Praktyka pedagogiczna - cenne inf. oraz wrażenia z praktyki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Praktyka pedagogiczna - cenne inf. oraz wrażenia z praktyki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Praktyka pedagogiczna - cenne inf. oraz wrażenia z praktyki

Od poniedziałku zaczynam praktykę pedagogiczną w szkole podstawowej.
Najbardziej stresuje mnie myśl o samodzielnym prowadzeniu zajęc, czy podołam i czy nauczyciele będą ze mnie zadowoleni:p

Mam nadzieje że wątek nie padnie:)

Mam kilka pytań i dobrze jakby znalazła się jakas osoba która jest juz po praktyce:)

Jak pisac notatki z lekcji? (z hospitacji)
Czy muszą byc podpisane przez opiekuna?
Jak wygląda prowadzenie zajec? (Czy jest ciężko i ogólne wrażenia)
Czy opiekun pomaga w przygotowaniu się do zajęc?
Czy pomaga w przygotowaniu scenariusza zajęc?

Ja również chętnie podzielę się z wami wszystkim co tylko wiem:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praktyka pedagogiczna - cenne inf. oraz wrażenia z praktyki

Jest wśród nas parę nauczycielek - nikt nie ma ochoty podzielić się (ku potomności, bo wątek stary) wrażeniami z praktyk w szkole? smile

3 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2013-06-20 17:31:05)

Babo to chyba już musztard a po obiedzie-spójrz na datę.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

4

Datę widziałam, dlatego napisałam:

ja napisał/a:

(ku potomności, bo wątek stary)

Poopisywać praktyki można i bez gabisiuli, my sobie powspominamy stare czasy, a wątek może pomóc komuś w przyszłości.

5

Z punktu osoby, która jest już po kilku praktykach w szkole jak i w przedszkolu itp.

Jak pisac notatki z lekcji? (z hospitacji)
*najlepiej na brudno i później przepisać do stosownych dokumentów
*temat zajęć
*metody, formy, środki, cele (jeśli nauczycielka jest uprzejma, to daje do wglądu scenariusz)
*pisze się krótki spis całego dnia plus własne uwagi i spostrzeżenia
Czy muszą byc podpisane przez opiekuna?
*na mojej uczelni są gotowe formularze do wypełnienia i jest wymóg odgórny co ma być podpisane
Jak wygląda prowadzenie zajec? (Czy jest ciężko i ogólne wrażenia)
*Ja mam wspomnienia bardzo dobre, nie miałam trudności w odnalezieniu się. Na początku miałam mini ściągawkę ze scenariusza, a później już weszło mi prowadzenie zajęć w krew
Czy opiekun pomaga w przygotowaniu się do zajęc?
Czy pomaga w przygotowaniu scenariusza zajęc?
Dostałam zestaw scenariuszy z wydawnictwa z którego korzystała moja opiekuna i to była jedyna pomoc plus uwagi co  muszę nadrobić, a tak to nic więcej.

6

Moja koleżanka, która nienawidziła dzieci i szkoły, a musiała odbyć praktyki w szkole od momentu skończenia praktyk ma jedno w głowie - zostać nauczycielką! smile Więc strasznie poprzewracało jej to w głowie w pozytywnym znaczeniu, bo strasznie jej się to spodobało smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Praktyka pedagogiczna - cenne inf. oraz wrażenia z praktyki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021