Domowe farbowanie włosów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Domowe farbowanie włosów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Domowe farbowanie włosów

Hej! smile

Chciałam Was zapytać o to czy i jak radzicie sobie z farbowaniem włosów w domu?
Mam prawie 28 lat, mam naturalnie ciemno brązowe włosy i na skroniach mam już niestety widoczne biało-siwe włosy.
Chciałabym pomalować włosy może nawet lekko rozjaśnić i coś zmienić w swoim wyglądzie. Jednak uważam, ze ceny w salonach fryzjerskich za usługi farbowania włosów są mocno zawyżone więc zastanawiam się czy farbowanie samodzielne jest możliwe bez obaw o utratę włosów? big_smile

Napiszcie proszę czy same farbujecie sobie włosy i jak sobie z tym samodzielnie poradzić:)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2017-09-05 11:55:23)

Odp: Domowe farbowanie włosów

nawet najdroższe reklamowane farby ze sklepu zniszczą Ci włosy i nie umywaja się do profesjonalnych, nie mówiac o tym, ze sama nie zrobisz tego perfekcyjnie.
poszukaj fryzjera który pracuje z profesjonalnymi farbami, może gdzieś na osiedlu- a nie w drogim salonie w centrum miasta, skorzystaj tylko z usługi farbowanie i suszenie- bez modelowania.
Ile razy wróciłam do farbowania samodzielnego- tyle razy żałowałam.
Więc te 80-100 miesięcznie jednak przeznaczyć trzeba..
Druga opcja to zakup renomowanej farby w profesjonalnym sklepie i ktoś kto wie jak to pomieszać i nałoży.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

3

Korzystałam już kiedyś z usług fryzjera przy farbowaniu, lecz uznałam, że efekt nie różni się od samodzielnie wykonanego farbowania i to tylko wyrzucanie pieniędzy wink
było to już dawno temu i polegało na przyciemnieniu mojego koloru. Teraz zastanawiam się nad rozjaśnianiem i tu moje pytanie czy rozjaśnianie koloru jest możliwe w domowych warunkach czy te sklepowe farby nie dają zamierzonego efektu?

Ela210 napisał/a:

nawet najdroższe reklamowane farby ze sklepu zniszczą Ci włosy i nie umywaja się do profesjonalnych, nie mówiac o tym, ze sama nie zrobisz tego perfekcyjnie.
poszukaj fryzjera który pracuje z profesjonalnymi farbami, może gdzieś na osiedlu- a nie w drogim salonie w centrum miasta, skorzystaj tylko z usługi farbowanie i suszenie- bez modelowania.
Ile razy wróciłam do farbowania samodzielnego- tyle razy żałowałam.
Więc te 80-100 miesięcznie jednak przeznaczyć trzeba..
Druga opcja to zakup renomowanej farby w profesjonalnym sklepie i ktoś kto wie jak to pomieszać i nałoży.

4

Rozjaśniania w domu bym się nie podejmowała (zwłaszcza jak nie wiesz jak to się robi), możesz spalić (zniszczyć dość ostro) sobie włosy. Jakiś jeden kolor, bez ombre, pasemek można jak najbardziej w domu robić, to nie jest wielka filozofia. Ja obecnie farbuję na czarno, w domu, farbą za 8 zł i jestem zadowolona. Ale były czasy kiedy miałam już sporo kombinacji kolorystycznych, niektóre wymagały rozjaśniania, jakichś większych szaleństw i nie obyło się bez fryzjera.

wszystko dzieje się w głowie

5

hey
dziś farbowałam  "dojrzałą wiśnią " z Joanny  za 6 zeta
zobaczę po 2 tygodniach jak szybko się zmywa ...  miałam przerwę w tym kolorze ( z natury włosy miałam ciemno  kasztanowe )
kolor wychodzi taki jak na opakowaniu smile

ponad 2 lata jechałam na włoskich farbach - kupowanych w sklepach fryzjerskich
te farby są bez parabenów i podobno tak nie niszczą włosów
plus jest taki ,że można rozrobić troszkę farby i zrobić same odrosty przy skroniach ...
minus jest taki ,że po tygodniu no może dwóch kolor płowieje tak samo .... ( myję głowę codziennie )
miałam odcienie w brązach : caramello ... z marki Pidielle  czy chocolate z innej firmy
cenowo wychodzi podobnie jak te tańsze ... trzeba kupić osobno wodę utlenioną 6%
i dokładnie odmierzyć proporcje   przy farbowaniu ... najlepiej jak druga osoba położy farbę  żadna filozofia smile

we fryzjerniach mieszają kolory ( ważne by były  tej samej marki )

szampon też ważny jaki się stosuje
kupiłam włoski ( miał działać cuda smile ) ... doopy nie urywa lol
teraz jadę szamponem z Lidla : Cien -professional - i uważam,że jest bardzo dobry ... włosy lśnią smile

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

6 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-02-08 11:14:11)

Kochane kobiety! Mam naturalne blond włosy i zamarzyła mi się zmiana – pierwsza w życiu, więc nie śmiejcie się, że się nie znam. Chciałabym pomalować włosy na różowo, ewentualnie na fioletowo. W Rossmannie są takie extra farby spam, ale zastanawiam się czy to nie strach tak samemu się bawić? A jak zniszczę włosy? hmm

7

Karola_Maria od razu powiem ze juz nigdy nie powrócisz do naturalnego koloru, nawet jeżeli użyjesz szamponetki kolor nigdy nie zmywa się na 100%, zawsze coś zostaje,chyba bałabym się kłaść takie kolory sama w domu, ale dla pocieszenia napisze ze mam znajomą która farbuje sie na róż sama w domu wink  Co do tematu ja bym probowałam w domu, zawsze sama wszystko robie przy swoich włosach i nikomu nie ufam w tej kwestii big_smile kup farbę bez amoniaku, chyba Garnier ma, na opakowaniu zazwyczaj jest pokazane na jakim kolorze jaki otrzyma się efekt, nie rozumiem czego się bać. Poczytaj w internecie jakie farby są najlepsze i do dzieła, no i od razu zainwestuj w jakąś dobrą maskę aby po, trochę odżywić włosy. Jedyne czego odradze to nie kupuj farby z palet! jak ci nie wyjdzie to nie licz ze ona kiedykolwiek ci sie zmyje, farbowałam dosłownie 10 lat temu włosy na miodowy brąz i do dzs mimo ze od kilku lat juz nic nie kombinuje mam ,,miodowy'' odcień od połowy włosów, szmaponetki z palett tez zmywaja sie miesiacami a i kolory wychodza inne, z brązu prawdopodobnie wyjdzie ci czarny hmm

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Domowe farbowanie włosów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018