CHOROBA WYSOKOSCIOWA - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » CHOROBA WYSOKOSCIOWA

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: CHOROBA WYSOKOSCIOWA

wybieramy się ze znajomymi na ELBRUS, i chciałabym wiedzieć jak to jest naprawdę z chorobą wysokościową, najwyższe szczyty jakie zdobywałam to było ok 2500 m n.p.m i nie wiem jak mój organizm zareaguje na taką wysokość ok. 5600 czyli ponad dwa razy tyle niż byłam, czy mozna sie jakos przygotować by złagodzić objawy choroby?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: CHOROBA WYSOKOSCIOWA

no z tego co wiem objawia się u różnych osób inaczej,podobno najłagodniej jej objawy znosza ludzie z grupą krwi 0, al egeneralnei każdy w jakimś stopniu może odczuwać zmianę wysokości i ciśnienia;no jak będziecie się wzbijac na takie wysokości to obowiązkowo z aklimatyzacją na poszczególnych wysokościach, będziecie musieli dzić dojść do celu wyznaczonego na kolejny dzień, zejść na niższą wysokość do bazy i jutro go znowu zdobywać, i tak po kolei, trzeba wejść wyżej niż się będzie nocowało, i tak powoli się będziecie przystosowywać!!!

3

Dość poważnie może się objawiac choroba wysokościowa(OCW) kiedy zbyt szybko zaczynamy się przemieszczać na duże wysokości i robimy to szybciej,niż organizm nadąża się przyzwyczaić. Pojawiają się bóle głowy,nudności, zmęczenie, to się może nasilac aż może pojawić się płyn w płucach nawet i śpiączka. Na wysokości powyżej 5000m n.p.m. wraz z każdym oddechem do płuc się wprowadza zaledwie połowę ilości tlenu jaki pobieramy na nizinach, zwiększa się częstoliwość oddechu i produkcja czerwonych krwinek, które muszą przenosic większe ilości tlenu. Dlatego trzeba dbać o aklimatyzację,czyli pozostawać na jednej wysokości wystarczająco długo aby przyzwyczaić organizm do przebywania na danej wysokości.opiero potem możemy sie przemieszczać do góry. Ważna jest też kondycja,ale nie jest to kryterium, ktoś może byc bardzo sprawny fizycznie,a  jak jego organizm będzie źle reagował na duże wysokości to po prostu będzie musiał zejść nizej.

W tym roku wybrałem się z ekipą na Elbrus, ale nie dopisała nam pogoda:\ ale co mogę powiedzieć na temat choroby wysokościowej-każdy z naszej 5 osobowej ekipy miał jej objawy, czuliśmy się szybko zmęczeni, niektórych bolała głowa,rzeczywiście wchodzenie sprawiało więcej trudności, szczególnie powyżej 4 tys. Troje z naszych wyjęło maski tlenowe, my z kolegą próbowaliśmy bez, niestety warunki atmosferyczne spowodowały,że zawróciliśmy na wysokości ok 5 tys. Pozostał niedosyt, ale próbę podejmiemy ponownie w przyszłym roku. Można zdobyć szczyt, mimo objawów choroby wysokogórskiej  tylko jak się pogoda popsuje, to niekiedy zmusza to do zawrócenia:\

5 Ostatnio edytowany przez Ewa (2009-02-21 12:26:39)

.

6

Ja tez miałam podobny pomysł ale jak to przeczytałam odechciało mi sie sad

7

Choroba chorobą ale zdobycie tak wysokich szczytów to jednak niezła frajda. Warto jest się czasem przemęczyć a później miło o takim wyczynie wspominać. Pamiętajmy, że żyje sie tylko 1 raz. Trzeba to wykorzystać na prawie wszystkie możliwe sposoby smile

8

Warto się przemęczyć??? Czy Ty w ogóle wiesz, co to jest choroba wysokościowa??? tego się nie wspomina miło. Nudności, wymioty, bóle głowy, bezsenność, brak apetytu, obrzęk twarzy, rąk i stóp, a jak nie zejdzie się niżej (bo przecież żyje się tylko 1 raz) i nie poda choremu tlenu, to obrzęk mózgu, płuc i śmierć. Poczytaj trochę o wypadkach w górach, szczególnie tych najwyższych, to będziesz wiedziała, że choroba wysokościowa to nie zabawa.

9 Ostatnio edytowany przez Doti29 (2009-01-13 15:00:37)

Ja własnie z tego powodu zrezygnowałam z wymarzonej wyprawy!

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » CHOROBA WYSOKOSCIOWA

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018