Siostra zawistna i zazdrosna :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Siostra zawistna i zazdrosna :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Siostra zawistna i zazdrosna :(

Kochani miałam nie poruszać tego wątku, ale z dnia na dzień coraz bardziej dręczy mnie mój problem z siostrą..

Mam jedną jedyna siostre, starszą, obie jestesmy mężatkmi, ona ma synka a ja synka w drodze. Do tej pory jakoś sie układało między nami, choć mamy niesamowicie odmienne charaktery i osobowości. Ale przejde do problemu..

Od niedługiego czasu stała sie okropnie niemiła w stosunku do mojej osoby, nic wiele sie nie odzywa, a jak juz to mi dogaduje, dogryza, w byle zdaniu. Kiedy do mnie mówi (choć teraz rzadko) ma okropny wyraz twarzy, czuje jakąs zawiśc w jej głosie, sercu.. Jej życie nie ułozyło sie jeszcze najlepiej, mają pewne trudności, wiem , że zazdrości mi wszystkiego.. Jestem osoba, która lubila zawsze planować, wiele rzeczy na raz robić, spełniać sie itd, dlatego wiele osiagnełam, nie moge narzekać na nic. Wiedzie nam sie dośc dobrze. Często obdarowywuje ją prezentami, synka również. Nie wiem jak z nią rozmawiać.. Teraz nawet zazdrosna jest o moją ciąże..
Nie potrafie z nią rozmawiac, nie wiem jak do niej trafić.. Rodzice też widzą problem, jednak i im opadają ręce.. Zawsze mówiła, że to mnie rodzice wolą, chwalą, ja wszystko umiem, ona jest beznadziejna i wogole.. Ja już nie mam sił. Potrzebuje "normalnej" starszej siostry, ktora bedzie mi pomocna i życzliwa. Rodzice nigdy mnie bardziej nie faworyzowali. Zawsze nas traktowali równo.

Jak można do takiej osoby dotrzec? Wiem, że w głebi serca jest wrażliwą i dobra osoba, ale ostatnio juz nie moge wytrzymac jej zachowania do mnie.. Nie zawiniłam jej w niczym.. Co radzicie ?

Najgorsze jest to, że w każdym słowie i gescie widać nienawiść w stosunku do mnie .. Czuje, że mnie nienawidzi, nie wiem za co.. że jestem? że zapracowałam na to co osiągnęłam ?

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Siostra zawistna i zazdrosna :(

zło zwalczaj dobrem....

ja tak robie... chcoaiz przyznam, ze czasem odpuszczam. jezeli ktos : chlopak, brat itp, byli dla mnie nie dobrzy ja bylam jeszcze bardziej mila. na pewno siostrze przejdzie. moze po prostu musi ci sie wygadac ?

3

W Twojej siostrze narosły emocje:, a emocje są często, jak rak - rozrastają się  i trudno nam nad nimi panować. Ja tak mam w życiu, że pomyślę np.: ale ona wredna i już mam kilka przykładów jej wredności itd. Tym bardziej, że siostra ma kłopoty, czasem Twoje spojrzenie mogła opacznie zinterpretować. Na pewno bym z nią porozmawiała, szczerze i otwarcie. Przyjęłabym jej krytykę, a nie się broniła i okopywała. Przeprosiłabym,  jeśli czymś nieumyślnym ją zraniłaś. Jej żal, że byłaś inaczej traktowana przez rodziców może być słuszny, pomimo iż wy tego nie widzicie. Ja tak mam z rodziną męża: wszyscy widzą, że gorzej go traktują,  poza jego siostrą i  rodzicami. Ci wręcz twierdzą, że to ich ukochany syn. My się z tego śmiejemy, bo to jest takie żałosne, że tylko śmiech nam pozostał. Z reguły zresztą te drugie dzieci są lepiej traktowane, nawet podświadomie rodzice tak robią. Nie uważam, że sobie zawdzięczasz wszystko: takie myślenie, jeśli je artykułujesz, może ją wkurzać. Wiele zależy od szczęścia, np mój brat nie dostał się 20 lat temu na wf, skończył budownictwo na politechnice. Miał szczęście, bo lepiej być inżynierem, niż panem od wfu itp.

4

epilenka napisał/a:

Jej żal, że byłaś inaczej traktowana przez rodziców może być słuszny, pomimo iż wy tego nie widzicie.

I tu jest racja. Myślę że rodzice nieumyślnie faktycznie dawali jej odczuć że Cię faworyzują... Często traktują te starsze dzieci jako te wymagające mnie troski, kontaktu itd... i Tu się zaczyna konflikt... Myślę że powinnaś kupić sok, coś do jedzenia i zaprosić ją na gadkę w cztery oczy, taką siostrzaną, tylko nie mów jej jaka to jesteś solidna, bo wszystko sama zaplanowałaś i osiągnęłaś a ona no cóż ma to co ma bo jest jaka jest...

5

Tylko że mnie męczy, że za każdym razem to ja chce z nią rozmawiać, coś wyjaśniać, wyciągać rękę.. Rodzice mnie faworyzowali, zawsze to ona miała większe możliwości, ktorych nie wykorzystała w pełni. To ona mogła wyjechać na studia do innego miasta, mi pozostało zostać w domu i wybrać studia jakie u mnie oferowali,  zajmować sie domem, rodziną, gotować, sprzatać, zajamowac sie ogrodem wszystkim, więc nie miała zle..

Zawsze nie moge sie doczekać kiedy przyjadą z małym, czekam nawet do północy, gotuje żeby mieli co zjeść. A kiedy już przyjedzie, jest oschła, obrażona.. Ze wszystkimi sie kłóci, z nikim nie może porozmawiac spokojnie i to jest najgorsze.

Ja myśle, że ona sie pogubiła w zyciu, że brak jest poczucia wartości a ja nie wiem jak z nią zacząć rozmowe, żeby mi znów bez powodu nie nakrzyczała w twarz.

Ma problem z emocjami- to na pewno, ale jak jej pomóc? Mama tez nie wie jak do niej trafić, każdy sie o nią martwi i chodzi zadręczony, więc nie jest tak, że to mnie aprobują. Ona chodząc w ciązy była pepkiem świata, ja wiele sie nie odzywam i prawie wogole nie mówie o moim brzuszku..

6

A może ona ma kłopoty w małżeństwie? Albo ktoś ją podburzył przeciwko Tobie i rodzinie...

7

Chyba nie, ma dobrego męża, ktory nie pracuje by opiekowac sie dzieckiem, ona spełnia sie w swojej pracy. Jej mąż gotuje, sprząta.. Jest bardzo wyrozumiały, wg mnie aż za bardzo..

Jak ją przekonac do siebie? Jak dać nadzieje, że i ona sobie życie poukłada? Że nie musi zazdrościć .. Ona sobie z tym nie radzi..

8 Ostatnio edytowany przez mirabi (2010-08-21 15:00:43)

zgadzam się z tym co napisała epilenka. Możliwe, że miałaś większe wsparcie rodziców nawet słowne, niż siostra i dlatego lepiej Ci się powiodło i możesz nawet tego nie zauważać. Moze ona nie wyjechała na te studia do innego miasta, bo się bała, że sobie nie poradzi, a rodzice jej nie wspierali, nie mówili, że sobie tam da radę, więc nie wykorzystała szansy. porozmawiaj z nią, postaraj wesprzeć, a nie powtarzaj jak dużo osiągnęłaś. Czasami mam wrażenie czytając niektóre zdania, że czujesz się lepsza od siostry, że Ty sobie radzisz, a ona nie, no, ale może to moje mylne wrażenie... może w waszych kontaktach dajesz jej coś takiego odczuć, chodź tego nie widzisz, stąd może bierze się jej zawiść.

jesli ona czuje do Ciebie niechęć z jakiegoś powodu to nie będzie jej łatwo sie przełamać i chcieć z Tobą rozmawiać. Wiem, ze to zabrzmi dziwnie, ale ją nawet może wkurzać to, że Ty chcesz być dla niej taka dobra i jej pomagać zwłaszcza jeśli ma do Ciebie jakąś urazę.

..............

9

Z tym, że siostra nie miała wsparcia to sie nie zgodze, bo dla niej rodzice odkładali ostatni grosz, żeby spełniła swe marzenia i wyjechała na studia, to ja siedziałam w kącie cicho i nic nie mówiłam, że ona mogła wybrać swą życiową drogę a ja musiałam zostać z rodzicami.. To nie chodzi o jej niedocenianie, wszyscy szukamy drogi zeby do niej trafić, ja nie jestem osobą kłótliwą, zalezy mi na dobrych relacjach. To ona pierwsza miała wesele, które jej rodzice opłacili, choć była nieciekawa sytuacja materialna. Ja na swoje wesele musiałam już sama sobie wyłozyć na wszystko.. Zresztą nie o to tu chodzi..

Ja chciałabym żeby było jak kiedyś, wiem, że i ona by chciała, ale nie ma odwagi na tyle by się do mnie odezwać. Ja wciąż chodze do niej, do jej synka,  z myślą, że sie w końcu przełamie.. Nie mam już pomysłów.

Z drugiej strony dlaczego mam sie czuć winna? Podam głupi przykład jej zazdrości : w tamtym roku zrobiłam sobie prawo jazdy z odkłożonych wspolnie z mężem pieniązków, ale na raty- ona do dziś zazdrosna o to, niedawno kupilismy na raty mały komplet mebli-ona zazdrosna, jestem w ciąży- ona mówi o drugim dziecku, choć wie, że praca jej na to nie pozwoli.. długo by wymieniac głupie przykłady. Nawet zła jest o to, że mam stałą prace z umową, ona jest na uczelni (choć ma już znakomity zawód i naprawde dobre wykształcenie i uczelnie)...

Powtarzam raz jeszcze, nie miałam zadnego większego wsparcia ze strony rodziców, na nią szły każde pieniążki, jej rodzice otworzyli szanse nauki tam gdzie chciała. Mi przypadły obowiązki domowe, opieka nad dziadkami, rodzicem, całym domem. Ja nic nie obchodziło. Ja sama musiałam sobie radzić, zawsze byłam skryta i zamknieta w sobie, nie narzekałam nigdy..

10

Zawsze jej powtarzałam, że ma wspaniałe wykształcenie, podziwialismy, że z dala od wszystkich dała sobie świetnie rade w nowym miescie i wielu sytuacjach. Z utesknieniem czekamy na każdy ich przyjazd do domu.. To ja w głębi duszy  zazdrościłam jej, że ma swobode, że wybyła z domu na studia, spełnia się  na bardzo trudnym kierunku, że nic ją wiele nie obchodzi, że na mnie wszystko spadło. Ze oprócz nauki, pracy, opieki nad rodzicami, domem musiałam znaleźć czas i dla siebie..

Nigdy jej tego nie wypominałam. Cieszyłam sie i czekałam, jak to sie czeka na starszą, doświadczona siostre.

11 Ostatnio edytowany przez epilenka (2010-08-23 12:01:54)

iziaaaaak
Nie chcę, abyś miała wrażenie, że my wszyscy uważamy, że to ją spotkała krzywda ze strony Twojej czy rodziców. Przyjmuję to, co piszesz.  Sytuacja jest naprawdę kiepska, ale mimo wszystko bym porozmawiała. To, co ona z tym zrobi, może dać Ci odpowiedź, co dalej. Może ona ma wredny charakter i jest po prostu złośliwa, czy zgorzkniała. Od takich kobiet nawet sióstr trzeba z daleka się trzymać. Wiem, że może Cię to boleć, bo to siostra, ale tak bywa. I gdyby rozmowa i Twoje dobre chęci nie dały rezultatu, to bym traktowała ją dobrze (pewno będziecie się spotykać przy okazji np. świąt), ale nie szukałabym z nią kontaktu na siłę. Może, czym bardziej Ty się starasz, tym gorzej ona Cię traktuje. Jest taki typ ludzi, co szanują Cię dopiero wtedy, gdy im dasz po łbie, Twoją dobroć traktują jak słabość. Może to królewna na ziarnku grochu, której zawsze wszyscy z drogi schodzili, bo minę zrobiła niezadowoloną. Dowiesz się tego po rozmowie, jeśli nie będzie chciała rozmawiać albo potraktuje Cię obcesowo, to już wiesz z kim masz do czynienia. Musisz się uporać ze swoimi emocjami, bo na pewno kochasz siostrę itd, ale nie ma co naprawiać świata na siłę. Masz swoją rodzinę i o nią dbaj.

12

Rozmowa się odbyła.. ale jako taka.. Więcej było milczenia. Wczoraj z mężem zabraliśmy ja, jej  męża i synka na lody, pospacerować. Troche emocje ja puściły.

Myśle, że potrzebuje czasu na poukładanie swojego życia, troche się pogubiła, z dala od domu nabrała "nieżyczliwych" manier. Jak to sama powiedziała, nie wiem dlaczego wszystkim zazdrości, czego do wszystkich odnosi sie ze złoscią.. Może przemyśli teraz swoje zachowanie..

13

Ja mysle, ze cokolwiek Ty bys nie zrobila, to nie zmieni sytuacji. Ona ma swoj cel i ten cel to ponizenie Ciebie zeby Ona poczula sie lepiej. Zastanow sie czy to jest dla Ciebie w porzadku i czy to ze Ona jest Twoja siostra powoduje ze moze Cie ranic. Nie daj sie ranic nikomu, to moja rada!

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Siostra zawistna i zazdrosna :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021