Duży brzuszek u 9 latki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Duży brzuszek u 9 latki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Duży brzuszek u 9 latki

Moja córka od zawsze ma duży brzuszek, teraz ma 9 lat. Jak była mniejsza to mówili, ze wyrośnie, ewentualnie, ze ma się prostować, żeby mniej było widać, że jest wydęty. Niestety tak się nie stało. Córka aktywnie uprawia sport, jazda konna, pływanie, gimnastyka, bieganie kilka razy w tygodniu. Ostatnio instruktor pływania zwrócił też na to uwagę i zasugerował, ze przyczyną może jest lordoza, po wizycie u ortopedy lordoza się potwierdziła, ale w bardzo niskim stopniu, więc taki brzuch na pewno nie jest efektem tej wady. Jeśli chodzi o jedzenie to córką  w ogóle nie pije napojów gazowanych, nie je fast food'ów, bardzo rzadko  chipsy.
Córka nie założy jeansów, bo ją gniotą w brzuch, spódniczki zawsze zsuwa pod brzuch. Niektóre koszulki na jej rozmiar opinają jej brzuch. Z tyłu wygląda jak normalne dziecko, ale z boku i z przodu widać, że ma duży brzuch. Dodam, ze rzadko sika, kiedyś na usg pani doktor stwierdziła, ze córka ma bardzo pełny pęcherz, a dziecko do toalety poszło dopiero po paru godzinach. Ani badanie krwi, ani moczu nie wykazało nieprawidłowości.
Szukamy przyczyny, póki co bez skutku.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Duży brzuszek u 9 latki

Nie pozostaje nic innego niż szukać przyczyny medycznej. Skoro lordoza, to wzmacniać mięśnie brzucha, iść na odpowiednie ćwiczenia - lepiej teraz niż jak się pogłębi. A jeśli przyczyny medycznej nie ma - taka jej urodza. Najfajniej by było jej nie zwracać na to uwagi, żeby nie nasilać kompeksów, które i tak będzie miała. Skoro wszystko funkcjonuje tak jak powinna to można jej bardziej wskazywać, że super, że ma sprawne ciało, które jej pozwala na takie ciekawe i przynoszące radość rzeczy, jak gimnastyka, pływanie, jazda konno. Kupować spodnie z elastyczną gumką smile

If you can be anything, be kind.

3

" Dodam, ze rzadko sika, kiedyś na usg pani doktor stwierdziła, ze córka ma bardzo pełny pęcherz, a dziecko do toalety poszło dopiero po paru godzinach."
Nie odniosę się do brzucha tylko do tego co wyżej. Naucz ją nie wstrzymywać się z sikaniem. Ja w wieku dorosłym dopiero usłyszałam dopiero, że to niezdrowe. Jako dziecko byłam dumna ile mogę wytrzymać (i że nie robię nikomu kłopotu, że ciąglę chcę do toalety).
Z tego co wiem może po latach przyczynić się do nietrzymania moczu. Podobno duży procent kobiet ma z tym problem. Przyczynia się też do infekcji dróg moczowych.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

4

Coś co sie powtórzyło na kilku usg brzucha, byla duza ilość gazów jelitowych, jeszcze to gdzieś moze jest przyczyną tego

5 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-16 22:16:28)

Aha... No to już masz. Gazy potrafią bardzo powiększyć brzuch.
Z dietą pokombinuj.
Spróbuj wywalić cukier(!), większość produktów mlecznych, wędliny(jak to gastolog powiedziała: leżą w sklepach i rozwijają się tam bakterie). Zostaw kefir.
Owoce typu truskawki, jabłka, śliwki w bardzo umiarkowanej ilości.
To jest mniej więcej to co mi pomogło. Moim zdaniem warto posprawdzać jak działa eliminacja różnych produktów. Cukier na pierwszy ogień. Zaburzona jest flora bakteryjna. Może być trudno znaleźć przyczynę i skuteczne leczenie, ale dietę na pewno warto poprawić i to może dać bardzo dobry efekt. I jeszcze o ruch zadbać i niski poziom stresu.
Może warto skonsultować się z dietetykiem.

6

Aganiok napisał/a:

Coś co sie powtórzyło na kilku usg brzucha, byla duza ilość gazów jelitowych, jeszcze to gdzieś moze jest przyczyną tego

A czy diagnozowałaś córkę w kierunku celiakii, zespołu jelita drażliwego, lub nietolerancji pokarmowych?

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

7

Ile córka dziennie wypija ?

8 Ostatnio edytowany przez Olinka (2021-07-19 01:21:54)

mallwusia napisał/a:

Ile córka dziennie wypija ?

Mysle za ok 2 litrów, z czego większość to woda

------------

IsaBella77 napisał/a:
Aganiok napisał/a:

A czy diagnozowałaś córkę w kierunku celiakii, zespołu jelita drażliwego, lub nietolerancji pokarmowych?

Nietolerancje pokarmowe wykluczone, celiakia czekamy na wyniki, a zespol jelita drazliwego jeszcze nie. Chcialam ja jeszcze zbadać w kierunki przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego, ale lekarz powiedzial, ze to bardzo rzadko występuje.

------------

Bardzo niedawno znalazlam na tym forum post, w ktorym jakas mama opisywała identyczny przypadek jak moj. Gdy przeczytalam to mezowi, byl w szoku, bo myslal, ze to ja o naszej córce napisalam. Niestety tamten post byl  sprzed kilku lat i użytkownik juz jest nieaktywny.

-------------
Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim – łamiesz w ten sposób obowiązujący na forum regulamin. Jeżeli chcesz odpowiedzieć kilku osobom lub tylko dopisać coś do swojej wypowiedzi, możesz to zrobić w jednym oknie, używając funkcji "edytuj", która znajduje się po prawej stronie każdego z Twoich postów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

9 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-17 08:46:52)

Nie wiem jak u dzieci ale u dorosłych to SIBO (rozrost bakteryjny w jelicie cienkim ) chyba nie jest tak rzadko spotykany. Miałam to badanie w wawie i był stwierdzany u wiekszosci osob, ktore zglaszaly sie na to badanie. Badanie bylo grupami a potem pogadanka z pania ktora je wykonywala, fundacja Jak Motyl. Z tego co widziałam to lekarze nie zajmują sie sibo lub się na tym nie znają, nie za bardzo rozumiem czemu.
Ja robilam pozniej jeszcze rozne badania z ktorych nic mi nie wyszlo (pasozyty, usg tarczycy, celiakia, hormony, poza innymi podstawowymi). Troche czytalam historii ludzi, jak sie leczyli, dietetyk, bardzo restrykcyjna dieta, dlugi czas brania antybiotykow, suplementow, niepewne efekty i zniechęciło mnie to.
Nie poszlam w to leczenie ostatecznie tylko zrobilam sobie bardziej restrykcyjna diete, kiedy poczulam sie lepiej zaczelam dodawać rożne produkty i patrzec jaki efekt bedzie. Jestem z tego zadowolona bo wtedy zauważylam, jakie u mnie efekty sa po produktach mlecznych, po słodyczach i owocach o ktorych pisalam. Nie wiem, czy jest zupełnie dobrze, ale objawy, które bardzo mi dokuczały ustały, a wcześniej były okresy, że były bardzo dokuczliwe.
Jeszcze rada do wszystkich tej pani ktora robila badanie byla żeby się nie objadać, jeść tyle ile potrzeba. Według niej większość ludzi je za dużo.

10

aniuu1 napisał/a:

Jeszcze rada do wszystkich tej pani ktora robila badanie byla żeby się nie objadać, jeść tyle ile potrzeba. Według niej większość ludzi je za dużo.

To jest naleciałość z tego, kiedy się jadło na zapas, bo nie było wiadomo, kiedy coś dobrego się trafi. Stąd to znamienne "zjedz cały obiad" albo "zjedz mięso, zostaw ziemniaki".
Od dzieciaka uczymy się zmiatać wszystko z talerza, brać dokładki, które są oznaką tego, że jedzenie nam smakuje, uczymy się, że jak ktoś nie dojadł tego, co podaliśmy, to jest obraza dla nas, uczymy się już jako dzieci, że jedzenie jest czynnością stresującą, bo nie możesz sama zadecydować ile chcesz zjeść itd.

Warto to przełamywać smile żeby naszym dzieciom żyło się lepiej.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

11

Lady Loka napisał/a:
aniuu1 napisał/a:

To jest naleciałość z tego, kiedy się jadło na zapas, bo nie było wiadomo, kiedy coś dobrego się trafi. Stąd to znamienne "zjedz cały obiad" albo "zjedz mięso, zostaw ziemniaki".
Od dzieciaka uczymy się zmiatać wszystko z talerza, brać dokładki, które są oznaką tego, że jedzenie nam smakuje, uczymy się, że jak ktoś nie dojadł tego, co podaliśmy, to jest obraza dla nas, uczymy się już jako dzieci, że jedzenie jest czynnością stresującą, bo nie możesz sama zadecydować ile chcesz zjeść itd.

Warto to przełamywać smile żeby naszym dzieciom żyło się lepiej.

Nie tylko. Wiele osób je żeby sprawić sobie przyjemność. Jedzenia jest pełno, reklamy kuszą, lub przekonanie, że jak coś jest zdrowe to jak się więcej zje to się będzie zdrowszym.
Jak powiedziała tamta babka: my teraz nie jemy tylko żremy. A organizm musi sobie z tym radzić.

12

Miałam SIBO zdiagnozowane kilka lat temu, po leku, antybiotykach, probiotykach i lekkiej zmianie diety bardzo mi się poprawiło. Nie wiem, czy go dalej nie mam, bo z jedzeniem mam na bakier, ale objawy, które mnie skierowały do lekarza, ustąpiły po kilku miesiącach, bez jakiegoś dramatu.

Jeśli padnie ta diagnoza to rodziców głowa w tym, żeby trzymać się zaleceń.

--
Odnosząc się do ostatnich postów, dla mnie to jest szok, widzieć jak mało jedzenia tak naprawdę potrzebujemy do przeżycia. Nasze organizmy są doskonale przystosowane do niedoborów, okresów głodu, ale niestety, nie mają mechanizmów radzących sobie z nadmiarem i z pokusami.

If you can be anything, be kind.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Duży brzuszek u 9 latki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021