Poznawanie na portalach randkowych a wiek 30+ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Poznawanie na portalach randkowych a wiek 30+

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

Temat: Poznawanie na portalach randkowych a wiek 30+

Witam,
wiem że takie tematy pewnie już były ale co tam, chce porozmawiać jak to jest teraz w 2021 roku w świecie pandemii wink

No więc, jestem facetem po 30tce (dokładnie 33 jak Chrystus) i od 2 lat jestem sam, niestety obecne czasy tak pokrzyżowały wszystko, że ten Internet do poznawania się stał się niezbędny.

Ale mam dylemat, siedzę na kilku portalach randkowych głównie np sympatia, no i? cholernie ciężko kogoś poznać, dostaje wiadomości od Pań ale zlokalizowanych 400 km ode mnie, lub od pań z dziećmi, natomiast gdy ja wysyłam wiadomość prawie nigdy nie ma odpowiedzi.

Prześledziłem profili innych gości i wg mnie u mnie nie ma tragedii, są profile duże gorsze, fotki tragiczne a chyba jakoś działają tam? Nie wiem z czego problem wynika i tak się zastanawiam, może młodsze kobiety jak patrzą na faceta na portalu typu 33 lata to od razu lampka że nieudacznik, albo może też inna kwestia ja mam 179 cm wzrostu, dla wielu kobiet min to 180, może warto wpisać 181?

No ale to jest głupie.

Nie wiem jakie macie doświadczenia? Szczególnie faceci? Wszystko jest dziś na wyciągnięcie ręki, te portale są otwarte na wszystkich ale jednak nawiązanie znajomości jest bardzo skomplikowane.

Nie toleruje pań z dziećmi i dla mnie też bezsensu są relacje 500 km od miejsca zamieszkania a tak to kontaktuje się z wieloma dziewczynami w rejonie i jest kiepsko.

Po prostu jest brak odpowiedzi, oczywiście wiadomości piszę tak żeby zainteresować, czyli o jakieś pasje pytam, o coś ze zdjęcia  a nie na zasadzie "hej, poznajmy się"

Może po prostu trzeba korzystać z jakiś płatnych portali, które skupiają mniejszą ilość użytkowników? Po prostu rozstałem się, w między czasie bywały jakieś randki ale bez skutku w postaci związku, a teraz przez pandemię, siedzi się w Internecie ale dla mnie jest to miejsce kiepskie.

Ktoś podziela tę opinię? a może ja coś źle robię? Z jakich portali korzystacie np? (o ile ktoś szuka 2-połówki)?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Poznawanie na portalach randkowych a wiek 30+

Nieprawda. Wszystko zależy od tego, jak i co piszesz. I wcale nie chodzi o majątek, zainteresowania, wiek czy urodę.
Jak napiszesz ciekawie, nieszablonowo, z humorem....to masz 100% pewności na odpowiedź.

Oczywiście przy osobistym spotkaniu grają inne sprawy rolę....wiadomo musi być chemia.
Niemniej nie ma problemów by w końcu kogoś ciekawego spotkać....

3

zwyczajny gość napisał/a:

Nieprawda. Wszystko zależy od tego, jak i co piszesz. I wcale nie chodzi o majątek, zainteresowania, wiek czy urodę.
Jak napiszesz ciekawie, nieszablonowo, z humorem....to masz 100% pewności na odpowiedź.

Oczywiście przy osobistym spotkaniu grają inne sprawy rolę....wiadomo musi być chemia.

Jeśli nie ma odzewu, logika nakazuje przyjrzeć się zdjęciom i ewentualnie je podrasować. Jeśli tu gra, to facet może w suahili pisać i odzew będzie miał.

4 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2021-01-26 15:56:19)

assassin napisał/a:

Jeśli nie ma odzewu, logika nakazuje przyjrzeć się zdjęciom i ewentualnie je podrasować. Jeśli tu gra, to facet może w suahili pisać i odzew będzie miał.

Chyba, że ma wygląd zakapiora smile To lepiej zdjęć nie zamieszczać .....

Z reguły na portalach stosunek panów do pań jest jak 10:1. Trzeba się wyróżnić.
Jak napiszesz intrygujaco, inteligentnie to będziesz miał odpowiedź. Dla kobiet wygląd ma drugorzędne znaczenie, treść odpowiedzi zdecydowanie więcej.

5

Te portale randkowe to o kant poślada można otłuc, lepiej wejść na jakiś czat regionalny i tam poznawać ludzi chociaż jak i wszędzie ciężko coś sensownego trafić tongue
Oby w tym roku wszystko wróciło do normy bo podrywanie przez internet jest jakieś takie dziecinne lol
Do mnie wypisywały tylko jakieś Ukrainki, Białorusinki albo Rosjanki z cholera wie kąd albo dziewczyny w zupełnie nie moim typie i jakoś całkiem olałem te portale wink Szkoda na nie czasu i pieniędzy smile

Introduce a little anarchy. Upset the established order, and everything becomes chaos.
I'm an agent of chaos...
[gg: 4329923]

6 Ostatnio edytowany przez ArniPoznan (2021-01-26 21:38:40)

No tylko pytanie o jakim czacie mówimy? wp.pl itd? nie wiem czy ktoś wchodzi w ogóle na takie coś, prędzej może fb? ale to zalatuje desperacją.
Ogólnie fotki mam chyba w miarę ok, jedna zrobiona profesjonalną lustrzaną i jedna z wyjazdu z wakacji, dwie sztuki bo więcej wg mnie nie ma sensu.
Ale odnośnie wiadomości, to co pisać? ja próbuje konstruować taką zaczepną wiadomość, coś zapytać o zainteresowania np książki kryminalne, filmy, do tego jakieś pytanie o pracę jak jest nietypowa itd.

Ok a jakiś przykład bo może tutaj jest problem? Czyli co pisać?

P.S. a co myślicie o takich mniej popularnych portalach gdzie się kupuje abonament za 30-40 zł? Tam jest mniej ludzi, bardziej konkretni czasami.
Mam tu na myśli np e-darling czy przeznaczeni, wiem to są specyficzne portale ale nie taka masówka jak badoo, sympatia czy inne tego typu.

7

Fotki - sądzę, że istotny jest wyraz twarzy i postura oraz aby na jednym było widać całą sylwetkę.
Jak dla mnie pierwsza wiadomość może być bardzo prosta jeśli jest opis, który mnie zainteresuje. Prosta, ale nie "hej", raczej coś jak: "Cześć, spodobał mi się twój profil (ew. to i to w profilu), chciałbym Ciebie poznać". Jedno - trzy zdania.
Na e-darling zakładałam kiedyś profil i to był najgorszy portal z którego korzystałam. Tak nieciekawe propozycje, że nie było kompletnie do kogo pisać. Nie wiem czy inni też mają takie doświadczenia bo nikt ze znajomych nie korzystał z tego.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

8 Ostatnio edytowany przez TypowyCharlie (2021-01-26 23:27:12)

Szukać u kobiet opisu to jak wygrać w totka, a bez tego to jedynie na podstawie zdjęć można sformułować pierwszą wiadomość. Abonamenty na tych stronach to jak wyrzucenie kasy w błoto, nic sensownego nie dostajesz w zamian. Jak na darmowym koncie się nie powodzi to i na płatnym to samo będzie. Główne skrzypce gra wygląd na nich, nic nie da zainteresowanie, inteligencja czy jak napiszesz do nich. Nie spodobasz się to koniec, nikt tracić czasu na osoby które nas nie pociągają nie chce.

9 Ostatnio edytowany przez Panna z Kapeluszem (2021-01-27 04:19:04)

Trzeba się wyróżnić.
Jak napiszesz intrygujaco, inteligentnie to będziesz miał odpowiedź. Dla kobiet wygląd ma drugorzędne znaczenie, treść odpowiedzi zdecydowanie więcej.

Ok napisze inteligentnie, a jak na spotkaniu wyjdzie że on wcale nie aż taki inteligenty, raczej „Sztucznie inteligenty”
niezbyt mądry życiowo?
Nie dojrzały mentalnie?

Kobieta zawiedzie się smile
Bo miał być inteligenty, mądry życiowo, dojrzały mentalnie...
A tu granie wychodzi granie inteligentnego, mądrego życiowo, dojrzałego mentalnie
I znow kobieta straciła czas,
znów zawiedziona.

„Te portale randkowe to o kant poślada można otłuc, lepiej wejść na jakiś czat regionalny i tam poznawać ludzi chociaż jak i wszędzie ciężko coś sensownego trafić tongue
Oby w tym roku„

Na tych czatach czarteri, trzeba bardzo uważać, pełno tam siedzi ludzi z ogromnymi problemami psychicznymi, Perwersje z naprawdę chorymi fantazjami
zboczeńców, ale zdarza się poznac kogoś fajnego, pare razy/kiedyś
spotkałam się z takiego czata,
całkiem ok faceci, ale wyjechałam
i później kontakt się urwał.

A Wy Panowie na co zwracacie uwagę/co szczególnie w profilu, ale szczerze smile

I czy to ze ktoś szuka drugiej połówki, partnera oznacza Desperata/Desperatkę?
Jakie jest Wasze zdanie?

Panna z Kapeluszem napisał/a:

Trzeba się wyróżnić.

Ok napisze inteligentnie, a jak na spotkaniu wyjdzie że on wcale nie aż taki inteligenty, raczej „Sztucznie inteligenty”
niezbyt mądry życiowo?
Nie dojrzały mentalnie?

Kobieta zawiedzie się smile
Bo miał być inteligenty, mądry życiowo, dojrzały mentalnie...
A tu granie wychodzi granie inteligentnego, mądrego życiowo, dojrzałego mentalnie
I znow kobieta straciła czas,
znów zawiedziona.

A nie ma nic gorszego niż zawiedziona kobieta smile

Hmmm, ale to tak jak z grą w Toto lotka ....kupiłem kupon i znowu szóstki nie trafiłem ....jestem zawiedziony.......ale gram dalej smile
Przecież wiadomo, że w realu w większości ludzie nie będą do siebie pasować.
Ważne by probować....dać szczęściu szansę. A pisanie tylko ma zawęzić krąg kandydatów.

Panna z Kapeluszem napisał/a:

A Wy Panowie na co zwracacie uwagę/co szczególnie w profilu, ale szczerze smile

Szczerze? Na błędy ortograficzne....hahaha. Anonse pisane z błedami, nudne, schematyczne z góry odpadają.

11

aniuu1 napisał/a:

Na e-darling zakładałam kiedyś profil i to był najgorszy portal z którego korzystałam. Tak nieciekawe propozycje, że nie było kompletnie do kogo pisać. Nie wiem czy inni też mają takie doświadczenia bo nikt ze znajomych nie korzystał z tego.

Muszę sprostować błąd w moim poście. Pomyliła mi się nazwa portalu. To co napisałam wcześniej to było o portalu mydwoje. Z e-darling nie korzystałam.

12

Zawiedzeni lub odtrąceni ludzie(już na samym początku) to chyba kolejny z żywiołów, jakie można wymienić, obok huraganu, powodzi czy pożaru. smile
Jak bardzo trzeba nie mieć dystansu do siebie, żeby za każdym razem, jak ktoś nas odrzuci, popadać w depresję..? Portale randkowe tworzą pewną odrębną rzeczywistośc, bo tak, jak Kolega wyżej napisał, większość ludzi by i tak do siebie nie pasowała(żeby stworzyć związek), podczas gdy portale stwarzają cały czas iluzję,że to wszytko jest na wyciągnięcie ręki. Kreują wyobrażenie o idealnym kandydacie, tworząc cały szereg cech, które prowadzą do powierzchownej oceny drugiego człowieka.
Zastanawiam się, czy dzisiaj naprawdę nikt juz nie ma czasu i chęci, zęby wyjść do ludzi i w realu starać się kogoś poznać? Pomijając oczywiście pandemię...

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

13

No ja jak najbardziej bym chętnie poznawał na żywo, ale gdzie? teraz jak nawet jest home-office to nie ma gdzie, nie ma gdzie wyjść, lokale nieczynne, kluby, jakieś miejsca rozrywki, kultury itd. Wszyscy w kagańcach chodzą i uciekają od siebie...

Ale.. jak już rozmawiamy o wiadomościach to np wczoraj wysłałem do dwóch pań wiadomości 1) dziewczyna miała sporo zdjęć z wypadów ale z gór, więc zapytałem czy jeśli chodzi o wyjazdy, urlopy to w grę wchodzą tylko góry? Oraz dodałem zapytanie czy obecnie też ma takie długie włosy czy skróciła, bo na zdjęciach włosy sięgały prawie do pasa, dla mnie coś rzadkiego, dzisiaj panie chyba bardziej skracają niż zapuszczaj? - oczywiście brak odpowiedzi

2) dziewczyna stała tak jakby "na smyczy" wg mnie z lamą ale nie wiem dokładnie co to za zwierzak, więc zapytałem czy to lama i gdzie to było, też zero odpowiedzi.

Więc no jak widać ciężko coś sensownego napisać, oczywiście czekam bo nie każdy ma czas żeby od razu odpowiedzieć ale 2-3 dni miną i raczej nie ma co się łudzić.

Natomiast co do tych portali "ekskluzywnych" płatnych, to chodziło mi bardziej o taką ograniczoną liczbę userów, jak ktoś ma wydać kasę na to żeby w ogóle móc pisać wiadomości to robi to konkretnie, z resztą na pewno nie będzie tylu gości ale i pewnie pań...co na tych klasycznych portalach.
I mi nie chodzi o to żeby pisać tygodniami ale żeby w ogóle nawiązać kontakt, to trzeba wymienić parę wiadomości a tutaj prawie nic.
Jakbym jakieś spamy rozsyłał w postaci tych wiadomości.

I też zdaje sobie sprawę, że na żywo jak się zejdzie dwoje ludzi to niekoniecznie muszą sobie przypasować, no ale musi być próba, natomiast tutaj nie można z nikim po prostu wirtualnie nawiązać znajomości.

Ale np nie uważacie że facet 30+ odzywający się do 7 lat młodszej dziewczyny typu 27 lat, będzie odtrącany przez jakieś stereotypy czy to tak nie działa?
Niby kobiety często wolą starszych ale czy takie 6-7 lat to nie za dużo?
Bo ja w sumie nie wiem w jaki wiek najlepiej celować.

14

Arni, ludzie są różni, nie ma jednej zasady. Kobiety też nie wszystkie szukają tego samego.
Poniżej moje odczucia na temat wiadomości:
"zapytałem czy jeśli chodzi o wyjazdy, urlopy to w grę wchodzą tylko góry? " - Za szybko takie pytanie. Wygląda jakbyś planował urlop z kimś kogo nie znasz. Lepiej na luzie coś o górach / urlopach / podróżach wcześniej zagadać. A jeśli pytanie dlatego, że nie lubisz gór, to lepiej nie pisac do takiej osoby.
"Oraz dodałem zapytanie czy obecnie też ma takie długie włosy czy skróciła" - Komentarze (również komplementy) i pytania co do wyglądu lepiej zostawić na później. Dają wrażenie, że interesuje Cię tylko wygląd.
"dziewczyna stała tak jakby "na smyczy" wg mnie z lamą ale nie wiem dokładnie co to za zwierzak, więc zapytałem czy to lama i gdzie to było, też zero odpowiedzi." - czy to jakie to zwierze jest w jakiś sposób istotne?

Jak dla mnie lepiej napisać na początek coś, co da znać tej osobie, że Ciebie interesuje. Może nawiązać do czegoś co dotyczy zainteresowań tej osoby. Zobaczyć czy ta osoba w jakikolwiek sposób odwzajemnia zainteresowanie.
Można też dowcipnie i z humorem zaczepić. Tylko każdy potrafi to zrobić, aby to było zabawne, taktowne i jeszcze pociągnąć rozmowę w tym stylu dalej. W ten sposób można sprawdzić czy ktoś czuje nasze poczucie humoru, albo czy jest błyskotliwy, ale można też sprawić, że osoba po drugiej stronie będzie zdezorientowana i zakłopotana.

"Ale np nie uważacie że facet 30+ odzywający się do 7 lat młodszej dziewczyny typu 27 lat, będzie odtrącany przez jakieś stereotypy czy to tak nie działa?" - raczej taka różnica będzie akceptowana, ale to zależy. Są dziewczyny, które np wolą w ich wieku lub młodszych.

15 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-01-27 15:02:40)

Kolego! Dla wielu Pań 6-7 lat to jest nic smile Dzisiaj to nawet 10 lat i więcej przestaje wielu dziwić smile

Sytuacja, jaka obecnie panuje nie ułatwia spotkań na żywo. Myślałem raczej o tym, jak było wczesniej, kiedy jeszcze żadna epidemia nam nie bruździła..Na tego typu zapytania, jakie zadałeś, to raczej po prostu pannie nie spasowałeś z wyglądu albo z tzw "pierwszego wrażenia". Tutaj, na tym właśnie etapie jest głęboka selekcja, bo zawsze ma się nadzieję, że na horyzoncie czai się ten/ta lepszy/lepsza..

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

16

10 lat różnicy, szczególnie jeśli facet starszy, to nikogo nie dziwi. Ale wiadomo, że mogą być jakies tam preferencje indywidualne.
Mam i koleżanki, gdzie mąż jest mlodszy nawet o 7-10 lat i jedną, i takie, gdzie mąż jest starszy o 10 lat. A różnice bywają i większe.

17

No właśnie gdzieś kojarzę jakiś taki art. w sieci, że o ile na żywo różnice w wieku mogą być spore, tak na portalach panie od razu szufladkują że albo facet po przejściach albo nieudacznik albo szuka czegoś na raz, bo do prawdziwej relacji nie jest stworzony itd. No ale może to jakiś tam ogólnikowe informacje.

To z tego wynika że ja nie spasowałem nawet 10 innym paniom hmm
a znacie jakieś apki czy coś niekoniecznie randkowe ale gdzie społeczność ocenia czy zdjęcie jest "ok"? hot or not coś takiego kiedyś było, w sensie żeby wiedzieć czy takie foto jest dobre. Bo może tu jest błąd.

No albo panie są tak wybredne że tylko tych z na prawdę wysokiej ligi poszukują. Dlatego właśnie takie portale są okrutne, bo nie jesteś fotogeniczny, albo fotka nietrafiona, zła poza i jesteś skreślony.

18 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2021-01-27 19:50:02)

ArniPoznan napisał/a:

Ale.. jak już rozmawiamy o wiadomościach to np wczoraj wysłałem do dwóch pań wiadomości 1) dziewczyna miała sporo zdjęć z wypadów ale z gór, więc zapytałem czy jeśli chodzi o wyjazdy, urlopy to w grę wchodzą tylko góry? Oraz dodałem zapytanie czy obecnie też ma takie długie włosy czy skróciła, bo na zdjęciach włosy sięgały prawie do pasa, dla mnie coś rzadkiego, dzisiaj panie chyba bardziej skracają niż zapuszczaj? - oczywiście brak odpowiedzi

2) dziewczyna stała tak jakby "na smyczy" wg mnie z lamą ale nie wiem dokładnie co to za zwierzak, więc zapytałem czy to lama i gdzie to było, też zero odpowiedzi.

Łooo Matko Boska....też bym nie odpisał. Chłopie przecież tak nie można pisać. Masz kogoś zainteresować a nie odstraszać.
Bo w pierwszym przypadku - szukasz towarzyszki na wyjazd urlopowy? Tak od razu w pierwszym wpisie???
A w drugim ogłoszeniu zainteresowany jesteś lamą czy dziewczyną smile

Jak dziewczyna lubi góry....to nie można  na przykład załączyć fragmentu ładnego wiersza Harasymowicza
"W górach jest wszystko, co kochm
Wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka"

I zapytać się - "Może spotkamy się na szlaku?"

19

Czytałam kiedyś wypowiedź psycholog na temat tego dlaczego na portalach randkowych ludzie nie odpisują na wiadomości. Odpowiedź jest banalna: Bo nie jesteśmy w stanie skupić się na kilku osobach jednocześnie. Dlatego, gdy już prowadzimy rozmowę np. z dwiema osobami, to ciężko jeszcze rozdzielić uwagę na 3 osobę.. I w sumie sama mogę to potwierdzić, jak już rozmawiałam z dwiema osobami, to jakoś siłą rzeczy nie chciałam rozpoczynać kolejnej rozmowy.
Myślę, że na portalach randkowych trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość i też jakoś mega nie spinać. Gdy wyluzowałam i stwierdziłam, że no cóż zobaczymy co mnie tutaj czeka to jakoś zupełnie inaczej poszło. Ostatecznie związku z tego nie było, ale kilka ciekawych spotkań i jedna taka dłuższa "relacja".

20

Problem Kolegi był chyba w tym, że byl zbyt bezpośredni i dosłowny, bez tego polotu i oprawy smile To chyba Panie lubią najbardziej smile

21 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-01-27 21:37:34)

ArniPoznan napisał/a:

No ja jak najbardziej bym chętnie poznawał na żywo, ale gdzie? teraz jak nawet jest home-office to nie ma gdzie, nie ma gdzie wyjść, lokale nieczynne, kluby, jakieś miejsca rozrywki, kultury itd. Wszyscy w kagańcach chodzą i uciekają od siebie...

Więc no jak widać ciężko coś sensownego napisać, oczywiście czekam bo nie każdy ma czas żeby od razu odpowiedzieć ale 2-3 dni miną i raczej nie ma co się łudzić.

Natomiast co do tych portali "ekskluzywnych" płatnych, to chodziło mi bardziej o taką ograniczoną liczbę userów, jak ktoś ma wydać kasę na to żeby w ogóle móc pisać wiadomości to robi to konkretnie, z resztą na pewno nie będzie tylu gości ale i pewnie pań...co na tych klasycznych portalach.
I mi nie chodzi o to żeby pisać tygodniami ale żeby w ogóle nawiązać kontakt, to trzeba wymienić parę wiadomości a tutaj prawie nic.
Jakbym jakieś spamy rozsyłał w postaci tych wiadomości.

I też zdaje sobie sprawę, że na żywo jak się zejdzie dwoje ludzi to niekoniecznie muszą sobie przypasować, no ale musi być próba, natomiast tutaj nie można z nikim po prostu wirtualnie nawiązać znajomości.

Ale np nie uważacie że facet 30+ odzywający się do 7 lat młodszej dziewczyny typu 27 lat, będzie odtrącany przez jakieś stereotypy czy to tak nie działa?
Niby kobiety często wolą starszych ale czy takie 6-7 lat to nie za dużo?
Bo ja w sumie nie wiem w jaki wiek najlepiej celować.

Dla jednej taka różnica będzie OK, dla innej za duża. Nie ma co robić założeń, najwyżej nie wypali. Pisz do tych dziewczyn, które Cię interesują i naprawdę się podobają.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

22 Ostatnio edytowany przez Onaja12345 (2021-01-27 22:04:51)

Na takich portalach można ustawić jakie regiony Cię interesują, przynajmniej kiedyś tak było. To samo z dodatkowymi opcjami. Również można było pokombinować w ustawieniach tak aby nie dostawać wiadomości/ nie być widocznym dla tych osob bez zdjęć i opisów w profilu.
Bardziej niż na różnicę w wieku patrzyłam na różnicę w doświadczeniach życiowych. Osoba starsza o 5 lat posiadająca dzieci i po rozwodzie ma więcej tych doświadczeń, których mi brakowało. I tak na prawdę te dzieli 5 lat różnicy w wieku przekłada się na więcej ewentualnych obszarów gdzie nie jesteśmy na tym samym etapie w życiu.

23

Pewnie szukasz ładmej panny w wieku 25-30 ,lat a takie mają wzìęcie. Jesli odrzucasz te  z dzieckiem, te mniej urodziwe, to sam ograniczasz sie do 10% kobiet i to tych mających najwięcej adoratorów.
Zdjecie nie jest istotne jakim aparatem robione ale co/kogo przedstawia. Jak widac faceta bez koszuli, albo na tle samochodu, na tle piramid, z drinkiem w ręku - to od razu kandydat leci do kosza. Wrzuc zdjecie 'dowodowe' czyli sama twarz plus jakies zdjecie sylwetki ale bez gołej klaty, czy bez lansowania sie miescami/przedmiotami. Predzej zdjecie z parku czy lasu niz z plazy czy knajpy.

24

To znaczy no do modelek z instagrama raczej się nie odzywam, to nie są panie top 10, raczej przeciętne lub trochę więcej, ale wiadomo że no pociąg fizyczny jakiś jest, na tyle ile widać ze zdjęć. Ktoś komuś odpowiada, ktoś jest w czyimś typie itd.
A to nie jest tak, że np fotka może nie z drinkiem ale przy stole z lampką wina nie pociąga kobiet? Podobno zwierzęta też są ok tzn te domowe, nie chodzi o byki czy krowy, np z ładnym psem.
No ale tu może być kwestia, pozowania i ujęcia, a niekoniecznie czy drink czy nie.
Dlatego pytałem o te serwisy, które anonimowo oceniają zdjęcia, chociaż to też może nie być miarodajne.

Natomiast co do wiadomości, no wiadomo że jestem zainteresowany dziewczyną a nie lamą ale trzeba jakoś zacząć, poza tym takie jawne wg mnie określanie zainteresowania drugą osobą jest trochę infantylne, typu "chciałbym Cię poznać" troszkę tak zalatuje desperacją. A tutaj jednak zapytania o coś przyziemnego.
No może się mylę.
Ja po prostu tak jakby w wiadomości chce "wymóc" konieczność ustosunkowania się, odpowiedzenia na zadane pytanie, żeby dalej pociągnąć kontakt i poznać daną osobę.

Dla mnie najważniejsze żeby z kimś złapać język, żeby była rozmowa, wiadomo że potem różnie bywa, czasami nawet przy 10 wiadomości widać że coś nie tak, że ta osoba jest "dziwna", nie ma ochoty na poznanie bliżej, na spotkanie na żywo, no ale najpierw musi być kontakt na portalu żeby w ogóle w jakimś stopniu poznać, jak tego nie ma to bezsensu.

Czyli w sumie już nie wiem czy inne wiadomości pisać? w sensie inaczej redagować czy lepiej coś z fotkami podziałać?
Problem jest taki, że ciężko przypasić każdemu, ale część użytkowniczek powinna być zainteresowana, a tutaj tak jakby żadna nie wykazywała zainteresowania i bliższego poznania. I to jest dla mnie zastanawiające.

25 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-01-28 11:07:28)

Jeśli foty z podróży miałyby odstraszać, to chyba musiałbym swego czasu nie pisać do żadnej kobiety, bo ponad połowa miała choć jedno zdjęcie z jakiegoś wyjazdu. Nieistotne, czy były to wyspy Bora-Bora, Paryż czy Tatry - zawsze trafiała się Pani podróżująca.. smile Jakoś takie obrazy wręcz zachęcają niż odpychają, w przeciwieństwie do zdjęć robionych przed lustrem czy nie daj Boże "z dzióbkiem".

26

Arni, każdemu nie musisz pasować, pasuj komuś, kto jest w grupie twojego zainteresowania.
Ludzie mają różne opinie, a te opinie zmieniają się w czasie. Ja tu tylko piszę co sama uważam.

"Ja po prostu tak jakby w wiadomości chce "wymóc" konieczność ustosunkowania się, odpowiedzenia na zadane pytanie, żeby dalej pociągnąć kontakt i poznać daną osobę. " wiem, że taki jest cel. Kiedyś dawałam się częściej wciągać tak w rozmowę, teraz już nie. Teraz wolę taką komunikację bardziej wprost. To co mnie interesuje, to co mam wspólnego z osobą, która do mnie pisze, co ta osoba widzi we mnie, czego szuka, co sama ma do zaoferowania.

27

To ja jako kobieta napiszę z własnego doświadczenia. Kilka lat temu również szukałam drugiej połówki na sympatii . Jako dziewczyna dostawałam mnóstwo wiadomości . Napiszę to może trochę brutalnie,  ale robiłam " selekcję " . Najpierw patrzyłam,  co dana osoba napisała , potem patrzyłam na zdjęcie i opis. Zarówno jedno jak i drugie musiało mnie zainteresować w jakiś sposób. Jeżeli dziewczyny dostają mnóstwo wiadomośći to jeżeli chcesz je zainteresować,  to musisz po prostu się " wyróżnic " , jednak wiadomo każdy ma inny gust , zwróci uwagę na co innego . Ja np " nie lubiłam zwrotów " hej , poznamy się?  , poklikamy?  " Dla mnie nudne , oklepane i trochę dziecinne. 
Pewnego pięknego popołudnia napisał do mnie mężczyzna,  który właśnie był leciutko po 30 . Dwa lata młodszy od Ciebie . Ja młodziutka , 22 lata . Zaintrygował mnie zarówno gadką jak i spodobały mi się jego zdjęcia.  Pisałam z nim , ale jednocześnie także odpisywałam na inne wiadomości,  traktujac rozmowę z nim mimo wszystko niezobowiązująco.  Po dwóch dniach pisania poprosił o numer telefonu . Najpierw było całodobowe pisanie wiadomośći ( juz wtedy nie wchodzilam na sympatię ) , później kilkugodzinne rozmowy telefoniczne , aż doszło do spotkania. Dziś ten mężczyzna jest moim najcudowniejszym mężem big_smile
Podsumowując - to ze jesteś po 30 , w żadnym wypadku Cię nie skresla.  Mój  mąż miał długi staż poszukiwań na portalu.  Dużo nagle przerwanych rozmów,  dużo nieudanych spotkań. Jak opowiadał mi o swoich randkach , to czasami sikałam ze śmiechu,  a czasami dziwilam się,  że niektóre dziewczyny są tak beznadziejne.  Tak to bywa i nie trzeba się poddawać. No a stety / niestety kobietom jest łatwiej,  bo to faceci zazwyczaj pierwsi się odzywają. Także próbuj i nie poddawaj się ! Nawet jeżeli jakieś spotkanie Cię rozczaruje to się nie przejmuj,  a zobaczysz,  że później będziesz miał co wspominać,  jak już poznasz tą właściwą!  smile

28

Jak się u kogoś pojawia dystans i krytycyzm wobec własnej płci, to już mi się podoba smile

Mówiąc szczerze, to ciężko się wypowiadać na temat tego, jak zachowują się osoby tej samej płci na portalach, dopóki ktoś na m o tym nie powie czy najlepiej nie pokaże. Sam raczej nie wchodziłem na profile facetów, wierzę jednak, że jest tam z pewnością całe mnóstwo napaleńców czy desperatów, z którymi sama rozmowa może być nieprzyjemna, tym bardziej jeśli wyjeżdżają od razu z grubej rury..
Mimo wszystko jednak, wiele razy można się niestety pomylić i skreślić kogoś wartościowego, kiedy nie jesteśmy w stanie prawidłowo  tej osoby ocenić.

29

Skryta1, tylko że Ty pewnie piszesz o sytuacji która miała miejsca już dość dawno, a teraz coraz gorzej to wszystko idzie. Poza tym dla Ciebie taka różnica wieku znaczenia nie miała, a ja często widzę w opisie teksty typu "Szanujmy się, nie chce Panów starszych niż 8-10 lat, jednego ojca już mam...", więc chyba teraz takie trendy. Kiedyś faktycznie tak było, że starszy facet to było coś, że dojrzalszy, "lepszy" itd., a dziś niekoniecznie.
Zastanawiam się tylko dlaczego to facet ma się wyróżniać, starać i pisać wyjątkowe wiadomości? Jak ja dostaje jakieś wiadomości od pań z drugiego końca PL, to one nigdy nie są jakieś wyszukane, wyjątkowe.

A wczoraj dostałem wiadomość, nie wiadomo czy się cieszyć bo niby jakaś odpowiedź jest zamiast tych monologów ale nic optymistycznego. To było coś tego typu "Dzięki za wiadomość, ale mam wrażenie że szukamy tutaj czegoś innego, życzę powodzenia i wszystkiego dobrego! Marta"

Ogólnie to ja odnoszę wrażenie że się na siłę doszukuje wad, nikogo zalety nie interesują, piszesz fajną wiadomość ale i tak jest prześwietlenie profilu, zdjęć i ocena po najgorszej fotce, po najgorszym wpisie, po jakimś elemencie, który w codziennym życiu jest mało istotny ale na takim portalu będzie bardzo ważny itd.
Dlatego właśnie pytam o ten wiek, nie wiadomo w sumie co powoduje że jest brak odpowiedzi albo taka jak wyżej.

30 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-01-29 10:27:39)

Akurat moim zdaniem to, żę Panie nie chcą facetów dużo starszych od siebie, to jest plus smile W innym przypadku przypomina mi to zawsze relację ojca z córką.
Co do tych niby rozmijających się oczekiwań, to zdecydowanie za często dokonuje się błędnych ocen. Jeszcze człowieka w realu nie poznają a już wiedzą, czego on oczekuje i o czym marzy..
To jest droga do nikąd, to wyszukiwanie nqa siłę nawet drobnych mankamentów, tak, aby tylko szukać jeszcze bardziej idealnego kandydayta..Podobnie jest z wiadomościami: Ty piszesz nie wiadomo jak kwieciste czy intrygujące wiadomości a dostajesz z kolei ogólnikowe..Mnie się to również zdarzało i Panie oczekiwały zapewne, że odpowiem na jakąś prostą gadkę..Tak działają podwójne standardy smile

31

ArniPoznan napisał/a:

Zastanawiam się tylko dlaczego to facet ma się wyróżniać, starać i pisać wyjątkowe wiadomości?

Nie wyróżniaj się. NIe ma takiego przymusu.

Jak ja dostaje jakieś wiadomości od pań z drugiego końca PL, to one nigdy nie są jakieś wyszukane, wyjątkowe.

No widzisz! Da się? Da... niewyszukana wiadomość, z drugiego końca Polski. Możesz robić tak samo.

"Dzięki za wiadomość, ale mam wrażenie że szukamy tutaj czegoś innego, życzę powodzenia i wszystkiego dobrego! Marta"

Dała Ci miłego kosza... bo szuka czegoś innego niż Ty.

Ogólnie to ja odnoszę wrażenie że się na siłę doszukuje wad, nikogo zalety nie interesują, piszesz fajną wiadomość ale i tak jest prześwietlenie profilu, zdjęć i ocena po najgorszej fotce, po najgorszym wpisie, po jakimś elemencie, który w codziennym życiu jest mało istotny ale na takim portalu będzie bardzo ważny itd.

Dlatego trzeba mieć fotki bez wad.

Dlatego właśnie pytam o ten wiek, nie wiadomo w sumie co powoduje że jest brak odpowiedzi albo taka jak wyżej.

Daj taki wiek, na jaki wyglądasz.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

32 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-01-29 11:20:13)

Są osoby, którym coś np różnica wieku się nie podoba, to nie znaczy, że wszystkim. Tekst "jednego ojca już mam" jak widać nieśmiertelny, tylko do osoby 8-10 lat starszej bez sensu. Serio ludzie / kobiety mają bardzo różne kryteria i wyobrażenia, nie dla wszystkich liczą się te same rzeczy.

Załóż, że i zdjęcia i opis się liczy i pomyśl jak się chcesz zaprezentować takiej kobiecie, jaką chcesz poznać i tylko do niej pisz. (np nie zamieszczaj w opisie krytyki innych osób, skup się na pisaniu o sobie i też by nie było wszystko o twoich oczekiwaniach) Jak masz takie fotki, które sam widzisz, że są złe, to je wyrzuć. Zrób taką, na której będziesz wyglądał tak jakbyś się chciał pokazać dziewczynie. Najlepiej gdzie masz wyraz twarzy jaki masz w towarzystwie dziewczyny. Często widzę takie fotki gdzie na każdym zdjęciu facet jest smutny, albo ma groźną minę. Nawet jak jest przystojny, to jest zniechęcające, szczególnie jeśli na wszystkich zdjęciach tak ma.

33

Aż tak dalekich wniosków bym nie wyciągał, że smutna mina od razu świadczy, że ktoś jest nieciekawą osobą. Prędzej bym napisał, do kogoś, kto jest poważny(albo przynajmniej nie szczerzy się od ucha do ucha), ale ma coś ciekawego w opisie, niż do roześmianej panny, która ma w profilu sam uśmieszek i jedno zdjęcie. A 10 lat to naprawdę jest dla niektórych dużo...

34

ArniPoznan - może źle sprecyzwałam moją odpowiedz . Masz rację,  nie tylko faceci mają się wyróżniać,  zgodzę się w 100 % . Działa to w obie strony , kobitki również.  Chodzi o to , żeby oboje byli sobą zainteresowani.  W swojej wypowiedzi miałam na myśli to, że tak jakoś się przyjęło,  że to częściej facet zagadują ( choć nie zawsze ) i dziewczyny mające dużo wiadomości,  brzydko mowiąc mają w czym "przebierać " a to wiąże się z tym , że facetowi jest trudniej nawiązać odpowiadającą mu rozmowę.
Moja historia miała miejsce 5 lat temu i fakt, mogło się trochę pozmieniać.
Dzisiaj ludzie mają wydaje mi się większe wymagania co do partnera . A na portalach randkowych często nawet nie dajemy sobie okazji kogoś dobrze poznać i za szybko go przekreslamy.

Zgodzę się z Aniuu1 , że mina jest ważna.  Dziewczyny na pewno chętniej zwrócą uwagę na szczery uśmiech,  lub jeśli nie lubisz uśmiechać się do zdjęć po prostu na serdeczny wyraz twarzy  smile

35

Skryta1 napisał/a:

ArniPoznan - może źle sprecyzwałam moją odpowiedz . Masz rację,  nie tylko faceci mają się wyróżniać,  zgodzę się w 100 % . Działa to w obie strony , kobitki również.  Chodzi o to , żeby oboje byli sobą zainteresowani.  W swojej wypowiedzi miałam na myśli to, że tak jakoś się przyjęło,  że to częściej facet zagadują ( choć nie zawsze ) i dziewczyny mające dużo wiadomości,  brzydko mowiąc mają w czym "przebierać " a to wiąże się z tym , że facetowi jest trudniej nawiązać odpowiadającą mu rozmowę.
Moja historia miała miejsce 5 lat temu i fakt, mogło się trochę pozmieniać.
Dzisiaj ludzie mają wydaje mi się większe wymagania co do partnera . A na portalach randkowych często nawet nie dajemy sobie okazji kogoś dobrze poznać i za szybko go przekreslamy.

Dlatego te portalowe poszukiwania dla wielu ludzi to strata czasu i nerwów.

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Poznawanie na portalach randkowych a wiek 30+

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018