Proszę o porady - romantyczne zaręczyny w plenerze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Proszę o porady - romantyczne zaręczyny w plenerze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Proszę o porady - romantyczne zaręczyny w plenerze

Witajcie, proszę o poradę, głównie panie... Chcę się zaręczyć i upatrzyłem fajne miejsce w plenerze nad jeziorem. Mam w planie przewieźć tam stół i zrobić romantyczną obiado-kolacje. Prosiłby życzliwe osoby o pomysły na przystrojenie terenu itp. Ogólnie mam już nagrane pożyczenie około 14nastu lampionów. Może krotki opis miejsca: Półwysep nad jeziorem, porośnięty mchem, dosyć równe podłoże, niestety drzewa wysokie i bez gałęzi: ciężko będzie cokolwiek na nich zawiesić. Do tego miejsca prowadzi wąska ścieżka pomiędzy krzakami - myślałem żeby wzdłuż niej ustawić wspomniane lampiony, a na ziemi w kolo stołu takie małe, szklane świeczniki, chciałem je pokazać ale nie mogę dodawać linków hmm
Wiadomo: stół z obrusem i na nim płatki róż plus wazon z kwiatami i jakieś świeczki. Miałby ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Z góry dzięki

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez justa_pl (2020-05-12 23:36:24)

Odp: Proszę o porady - romantyczne zaręczyny w plenerze
Oneill napisał/a:

Witajcie, proszę o poradę, głównie panie... Chcę się zaręczyć i upatrzyłem fajne miejsce w plenerze nad jeziorem. Mam w planie przewieźć tam stół i zrobić romantyczną obiado-kolacje. Prosiłby życzliwe osoby o pomysły na przystrojenie terenu itp. Ogólnie mam już nagrane pożyczenie około 14nastu lampionów. Może krotki opis miejsca: Półwysep nad jeziorem, porośnięty mchem, dosyć równe podłoże, niestety drzewa wysokie i bez gałęzi: ciężko będzie cokolwiek na nich zawiesić. Do tego miejsca prowadzi wąska ścieżka pomiędzy krzakami - myślałem żeby wzdłuż niej ustawić wspomniane lampiony, a na ziemi w kolo stołu takie małe, szklane świeczniki, chciałem je pokazać ale nie mogę dodawać linków hmm
Wiadomo: stół z obrusem i na nim płatki róż plus wazon z kwiatami i jakieś świeczki. Miałby ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Z góry dzięki

A ta kolacja to zrobiona przez Ciebie czy jakaś obsługa będzie?

3

Pewnie będę mało romantyczna, ale radziłabym uważać na te wszystkie lampiony i świeczki, żeby przypadkiem nie zapłacić mandatu, a przede wszystkim nie doprowadzić do pożaru.

Po drugie: jesteś pewien, że przyszła narzeczona będzie zadowolona z takiej oprawy? Nie wszystkie kobiety marzą o takich wyszukanych zaręczynach i naprawdę wiem co mówię, bo nawet nasze forum to pokazuje.
Jeśli jednak tak, to ze swojej strony mogę podpowiedzieć, żebyś nie zapomniał o muzyce, która potrafi stworzyć niesamowity nastrój.

4

Ooooo!
I nie jest to wyraz zachwytu.
Ale nie o to prosiłeś, Autorze.

Półwysep nad jeziorem, krzaki, drzewa. Natura. W tej scenerii obiado-kolacja. Przyrody przystrajać nie trzeba, sama jest strojna, ale ponieważ też jest kapryśna, zamówiłabym pogodę. Półwyspy bywają zdradliwe, bo wiatry wieją i w try miga człek ziębnie. Zabezpiecz was przed zimnem. Jeśli przyroda, i to nad wodą, to pewnie sporo owadów; zadbałabym o ich - jakieś - unieszkodliwienie, bo cały romantyzm pójdzie w diabły, gdy komary gryźć będą. Z lampionów, podtrzymując opinię Olinki, zrezygnowałabym. Przyroda, gdy jej nie przeszkadzać, sama zapewnia oprawę muzyczną, więc przynoszenie tej stworzonej przez człowieka przeszkadzać będzie i zaburzy harmonię.

5

A będzie w pobliżu miejsce gdzie dama może przypudrować nosek?

Według mnie to zadajesz sobie zbyt wiele trudu a oczekiwanego efektu może nie być.
Dużo zależeć będzie od pogody.
Stół, krzesła, naczynia, oświetlenie, kwiaty...
Transport tego w te i we wte, przypilnowanie aby nie ukradli.
Jak już jest tyle gratów to dodałabym taki namiot/pawilon na wypadek deszczu

6

Ja mam taką wizję: lekki podmuch wiatru i również posiłek staje się super romantyczny, bo lądują w nim te płatki róż, ale nikt tego nie widzi, bo świeczki gasną (w najlepszym wypadku; w najgorszym atmosfera robi się ogniście gorąca xD). Ja nie jestem przeciwnikiem romantycznych zaręczyn, ale myślę, że warto brać pod uwagę również (a może nawet przede wszystkim?) wygodę, a nie tylko oprawę wizualną, poza tym trzeba też uważać, żeby nie przesadzić. Lepiej, żebyś nie musiał zerkać co chwilę nerwowo w kierunku świeczek, tylko skupił się na dziewczynie. wink
Może zamiast tych wszystkich świeczek, kwiatów i płatków na stole weź jakąś ładną miskę z wodą, do niej wsyp trochę płatków, ewentualnie "główki" kwiatów i dodaj kilka podgrzewaczy? Tak, oklepana ozdóbka, ale płatki nie będą tak swawolnie zmieniać miejsca pobytu, świeczki niczego nie podpalą, a jak zgasną, to masz pod ręką. No i lampiony spoko, ale więcej bym sobie darowała, co za dużo, to niezdrowo. Chociaż wiadomo, rzecz gustu, jeśli jesteś pewny, że Twojej dziewczynie się spodoba, to tak zrób. smile

7 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2020-05-13 09:38:24)

Kleoma napisał/a:

A będzie w pobliżu miejsce gdzie dama może przypudrować nosek?
Według mnie to zadajesz sobie zbyt wiele trudu a oczekiwanego efektu może nie być.
Dużo zależeć będzie od pogody.
Stół, krzesła, naczynia, oświetlenie, kwiaty...
Transport tego w te i we wte, przypilnowanie aby nie ukradli.
Jak już jest tyle gratów to dodałabym taki namiot/pawilon na wypadek deszczu

Też wydaje mi się że za dużo w tym filmu. Może być zimno, komary, deszcz, pasowało by też od czasu do czasu do jakiegoś WC pójść. Przy takim zaangażowaniu środków uważam że można to sensowniej zaplanować. Potrzebny też będzie pewnie prąd i bo jakaś muzyczka by się przydała. Coś takiego może lepiej zrobić bez romantycznego zaskoczenia?

8 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-05-13 10:28:54)

Oneill napisał/a:

Z góry dzięki

Jak dla mnie to trochę przekombinowane. Stół, wazon z kwiatami, płatki róż, lampiony... I to wszystko w lesie, w dzikim miejscu, nad jeziorem? Jak chcesz tam zrobić tę romantyczną kolację? Garnki, miski i wszelkie dania chcesz tam zabrać? A nie wystarczy koszyk z jedzeniem i piknik w ładnym miejscu? Zawsze można koc zwinąć, koszyk spakować i przenieść się w inne miejsce, gdy tam coś nie bedzie pasować. A może być różnie smile Może się narzeczonej akurat tam nie spodobac, mogą ciąć komary, albo kleszcze albo co tam jeszcze.

Jesli marzysz o wystawnej kolacji z tymi extra dodatkami to chyba lepiej wybrać własny ogród jeśli taki masz, a jesli nie, to zdać się na restaurację lub lokal który takie imprezy robi na własnym terenie. Jest tego sporo, nad jeziorami, w górach, czy w lesie.. Zapewniam cię, że robienie samemu takiej imprezy jest dość ryzykowne i nawet głupia sprawa i jakieś twoje niedopatrzenie, może wam zepsuć humor i wspomnienia na długo.

9

Stawiam na muzykę - jakieś cygańskie klimaty albo skrzypce - 2, 3 muzyków. No i koniecznie TOITOI. Bez TOITOI-a może impreza się posypać.

10

Też pomyślałam o komarach i wietrze, spadających gałązkach i listkach, o muszkach lądujących w talerzu czy w lampce wina, ale już nie chciałam być tak brutalna cool.

Nawet technicznie trudne jest to do ogarnięcia, bo przecież całość trzeba jakoś przygotować - wszystko przynieść, potrawy co najmniej podgrzać, wybrankę albo samemu przyprowadzić, albo naprowadzić, co w tym pierwszym przypadku może okazać się katastrofalne w skutkach, bo przez ten czas wszystko może zupełnie zmienić swój pierwotny kształt i wygląd. W końcu wiatr i przyroda nie będą brać pod uwagę włożonego w organizację wysiłku. 
No cóż... Osobiście nie podjęłabym się tego wyzwania, zwłaszcza jeśli byłabym z tym sama.

11

Dziękuje wszystkim za opinie. Jakoż że jest dużo głosów, które sa pełne obawy co do pleneru i do organizacji, odpowiem ogólnie, ze: Do pomocy będę miał dwie osoby, jedna do momentu naszego przybycia będzie tego miejsca pilnować. Duzo zależy od dobrej pogody, ale zaręczyny odbędą sie około 10 czerwca wiec liczę, ze ona jednak będzie, a jak nie to je przełożę np o dzień. Dziewczyna do delikatnych nie należy i na ile Ja znam to na pewno głównie doceni ilosc włożonej pracy, romantyczny nastrój i oryginalność, a nie będzie sie czepiać czegoś takiego jak przypadkowa muszka w lampce od wina (-; Wiadomo, ze będę miał pod reka jakiegoś brosa, może w okolicy zapale parę kadzidełek na owady itp. Jak sie ochłodzi wieczorem to będzie i kocyk, może z jakims termoforem - tez nad tym myślę.
Dobry pomysł z muzyką - fajnie jak w tle, gdy Ją przyprowadzę, będzie leciała jedna z Naszych ulubionych... Jak ktos wspomniał, natura ma tez swoj urok, wiec pare utworów wystarczy  a później cisza.
Jedzenie chce zamówić z restauracji, z domu do tego miejsca mam jakies 5 kilometrów, wiec mysle ze uda sie je podgrzać i przywieźć na miejsce cieple...
Myślałem zeby nad stołem na sznurku przywiązanym miedzy drzewami rozwiesić jakieś światełka albo lampioniki na baterie...
Czekam na kolejne pomysly (-;
I jeszcze pytanie... Jako kobiety w jakim najlepiej momencie takiej kolacji byście chciały otrzymać pierścionek?

12

Widzę, że masz to wszystko dosyć starannie przemyślane, a jeśli ponadto wiesz, że wybranka należy do kobiet, którym miejsce i cała ta niewątpliwie rozmatyczna oprawa przypadnie do gustu, to nie mam zamiaru Cię zniechęcać.

Oneill napisał/a:

I jeszcze pytanie... Jako kobiety w jakim najlepiej momencie takiej kolacji byście chciały otrzymać pierścionek?

Jestem przekonana, że zaskoczona wyjęciem pierścionka i wiadomym pytaniem raczej nie będzie, dlatego postawiłabym na spontaniczność - sam wyczujesz odpowiedni moment.
Na dobrą sprawę możesz nalać wina i oświadczyć się przed kolacją. Możesz też po daniu głównym, a przed deserem, a nawet na sam koniec. Dla mnie nie miałoby to chyba większego znaczenia, ważniejszy byłby klimat, jaki na ten moment będzie panował.

13

Podczas kolacji w sumie jest do przewidzenia. Potrzymaj w niepewności trochę,  bo pewnie  będzie się tego spodziewać.  Ja bym proponowała nocleg w namiocie i dopiero tam oświadczyny albo jak Olinka radzi,  od razu prosto z  mostu a kolacja i wino już będzie w świetnych humorach,  bez nerwów typu co ona powie big_smile

14

Trochę przez przypadek zajrzałam do działu i przypomniał mi się ten temat.
Jeśli coś się po drodze nie wydarzyło, to przypuszczam, że już jest po zaręczynach, a że wszelkie "dokończenia" tematów są bardzo fajnie odbierane, to zapytam jak to wszystko ostatecznie, Autorze, rozegrałeś?

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Proszę o porady - romantyczne zaręczyny w plenerze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024