Kącik wartościowych materiałów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kącik wartościowych materiałów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez authority (2021-05-21 00:38:05)

Temat: Kącik wartościowych materiałów

Zabrania się propagandy politycznej, newsów tym bardziej fake newsów hejtu, tylko merytoryczne materiały. Koniecznie ze streszczeniem by ograniczyć spamming i jednocześnie zachęcić od oglądania PS nie wiem czy nie dać go do społeczności netkobiet.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez authority (2021-05-21 00:53:36)

Odp: Kącik wartościowych materiałów

Zacznę ja od wykładu profesora Matczaka który zdaniem zdecydowanej większości powinien pojawić się w szkole.

Najogólniej jest o tym że bunt potrzebny równie mocno jak nie mocniej niż posłuszeństwo materiał wykładu opiera się o książce pisarza Alberta Camus (niestety kojarzonego tylko z powieścią kolekturą szkolną pt"Dżuma"). Jako że nasi rodzice wychowali nas by być posłusznymi my teraz my wychowujemy swoje dzieci do posłuszeństwa dlatego warto to obejrzeć. Co ważne poruszany jest wątek złego i dobrego buntu. A także omawia pewien potworny eksperyment właściwie nie sam eksperyment ale szokujące wyniki tegoż eksperymentu ...

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

3

Obejrzałam filmik. Wiadomo, ze bezwzględne posłuszeństwo nie jest dobre, ale i totalny bunt też nie. Buntownicy popychają świat do przodu, bo dzięki nim nowe zyskuje rację bytu.Ja bym nigdy nie eksperymentowała  z czymś takim, bo to mistyfikacja.Ludzie wrażliwi zawsze znajdą sposób, a niewrażliwym jest obojętne.

4 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-05-24 16:47:08)

Raptem kilka tygodni temu przy rodzinnym stole rozmawialiśmy o Zimbardo i Milgramie i kwestii fałszerstwa i nie przestrzegania procedur przy eksperymencie, a tu proszę, Matczak sobie o eskperymencie prawi ;].  Ogólnie Obedience to Authority: An Experimental View uważam za ciekawą pozycję, ale za jeszcze ciekawsze wszystkie te, które na podstawie taśm i zgromadzonej dokumentacji podważają wyniki eksperymentu czyli zarówno „Behind the Shock Machine: the Untold Story of the Notorious Milgram Psychology Experiments” Giny Perry, czy pracy dr Mathew Hollandera i Jasona Turowetza. Niemal identyczne wnioski wyciągnięto podważyłając także eskperyment z 1954 psychologów Muzafera i Carolyn Sherifów wyciągając przy okazji temat otrzymania od Fundacji Rockefellera 38 tys. dolarów na badania nad teorią konfliktów. Nie chcieli stracić pieniędzy, więc utajnili niepowodzenie i zorganizowanie następnego obozu by zgadzały się wyniki. Dwa lata temu na łamach "Science" z kolei przedstawiono wyniki Reproducibility Project też podważające wyniki eksperymentów. Ot, trochę celebryci wśród psychologów. O tym się jednak nie mówi, bo zło jest bardziej atrakcyjne od dobra i na jego demaskowaniu łatwiej zyskać uznanie i rozgłos. W każdym razie zachęcam do zapoznania z pozycjami. No i mimo wszystko nie podlega dyskusji, że każdy z tych eksperymentów w jakiś sposób poszerzył wiedzę o naturze człowieka i niezależnie od kontrowersji, które później zostały podniesione – metodologicznych i etycznych – pokazały, jak wielką siłę sprawczą ma sytuacja, w której się znajdujemy.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

5 Ostatnio edytowany przez polis (2021-05-30 17:05:16)

Słabe czytanie słono kosztuje

Brak wypracowanej na początku edukacji umiejętności czytania wśród dzieci wyrządza szkodę całemu społeczeństwu i ma swoją cenę. Tak wynika z badań, jakie na przestrzeni lat przeprowadził brytyjski oddział Fundacji KPMG. W ramach projektu „Every Child a Reader” specjaliści obliczyli, że koszt jednego słabo czytającego dorosłego, to nawet 64 tys. funtów rocznie, wydane z budżetu państwa. Koszt całego rocznika uczniów, którzy nie umieją dobrze czytać i dorastają bez wzmacniania tej kompetencji? Nawet 2,5 miliarda funtów rocznie. Problem z niewystarczającą umiejętnością czytania dotyczy także polskich dzieci.

Czym może skutkować brak systemowego wsparcia okazanego dziecku, które słabo czyta i pisze? Ponurą wizję nakreślił raport „The long term costs of literacy difficulties” przygotowany przez Fundację KMPG przy współpracy z inicjatywą „Every Child a Chance Trust” w 2009 roku. Twórcy zaprezentowali w nim przekrój badań na temat długoterminowych konsekwencji trudności w czytaniu i pisaniu, zarówno dla jednostki, jak i dla całego społeczeństwa. A może przede wszystkim dla społeczeństwa, skutki problemów z czytaniem i pisaniem generują bowiem szereg kosztów społecznych. Po pierwsze, są one związane z koniecznością wsparcia dzieci z trudnościami w szkole, konsultacjami psychologa, czy późniejszymi zajęciami z czytania i pisania dla dorosłych. Następną, drugą co do wielkości kosztów kategorią, jest ta dotycząca zatrudnienia. Słabo czytające dziecko jest potencjalnym dorosłym, który nie generuje państwu przychodów z tytułu podatków, bo ma problemy z utrzymaniem stabilnej pracy. Wymaga za to wsparcia, np. poprzez wypłacanie zasiłku dla bezrobotnych. Innymi płatnościami, jakie eksperci wliczyli w bilans strat, są koszty związane z opieką społeczną, zdrowotną oraz… wymiarem sprawiedliwości. Brytyjskie badania rządowe (2002 r.), o których wspomina raport, pokazują bowiem, że wśród więźniów problemy z czytaniem i pisaniem są znacznie częstsze – 48 proc. skazanych czyta słabo w porównaniu do 21-23 proc. ogólnej populacji. Co więcej, aż ¼ przebywających w areszcie nieletnich czyta na poziomie przeciętnego siedmiolatka.
...

Czy działamy na skalę makro czy mikro, bardzo ważne jest, byśmy przestali myśleć o niskim czytelnictwie w Polsce jako problemie branży książki, ludzi kultury i edukacji. To nie jest problem garstki ludzi. To jest problem społeczno-ekonomiczno-gospodarczy, którego potężne konsekwencje, przeliczone na koszty co roku wszyscy opłacamy.

Reszta artykułu na stronie wirtualnywydawca

Ciekawy artykuł, który mnie nie zaskakuje. Już dawno zauważyłam, że Ci znajomi, którzy czytają i potrafią wyszukać sobie informacje i przemyśleć cokolwiek są często bardziej ogarnięci życiowo. Nie zawsze czytanie jednak moim zdaniem pomaga, ponieważ między innymi to co się czyta ma znaczenie. Z czytania tanich kryminałów, romansów czy ogólnie słabej literatury nie ma chyba nic poza umiejętnością szybszego składania liter. Wiedzy tam często nie ma, za to bzdurnych wyobrażeń autorów na temat, na którym najczęściej się nie znają, jest sporo.

6 Ostatnio edytowany przez XKasandraX (2021-06-05 16:23:50)

Ja mam materiał bardziej przyziemny ale również ciekawy temat troszkę jestem samotną wilczycą  nocną Barbarą lubię sama decydować kiedy i co robię nie lubię także narzucania mi ram pracy w tym wczesnego wstawania więc ranny ptaszek to nie ja więc po klatach w korpo założyłam własny biznes w praktyce pracuję od 9-10 do nawet 2 w nocy. Choć czasem zdaje mi się iż pracuję non stop ale mam nad tym kontrolę. Ten materiał wbija  szpile ludziom którzy promują wczesne wstawanie.  Materiał ma zero minusów wszystkim którym dotąd go udostępniłam  podobał się.

Co do autora czytaliście medaliony oraz widzieliście rozprawy w Norymberdze Niemcy mieli pruskie wychowanie posłuszeństwo względem państwa ludzi wyższych rangą trybik w maschine. Autor materiału prof Matczak ma tu rację.

tu była reklama kanału na YouTube

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kącik wartościowych materiałów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021