stres przedegzaminacyjny-jak go zwalczać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » stres przedegzaminacyjny-jak go zwalczać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: stres przedegzaminacyjny-jak go zwalczać?

za każdym razem gdy ktoś mi opowiada o pozytywnym działaniu stresu, mam wrażenie że to jakieś baśnie. Więc moje pytanie: jak sprawić by wykorzystać czas na naukę czy przygotowanie dobrze, a nie uprzykrzać sobie i innym życia? Ja około tydzień przed egzaminem robię się totalnie nie do życia! jestem wredna, przestaje wręcz o siebie dbać, rezygnuje z przyjemności i albo się uczę albo się dobijam użalaniem nad sobą- co jest delikatnie mówiąc bez sensu. Wymieńmy się sposobami jak sobie z tym radzić:D tzn ja nie mam żadnych w okresie nauki przed egzaminem, ale już mam kilka pomysłów na oczekiwanie na tzw. "wejście do sali" wtedy raczej stoję z boku i izoluję się od ludzi, czasem pogadam kurtuazyjnie z jakąś koleżanką, ale unikam jak ognia powtarzaczy i panikarzy- nic mnie wtedy nie denerwuje jak oni. Wtedy sobie radze, ale 7,5 lub 2 dni przed jestem w totalnym dole.
Zapraszam do rozmowy:):)

siema!
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: stres przedegzaminacyjny-jak go zwalczać?

może to zabrzmi trochę dziwnie, ale ja wychodzę wyszumieć się na imprezę:D W sesji zimowej zdarzyło mi się nawet siedzieć w klubie do 3 rano, choć o 8 miałam egzamin:D Ale ja lubię "relaksować się" na róznych imprezach:P 2 dni przed egzaminem omijam jedynie prace, bo jest trochę stresująca;)

3

Ja wychodzę z rana przed nauką (albo i egzaminem) pobiegać, albo pojeździć na rowerze. W jakiś cudowny sposób ,,upuszcza" mi to nadmiar energii, którą w przeciwnym razie poświęciłabym pewnie na zrzędzenie (bom zrzędzącym typem). Mam wrażenie, mimo, ze dowodów naukowych brak, że mózg też ta metoda pomaga rozruszać; przynajmniej sama łatwiej się później koncentruję.
(ale ciepłe kąpiele, wolne spacerki, dobre żarełko i rozmowy przez telefon odnoszą skutek przeciwny, niestety wink  )

4

Ja jeszcze złotego środka na stres nie znalazłam smile Zawsze, na chwilę przed wejściem do sali robi mi się zimno, pocą mi się dłonie, a w głowie mam pustkę. Chociaż muszę przyznać, że z roku na rok, z egzaminu na egzamin stres jest duuuuużo mniejszy. Może lata praktyki coś dają? big_smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » stres przedegzaminacyjny-jak go zwalczać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018