ile czasu na naukę angielskiego??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » ile czasu na naukę angielskiego???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 45 ]

Temat: ile czasu na naukę angielskiego???

cześć,angielskiego uczę się ,,niby'' ładne kilka lat,tylko,że nigdy tak na poważnie się nie uczyłam,gdyż miałam bardzo kiepskich nauczycieli,trochę słówek znam,ale nie za wiele
i chciałabym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie, jak myślicie w ile czasu mogłabym opanować ten język na podstawie??
bo teraz mam wyjechać za granicę i czy pobyt tam coś mi pomoże w nauce tego języku?? dodam,że będę pracowała   obcokrajowcami więc nie wiem czy się dogadam wink trochę się boję,bo tak mniej rozumiem niż więcej...
jakie jest wasze zdanie???/

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ile czasu na naukę angielskiego???

Zwykle jest tak, że jeżeli jesteś otoczona językiem obcym i musisz się nim posługiwać, to bardzo szybko go zapanowujesz.

Tak więc: nie bój się, po prostu "chłoń" język i zanim się oglądniesz będziesz śmigać po angielsku wink

3

dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałam:) trochę podniosłaś mnie na duchu,co nie oznacza,że będzie lekko !
mam nadzieję,że będę jak to mówisz śmigać po angielsku,bo bardzo bym chciała !

4

Uwierz mi, człowiek szybko się adaptuje do warunków i jeżeli będziesz musiała się posługiwać tym językiem, to bez problemów opanujesz go.

W liceum byłam przez dwa tygodnie na wymianie uczniowskiej w Niemczech (oczywiście każdy z nas musiał mieszkać u swojej "nowej" rodziny, więc język stale słyszało się wokół siebie). Po tygodniu już nawet myślałam po niemiecku tongue

5

aha to ciekawie smile nie wiem jak to ze mną będzie ?hm.. mam nadzieję,że nie wrócę z powrotem tak szybko

6

a ty dobrze już mówisz po niemiecku? a angielski znasz??

7

a_normalna napisał/a:

Uwierz mi, człowiek szybko się adaptuje do warunków i jeżeli będziesz musiała się posługiwać tym językiem, to bez problemów opanujesz go.

OCZYWIŚCIE zgadzam się w 100%
Powiem jeszcze że w rozmowie z obcokrajowcom człowiek pozbywa się kompleksów,dodaje wiary w siebie w swoje możliwości a radość z udanej komunikacji daje duuużego kopa w uczeniu się nowych słówek wink
Take the fate in your hands!!Speak to people!!  don't fear!!!
Pozdrawiam

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

8

o widzę,że znasz angielski smile
może jest ktoś kto chciałby mi trochę po angielsku popisać smile

9

what do you want to talk about?

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

10

Wiola, oglądaj filmy w oryginale i bez żadnego lektora/dubbingu. Żeby było łatwiej usłyszeć/zrozumiesz możesz włączyć/ściągnąć angielskie napisy. To też jest dobry sposób na naukę i szlifowanie języka.

11

maybe ,you will tell something about yourself??

12

tak jak pisze a_normalna dobre jest ogladanie filmow z napisami i oczywiscie wyjazd. Na poczatku jest troche trudno bo trzeba sie przyzwyczaic do akcentu ale po jakims czasie przyzwyczaisz sie. Dobra a w sumie chyba najlepsza opcja jest praca za granica i jednoczesnie zapisanie sie na jakis kurs angielskiego. Najwazniejsze to sie nie bac smile

-Musicie sami myslec! Wszyscy jestescie jednostkami!
-tak wszyscy jestesmy jednostkami!
-kazdy z was jest inny!
-tak, kazdy z nas jest inny!

13

GetReal, jest to tzw. informal (uczenie się poprzez "osmozę") i formal (kursy) learning (zaszpanuję nazewnictwem, a co tongue)

Ja uważam, że jeżeli Wiola będzie na co dzień aktywnie używać języka, to nie jest tak bardzo potrzebny kurs. Ale to też zależy od początkowej znajomości L2. Osoba, która bardzo słabo za dany język, to faktycznie może na początku wspomóc się kursem.

14

a_normalna napisał/a:

GetReal, jest to tzw. informal (uczenie się poprzez "osmozę") i formal (kursy) learning (zaszpanuję nazewnictwem, a co tongue)

Uczylam sie poprzez "osmoze" i na poczatku bolala mnie glowa, moze dlatego ze zrobilam sobie wersje ekstremalna big_smile   Dopiero od wrzesnia bede robic formal bo niestety mam nawyki i czasami problemy z gramatyka sad   Czlowiek cale zycie sie uczy, jak nie w szkole to na forum big_smile

Gdzie jedziesz Wiola?

-Musicie sami myslec! Wszyscy jestescie jednostkami!
-tak wszyscy jestesmy jednostkami!
-kazdy z was jest inny!
-tak, kazdy z nas jest inny!

15

Bardzo Was proszę, żebyśmy trzymali się tematu - porad dot. nauki przed wyjazdem.
Dla wszystkich tych, którzy chcieliby porozmawiać po angielsku i poprawić swój język, stworzyliśmy nową netkafejkę: http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php? … 51#p284751
Jeśli chcecie, jako nauczyciel z kilkuletnim stażem mogę poprawiać Wasze posty lub je zostawiać - zaznaczcie tą opcję przy pierwszej wypowiedzi.
Pozdrawiam
Moderatorka Yvette

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

16

Kurcze, właśnie chciałam zaproponować otworzenie angielskojęzycznej netkafejki. Yvette, zawsze mnie wyprzedzasz! wink

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

17

Najważniejsze, to nie bać się mówić! Może to śmiesznie brzmi, ale znam wiele osób, które mają opory przed używaniem języka, bo czują że nie są w stanie wszystkiego perfekcyjnie powiedzieć. A w taki sposób nie da się wiele nauczyć.
Wyjazd za granicę jest świetną opcją właśnie żeby się zmusić do mówienia i słuchania. Naprawdę wtedy wszystko przychodzi o wiele łatwiej. Nagle poznasz mnóstwo słówek, bo będą Ci po prostu na co dzień potrzebne! Tak więc moja rada - rozmawiaj jak najwięcej, a jak czegoś nie rozumiesz to nie krępuj się pytać o powtórzenie albo powiedzenie innymi słowami.

18

żeby podszkolić swój język dobrym sposobem jest poznać jakiegoś obcokrajowca w Internecie i po prostu z nim dużo rozmawiać, z autopsji wiem, że to bardzo pomaga, poza tym oglądanie filmów w oryginale, żeby osłuchać się z tym językiem

19

Ja też oglądam filmy w oryginale, żeby złapać jak najwięcej nowych zwrotów. Poza tym nie raz te tłumaczenia nasze nie oddają klimatu filmu. Zresztą, metod do nauki jest mnóstwo. Z racji tego, że udzielam korepetycji z angielskiego, wpadła mi informacja o książce interaktywnej Axon. Można się z niej uczyć na kilku poziomach, więc wydaje mi się, że zakup takiej książki może być opłacalny.

20

Ja mimo swojego wieku potrzebowałam kilku miesięcy, aby zacząć posługiwać się językiem. Nie miałam innego wyjścia przed wyjazdem za granicę, jak pójście na kurs językowy. Zapisałam się wraz z córką do Speak Up. Zajęcia miałyśmy w niewielkich grupach, co dużo ułatwiało, bo nie byłam skrępowana. Lektorzy mobilizowali do nauki. Najbardziej przydatne były dla mnie lekcje multimedialne, na których bardzo szyko chłonęłam wiedzę. Także polecam kilkumiesięczne kursy, bo rzeczywiście są efektywne.

21

wiadomo. im dłużej się uczymy, tym efekty są coraz lepsze. nikt nie zagwarantuje, że w kilka tygodni zrobi z nas poliglotów. pamiętam, że jak pierwszy raz wyjechałam za granicę, miałam małe opory przed rozpoczęciem rozmowy. wtedy postanowiłam, ze zapiszę się na kurs do speak up, żeby nie mieć już takich problemów:). mam nadzieję, ze będzie zdecydowanie lepiej smile.

22

Wyjazd baaardzo ci pomoże. Przed wyjazdem dobrze pójść na jakieś konwersacje po angielsku, a najlepsze są zawsze zajęcia z native speakerem. Jednak najlepszym wyjściem będzie dużo gadania z obcokrajowcami za granicą wink Poza tym dobrze jest też chodzić tam na angielski!!

Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.
- Albert Einstein

23

A ile czasu zajmuje nauka języka angielskiego w warunkach kontaktu bezpośredniego z tym językiem w anglii??? Przy czym uczący się nie zajmował by się niczym innym, tylko nauką angielskiego.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. - Mark Twain

24

Czasu może nie zajmuje tak wiele jak w kraju, ale ja bym spytała najpierw o koszty takiej imprezy. Myślę, że nie zapłaciłabym tylko kilku stów, tylko znacznie więcej. Ja pokusiłam się o kurs w szkole speak up. Miałam stały kontakt z językiem i to bardzo ułatwiło sprawę smile. Po tym kontakt na zagranicznych wycieczkach, czy najzwyklejsze oglądanie filmów po angieslku, nie był już takim problemem smile

25

WYDAJE MI SIĘ, ŻE WSZYTSKO ZALEŻY OD TEGO, JAK SZYBKO KTOŚ UMIE ?ZAŁAPAĆ?. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE. PAMIĘTAM JAK KOLEDZE Z KLASY NA LEKCJACH TRZEBA BYŁO TŁUMACZYĆ DO OPORU, BO NIE MÓGŁ ZAPAMIĘTAĆ. MNIE SZŁO DOBRZE, DO MOMENTU AŻ NIE ZACZĘŁY SIĘ BARDZIEJ ZŁOŻONE RZECZY. ZAPISAŁAM SIĘ NA KURS DO SPEAK UP I MOŻE NIE POSZŁO JAK Z GÓRKI, ALE OPANOWAŁAM JĘZYK NA TYLE, ŻEBY UMIEĆ SIĘ POROZUMIEĆ smile.

26

Mnie jakoś bez problemu szła w szkole. Może nie byłam orłem, ale nie ciągnęłam się też w klasowym ogonie. Na kurs w speak up zdecydowałam się dopiero, gdy zaczęła mnie interesować konkretniejsza posada. Kurs wakacyjny wiele mi pomógł, przy okazji przypomniał wiele zapomnianych już zasad smile

27

Mnie zawsze pod górę szła? W szkole non stop siedziałam z nosem w książce przed każdym egzaminem sad. Potem wcale nie było lepiej? Teraz zastanawiam się nad jakąś szkołą, która by mnie podreperowała. Może ten speak up jest ok, skoro tak wiele osób ciepło się o nim wypowiada smile

28

krykat napisał/a:

Mnie zawsze pod górę szła? W szkole non stop siedziałam z nosem w książce przed każdym egzaminem sad. Potem wcale nie było lepiej? Teraz zastanawiam się nad jakąś szkołą, która by mnie podreperowała. Może ten speak up jest ok, skoro tak wiele osób ciepło się o nim wypowiada smile

To musisz sama sprawdzić, bo każdemu co innego pasuje. Mi akurat ta szkoła przypasowała. Najlepiej zapisz się na lekcje próbną. Będziesz po części wiedziała czego możesz się spodziewać.

29 Ostatnio edytowany przez młody-stary (2011-10-24 15:21:36)

NAjmniej czssu na naukę to w Anglii a najwięcej w szkołach.
Sporo też zależy od naucyzcieli.
Raz na lekcjach niemeickiego wszyscy rozumieli oprócz mnie a jak się zmieniła naucyzcielka stało się na odwrót - tylko ja rozuiałem.
OCzywiście trzeba też chcieć i robić wszystko by nie zapomnieć.
Wykład w mp3 po angielsku, filmy i artykuły po angielsku..
Próba zrozumienia co śpiewają po angielsku.

30

Nauka języka obcego ma sens jeśli będziesz go używać. Inaczej za chwilę wszystko zapomnisz. Wyjeżdżasz więc się ucz, będziesz miała podstawy a doszlifujesz język  w Anglii czy gdzie tam wyjeżdżasz. Poza tym obcokrajowcy tak samo kaleczą język angielski jak my. Nie ma się czym przejmować. Ja po kilkuletniej przerwie nauki angielskiego mam znowu angielski na studiach ( zaocznych). Znowu muszę się uczyć prawie od podstaw. I na dodatek nie widzę sensu bo za chwilę znowu go zapomnę.

31

REA_lna napisał/a:

Nauka języka obcego ma sens jeśli będziesz go używać. Inaczej za chwilę wszystko zapomnisz. Wyjeżdżasz więc się ucz, będziesz miała podstawy a doszlifujesz język  w Anglii czy gdzie tam wyjeżdżasz. Poza tym obcokrajowcy tak samo kaleczą język angielski jak my. Nie ma się czym przejmować. Ja po kilkuletniej przerwie nauki angielskiego mam znowu angielski na studiach ( zaocznych). Znowu muszę się uczyć prawie od podstaw. I na dodatek nie widzę sensu bo za chwilę znowu go zapomnę.

Zgadzam się. Język trzeba szlifować. Właśnie w Speak Up spotkałam kobietę, która po raz drugi przyszła a kurs, bo wcześniej języka nie wykorzystywała?  To czasem błędne koło.

32

To kiepsko sad Między innymi dlatego też przedłużyłam kurs w szkole, do której i Ty chodzisz. Jednak między mówieniem po angielsku, a obiecywaniem sobie, że będzie się mówić, jest spora przepaść. Zwłaszcza, jak w ciągu dnia ma się masę innych zajęć, a tak zawsze jest ktoś, kto to skontroluje smile

33

Akurat ja mogłam poświęcić czas wyłącznie na naukę wink A obiecywanie sobie wyszło mi na plus, bo konwersacje dla mnie teraz to pikuś.

34

A czy ktoś z Was chodził moze do szkoły jezykowej ?
Jestem ciekawa ile czasu trzeba poświecic na naukę.

35

Moim zdaniem to wszystko zależy od samozaparcia, dyscypliny, no i od tego jak bardzo chcemy się nauczyć języka. Do tego odpowiednia szkoła, dobrzy lektorzy i najlepiej niewielkie grupy, takie co wprowadzają trochę rywalizacji między uczących się i powinno być dobrze.

36

To prawda. Samozaparcie to podstawa a czesto nauka w domu jest własnie też średnio motywująca:)

37

A ja uważam, że najważniejszą sprawą w nauce języka obcego jest motywacja.
Silna motywacja może zdziałać cuda.
Chce się nauczyć języka angielskiego ponieważ....
I tu wg uznania.

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!

38

Zgadzam się w 100%. Motywacja to podstawa. Wiele osób nie uczy się tak na prawdę języka, lecz tylko chodzi na zajęcia. Nawet regularne uczęszczanie na zajęcia nie wystarczy, jeśli nie włożymy własnej pracy.

39

Regularne zajęcia pomagają pod warunkiem, ze uczęszcza się na dodatkowe zajęcia z konwersacji, wówczas szybciej nauczysz się mówić. A to jest najważniejsze żeby móc dogadać się za granicą. W speak upie to nawet noce filmowe są i  wybór tylko tych zajęć, które pasują do naszych zainteresowań.

40

megrose napisał/a:

Zgadzam się w 100%. Motywacja to podstawa. Wiele osób nie uczy się tak na prawdę języka, lecz tylko chodzi na zajęcia. Nawet regularne uczęszczanie na zajęcia nie wystarczy, jeśli nie włożymy własnej pracy.

zgadzam się, jak ktoś sam się nie weźmie za siebie to nawet najlepszy kurs mu nie pomoże, choć kurs też jest ważny, jak są prowadzone w nudny sposób, nauczyciele niczego nie wymagają tylko chcą odbębnić temat to motywacji na pewno nie zwiększą, znam gościa który chodził ze mną na kurs, na początku nie bardzo chciał się przykładać ale jak mu się spodobała dziewczyna grupy to się nieźle wykuł, potem trzaskał angielskim już bardzo dobrze bo chciał jej zaimponować z tego co wiem to teraz są parą wink

41

Bo w szkole językowej zawsze można poznać kogoś ciekawego smile  Zwłaszcza jak się chodzi na kurs podczas wakacji, jest wtedy dużo czasu na konwersacje w języku angielskim szczególnie jak się chodzi na dodatkowe zajęcia z mówienia i słuchania smile

42 Ostatnio edytowany przez KawaBezPapierosów (2016-06-21 20:45:17)

Droga autorko, studiuję anglistykę i jedyne, co można powiedzieć to to, że język, nieważne, czy to angielski, hiszpański, jakikolwiek inny, to przede wszystkim ciężka praca. Piszesz, że wyjeżdżasz zagranicę - bardzo dobrze, jedź. Tylko nie rób sobie broń Boże tej krzywdy, co sporo Polaków, a mianowicie przebywanie tylko "wśród swoich", bo tak jest lepiej, bezpieczniej, człowiek czuje się swobodnie. Wyjdź spoza swojej strefy komfortu i spędzaj jak najwięcej czasu z obcokrajowcami. Nie wiem, na jakim poziomie jest Twój angielski, na początku pewnie bariera językowa będzie się dawała we znaki i to ostro, ale niech Cię to nie demotywuje. Rozmawiaj jak najwięcej, słuchaj radia, oglądaj angielską telewizję.

PS rok mieszkania zagranicą i przebywanie wśród obcokrajowców dało mi więcej, niż studia same w sobie. Na początku był płacz i rozpacz, bo wielu rzeczy się nie rozumiało, teraz wiem, że gdzie bym nie wylądowała, wśród jakich ludzi, w jak bardzo multikulturowym środowisku - nie zginę. Polecam podobne doświadczenie, choć często działa jak kubeł zimnej wody.

Quien no ha visto Espana no ha visto nada!

43 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-12-28 11:22:48)

Na zajęcia do szkoły spam chodzę dwa razy w tygodniu, ale na tym nie poprzestaję. Codziennie powtarzam  materiał, uczę się nowych zwrotów oraz oglądam filmy po ang i słucham w tym języku radia. Najważniejsze żebyś znalazła swój skuteczny sposób na naukę. U mnie jednak najlepiej sprawdza się kurs językowy.

44

KawaBezPapierosów napisał/a:

PS rok mieszkania zagranicą i przebywanie wśród obcokrajowców dało mi więcej, niż studia same w sobie. Na początku był płacz i rozpacz, bo wielu rzeczy się nie rozumiało, teraz wiem, że gdzie bym nie wylądowała, wśród jakich ludzi, w jak bardzo multikulturowym środowisku - nie zginę. Polecam podobne doświadczenie, choć często działa jak kubeł zimnej wody.

To prawda. Ja przez całą naukę wstydziłam się mówić, jak musiałam się odezwać na zajęciach to coś tam co prawda mówiłam, ale bez przekonania. A za granicą w pewnym momencie nie ma opcji, po prostu trzeba gadać. Poza tym taka nauka osadzona w jakimś kontekście i realnych sytuacjach jest dużo bardziej skuteczna smile Inna rzecz, że ludzie z innych krajów zazwyczaj są bardzo pomocni, kiedy widzą, że ktoś chce się porozumieć w ich języku, więc nie ma czego się bać smile

każdy uczy się w innym czasie, no i zależy od "metody" nauczania. ja bardzo szybko ogarnelam wszystko z pomocą Angloville

Posty [ 45 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » ile czasu na naukę angielskiego???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018