Moja szwagierka wszystko wie najlepiej... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Moja szwagierka wszystko wie najlepiej...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Moja szwagierka wszystko wie najlepiej...

Po slubie zamieszkalam z męzem u jego rodzicow, niestety mieszka tam rowniez jego "wspaniala siostra" ktora wszystko wie najlepiej. Mieszkam tam niedlugo a juz mam jej dosyc. Ona zachowuje sie jakby "zjadla wszystkie rozumy" we wszystko nam sie wtraca. Robie pranie ale ona zwraca mi uwage ze jest zle, obiada az boje sie robic cokolwiek... a wiadomo co dom to obyczaj i zwykle codzienne obowiazki w roznych domach roznie sie wykonuje ale ona chyba tego nie rozumie sad
Do tego komentuje kazdego wyglad... miala na tyle tupetu ze gdy mialam szyta sukienke slubna powiedziala mi przy moim przyszlym mezu ze : "mam kazac sobie wszyc w gorset wkladki bo jestem plaska i jak ja bede wygladac" zabolao mnie to...
Nie umiem mieszkac z nia pod jednym dachem...
Gdy maz zwrocil jej uwage ze ma sie nie wtracac jak my cos robimy to odpowiedziala mu: cos ty taki nerwowy, ja juz tak mam i musze we wszystko ingerowac... "
Poradzcie mi jak zyc z taka osoba bo juz sama nie wiem dlugo jeszcze wytrzymam milczac...

Dzień za dniem przemija;i przemija czas a z tym czasem ja i moje marzenia:
tak bardzo chciałabym być tam gdzie ten czas nie ucieka
ale to tylko marzenia, moje marzenia:
a więc idę z tym czasem a dookoła pustka a w tej pustce ja i moje marzenia.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja szwagierka wszystko wie najlepiej...

A nie możecie się wyprowadzić? Na stałe będziecie tak wszyscy mieszkać, czy to tylko przejściowa sytuacja?

Niektóre typy tak już mają. Jeżeli sama nie będzie chciała powstrzymać swojego języka, to jej nie zmusisz do tego. A skoro razem mieszkacie, to nie da się jej unikać. Ja widzę tylko dwa wyjścia: porozmawianie z nią i powiedzenie jej wprost, że jej słowa bardzo Cię ranią (pasowałoby żeby Twój mąż też przy tym był) albo wyprowadzka.

3

Współczuję Ci strasznie... wiem, że to trudne, ale jedyne co mogę poradzić to uzbroić się w cierpliwość i jej uszczypliwe uwagi puszczać mimo uszu.Kiedy ona coś Ci mówi, popatrz na nią i powiedz "mhm, tak tak" a za chwilę odwróć się i rób swoje. Nic jej tak nie udziobie jak totalne zlewanie jej tekstów. Najpierw oczywiście powiedz jej konkretnie, że interesują Cię jedynie konstruktywne uwagi, a to, że ona "już taka jest" oznacza, że "musi przestać taka być".
Wyprowadzka to też sprawa konieczna. Niełatwa, dlatego póki trzeba "broń się" w inny sposób. Nie pozwól by weszła Ci na głowę. I bardziej zmobilizuj męża, ale uważaj by nie odebrał tego jak atak na jego siostrzyczkę.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

4

samotny aniol,rozumiem Cię doskonale,bo miałam podobną sytuację.
Bratowa mojego mężczyzny też była dla mnie niedobra.

Myślę,że dobrym rozwiązaniem (jak nie najlepszym) będzie rozmowa Twojego mężą
z Twoją szwagierką.To tak naprawdę on może coś w tej sytuacji zmienić.
Terapia wstrząsowa jak najbardziej wskazana.Gdyby powiedział jej parę ostrzejszych słów,
to mogłoby to odnieść porządany przez Ciebie skutek.
Oczywiście sprawa rozwiązałaby się sama,gdybyście się wyprowadzili,ale rozumiem,że
takie rozwiązanie nie wchodzi w grę(?)

W moim przypadku było to tak,że traktowała mnie jak gówniarę,ale to właśnie mój
Luby powiedział swojemu bratu,że jak nie uspokoi swojej żony,to mój Luby sam
jej powie co o niej myśli i wtedy nie będzie już taki grzeczny.
Było dużo lepiej,ale jak bratowa Lubego dowiedziała się o tym,że się zaręczyliśmy
to dała sobie spokój i teraz mogę powiedzieć,że próbuje się ze mną 'zaprzyjaźnić'
o ile mogę to tak nazwać,bo wiadomo,że to tylko na pokaz...

5

Myślę , że rozmowa z kimś takim jak twoja szwagierka nic nie da, ona ma kompleks wyższości i myśli że jest nie omylna , radzę powalczyć z nią troszkę jej bronią , może tedy się opamięta , jak nieprzyjemnie jest gdy ktoś kto nie ma prawa nic mówić ciągle się wtrąca. A jak znów zacznie się wtrącać to najlepiej powiedz jej żeby popracowała nad sobą , zamiast ciebie pilnować , bo do ideału jej daleko.

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

6

Dokładnie! powiedziałabym jej, ze bardzo Ci zależy na dobrych relacjach między nimi ale swoim temperamentem Cie rani, a Ty nie zyczysz sobie takiego zachowania i jakichkolwiek uwag w stosunku do swojej osoby. Powiedz to nie złośliwie, ale stanowczo.

Jak sama powiedziała, tak już ma, wiec pewnie nie robi tego specjalnie, żeby Cie zranić. Porozmawiaj z nią a szwagierka zmieni zachowanie. Jesteś on niej starsza? Wiec masz juz przewage;)

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

7

samotny aniol85 napisał/a:

Po slubie zamieszkalam z męzem u jego rodzicow, niestety mieszka tam rowniez jego "wspaniala siostra" ktora wszystko wie najlepiej. Mieszkam tam niedlugo a juz mam jej dosyc. Ona zachowuje sie jakby "zjadla wszystkie rozumy" we wszystko nam sie wtraca. Robie pranie ale ona zwraca mi uwage ze jest zle, obiada az boje sie robic cokolwiek... a wiadomo co dom to obyczaj i zwykle codzienne obowiazki w roznych domach roznie sie wykonuje ale ona chyba tego nie rozumie sad
Do tego komentuje kazdego wyglad... miala na tyle tupetu ze gdy mialam szyta sukienke slubna powiedziala mi przy moim przyszlym mezu ze : "mam kazac sobie wszyc w gorset wkladki bo jestem plaska i jak ja bede wygladac" zabolao mnie to...
Nie umiem mieszkac z nia pod jednym dachem...
Gdy maz zwrocil jej uwage ze ma sie nie wtracac jak my cos robimy to odpowiedziala mu: cos ty taki nerwowy, ja juz tak mam i musze we wszystko ingerowac... "
Poradzcie mi jak zyc z taka osoba bo juz sama nie wiem dlugo jeszcze wytrzymam milczac...

To ci głęboko współczuję nie tylko ty masz walniętą szwagierkę bo też mi krew psuje. Nie zapomnę tego dnia kiedy powiedziałam że będę miała dziecko ale musiało ją. Wiedziała że jak spłacą długi mają kąt sobie do mieszkania poszukać. Nie lubię jej. Ona lubi narzucać się kiedy nie chcę pomocy. Wku*wia mnie. Dwulicowa. Powiem Wam że nie chciałabym mieć takiej szwagierki. Co robiła ze swoim dzieckiem. Biła go trzepaczką po plecach bo nie chciał jeść obiad. Żal mi go. Ma 19 lat. Gdybym powiedziała bratu zabrałby prawa rodzicielskie jej. Pogadałabym z jego dziewczyną żeby wspierała go. Trzymam kciuki za niego. Rozumy pozjadała a wtrącać się potrafi bez pozwolenia

8

Musisz poradzić sobie sama z tą sytuacją. Chyba brakuje Ci pewności siebie. W tamtej sytuacji z suknią ślubną, powinnaś natychmiast postawić się, bo ona prawdopodobnie próbuje na ile może sobie wobec Ciebie pozwolić. Gdybyś jej wtedy odpowiedziała, że np. mały biust, to mały problem, gorzej gdy komuś brakuje kultury osobistej, a następnie kazała jej wyjść, pokazałabyś, że jesteś twardym przeciwnikiem i nie pozwolisz sobie ciosać kołków na głowie.
Nie chodzi o to, żebyś się z nią kłóciła, ale musisz być stanowcza. Nie musisz reagować na wszystkie jej akcje, niektóre jej przytyki możesz puszczać mimo uszu i tak, jak radzi november, robić swoje.
Osobiście, nie wspominałabym, że jej zachowanie mnie rani, okażesz tym słabość, a jej sprawisz satysfakcję, bo prawdopodobnie o to jej chodzi.