przeszukanie na policji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: przeszukanie na policji

Mam trochę głupie pytanie, zostałem posądzony o kradzież telefonu komórkowego przez jakąś dziewczynę, nawet nie wiem jaką i byłem przeszukany na policji, musiałem się rozebrać zupełnie do naga, jestem osoba nieśmiałą i nieasertywną i było to dla mnie duże przeżycie, pierwszy raz zatrzymała mnie policja. Podczas przeszukania w pokoju była obecna kobieta, nic się w sumie nie patrzyła tylko gadała z tymi policjantami, a ja zaliczyłem buraka i nie miałem jakoś siły wtedy na zwrócenie na to uwagi, przez to czułem się jeszcze gorzej bo tak mi się skurczył strasznie i nie chciałem się rozbierać przy kobiecie, wypuścili mnie i nawet odwieźli do domu, pytanie jest takie czy mam prawo złożyć skargę ?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez authority (2019-07-12 23:59:57)

Odp: przeszukanie na policji

Zależy czy ukradłeś .... Jeśli jesteś niewinny możesz zaskrzyć policjantów do sądu. Z czego wiem musi być mocne uzasadnienie i takie rewizje robi się tylko gdy podejrzewa się posiadanie materiałów wybuchowych. Oby to nie było trollowanie.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

3

Odp: przeszukanie na policji

Nigdy nic nie ukradłem oprócz cukierka w młodości za co dostałem dobre lanie, czyli mogę zaskarżyć w ogóle zasadność całej rewizji ?

Odp: przeszukanie na policji

Wakacje. Trolle się nudzą.

Zdejmij z siebie płaszcz
Ładnie, proszę Cię
Chce zobaczyć całą gamę złości w kości
I chcę poczuć z Tobą tlen

5 Ostatnio edytowany przez authority (2019-07-13 17:41:51)

Odp: przeszukanie na policji

O ile nie troll
Zdarza się, że urzędnicy i funkcjonariusze państwowi wykonują swoje obowiązki w sposób budzący zastrzeżenia. Można temu przeciwdziałać kierując skargi do odpowiednich organów.

Niejednokrotnie słyszy się opowieści, że policjanci podczas wykonywania czynności służbowych sami łamią przepisy np. paląc papierosy w miejscach publicznych lub używając wulgarnego języka. Będąc świadkiem wykroczeń, przekroczeń uprawnień lub innych budzących wątpliwości zachowań, warto zameldować o nich do właściwych organów. Co więcej, każda taka informacja musi być odpowiednio oficjalnie odnotowana oraz musi skutkować odpowiedzią do skarżącego oraz konkretnymi konsekwencjami.

Do kogo kierować skargi? Bezpośrednio do przełożonego danej osoby. W przypadku funkcjonariusza policji, będzie to odpowiedni dla danej miejscowości komendant. Należy pamiętać, że nie wystarczy kontakt telefoniczny. Jeśli nie zdecydujemy się na pisemną wiadomość, możemy sporządzić e-mail lub zgłosić sprawę ustnie, przy wpisywaniu zażalenia do protokołu, który później podpiszemy.

Od dnia złożenia skargi organ przyjmujący ma miesiąc czasu na odpowiedź. Zrobi to jednak tylko w wypadku, kiedy podaliśmy swoje dane kontaktowe. Musi ustosunkować się do przekazanych przez nas informacji oraz poinformować jakie konsekwencje zostały z nich wyciągnięte. Jeśli tego nie zrobi, sprawę możemy kierować na wyższy szczebel, czyli w opisywanym przykładzie do komendanta nie policji miejskiej, a wojewódzkiego. Zwlekający z odpowiedzią zostaną wtedy odpowiednio ukarani.

Istnieją jednak wyjątki. Jeżeli pomimo uznania skargi za bezzasadną jeszcze raz prześlemy taką samą informację bez nowych, istotnych faktów lub okoliczności, nie musi ona być zakończona odpowiedzią. Jeśli jednak nasze zastrzeżenia będą uznane za niewłaściwe do wyciągania dalszych konsekwencji, i tak powinniśmy otrzymać informację zwrotną, z uzasadnieniem dlaczego w stosunku do łamiącego przepisy urzędnika lub funkcjonariusza nie zostaną podjęte dalsze działania karne.

Warto reagować na wszystkie nieprawidłowości na dowolnym szczeblu administracji państwowej. Pozwalając na łamanie prawa przez tych, którzy mają pomóc w jego egzekwowaniu, przyczyniamy się do dalszych nadużyć. Dbajmy więc o to, aby wątpliwe pod względem słuszności zachowania były odpowiednio odnotowywane. W skrajnych przypadkach nadużyć można udać się z prośbą o pomoc do prawnika, który pomoże w sporządzeniu pism i ewentualnym dążeniu do dalszych konsekwencji, a nawet zadośćuczynień dla poszkodowanego. Pomoc specjalistów uzyskasz na  kontakt@bezprawnik.pl.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

6

Odp: przeszukanie na policji

Dziękuję za informacje, bardzo użyteczna na przyszłość, ja jednak nie złożę skargi, nic mi się w sumie nie stało a nie wiadomo co może się stać jak złoże doniesienie, komendant im powie a oni znają mój adres i różne rzeczy mogą im do głowy przyjść.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018