Studia w Londynie... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia w Londynie...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 ]

Temat: Studia w Londynie...

Cześć dziewczyny. Postanowiłam tutaj napisać, aby się poradzić. Mieszkam w Irlandii od maleńkiego, więc tu jest mój dom i komfort, chociaż nie powiem, nie przepadam za moim miejscem zamieszkania, jestem przyzwyczajona, ale to nie tak, że je "kocham". To malutkie, nudne miasteczko, gdzie nie ma co robić i gdzie pójść, wszystkie sklepy prawie się pozamykały w galerii. Mam 23 lata i do tej pory pracowałam w różnych miejscach, wszędzie mi się nudziło po jakimś czasie, rutyna to dla mnie diabeł w przebraniu. Nie potrafię usiedzieć długo w jednym miejscu, choć to dziwne, bo jestem introwertyczką i mogłabym nie wychodzić z łóżka. Wizja pracowania z klientem do emerytury mnie przeraża, tym bardziej, że jestem cichą, spokojną osobą. Moja obecna praca jest moją ulubioną do tej pory, mam bardzo fajny zespół i miłych kierowników, co jest czymś nowym, bo zawsze trafiałam na chamów, wyżywających się, jak się tylko da. Jednak i tu dopadła mnie monotonia. Nic tylko wykładanie towaru na jednym dziale, można oszaleć...

Dlatego postanowiłam aplikować na studia do Londynu od przyszłej jesieni, tylko tutaj rodzi się problem. Będę miała tysiące długów po skończeniu ich. Nie da się skończyć ich bez kredytu studenckiego i na mieszkanie, chyba że komuś pomaga rodzina i wiedzie głodowe życie. Boję się przyszłości, tym bardziej, że nie pasja mnie ciągnie, a wizja może fajniejszego życia, znalezienia przyjaciół, być może miłości. Za pracą bym nie wyjechała, bo dobrze wiem, jak wygląda wynajmowanie mieszkania w Londynie i za jakie pieniądze. Długi będę tylko spłacać, jeśli będę zarabiać więcej niż 2k na miesiąc, co jest raczej mało rzeczywiste, ale sam fakt, że je będę mieć...

Moje życie jest proste, mieszkam z rodzicami, za nic nie płacę, czasem kupię coś do domu. Samotność mnie jednak zabija, boję się, że zostanę sama na starość, jeśli czegoś nie zmienię. Z drugiej strony to też ryzykowne, bo Anglia jest niebezpieczna, w tym Londyn. Jestem też tak wychowana, że boję się zostawiać rodziców, będę czuć się z tym źle, bo moja siostra wcześnie wyjechała i zostaną sami w wielkim domu.

Może macie jakieś porady?

Zobacz podobne tematy :

Posty [ 1 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia w Londynie...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018