Obowiązkowa religia bądź etyka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Obowiązkowa religia bądź etyka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1 Ostatnio edytowany przez authority (2021-04-25 00:16:13)

Temat: Obowiązkowa religia bądź etyka

Czyli religia w małych miastach to ja dziękuję. Ciekawe ile piszącym tu osobom podoba się pomysł Czarnka.
Co ze szkołami w których 1,2,3 osoby nie chodzą na religię  wyczaruje się nauczyciel etyki jak jest ich kilka na krzyż czy może katecheta zostanie nauczycielem etyki...
Obowiązkowa religia niedługo zakaz rozwodów i czym my będziemy różnili się od np takiego Iranu. ?

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Obowiązkowa religia bądź etyka
authority napisał/a:

Czyli religia w małych miastach to ja dziękuję. Ciekawe ile piszącym tu osobom podoba się pomysł Czarnka.
Co ze szkołami w których 1,2,3 osoby nie chodzą na religię  wyczaruje się nauczyciel etyki jak jest ich kilka na krzyż czy może katecheta zostanie nauczycielem etyki...
Obowiązkowa religia niedługo zakaz rozwodów i czym my będziemy różnili się od np takiego Iranu. ?

Nie ma i nie będzie żadnego zakazu rozwodów. Ogarnij się i przestań powielać bzdury stworzone po to, żeby ludzi nakręcić przeciwko katolikom.

A obowiązkowa religia albo etyka byłaby całkiem spoko. Przynajmniej skończyłoby się wypisywanie z religii, bo jest ostatnia w planie zajęć i można wcześniej skończyć.
Chociaż ja akurat jestem za tym, żeby religia wróciła do kościołów i była robiona jako dodatkowe zajęcia w salkach przyparafialnych dla tych, którzy faktycznie tego chcą.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Konto zawieszone.

3

Ile razy ten upierdliwy temat będzie wracał?
Zamiast iść do przodu, znów to samo.
Lekcje religii dobrze sprawdzały się w kościele. To są dwie ODRĘBNE sprawy. Religia i szkoła.
A może byśmy wrócili do zapomnianego procederu palenia czarownic? Temu skretyniałemu dupkowi ten pomysł może spodobać.

" Pamietaj, że Rzecz,która przedstawia się dorzecznie w Twoim łebku, może wyglądać mniej dorzecznie poza nim"
K. Puchatek.

4 Ostatnio edytowany przez Znerx (2021-04-25 10:22:03)

authority napisał/a:

ę pomysł Czarnka.

Polecam zajrzeć do obowiązujących przepisów. lol
Tych które tą od 20+ lat.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach

Opublikowano: Dz. U. z 1992 r. Nr 36, poz. 155

uwzględnione zmiany opublikowano:
Dz.U. z 2014 r. poz. 478
Dz. U. z 1999 r. Nr 67, poz. 753
Dz. U. z 1993 r. Nr 83, poz. 390

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95, poz. 425 i z 1992 r. Nr 26, poz. 113) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. W publicznych przedszkolach organizuje się, w ramach planu zajęć przedszkolnych, naukę religii na życzenie rodziców (opiekunów prawnych). W publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, zwanych dalej «szkołami», organizuje się w ramach planu zajęć szkolnych naukę religii i etyki:

(...)

§ 2.

1. Przedszkole i szkoła mają obowiązek zorganizowania lekcji religii dla grupy nie mniejszej niż siedmiu uczniów danej klasy lub oddziału (wychowanków grupy przedszkolnej). Dla mniejszej liczby uczniów w klasie lub oddziale (wychowanków w grupie) lekcje religii w przedszkolu lub szkole powinny być organizowane w grupie międzyoddziałowej lub międzyklasowej.

2. Jeżeli w przedszkolu lub szkole na naukę religii danego wyznania lub wyznań wspólnie nauczających zgłosi się mniej niż siedmiu uczniów (wychowanków), organ prowadzący przedszkole lub szkołę, w porozumieniu z właściwym kościołem lub związkiem wyznaniowym, organizuje naukę religii w grupie międzyszkolnej lub w pozaszkolnym (pozaprzedszkolnym) punkcie katechetycznym.

3. Jeżeli w grupie międzyszkolnej lub pozaszkolnym (pozaprzedszkolnym) punkcie katechetycznym uczestniczą uczniowie szkół (wychowankowie przedszkoli) prowadzonych przez różne organy, organy te ustalają, w drodze porozumienia, zasady prowadzenia grup lub punktów katechetycznych.

(...)

§ 3.

1. Uczniom, których rodzice lub którzy sami wyrażą takie życzenie zgodnie z § 1 ust. 1, szkoła organizuje zajęcia z etyki w oparciu o programy dopuszczone do użytku w szkole zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22a ust. 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

2. W zależności od liczby zgłoszonych uczniów zajęcia z etyki są organizowane zgodnie z § 2 ust. 1-3. Organizacja zajęć z etyki nie wymaga porozumienia, o którym mowa w § 2 ust. 2.

3. Szkoła jest obowiązana zapewnić w czasie trwania lekcji religii lub etyki opiekę lub zajęcia wychowawcze uczniom, którzy nie korzystają z nauki religii lub etyki w szkole

lol

Problem to może być najwyżej z przestrzeganiem tych przepisów, bo np. dyrektorów/organ prowadzący wpędza to w koszty/problemy z układaniem planu. Zresztą, zawsze był. Jak pamiętam to wszyscy nosili karteczki o "nie chodzeniu na religię", a nie jak wynika z przepisów (!) "chodzeniu".
Tylko, ze to inna para kaloszy niż problem autora tematu.

5

Problem jestt w tym, że takie przepisy nie powinny w ogóle powstać, bo religia ma swoje miejsce GDZIE INDZIEJ.
A rodzice mogluby na przykład pomyśleć o zorganizowaniu w szkole jakichś pożytecznych działalności, np powrotu gabinetów stomatologocznych czy psychologicznych.

" Pamietaj, że Rzecz,która przedstawia się dorzecznie w Twoim łebku, może wyglądać mniej dorzecznie poza nim"
K. Puchatek.

6 Ostatnio edytowany przez Snake (2021-04-25 10:55:15)

Po roku w czasie którego moje dzieci spędziły w szkole ok. 3 miesięcy jest to najpilniejsza sprawa jaka spędza mi sen z oczu jako rodzicowi!
Dokładnie zresztą o to chodzi. O gównoburzę, która zakryje ten syf jaki zrobiono dzieciom.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

7

Lady Loka napisał/a:
authority napisał/a:

Nie ma i nie będzie żadnego zakazu rozwodów. Ogarnij się i przestań powielać bzdury stworzone po to, żeby ludzi nakręcić przeciwko katolikom.

A obowiązkowa religia albo etyka byłaby całkiem spoko. Przynajmniej skończyłoby się wypisywanie z religii, bo jest ostatnia w planie zajęć i można wcześniej skończyć.
Chociaż ja akurat jestem za tym, żeby religia wróciła do kościołów i była robiona jako dodatkowe zajęcia w salkach przyparafialnych dla tych, którzy faktycznie tego chcą.

No Loka, żebyś się nie zdziwiła. W konstytucji jest zapis o ochronie przez państwo małżeństwa, więc zaraz ktoś wystosuje odpowiednie zapytanie a usłużny trybunał zrobi, co mu każą.
Jakiś czas temu wydawało się totalną bzdurą, że każą kobietom rodzić potworki umierające w cierpieniu, a proszę, co mamy :-/

W kwestii obowiązkowej religii/etyki w szkołach, to jestem przeciwko. Szkoła nie musi być miejscem indoktrynacji, niech rządzi w niej nauka. Już może filozofia byłaby lepsza.

8 Ostatnio edytowany przez assassin (2021-04-25 12:31:33)

MagdaLena1111 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
authority napisał/a:

No Loka, żebyś się nie zdziwiła. W konstytucji jest zapis o ochronie przez państwo małżeństwa, więc zaraz ktoś wystosuje odpowiednie zapytanie a usłużny trybunał zrobi, co mu każą.
Jakiś czas temu wydawało się totalną bzdurą, że każą kobietom rodzić potworki umierające w cierpieniu, a proszę, co mamy :-/

W kwestii obowiązkowej religii/etyki w szkołach, to jestem przeciwko. Szkoła nie musi być miejscem indoktrynacji, niech rządzi w niej nauka. Już może filozofia byłaby lepsza.

Mam nadzieję, że dotyczy to KAŻDEJ formy indoktrynacji wink Filozofia jest zbędna, gdyż/ponieważ filozofów w Polsce mamy od groma, tylko robić nie ma komu lol

9

MagdaLena1111 napisał/a:

Powiedziane już było setki razy, że na gruncie obecnego bubla prawnego, jaki mamy nieszczęście nazywać konstytucją, innego wyroku być nie mogło. Nawiasem mówiąc, ja w październiku/listopadzie, jak tylko zaczęła się ta cała parodia powiedziałem, że czekam na opinię konstytucjonalistów z drugiej strony, niezwiązanych bezpośrednio z PiSem. Niech ktoś mi potwierdzi, że ten wyrok, jest co do zasady, sprzeczny z ustawą zasadniczą. Kazałaś mi wtedy poczekać tydzień, góra dwa, zapewniając, że takie opinie na pewno się pojawią. Mamy koniec kwietnia i...

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

10

szakisz napisał/a:

[Mamy koniec kwietnia i...

I koalicję piorunków z zamordystycznym, antykobiecym PiS-em lol

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

11

Weź szakisz przełącz TVPIs na inny kanał to usłyszysz może inne opinie :-D

12 Ostatnio edytowany przez szakisz (2021-04-27 23:04:09)

MagdaLena1111 napisał/a:

Weź szakisz przełącz TVPIs na inny kanał to usłyszysz może inne opinie :-D

Fetysz nakłania do bojkotu TVP ludzi, którzy nawet nie mają telewizji? Stare, znałem...

Snake napisał/a:
szakisz napisał/a:

[Mamy koniec kwietnia i...

I koalicję piorunków z zamordystycznym, antykobiecym PiS-em lol

big_smile

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

13 Ostatnio edytowany przez authority (2021-04-28 15:20:37)

Lady Loka napisał/a:
authority napisał/a:

W każdej szkole musiałby być nauczyciel etyki a obecnie jest ich paru na cały kraj.
powielam na tej konferencji było kilku ludzi z ministerstwa co zauważył natemat
W małych szkołach nauczycielem etyki będzie katecheta.... Już obecnie faworyzowane są nauki na KUL(minister Czarnek skończył KUL) na zachodzie stawia się na innowacje u nas na nowa dyscyplina "naukowa" biblistyka którą ogłosił ją na jasnej górze .... Kolejna "dyscyplina" to ma być wychowanie do życia w rodzinie. Jak będę miał dziecko to nie życzę sobie by było nauczane przez jakiego katabasa z jakimiś pseudowartościami. Czarnek uzasadnił potrzebę etyki protestami kobiet które jego zdaniem wynikają z braku etyki ....
PIS obecnie walczy o elektorat narodowców więc wszystko jest możliwe. 500+ nie pomogło dzietność spada to bolszewia idzie po linii najmniejszego oporu. Religia nie raz wchodziła z butami w moje życie.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Obowiązkowa religia bądź etyka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021