Prace domowe w niedziele - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Prace domowe w niedziele

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Prace domowe w niedziele

Powiedzcie mi, jak to jest ze sprzątaniem u Was w domu w niedziele? Ja mieszkam z rodzicami, a oni uważają niedzielę za dzień święty, w którym nie powinno się sprzątać i wykonywać jakiś większych prac domowych. Wiadomo, mama zrobi obiad i zamiecie się kuchnię, jak kot wpadnie w żwirek, żeby się pobawić, ale np. o odkurzaniu nie ma mowy. Ja, która bardzo lubię porządek, czuję dzisiaj straszną potrzebę odkurzenia sobie dywanu w pokoju, bo generalnie odnoszę wrażenie, że jest usyfiony. A wyobrażam sobie już te kazania, jakbym się za to teraz zabrała...
Mam świadomość tego, że w moim własnym domu, który kiedyś zapewne będę miała, będę sobie w niedziele odkurzała, robiła pranie a nawet myła okna, kiedy tylko poczuje, że akurat mam ochotę to zrobić. Czy można jakoś inaczej to interpretować, jeżeli tego typu prace są dla nas przyjemnością i relaksem, a nie czymś strasznie męczącym od czego w ten jeden dzień w tygodniu powinno się odpoczywać?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Prace domowe w niedziele

Ja pracuje prawie w kazda niedziele i nie widze w tym nic dziwnego.Mam wtedy podwojna stawke placona i z przyjemnoscia wlasnie w ten dzien ide do pracy.Nie obchodzi mnie postawa kosciola  na ten temat.

The hard way is the best way.

3

A ja osobiście wolę wykonać wszystkie prace związane ze sprzątaniem w sobotę tylko dlatego, żeby móc sobie odpocząć w niedzielę, spędzić czas z meżem i córeczką, albo wybrać się do znajomych, rodziny. Nie wyobrażam sobie żebym w niedzielę miała odkurzać, szorować dywan lub myć okna big_smile drobne prace to owszem, zmywanie, robienie obiadu itp. A co z pracą, że tak powiem zawodową, jestem kelnerką i często pracuję także w niedzielę, bo trzeba, ale nie mam też nic przeciwko temu.

Obojętność jest jak mróz polarny - zabija wszystko...

4

A Ja dziewczyny pracuję we Włoszech i w kraju Papieża i sprzątanie w niedzielę jest tutaj czymś normalnym jak każdy inny dzień. Dopiero w niedzielę widac jak te wszystkie wielkie panie robia pożądki. Osobiście nie widzę w tym nic złego każdy sprząta kiedy chce.

5

Ja generalnie sprzątam wtedy, kiedy mam czas. 3/4 roku w weekendy spędzam w górach albo na Jurze, więc roblem sam się rozwiązuje smile. Czasem zdarzy mi się przeprać kilka rzeczy albo ogarnąć mieszkanie, trochę posprzątać i nie mam w związku z tym wyrzutów sumienia. Tak się jakoś utarło, że skoro jest przykazane "dzień święty święcić" to znaczy że nie można nic w domu zrobić, odkurzyć, poprać. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z chrześcijańską interpretacją tego przykazania, ale z judaizmem na pewno. Żydzi podczas szabatu nie robią totalnie nic. A wiadomo, że Żydzi w Europie żyli przez wiele stuleci, więc ich zwyczaje na pewno miały wpływ na nasze. Grunt to dla większości katolików iść w niedzielę do kościoła i ogólnie odpocząć. Zresztą niedziela to tak naprawdę jedyny dzień, w którym można wrzucić na luz i zrobić coś dla siebie a nie dla pracodawcy wink.

6

W Piśmie Świętym to sobota jest dniem świętym (radzę przeczytać dekalog według Biblii) . Poza tym jest napisane, że jeden obchodzi święta inny każdy dzień traktuje jednakowo, ważne żeby wszyscy robili to ze względu na Pana (gdzieś w listach Pawła). Zapominamy, że dzień święty jest po to żeby czcić Boga a nie po prostu odpoczywać. Jeśli ktoś uważa się za pobożnego to nie tylko nie powinien w ten dzień pracować ale także np. nie oglądać telewizji itp. (no chyba, że jakieś programy chrześcijańskie).
Ja nie przywiązuję wagi do kalendarza dla mnie każdy dzień jest jednakowym świętem (od kiedy Jezus zmartwychwstał jest powód żeby świętować każdego dnia). Czasami spędzam cały dzień w pracy czasami robię inne potrzebne rzeczy a czasami cały dzień poświęcam na modlitwę.

7

Ja wolę tego nie robić, z powodu wymienionego już wcześniej - wolę pozwolić ten dzień na odpoczynek. No ale czasem jest tak, że cały tydzień jest tak zawalony, że sterta naczyń w zlewie, ciuchów pod pralką i samo światło w lodówce. Wtedy nie ma innego wyjścia - porządki.

Co do absolutnego nie robienia niczego w "dzień święty" - moja babcia jedynie przygotowuje obiad, ale już zmywanie zostawia na poniedziałek. I takie wspomnienie z dzieciństwa - kiedyś w trakcie wakacji razem z moim rodzeństwem dostaliśmy od babci ochrzan za robienie wycinanek. Bo właśnie w niedzielę nie powinno się ciąć czegokolwiek smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Prace domowe w niedziele

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021