ludzie i ludziska - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: ludzie i ludziska

Dlaczego są ludzie kochajacy całym sercem z pasją a inni skaczą z kwiatka na kwiatek?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ludzie i ludziska

na psychologii nauczycielka powiedziała, że jeśli ktoś właśnie skacze z kwiatka na kwiatek to efekt idealu z dziecinstwa. np kiedy chłopiec bedzie uważał, że jego mama jest idealna, że jest najlepsza we wszystkim itd.. to w pszyszłości będzie szukał w dziewczynach ideału swojej mamy.

a jeśli chodzi o tych, którzy umieją kochać na prawdę to nie wiem. nie zyskali tyle miłości ile by chcieli w dzieciństwie i chcą kochac i być kochanymi, albo ktoś miał tyle miłości, że chce ją przelać na kogoś innego, wychowanie? ... nie wiem

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

3

Irminko- bo tak jakoś ten świat jest urządzony.I my nic na to nie poradzimy.Zawsze tak było i zawsze tak będzie.I oby Opatrzność każdego strzegła od miłośników nektaru kwiatowego,którzy zamiast przysiąść na stałe- lubią różne kwiatuszki.

4

może to sprawa osobowości?

5

Moja praca dyplomowa na wydziale psychologii nosiła dotyczyła zasad tworzenia więzi intymnych. Z moich obserwacji wynika, że ludzie różnią się od siebie pod wieloma wzgledami jesli chodzi o podejscie do tematu. Stanowimy ma typy osobowosci i trzeci posredni. Pierwszy typ- osoby pewne siebie/swiadome własnych zalet (niekoniecznie atrakcyjne zewnetrznie ) ale znajace własną wartość. Osoby owe nie kochaja na tzw. "oślep" ale poszukują. Jesli z jakichs powodów nie mogą się dopasować do  partnera to odchodzą i poszukuja dalej. Pozstrzegane jako typy powierzchowne- cechujace sie brakiem uczuć wyższych.Jak to okresliła założycielka tego wątku "skaczące z kwiatka na kwiatek" Ale prawda jest zaskakujaca - jesli znajdą partnera który im "pasuje" potrafia byc bardzo oddane (nawet do tzw. grobowej deski).Drugi typ- osoby o obniżonym poczuciu własnej wartosci. Niedowartosciowane na któryms etapie własnego życia. Potrafią niemal natychmiast zakochac się w zupełnie obcej osobie ponieważ ma np. piekne oczy,czy ładnie pachnie itp. Jesli znajdą osobe która odwzajemnia ich zainteresowanie są bardzo oddane, lecz staja się jak bluszcz. Osoby te kochaja na ślepo.Często w tej grupie znajdują sie kobiety, które przez lata żyją z mężem apodyktycznym nie sarżąc się na swój los.Osoby o tym typie osobowosci odczuwaja bardzo silne emocje.
Dla pierwszego typu koniec milosci oznacza poszukiwanie nowej,dla drugiego koniec świata.
Kiedy te dwa typy osobowosci spotykaja się w "związku" nastepuje tzw."spalanie" Jedna stona z czasem czuje sie osaczona, druga natomiast odczuwa tzw. "głód"Ponieważ pierwszy typ chce miec "otwartą furtkę" drugi "oddać całego siebie" i nastepuje konflikt interesów. Związki takie najczęściej predzej czy później sie rozpadają.Nawet mimo wielkiej fascynacji walorami fizycznymi.

6

Jest w tym dużo prawdy.Mam niskie poczucie własnej wartosci dlatego zawszo w związku spalam się.Ale mężczyźni boją się kobiet bluszczy.

7

Ela21 napisał/a:

Jest w tym dużo prawdy.Mam niskie poczucie własnej wartosci dlatego zawszo w związku spalam się.Ale mężczyźni boją się kobiet bluszczy.

Poprostu kochasz tak jak sama chciałabysś byc kochana.

8

Masz rację chciałabym tak być kochana,ale nie każdemu to pasuje. Wiec pewnie trafiałam na ten drugi typ osobowości. Mówią że jestem ładna wiec pewnie dlatego trafaim na osoby pewne siebie, choc sama nie jestem ani śmiała ani wyzwolona. I po jakims czasie to nie wypala.

9

Marzena l.30 napisał/a:

Moja praca dyplomowa na wydziale psychologii nosiła dotyczyła zasad tworzenia więzi intymnych. Z moich obserwacji wynika, że ludzie różnią się od siebie pod wieloma wzgledami jesli chodzi o podejscie do tematu. Stanowimy ma typy osobowosci i trzeci posredni. Pierwszy typ- osoby pewne siebie/swiadome własnych zalet (niekoniecznie atrakcyjne zewnetrznie ) ale znajace własną wartość. Osoby owe nie kochaja na tzw. "oślep" ale poszukują. Jesli z jakichs powodów nie mogą się dopasować do  partnera to odchodzą i poszukuja dalej. Pozstrzegane jako typy powierzchowne- cechujace sie brakiem uczuć wyższych.Jak to okresliła założycielka tego wątku "skaczące z kwiatka na kwiatek" Ale prawda jest zaskakujaca - jesli znajdą partnera który im "pasuje" potrafia byc bardzo oddane (nawet do tzw. grobowej deski).Drugi typ- osoby o obniżonym poczuciu własnej wartosci. Niedowartosciowane na któryms etapie własnego życia. Potrafią niemal natychmiast zakochac się w zupełnie obcej osobie ponieważ ma np. piekne oczy,czy ładnie pachnie itp. Jesli znajdą osobe która odwzajemnia ich zainteresowanie są bardzo oddane, lecz staja się jak bluszcz. Osoby te kochaja na ślepo.Często w tej grupie znajdują sie kobiety, które przez lata żyją z mężem apodyktycznym nie sarżąc się na swój los.Osoby o tym typie osobowosci odczuwaja bardzo silne emocje.
Dla pierwszego typu koniec milosci oznacza poszukiwanie nowej,dla drugiego koniec świata.
Kiedy te dwa typy osobowosci spotykaja się w "związku" nastepuje tzw."spalanie" Jedna stona z czasem czuje sie osaczona, druga natomiast odczuwa tzw. "głód"Ponieważ pierwszy typ chce miec "otwartą furtkę" drugi "oddać całego siebie" i nastepuje konflikt interesów. Związki takie najczęściej predzej czy później sie rozpadają.Nawet mimo wielkiej fascynacji walorami fizycznymi.

Myslę,że cos w tym jest.........

10

A ten pośredni typ???

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018