praktyki studenckie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » praktyki studenckie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: praktyki studenckie

Mam takie małe pytanie, ale może na początek przedstawię swoją sytuację. Studiuję zaocznie zarządzanie przedsiębiorstwem i właśnie na trzecim semestrze (na którym obecnie jestem) mam odbyć praktyki studenckie. Do końca lutego pracowałam na stanowisku asystenta kierownika p.o. kierownika sklepu i opiekun naszego roku powiedział, że jak najbardziej zalicza się to do zakresu praktyk i na podstawie umowy o pracę zostaną one zaliczone. Jednakże we wniosku do dziekana jest potrzebny podpis i pieczątka firmy, w której pracowałam i tu zaczynają się schody, gdyż nikt z osób upoważnionych do tego nie chce (gdyż podejrzewam, że wynika to poprostu z braku chęci zajęcia się tą sprawą) takiego podpisu mi złożyć (dodam, że do szefostwa nie mam i nigdy nie miałam bezpośredniego dostępu)!! Przecież nie jest to pismo o odbycie takich praktyk, a tylko podpis potwierdzający zawartą umowę o pracę??!! Czy pracodawcy mają prawo odmówić podpisania takiego dokumentu?? I teraz przez brak tego jednego podpisu chyba muszę się wybrać na bezpłatne praktyki, których jednak nie mogę odbyć, bo nie mam takiej możliwości dostać w obecnej pracy miesięcznego bezpłatnego urlopu ... sad

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kami90 (2010-06-25 16:34:58)

Odp: praktyki studenckie

Prawnikiem nie jestem, ale myślę że nie można odmówić podpisania takiego dokumentu, gdyż byłaś tam pracownikiem, i dokument ten to po prostu potwierdza.
Warto jeszcze próbować strać się o ten podpis, i ewentualnie, porozmawiać jeszcze z opiekunem roku, dziekanem lub inna kompetentną osobą. Może jak będziesz mieć odrobinę więcej czasu na złożenie tego dokumentu to uda Ci się wszytko załatwić.
Ale trzeba w tej firmie wyraźnie i stanowczo podkreślić ze to tylko zaświadczenie że byłaś rzeczywiście pracownicą w tym miejscu.

Jeszcze jedno. Idąc do instytucja w której pracowałaś, weź ze sobą dokumenty mówiące o tym że tam pracowałaś itp. I w razie dalszych problemów. Poproś o kontakt z kierownictwem, meil, telefon,jakikolwiek kontakt który umożliwi Ci załatwienie tego z kompetentną osobą.
Bo rozmawiałam z osobami które wiedzą trochę więcej i mówią że nie można odmówić takiego podpisu

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

3

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Firma wszystkie kserokopie dokumentów dostała, łącznie z każdym aneksem do umowy i świadectwem pracy. Będę się i tak starać dalej, bo bardzo mi na tym zależy, a załatwiam to już tyle czasu, że można zwątpić w ludzi ...

4 Ostatnio edytowany przez Kami90 (2010-06-25 18:36:36)

Niestety polska biurokracja jest straszna no ale cóż trzeba czasem wchodzić jak nie drzwiami to oknem smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

5

Nie daj się! Pracodawca ma obowiązek potwierdzenia, że u niego pracowałaś, to tak samo jakby nie chciał Ci wystawić świadectwa pracy. Niech nie chrzanią, że jeden podpis to taka wielka fatyga.

6

Następnym razem próbuj odbyć staż w miejscu gdzie na 100% wszystko gra. Ja chce w te wakacje w pko bp pójść na staż. już aplikowałam, dużo fajnych ofert jest.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » praktyki studenckie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018