Luźny, letni strój na weselu-chłopak bez koszulki a dziewczyna na boso - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Luźny, letni strój na weselu-chłopak bez koszulki a dziewczyna na boso

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 55 ]

1 Ostatnio edytowany przez Pulsator (2020-06-13 15:58:02)

Temat: Luźny, letni strój na weselu-chłopak bez koszulki a dziewczyna na boso

Po pierwsze nie lubimy elegancji, ja nie znoszę garniturów, koszul i krawatów, dziewczyna nie znosi wytwornych sukni i garsonek.
Po drugie nosimy się tak że się wyróżniamy - ja jestem w klimatach ciężkiej muzyki, ona trochę też + lubi fantastykę i wygląd leśnej czarodziejki / nimfy i chodzimy tak wszędzie.
Po trzecie jest strasznie gorąco a wesele będzie na skraju małego miasteczka, pod chmurką na trawie.

Więc ja zamierzam pójść w skórzanej kamizelce na gołą klatę, dżinsach i ciężkich butach, ona chce iść w czarnym crop topie, czarnej długiej spódnicy i na boso, mówi że ciepło jej w nogi a buty które jej pasują ją obcierają. Spódnicę ma z nie za wysokim ani nie za niskim stanem - kawałek poniżej pępka, bluzkę nie aż tak bardzo krótką, widać jej z 10 cm gołego brzucha, spódnicę ma nie aż tak długą - do łydki więc będzie widać że jest boso + zamierza jedną nogę ozdobić jakimś łańcuszkiem nad kostką.

No i właśnie czy nie będzie jakichś skrajnie niemiłych i złych reakcji ze strony młodej pary i innych gości, reszta będzie raczej na galowo. Uważamy że takie tradycyjne obyczaje jak elegancki dress code na weselach to przeżytek a brakiem wychowania nie jest codzienny strój na specjalnych okazjach tylko np. zwracanie komuś uwagi o "niestosowny" strój. Szacunek dla młodej pary wyrażamy obecnością a nie strojem.

Na zachodzie podobno już dawno to normalka przyjść na wesele np. w dziurawych dżinsach (i to nawet nie takich modnych z fabrycznymi dziurami ale nawet po prostu zniszczonych). Ale w PL wciąż chyba konserwatywna mentalność w dużym stopniu, więc z ciekawości - jak byście na to zareagowali na swoim weselu lub jako inni goście na czyimś weselu ? Nie obchodzi nas że niektórzy będą gadać za plecami ale nie chcemy żeby np. ktoś z rodziny robił nam cyrk z reprymendą.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Luźny, letni strój na weselu-chłopak bez koszulki a dziewczyna na boso
Pulsator napisał/a:

Po pierwsze nie lubimy elegancji, ja nie znoszę garniturów, koszul i krawatów, dziewczyna nie znosi wytwornych sukni i garsonek.
Po drugie nosimy się tak że się wyróżniamy - ja jestem w klimatach ciężkiej muzyki, ona trochę też + lubi fantastykę i wygląd leśnej czarodziejki / nimfy i chodzimy tak wszędzie.
Po trzecie jest strasznie gorąco a wesele będzie na skraju małego miasteczka, pod chmurką na trawie.

Więc ja zamierzam pójść w skórzanej kamizelce na gołą klatę, dżinsach i ciężkich butach, ona chce iść w czarnym crop topie, czarnej długiej spódnicy i na boso, mówi że ciepło jej w nogi a buty które jej pasują ją obcierają. Spódnicę ma z nie za wysokim ani nie za niskim stanem - kawałek poniżej pępka, bluzkę nie aż tak bardzo krótką, widać jej z 10 cm gołego brzucha, spódnicę ma nie aż tak długą - do łydki więc będzie widać że jest boso + zamierza jedną nogę ozdobić jakimś łańcuszkiem nad kostką.

No i właśnie czy nie będzie jakichś skrajnie niemiłych i złych reakcji ze strony młodej pary i innych gości, reszta będzie raczej na galowo. Uważamy że takie tradycyjne obyczaje jak elegancki dress code na weselach to przeżytek a brakiem wychowania nie jest codzienny strój na specjalnych okazjach tylko np. zwracanie komuś uwagi o "niestosowny" strój. Szacunek dla młodej pary wyrażamy obecnością a nie strojem.

Na zachodzie podobno już dawno to normalka przyjść na wesele np. w dziurawych dżinsach (i to nawet nie takich modnych z fabrycznymi dziurami ale nawet po prostu zniszczonych). Ale w PL wciąż chyba konserwatywna mentalność w dużym stopniu, więc z ciekawości - jak byście na to zareagowali na swoim weselu lub jako inni goście na czyimś weselu ? Nie obchodzi nas że niektórzy będą gadać za plecami ale nie chcemy żeby np. ktoś z rodziny robił nam cyrk z reprymendą.

"Trza być w butach na weselu" smile

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Pulsator napisał/a:

(...) nosimy się tak że się wyróżniamy (...)

Podczas ślubu i wesela to młoda para jest w centrum.
Chcecie szokować? Zapytajcie państwa młodych i ich rodziców o opinię.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

4

Ja bym Was ze swojego ślubu i wesela wyprosila.
Wesele to okazja, na której obowiązuje konkretny dress code. I o ile całe wesele nie byłoby w takim stylu (a tak się zdarza), to swoim strojem pokazalibyście całkowitą ignorancję, brak obycia i brak umiejętności dobrania stroju do okazji. Dla mnie, gdyby było to moje wesele, bylby to koniec znajomości.

To co jest na zachodzie niekoniecznie musi być i u nas. Zakładam, że ślub pewnie kościelny, a nie wyobrażam sobie faceta, który z gołą klatą przychodzi do kościoła. Albo dziewczyny bez butow.
Można ubrać się ładnie i elegancko, a jednocześnie zachować swoj styl. Może pora się tego nauczyć?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Zapytajcie państwa młodych, czy nie będzie to nietaktem. Zgodzą się - to nie ma problemu.

6

Zgadzam się z Lady Loka. Ja też nie chciałabym tak ubranych gości na swoim weselu.  A szacunek okazujemy także poprzez elegancki strój. ..

7

Osobiście  wizję swojego ślubu też mam inną,  odbiegająca od tradycji,  natomiast  jestem zdania że ślub i wesele to dzień państwa młodych więc należy ich zapytać czy to akceptują.  Jako goście,  zgodnie z zasadami savoir vivre,  musicie się dostosować do gospodarzy.  Jeżeli pozwolą,  to ok, jeżeli nie będą sobie życzyć,  uszanujcie ich decyzję.
Natomiast  zawsze idzie droga kompromisu,  pod kamizelkę,  białą  koszule wystającą ze spodni itp
Ze swojego bym nie wyprosila,  ale bez wcześniejszego uzgodnienia ze  mną,  poczułabym się urażona takim lekceważeniem mnie i tego szczególnego dnia

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

8

Zapytać organizatorów, czyli jak przypuszczam państwa młodych, czy mozecie się tak ubrac. Pytanie nic nie kosztuje, a rozwiąze wiele problemów, nawet zanim powstaną. Przypuszczam też, ze oni was znają, więc chyba przypuszczają jak możecie się ubrać.

9

Goły brzuch i brudne pięty  oraz goła klata to mocno nieapetycznie i nawet wulgarnie na takiej uroczystości jak wesele.
W upał to wolałabym być w cienkiej bawełnianej koszuli niż w kamizelce skórzanej, która nie przepuszcza powietrza.
Nigdy bym nie poszła boso do publicznej toalety czy na ulicę gdzie ludzie plują.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

10

Wg mnie będziecie wyglądać jak para cudaków i na pewno będziecie zwracać uwagę, tego chcecie? Między sztywnym, oficjalnym ubiorem, a Twoja propozycja jest ogromne pole do popisu, nie trzeba wskakiwać w garnitur czy szykowna, wytworna sukienkę aby się elegancko prezentować, spokojnie możecie się ubrać przyzwoicie i absolutnie przy tym nie tracić własnego, ulubionego przez was stylu wink ale nie gola klata i bose stopy, gdzie reszta gości będzie elegancko ubrana, czyli rozumiem ze wesele dosyć tradycyjne, a nie w jakieś konwencji

Nigdy nie osądzaj ludzi wg opinii innych. Każdy człowiek pokazuje inną stronę swojej osobowości różnym ludziom. J.S.

11

Goła klata i skórzana kamizelka to się kojarzy z jakimś fetyszem seksualnym big_smile To nie jest ubiór na wesele.

12

Ubiór świadczy o szacunku dla młodych/organizatorów. Jest cała gama ubrań pomiędzy garsonką i negliżem.
Będziecie się wyróżniać, niestety - nie pozytywnie.
Pytanie się młodych, przyznam że nie wiem jak zareagowałabym na taką propozycję. Jest maksymalnie absurdalna. Tu nie trzeba się pytać, a mieć zwyczajnie odrobinę pomyślunku i smaku.
Na rozmowę o pracę też ubierzesz się w taki sposób?

To jest stylizacja do cyrku albo na zjazd fetyszystów. Współczuję młodej parze takich gości.

Zdejmij z siebie płaszcz
Ładnie, proszę Cię
Chce zobaczyć całą gamę złości w kości
I chcę poczuć z Tobą tlen

14 Ostatnio edytowany przez Pulsator (2020-06-14 09:16:48)

Więc zapytaliśmy się młodej pary i byli zdziwieni, powiedzieli że goły tors u chłopaka i gołe stopy u dziewczyny w kościele na ślubie to już ostra przeginka, ostatecznie poszliśmy na kompromis i ja założę koszulkę (nie koszulę tylko czarny t-shirt z logówką zespołu) pod kamizelkę a ona na ślub założy jakieś klapki na lekkim obcasie, które potem na weselu może zdjąć.
Tyle że jej rodzice są na nią wściekli, byłem przy tym jak im powiedziała jak ubrani się tam wybieramy, miny mieli nieciekawe, powiedzieli że będą się za nią wstydzić. To ślub jej siostry. Trudno, pójdziemy tak.

Kleoma napisał/a:

Nigdy bym nie poszła boso do publicznej toalety czy na ulicę gdzie ludzie plują.

Ona lubi chodzić boso i chodzi zawsze od maja do września ale nie na ulicy tylko po łąkach i lasach po trawie, pięty ma czyste zwłaszcza jak trawa jest wilgotna.

15

Arogancja niech żyje!

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

16

Pulsator napisał/a:

Tyle że jej rodzice są na nią wściekli, byłem przy tym jak im powiedziała jak ubrani się tam wybieramy, miny mieli nieciekawe, powiedzieli że będą się za nią wstydzić. To ślub jej siostry. Trudno, pójdziemy tak.

Nic dziwnego. Ślub siostry to nie zjazd metali na polu namiotowym.

17

Naprawdę uważasz, że koszulka z logo zespołu to odpowiedni ubiór na oficjalną, wieczorową okazję?

18

Można iść nawet w pidzamie, bo może kto lubi chodzić całymi dniami w pidzamie  po domu. I nic nikomu do tego.
wink
Tak to jest, specjalna okazja wymaga specjalnego stroju. Rozmowa o pracę w banku-mile widziany garnitur, garsonka. Ale już rozmowa o pracę w salone tatuażu - wystarczy t-shirt  i jeansy. Lubisz na codzień ostre mini i biust na wierzchu? Ale na  uroczystosci  kościele się tak nie ubierzesz.   I tak dalej.  Chyba, że młodzi zgodzą się na nietypowy strój,  tylko jest niebezpieczenstwo,  że zgodzą  się z szoku  i aby nie robić awantur.
Jakby na mój ślub przyszla koleżanka np w jeansach i krótkim topie, a jej facet bez koszulki, to już by moją  koleżanką nie była,  bo to by oznaczało,  że ma mnie w d... .  Ślub jest dla młodych i oni są najważniejsi.

19

Wstyd rodziców za dorosłe dziecko? To już problem rodziców, a nie dziecka.

20 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2020-06-14 11:28:58)

Po ile macie lat?

Rozumiem,  że macie własny styl,  szanuję to.  Wy jednak też powinniście  uszanować  nieco dzień Państwa  młodych.  Możecie zachować swój styl,  ale wskazane jest by podstawa  stroju jednak była elegancja.  Nie mówię o nudnym garniturze itp. Glany + bawełniane spodnie typu chinosy, biała koszula wsadzona do połowy w spodnie i skórzana kamizelka,  według  mnie nie było  by to złym wyborem.  Do elegancji możesz wplatac swój styl,  ale niech podstawa  z szacunku do pary młodej będzie elegancja.  Wybacz ale t shirt z logiem zespołu...  Cycki  opadają  big_smile nie to miejsce i nie ten czas
Nie patrz na inne kraje,  kieruj się zasadami savoir vivre w czasach współczesnych i nie jest on taki sztywny  co myślisz. Wszystko  da się połączyć. 

Trochę odbieram Was za rozkapryszone dzieci  które na siłę chcą  pokazać,  że są inne i się nie dostosuja.
Na wiele okoliczności,  uwierz,  nie ubieram się sztywno.  Lubię nieco rockowy  styl,  który świetnie łącze z lubiana przeze mnie również elegancja. 
Natomiast  kwestia kultury osobistej jest uszanować okolicznośc i państwa młodych.

21

Wesele to uroczystość, z którą wiąże się wiele konwenansów. Nie wszystkich jednak z nich trzeba tak ściśle przestrzegać. Na pewno trzeba przestrzegać pewnych reguł w ubiorze podczas ślubu w kościele, np. nie bardzo pasuje mi tutaj goły brzuch, czy koszulka z logo zespolu heavy metal, które często mają w swoim wizerunku cięzkie do zaakceptowania dla katolików akcenty. Jednak zawsze jest jakieś wyjście. Można naprawdę zachowac swój własny styl i jednocześnie wyglądać dobrze i na slubie i na weselu. Upieranie się, aby zalożyć na tę wyjątkową okazję koszulkę i kamizelkę w ktorej chodzi się na codzień na pewno o oryginalność nawet nie zahacza. Podobnie z ubiorem dziewczyny. Jesli jest taka "wiosenna", to naprawdę można swietnie i lekko ubrać się na ślub i wcale nie musi to być czerń, która z tą wiosennością wcale mi się nie kojarzy. Macie jeszcze nieco czasu więc pomyślcie, jak się ubrać by wyglądać dobrze a jednocześnie nie zrezygnowac ze swojego stylu.

22 Ostatnio edytowany przez CatLady (2020-06-14 12:11:04)

Pulsator napisał/a:

Powiem tak: strój trzeba umieć dostosować do okazji. Masz rację, że reprymenda byłaby w złym stylu, nikt Was nie wyśle do domu ani nie każe się przebrać, ale możecie napotkać kilka zdumionych spojrzeń.

Nie dałoby się pójść na kompromis? Myślę, że łatwo dostosować styl nimfy do bardziej eleganckich standardów, tak samo jak i Twój Styl. Buty bym jednak zalecała. Niech sobie dziewczyna kupi nowe, pasujące zamiast iść jak jakaś dzikuska i po kilku godzinach siedzieć z brudnymi nogami... Fuj. Szacunek wyraza się także strojem.

Co do mody na zachodzie, to mieszkam od 10 lat w UK i nikt ale to nikt nie poszedłby na wesele w podartych gaciach. Wszyscy chodzą odstawieni bardzo elegancko. Nie byłeś nigdy nas zachodzie, to nie mów i nie naskakuj na zaściankowa Polskę.

23

Salomonka napisał/a:

Wesele to uroczystość, z którą wiąże się wiele konwenansów. Nie wszystkich jednak z nich trzeba tak ściśle przestrzegać. Na pewno trzeba przestrzegać pewnych reguł w ubiorze podczas ślubu w kościele, np. nie bardzo pasuje mi tutaj goły brzuch, czy koszulka z logo zespolu heavy metal, które często mają w swoim wizerunku cięzkie do zaakceptowania dla katolików akcenty. Jednak zawsze jest jakieś wyjście. Można naprawdę zachowac swój własny styl i jednocześnie wyglądać dobrze i na slubie i na weselu. Upieranie się, aby zalożyć na tę wyjątkową okazję koszulkę i kamizelkę w ktorej chodzi się na codzień na pewno o oryginalność nawet nie zahacza. Podobnie z ubiorem dziewczyny. Jesli jest taka "wiosenna", to naprawdę można swietnie i lekko ubrać się na ślub i wcale nie musi to być czerń, która z tą wiosennością wcale mi się nie kojarzy. Macie jeszcze nieco czasu więc pomyślcie, jak się ubrać by wyglądać dobrze a jednocześnie nie zrezygnowac ze swojego stylu.

Może uda się coś wykombinować ale to ciężka sprawa bo eleganckie elementy się z takim stylem gryzą i trochę głupio byśmy się czuli.
Istotko6 - ja 31, ona 28. To będzie nie pierwszy raz bo ze dwa lata temu, jesienią zabrałem ją na ślub mojego kuzyna i poszedłem w skórzanej kurtce (stara podniszczona ramoneska), takich też spodniach i ciężkich butach a ona założyła skórzaną sukienkę z rękawem takim, powiedzmy na 7/8, krótkie rękawiczki z cienkiej skórki, wysokie buty i na szyję obrożę z kolcami.
Nowożeńcy nic nie powiedzieli ale na następny dzień dostałem lekki opierdziel od ciotki i wujka za siebie i za dziewczynę. Mówili że "jeszcze brakowało tylko bicza, kajdanek i lateksowej maski".

Salomonka napisał/a:

koszulka z logo zespolu heavy metal, które często mają w swoim wizerunku cięzkie do zaakceptowania dla katolików akcenty

No jeśli o to chodzi to byłem wtedy w koszulce zespołu Bathory z okładką pierwszej płyty, nie mogę linkować więc wystarczy w google w grafice wpisać Bathory 1984 (rok wydania) żeby zobaczyć, jak wygląda.
Siedzieliśmy w ostatniej ławce ale ksiądz jakoś dziwnie często spoglądał.

24

Pulsator napisał/a:

No jeśli o to chodzi to byłem wtedy w koszulce zespołu Bathory z okładką pierwszej płyty, nie mogę linkować więc wystarczy w google w grafice wpisać Bathory 1984 (rok wydania) żeby zobaczyć, jak wygląda.
Siedzieliśmy w ostatniej ławce ale ksiądz jakoś dziwnie często spoglądał.

Musisz być trollem. Nie wierzę, że ktoś poszedł w takiej koszulce do kościoła i ma w głowie tak zero wychowania i jakiegokolwiek poczucia.

Współczuje młodym, że mają gości, którym brak chociażby minimum klasy i szacunku do innych.

25

Wiesz, powiem ostro, ale nikogo nie interesuje to, jak Wy głupio się będziecie czuć. Dostosujcie się do okazji i tyle. Są miejsca, gdzie trzeba się ubrać elegancko, są okazje, gdzie można luźniej.

Ja sobie jakos nie umiem wyobrazić, żeby na moje wesele przyszła dziewczyna z obrożą z kolcami albo facer w spranych spodniach, ciężkich butach i gołą klatą. Dziewczyny tutaj mówią, że nikt by Was nie wyprosił - ja bym wyprosiła.

Jakoś inni ludzie dają radę znaleźć taki strój, który jednocześnie pasowałby do nich i do okazji, więc może pora zacząć się dostosowywać zamiast zachowywać się jak rozpieszczone nastolatki.
Gdybym szykowała wesele i ktoś by do mnie przyszedł z pytaniem o swoj strój, to potem cały czas bym się stresowała czy tacy ludzie by mi czegoś nie odwalili. Żałowałabym zaproszenia.

26 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2020-06-14 13:09:12)

Elegancja ze stylem twardym się gryzie? Nie koniecznie,  w takich okolicznościach,  elegancja to podstawa  i na tym bazuj. Do tego dodatki w swoim stylu  które robią  całokształt.  Ostatnio  sama byłam na imprezie,  gdzie wypadałoby ubrać się elegancko,  i byłam a co big_smile środowisko katolików,  typowych pisowcow -  moherowych  beretow,  garsonki  i te sprawy,  a ja? Biała zbyt duża koszula  co robiła za sukienkę,  w talii czarny skórzany pas z  motywami mocnymi, czarne rajstopy typu  kabaretki i czarne sandały  na wysokim obcasie i zostałam nawet pochwalona za pomysł połączenia wszystkiego,  nikt nic nie mówił, że niestosownie.  Elegancko  było,  ale z motywami swoimi
Na ślub i wesele też można coś wymyślić,  zachęc dziewczynę do jakiś delikatnych  sandałek,  np motyw leśny i wykonanie  ze  sznurów czy coś, widzialam takie i kojarzą  mi się właśnie z leśną  elfka,  brzuch niech zasłoni bo nie wypada,  a np postawi na luźna  hiszpanke, a Ty,  proszę daruj sobie taki t shirt smile

PS aczkolwiek  odsłonięte stopy,  przez sandałki  to też nie wypada, ale już lepiej tak niż wcale...

27 Ostatnio edytowany przez rossanka (2020-06-14 13:16:15)

Pulsator napisał/a:

ą.

To może to przemówi:
Idziecie na koncert muzyki rockowej, heavy metalowej, będzie huk, dym, łomot z głośników, tysiące fanów w skórach, z tatuażami, kolczykami, kobiety boso, faceci w skórach i ciężkich butach. No więc idziecie na ten koncert, ale Ty idziesz w garniturze, białej koszuli, w błyszczących lakierkach, ogolony z wypomadowanymi włosami, a Twoja partnerka w garsonce koloru lila, biała bluzeczka, kołnierzyk, delikatny makijaż, kremowe szpilki i włosy upięte w koczek.
Rozumiesz teraz?

28 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2020-06-14 14:32:16)

Akurat śluby i wesela to ostatnio jedyne okazje, kiedy trzeba wrzucić na siebie coś bardziej eleganckiego, mowa tu oczywiście o garniturze, koszuli i krawacie. Szczerze nienawidzę tego nosić, ale jednak tego typu okazje wręcz tego wymagają. Ciężko to przeskoczyć i choć mając na sobie garnitur cierpię katusze, to trzeba zacisnąć zęby i jakoś wytrwać smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

29

rossanka napisał/a:
Pulsator napisał/a:

ą.

To może to przemówi:
Idziecie na koncert muzyki rockowej, heavy metalowej, będzie huk, dym, łomot z głośników, tysiące fanów w skórach, z tatuażami, kolczykami, kobiety boso, faceci w skórach i ciężkich butach. No więc idziecie na ten koncert, ale Ty idziesz w garniturze, białej koszuli, w błyszczących lakierkach, ogolony z wypomadowanymi włosami, a Twoja partnerka w garsonce koloru lila, biała bluzeczka, kołnierzyk, delikatny makijaż, kremowe szpilki i włosy upięte w koczek.
Rozumiesz teraz?

Rozumiem że reakcje na metalowy strój na ślubie będą podobne do takich, jakie by były na elegancki na koncercie ale chodzi tu o zwyczajną jednolicowość i nie udawanie kogoś kim się nie jest.
Jesteśmy fanami ciężkich brzmień wszędzie - na koncercie, w sklepie, na ulicy, w lesie i na weselu też. I bądź co bądź przekłada się to na wygląd.
Ona i tak jest jeszcze bardziej uparta ode mnie.

Bagienni_ku, a kto lubi nosić garnitury, chyba mało kto. To cały bezsens tej tradycji - wyrażanie szacunku nie powinno polegać na cierpieniu katuszy. Naszym zdaniem zwyczajnie brakuje naturalności i luzu na specjalnych okazjach i powinno się trochę spuścić powietrza.

30 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2020-06-14 15:50:53)

Pulsator, uwierz mi, że ubierając garnitur nie udajesz kogoś, kim nie jesteś. Po prostu pokazujesz, że potrafisz ubrać się stosownie do okazji. Poza tym kurna, ludzie słuchają różnej muzyki i to, jak się ubierają nie zaprzecza temu, czego są fanami.

Jak będziecie robić własne wesele to możecie mieć taki styl, jaki Wam się podoba. Ale to nie jest Wasze wesele.

31

Pulsator napisał/a:

Rozumiem że reakcje na metalowy strój na ślubie będą podobne do takich, jakie by były na elegancki na koncercie ale chodzi tu o zwyczajną jednolicowość i nie udawanie kogoś kim się nie jest.
Jesteśmy fanami ciężkich brzmień wszędzie - na koncercie, w sklepie, na ulicy, w lesie i na weselu też. I bądź co bądź przekłada się to na wygląd.

.

Ale tu nie chodzi o to czego fanami jesteście tylko o sytuacje, rozumiesz? Czyjeś wesele.
Na przykład ja nie jestem fanem muzyki metalowej i bliżej mi do zwiewnych sukienek i obcasów niż do glanów i skóry. Ale jakby mnie zaprosił kolega na występ swojego zespołu metalowego, na wolnym powietrzu, milion osób i darcie ust, to nie ubiorę mojej ulubionej bluzeczki i spódnicy z falbanką i popielatych szpileczek, ale dostosuje strój do okazji. I może nie obwieszę się od razu łańcuchami, nie założę glanów, nawet takich nie mam, nie zrobie tatuażu, bo nie lubię, ani nie ubiorę się na czarno od stóp do głow bo nie lubię czerni i chodzic cała w skórze. Dopasuję się po po prostu do sytuacji i ubiorę na przykład czarne buty (nie szpilki), ciemnogranatowe jeansy, popielaty t shirt i jeansową kurtkę.  Będę ubrana ale nie przebrana.  Ubrana w skórę, z łańcuchami, ćwiekami i dredami na głowie czułabym się przebrana, ale idąc w zwiewnej spódnicy i białej bluzce z kołnierzykiem czułabym się głupio na koncercie.

32 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2020-06-14 15:53:24)

Autorze, to może kwestia przyzwyczajenia smile
Stety lub niestety( jak kto woli) odpowiedni ubiór do danej okazji to chcąc nie chcąc wyraz szacunku dla innych, w tym wypadku głównych bohaterów wydarzenia, jakim jest wesele. Powiem Ci, że ja nawet nie przepadam za mniej eleganckimi, ale wciąż wyjściowymi ubraniami, jak chociażby kolorowa koszula czy nawet sportowa marynarka. Pracę miałem do tej pory specyficzną, gdzie strój podobny był raczej do stroju przeciętnego turysty z górskiego szlaku. Najlepiej się czuję w dżinsach i T-shircie smile Ale na takie okazje, jak wesela nie ubrałbym poza garniturem nic innego, choć już o połowę bardziej komfortowo czułbym się w dżinsach, luźnej koszuli i marynarce bez krawata. To jest wciąż dość szczególne wydarzenie i warto to podkreślić przez odpowiedni strój. Grunt to dostosować strój do okazji smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

33

Według mnie nie musisz ubierać garnituru,  ale pewna elegancja i zasady muszą  być zachowane i koniec kropka.  W ten sposób  nie udajesz kogoś kim nie jesteś,  pozostajesz wciąż sobą a jednocześnie okazujesz szacunek parze młodej  i uroczystości na którą Cię zaprosili.

34

Ten wątek ma dla mnie wydźwięk nie: "nie lubię klasycznej elegancji i nie chciałbym się męczyć w nie swoim stylu",  lecz: "Spójrzcie na mnie jak jestem inny!" A to już jest nietaktowne.
Poszłabym tu na jakiś ubraniowy kompromis.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Jesteście zwykłymi egoistami. Z cudzego ślubu chcecie zrobić parodię i dziwowisko. Zachowujecie się jak para nastoletnich szczyli w okresie nastoletniego buntu, Zróbcie przysługę Młodej Parze i zostańcie w domu.

Zdejmij z siebie płaszcz
Ładnie, proszę Cię
Chce zobaczyć całą gamę złości w kości
I chcę poczuć z Tobą tlen

36

czekoladazfigami napisał/a:

Jesteście zwykłymi egoistami. Z cudzego ślubu chcecie zrobić parodię i dziwowisko. Zachowujecie się jak para nastoletnich szczyli w okresie nastoletniego buntu, Zróbcie przysługę Młodej Parze i zostańcie w domu.

Dodałbym,  że w tym dniu to para młodych powinna być w centrum uwagi, bo to ich dzień....

37

Cierpienie katuszy, bo przez jeden dzień trzeba się elegancko ubrać...? Weeeeeź... Naprawdę nie masz większych problemów?

38

Cyngli napisał/a:

Cierpienie katuszy, bo przez jeden dzień trzeba się elegancko ubrać...? Weeeeeź... Naprawdę nie masz większych problemów?

Ach, przypomniało mi się, kiedyś byłam na takim ślubie, wszyscy elegancko, a tu jedna para ubrana była tak jak na codzień na spacer - on zwykłe spodnie i koszula ona lniane spodnie i jakaś bluzeczka - typowo na ulice i płaskie sandały. Pamiętam , ze ludzie się na nich dziwnie patrzyli, ale nie na zasadzie, że co to za dziwaki, ze się ubrać nie potrafią, tylko na zasadzie, że mają gdzieś konwenanse, młodych, cały ślub i że specjalnie na ślub nie będą się "przebierać". W sumie wyszło to tak, że potraktowano ich nie jako parę, która jest oryginalna ale jako parę bez kultury i nie umiejącą się zachować. A i para zachowywała się jakby miała gdzieś gości. Młodych z resztą też.

39

Pulsator napisał/a:

Bagienni_ku, a kto lubi nosić garnitury, chyba mało kto. To cały bezsens tej tradycji - wyrażanie szacunku nie powinno polegać na cierpieniu katuszy. Naszym zdaniem zwyczajnie brakuje naturalności i luzu na specjalnych okazjach i powinno się trochę spuścić powietrza.

To spuszczaj powietrze, tylko nie wtedy gdy inni chcą oddychać, bo będzie smród:)

Nawet najwięksi fani ciężkiego metalu sami się żenili i to najczęsciej po kilka razy i nie robili z tego ogólnej zadymy. Zawsze można znależć kompromis. Ubierz te cięzkie buciory jak już tak chcesz, tę kamizelkę ze skóry, ale nie umrzesz chyba jesli do tego zalożysz koszulę z rękawem i lekko rozlużniony krawat? Twoja dziewczyna też nie musi zakładać obroży z ćwiekami na szyję, wystarczy że ten raz sobie odpuści. Chcecie być ubrani czy przebrani? Lubicie szokować i nawet ten raz nie chcecie odpuścić?
Pięćdziesiąt lat kończy właśnie Mechaniczna pomarańcza, film Stanleya Kubricka, który starcia modsów z rockersami pokazuje w postaci baletu, dosłownie umieszczając je na deskach teatru. Można? Można, tylko trzeba mieć wyobrażnię.

40

Salomonka napisał/a:
Pulsator napisał/a:

To spuszczaj powietrze, tylko nie wtedy gdy inni chcą oddychać, bo będzie smród:)

Nawet najwięksi fani ciężkiego metalu sami się żenili i to najczęsciej po kilka razy i nie robili z tego ogólnej zadymy. Zawsze można znależć kompromis. Ubierz te cięzkie buciory jak już tak chcesz, tę kamizelkę ze skóry, ale nie umrzesz chyba jesli do tego zalożysz koszulę z rękawem i lekko rozlużniony krawat? Twoja dziewczyna też nie musi zakładać obroży z ćwiekami na szyję, wystarczy że ten raz sobie odpuści. Chcecie być ubrani czy przebrani? Lubicie szokować i nawet ten raz nie chcecie odpuścić?
Pięćdziesiąt lat kończy właśnie Mechaniczna pomarańcza, film Stanleya Kubricka, który starcia modsów z rockersami pokazuje w postaci baletu, dosłownie umieszczając je na deskach teatru. Można? Można, tylko trzeba mieć wyobrażnię.

Kolega ( na codzień długie włosy, skórzana kurtka, ciężkie buty i ćwieki, rok temu na komunie dziecka wbił się w garnitur, włosy spiął, ogolił się - jakoś cyrki nie odstawiał, że się musi "przebrać". A garnitur ostatnio to chyba miał na własnym ślubie big_smile

41 Ostatnio edytowany przez marakujka (2020-06-15 21:19:13)

Pulsator napisał/a:

Nie obraź się, ale jeśli masz problem z nałożeniem garnituru czy jeszcze czegoś innego odbiegającego od twojego codziennego look`u, to może i jesteś jednolity estetycznie ... ale to wszystko. Kogo obchodzi kogo fanami jesteście? Wiele osób to fani kogośtam i nie mają potrzeby by to okazywać. Bezproblemowi. Nawet na straganie z warzywami.

Nałóż ciemne schludne spodnie, marynarkę, pod którą możesz se nałożyć t-shirt z nazwą zespołu jeśli już tak musisz.

42

Trudno uwierzyć, że macie po tyle lat ile macie. Podejście Wasze do tematu jak u niedojrzałych nastolatków, którzy za wszelką cenę muszą się wyróżnić z tłumu ( nawet kosztem własnej siostry) i zaznaczyć swoją indywidualność w najbardziej prymitywny sposób.
Ale Wasz pomysł na występ ( bo to oczywiscie ma być WYSTĘP według mnie ale taki zakamuflowany ) nie jest akurat oryginalny a raczej obrzydliwy. Tak dorośli ludzie musieli zdawać sobie sprawę planując swój strój, jak odstreczający jest widok upoconej męskiej pachy i czarnych z brudu nóg przy stole.
No chyba, że ta Wasza oryginalność jest na wszystkich poziomach : jakiś oryginalny prezent dla młodych, albo jakieś wyjątkowe życzenia,  występ, cokolwiek?
Jeśli coś takiego przygotowaliście dla młodych to zwracam honor.

43

ale co wy macie do tych czarnych od brudu stóp przy stole? Podeszwy butów to są czyste czy jak? W sukienkach bez rękawów to damska pacha nie jest odstręczająca czy jak?

44

Jak mawiała moja przyjaciółka "Jest przedstawienie, jest kostium." smile

Nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie do pracy w balowej sukni czy fraku. Podobnie z bosymi stopami, sandałkami, sukienkami bez rękawów, t-shirtami, glanami, skórzaną kamizelką czy dżinsami - one do pisanego wyżej przyjęcia weselnego też nie pasują. Ale jeśli ktoś chce manifestować swoje upodobania, jeśli chce szokować, jeśli chce być obiektem żartów i/lub mniej lub bardziej głośnych komentarzy, to założy to, co wzbudzać będzie emocje innych.

Autor wątku już wie, że jego pomysł stroju jest sprzeczny z oczekiwaniami i narzeczonych, i ich rodziców, i mimo to zdania nie zmienia, tym samym wydaje opinię o sobie.

45 Ostatnio edytowany przez Pulsator (2020-06-16 08:25:46)

Ostatecznie się udało dogadać nie tylko z młodą parą ale i z rodzicami siostry dziewczyny - powiedziałem jej i załatwiła to. Ona założy takie jakby sznurkowe sandały na lekkim obcasie, które wyhaczyła w jakimś sklepie i nie odsłoni brzucha - crop top i spódnicę sobie odpuściła, pójdzie w czarnej, wiedźmowatej sukience z krótkim rękawem (w końcu w sukience brzucha nie widać). Ja założę koszulkę - nie koszulę tylko t-shirt, tyle że gładki czarny, bez nadruku.
Nie będzie tak waliło po oczach, choć i tak wiele z Was powie że na ślubie dżinsy u faceta czy czarna sukienka u kobiety by nie przeszła ale udało się nam znaleźć wreszcie kompromis. Temat można zamknąć, uważacie nas za egoistów ale wasze rady się przydały.

46 Ostatnio edytowany przez Rising_Sun (2020-06-16 09:43:29)

Pulsator napisał/a:

Ostatecznie się udało dogadać nie tylko z młodą parą ale i z rodzicami siostry dziewczyny - powiedziałem jej i załatwiła to. Ona założy takie jakby sznurkowe sandały na lekkim obcasie, które wyhaczyła w jakimś sklepie i nie odsłoni brzucha - crop top i spódnicę sobie odpuściła, pójdzie w czarnej, wiedźmowatej sukience z krótkim rękawem (w końcu w sukience brzucha nie widać). Ja założę koszulkę - nie koszulę tylko t-shirt, tyle że gładki czarny, bez nadruku.
Nie będzie tak waliło po oczach, choć i tak wiele z Was powie że na ślubie dżinsy u faceta czy czarna sukienka u kobiety by nie przeszła ale udało się nam znaleźć wreszcie kompromis. Temat można zamknąć, uważacie nas za egoistów ale wasze rady się przydały.

Bo na prawdę robicie problem i zamieszanie bez sensu. Jakbyście szli na pogrzeb to też byście tak wydziwiali? I rozumiem, że macie swój styl itp itd. Też długo chodziłam "na rockowo", ale chodziłam tak na co dzień, do szkoły, czy po szkole, jak była sytuacja wymagająca innego (oficjalnego) stroju to nie miałam z tym problemu. Będziecie mieli swój ślub i wesele to wyglądajcie po swojemu, a teraz po co zachowywać się jak dzieci?

Pulsator napisał/a:

A ja jestem fanką X i Y i dla mnie ważne, że jestem ich fanką, ale nie muszę tego pokazywać całemu światu... smile

47

Cały ten wątek czyta się tak jakby pisała go para nastolatków, a nie dorosłych ludzi.

Każdy ma jakieś tam swój styl, ale są chwile i okazje, by go porzucić, albo zmienić i wesele jest taką okazja. Słuchajcie sobie czego tam chcecie, ale ślub to nie koncert. Nawet dla bliskiej osoby nie jesteście w stanie ustąpić? Naprawdę jak dzieci...

48

Pulsator napisał/a:

No to teraz możecie sobie dokoptować po jakimś estetyczniejszym ćwieku.

Ubiera się ładniej na takie okazje, co ma być wyrazem szacunku do sytuacji i do kogoś, dla kogo się tak przyodziewa. Ślub, wesele, podpieczętowanie miłości życia - to są niecodzienne sprawy, często jedne z ważniejszych w życiu, a nie ten bazarek z warzywami.

49

Pulsator napisał/a:

I super,  mamy progres
Co do czarnych sukienek,  gdzieś już to odchodzi,  że nie wypada...  Sama byłam na ślubie siostry w czarnej sukni (przed zapytałam,  czy nic nie ma lu temu) i o dziwo,  kilka kobiet też było na czarno. 

Nie jest to typowy ubiór na ślub,  ale i tak jestem z Was dumna, bo jednak nasze wypociny wzięliście do siebie,  brawo smile

50

Jak widać do kompromisu zawsze można dojść smile Są takie momenty, gdzie trzeba choć trochę zrezygnować ze swojego stylu, dostosowując się do okazji.

51 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2020-06-17 15:25:52)

Drogi Autorze, o jakim ''Zachodzie'' piszesz? Mieszkam na tym calym Zachodzie juz od 36 lat, jestem zapraszana na wesela. NIGDY nie widzialam nikogo w podartych jeansach, czy byle jak odzianych.
Jest styl, elegancja, kazdy sie stara.

To jest szczegolne wydarzenie. Juz z szacunku dla Mlodej Pary nalezy zadbac o garderobe. Bo to jest wlasnie ten sens: to jest WASZE swieto, DLA WAS zadbalismy o Garderobe.
Powiem wiecej (ale to jest moje zdanie): to bedzie zwykle chamstwo z waszej strony.
Wiesz, ja tez slucham bardziej ciezkiej muzyki.
Ale umiem i lubie sie elegancko ubrac, stosownie do okazji.
nie mozesz wlozyc bialej koszuli, bez marynarki i ciemnych spodni? padniesz trupem od tego? Koszulka to nie kompromis.
Najlepszy kompromis z waszej strony, to tam nie isc.
Jestescie niedojrzali emocjonalnie, tyle w temacie. Jak zbuntowani gowniarze.

Chyba bym was...wyprosila.

Zyj Tu i Teraz.

52

''ale nie na ulicy tylko po łąkach i lasach po trawie'' - kościoł i sala weselna nie mają trawy

jesli o mnie chodzi, to wasza sprawa, jak będziecie oceniani i jak bardzo lubicie się wyrożniac na tyle, żeby swoim strojem usilować przyćmic pannę młodą - to mi własnie wygląda na CELOWE próby wyroznienia się i szokowania innych strojem za wszelką cenę. I samo to jest niesmaczne i wulgarne

Najlepiej zalóżcie  same przepaski na biodrach i pióropusze.  Z pewnością się wyróznicie. 

Siostrze bedzie niemilo was wyprosic, ale z pewnością bedzie od rodziny tej drugiej strony słyszala pytania , kto to są ci ludzie i będzie musiala, starajac się robić dobrą minę do złej gry, tłumaczyć, że to jej własna siostra ( brat) nie umie sie zachować.  Jesli chcecie jej spieprzyć humor, wasza sprawa, to w końcu wy okazecie się chamami bez kultury

dotarło?

53

cataga napisał/a:

''ale nie na ulicy tylko po łąkach i lasach po trawie'' - kościoł i sala weselna nie mają trawy

jesli o mnie chodzi, to wasza sprawa, jak będziecie oceniani i jak bardzo lubicie się wyrożniac na tyle, żeby swoim strojem usilować przyćmic pannę młodą - to mi własnie wygląda na CELOWE próby wyroznienia się i szokowania innych strojem za wszelką cenę. I samo to jest niesmaczne i wulgarne

Najlepiej zalóżcie  same przepaski na biodrach i pióropusze.  Z pewnością się wyróznicie. 

Siostrze bedzie niemilo was wyprosic, ale z pewnością bedzie od rodziny tej drugiej strony słyszala pytania , kto to są ci ludzie i będzie musiala, starajac się robić dobrą minę do złej gry, tłumaczyć, że to jej własna siostra ( brat) nie umie sie zachować.  Jesli chcecie jej spieprzyć humor, wasza sprawa, to w końcu wy okazecie się chamami bez kultury

dotarło?

A może ta siostra ma żal i złość, że to nie ona staje na ślubnym kobiercu ?
I zrobi wszystko, żeby zepsuć siostrze przyjemność.
Autorowi wątku jakoś się nie dziwię, bo robi to, co mu dziewczyna dyktuje i nie ma emocji. Ale  siostra siostrze ? Przecież to nie jest normalne.

54

wlaśnie!!!

55

cataga napisał/a:

krotko i dosadnie :-)

Posty [ 55 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Luźny, letni strój na weselu-chłopak bez koszulki a dziewczyna na boso

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018