamal..bo on tak siedzi jakos na calych nogach , a ja nie wiem czy to normalne u takich malych czy cos sobie zrobil. a co do tego azylu to tam przyjmują wszystkie ptaszki? oni sie tam nimi zaopiekuja co nie? a nie wiesz moze czy osoba niepelnoletnia moze tam go oddac bo nie wiem czy bede mogla osobiscie? bo teraz to i tak nie mamy jak, ale moze w tygodniu pojedziemy go tam zawiezc

8

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

To jest normalne, że tak siedzi.
A Ty nie dasz rady się zająć nią. A jak ją odchowasz to na taką, że jak wypuścisz to umrze bo sroka jest drapieżnikiem i sobie nie poradzi taka wychowana z domu. Zawdzwon albo napisz do nich i powiedz ze jestes niepelnoletnia, ze nie dasz rady ze potrzebujesz pomocy

9

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Napisałam do nich na maila, odpisali ze nie woza osobiscie ptakow, ale ze czasem straz miejska je do nich wozi..wazne jest zeby sie nie odwodnil i jadl, staram sie zeby tak bylo, ale np teraz ciage spi i nie wiem czy budzic i karmic czy jak ;o

10 Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2013-06-22 23:30:20)

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Dobrze że to się nie stało u mnie, bo bym miał dylemat. Sroki w znacznej części wytępiły inne gatunki w miastach, głównie wróble, sikorki i pełzacze. Stawia się teraz budki antysrokowe żeby odnowić populację małych ptaków. Srok jest za dużo i wróble nie wytrzymują ciągłych ataków.

11

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Co mam zrobić jeśli nie chce jeść ani pić?Proszę pomużycie.Dopiero jutro będę miała możliwość aby odwiedzić osobę która w mojej wsi się zajmuje chodowlą

12 Ostatnio edytowany przez srokowiec (2016-05-24 19:51:45)

Odp: mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

w swoim naturalnym srodowisku

julia1401 napisał/a:

Co mam zrobić jeśli nie chce jeść ani pić?Proszę pomużycie.Dopiero jutro będę miała możliwość aby odwiedzić osobę która w mojej wsi się zajmuje chodowlą

Rozumiem, ze też znalazłas taką małą sroczkę... Poczytaj posty wyżej - to już sprzed paru lat jak widzisz, są pomocne. Nie chce jeść? Cóż, ptaki, nawet takie drapieżniki jak sroki są wyjątkowo delikatnymi stworzeniami i kazda taka sytuacja to dla nich trauma, której często nie daja rady przeżyć... Wbrew pozorom takie małe pisklaki zazwyczaj nie wypadaja same z gniazda (jak w pierwszym poście Autorka napisała), a są ...wyrzucane przez nowych samców, które robią sobie w tak barbarzyński sposób miejsce dla własnego, nowego potomstwa. Ja kilka lat temu znalazłem trzy takie kicające w trawie nieloty - tez myslałem, że spadły z gniazda na drzewie. Ale po przestudiowaniu "zwyczajów" srok zrozumiałem co się stało (j.w.). Wziąłem wszystkie trzy. Niestety, ale pierwszej nocy nie przeżyło jedno pisklę, a drugie odeszło nazajutrz... Zbyt duży to był dla nich stres... Jedna sroczka jakoś przetrwała i mieszkała z nami przez ładnych parę miesięcy póki nie oddałem jej wolności. Też na poczatku nie chciała jeść - stres. Ale na drugi dzień jakoś dała radę... Jesli Twoja nie chce jeść (sama moze jeszcze nie umieć) to spróbuj ją "oszukać" - weź jedzenie (jajko, mięsko itp) w dwa palce (wskazujący i kciuk) i jakby ...dziobem próbuj przyblizać i oddalać od jej dziobka. Powinna skojarzyc to z karmieniem przez swoich rodziców - powinna za którymś razem otwierać już dziobek. Wówczas powinnaś delikatnie ...wepchnąć jej do rozdziawionego dziobka jedzonko i lekko wepchnąć palcem smile Wiem, że to dziwnie brzmi - ale w moim przypadku działało smile
Mimo wszystko przygotuj się na to, ze może to małe nie przeżyc... A jak bedzie ok - da sobie radę z Twoja pomocą. Tylko nie wypuszczaj jej teraz - musi podrosnąć, bo dopadna ją koty, albo inne ptaki. Obecnie jest bez szans na przezycie w swoim naturalnym środowisku.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » mała sroka spadła z gniazda, jak się zająć? WAŻNE

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024