Wybór pracy w UK- opcja live-in/live-out- wasze opinie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wybór pracy w UK- opcja live-in/live-out- wasze opinie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Wybór pracy w UK- opcja live-in/live-out- wasze opinie

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum także witam zgromadzone forumowiczki smile Mój post nie dotyczy poszukiwania pracy a raczej zdecydowania się na jedną z ofert. Mówiąc konkretniej- mam ofertę pracy w charakterze opiekuna z zamieszkaniem (bez pośrednictwa sławetnych polskich agencji) albo tez pracownika ośrodka dla osób niepełnosprawnych. Przyznam szczerze, że żadna z tych ofert nie za bardzo mnie pociąga:) ale w związku z tym, że w UK byłam tylko pół roku i to w roku 2006 to nie mogę za bardzo wybrzydzać i wbrew pozorom znalezienie pracy tam bedąc tutaj wcale nie jest takie łatwe, w szczególności gdy nie ma się konkretnego punktu zaczepienia. Ale wracając do sedna- proszę o opinie którą ofertę byście wybrały???- to co przemawia za pracą z zamieszkaniem to oczywiście zarobki, odpadają wydatki na mieszkanie itp i można w miarę szybkim czasie podratować budżet i zrealizować jakieś tam plany.... Problem w tym, że nie wiadomo na kogo się trafi...i do tego brak kontaktu z ludzmi.... ten aspekt najbardziej mnie przeraża i sprawia, że sama już sie gubię jeśli chodzi o wybór... Druga opcja to praca w ośrodku, na, nazwijmy to,  "normalnych zasadach", czyli kończę i wychodzę:), w pracy czy poza pracą przebywam w otoczeniu innych osób i ogólnie sytuacja w miarę "cywilizowana". Z drugiej strony koszty utrzymania w UK są dosyć spore a co za tym idzie w skali miesiąca oczczędności nie będą powalające a ze współpracownikami czy współmieszkańcami wychodzi różnie. Jak widać "miotam sie" smile pomiędzy wyborem finansowym a "społecznym", jeden i drugi aspekt jest dla mnie ważny ale w tym przypadku jedna opcja wyklucza drugą i stąd moje ambiwalentne odczucia.... Na koniec może dodam ze na chwile obecną pracuję w PL takze decyzja wyjazdu do uk nie stanowi jakiegos max.desperackiego kroku a raczej swiadomy wybór. Niestety obecna sytuacja nie pozwala mi na to, żeby jechac tam i szukac na miejscu bo po 1sze nie mam sie gdzie zatrzymać, po 2gie nie chcę sie wbijac w koszta nie znając jaki bedzie tego efekt, po 3cie tego typu akcja w wieku 30+ to raczej mało rozsądne rozwiązanie i po 4te znajomi znajomymi ale nikt za nikogo raczej ręki nie dałby sobie uciąc smile W podsumowaniu- mam nadzieję że Was az tak bardzo nie zanudzilam moim dylematem i proszę o osobiste odczucia i opinie. Dziękuję za odzew. Milego wieczoru a raczej nocy smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wybór pracy w UK- opcja live-in/live-out- wasze opinie

Decyzję musisz podjąć sama. Ze swej strony mogę powiedzieć, że ja wolałabym pracować w ośrodku, ale to wynika z mojego charakteru. Skończyć pracę, iść do siebie i mieć trochę spokoju. Pracowałam 1,5 roku w Anglii jako opiekun w domu, ale wynajmowałam mieszkanie.
Inną opcją mogłoby być wynajmowanie mieszkania lub pokoju od pracodawcy, wtedy opłaty i czynsz są znacznie niższe (ale nie wiem, czy masz taką możliwość).

Tak na marginesie - kiedy planujesz wyjechać?

3

hej Bardamu, dziękuję za odpowiedz. Po przemyśleniu spraw rezygnuję z wariantu z zamieszkaniem. Wolę zdrowy układ, tj koncze, wychodze i mam czas dla siebie. Na chwilę obecną szykuje sie rozmowa z  we wrzesniu w Krakowie, początek pracy planowany od pazdziernika. Ogólnie jakbym miała konkretną ofertę to wyjechalabym natychmiast. Wolę jednak załatwić to w sposób "normalny" i wszystko załatwić przed wyjazdem bo nie chce przepuszczać kasy na bezsensowne akcje a rynek brytyjski wcale taki rewelacyjny nie jest. Nie mam doświadcznia w pracy jako care assistant ale oferta dotyczy support worker dla osób niepełn. Umowa z pracodawcą bryt. Lokalizacja nie jest podana, ogólnie południe UK. A na miejscu jak już będę to będzie inne pole manewru a tak obstawiam ten wariant. A jakie Ty masz plany?

4

Ja też najchętniej bym wyjechała zaraz. Ale chyba posiedzę jeszcze do czerwca - chcę mieć chociaż 2 lata stażu pracy, robię kurs z angielskiego i potem egz. CAE. I jeszcze prawo jazdy. Jakbyś miała czas i ochotę to dawaj znać, jak idą sprawy smile Ciekawi mnie ten support worker, pewnie jest to łatwiejsza praca niż care assistant.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wybór pracy w UK- opcja live-in/live-out- wasze opinie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018