jakie warte uwagi studia zacząć? Brak pomysłu na siebie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » jakie warte uwagi studia zacząć? Brak pomysłu na siebie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: jakie warte uwagi studia zacząć? Brak pomysłu na siebie

Krótko i na temat - mam 25 lat i nie ukończyłam żadnych studiów. Przeszkadza mi to strasznie i chciałabym cokolwiek (desperacko) skończyć dla wykształcenia i dla łatwości w znalezieniu później pracy.
Nie ukończyłam ich nie z lenistwa, ale dlatego, że w studiach zawsze widziałam coś więcej niż tylko papierek i jeśli już bym się na jakieś wybrała, musiałabym mieć 100% pewność, że to jest właśnie TO.
I tak właśnie się upewniam 6 lat...

Zawsze miałam głowę w chmurach, nie inaczej było na maturze... Wyniki są w miarę ok, choć jednak nie pozwalają mi mierzyć wysoko. Zawsze głową byłam gdzieś indziej.
Interesuję się strzelectwem, jazdą konną, językiem niemieckim, modą, architekturą wnętrz, zdrowym odżywianiem.

Celowałam w architekturę wnętrz, ale również czuję, że to chyba nie to... Jako hobby świetne! Uwielbiam to! Ale jako praca na cały etat... przejadłoby mi się to chyba bardzo szybko. I tak z pasji przerodziłoby się to w udrękę.
Skoro nie wiem jakie studia wybrać, to może pójdę w niemiecki? Znajomość języków zawsze ponoć się przyda, zawsze to opłacalne. Ale znów w mojej głowie pojawia się pytanie - na pewno? Czy to jest TO, co chcesz robić?
Obecnie pracuję przy edycji długich tekstów i muszę powiedzieć, że pisać całkiem lubię. Może coś a'la dziennikarstwo/copywriting?

Słuchajcie, ja już naprawdę nie wiem co i jak zrobić, by coś wreszcie skończyć i by ruszyć moje życie w kierunku dobrej pracy, później mieszkania i całej gamy innych rzeczy. Czuję ogromną, OGROMNĄ potrzebę ruszenia się, skończenia czegoś i pójścia do nowej, dobrej pracy. Chcę poczuć, że żyję, że coś robię i że cały czas stawiam krok za krokiem. Bo niestety, ale obecnie to tylko jedno wielkie zastanawianie się co z czym i jak podczas, gdy powolutku mijają kolejne lata...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez polis (2019-05-14 16:19:52)

Odp: jakie warte uwagi studia zacząć? Brak pomysłu na siebie

Na moje to za dużo myślisz, a za mało działasz. Jak nie pójdziesz na germanistykę i nie spróbujesz, to skąd będziesz mieć absolutną pewność, czy to to, czy nie to? Wybierz opcję, która Ci najbardziej pasuje i próbuj.

3

Tylko widzisz, na germanistykę się nie dostanę. W grę wchodzą jedynie kursy i nauka języka na własną rękę. Ominęłabym licencjat czy magisterkę, na których tak mi zależy.

4

olakirola napisał/a:

Tylko widzisz, na germanistykę się nie dostanę. W grę wchodzą jedynie kursy i nauka języka na własną rękę. Ominęłabym licencjat czy magisterkę, na których tak mi zależy.

W grę wchodzą tylko studia stacjonarne na Uniwersytecie Warszawskim czy Jagiellońskim, że się nie dostaniesz? Chyba są jeszcze inne uczelnie albo studia zaoczne, ale jeśli tak bardzo Ci zależy na bardzo dobrej uczelni, to poprawiaj maturę.

5

olakirola napisał/a:

Krótko i na temat - mam 25 lat i nie ukończyłam żadnych studiów. Przeszkadza mi to strasznie i chciałabym cokolwiek (desperacko) skończyć dla wykształcenia i dla łatwości w znalezieniu później pracy.
Nie ukończyłam ich nie z lenistwa, ale dlatego, że w studiach zawsze widziałam coś więcej niż tylko papierek i jeśli już bym się na jakieś wybrała, musiałabym mieć 100% pewność, że to jest właśnie TO.
I tak właśnie się upewniam 6 lat...

Zawsze miałam głowę w chmurach, nie inaczej było na maturze... Wyniki są w miarę ok, choć jednak nie pozwalają mi mierzyć wysoko. Zawsze głową byłam gdzieś indziej.
Interesuję się strzelectwem, jazdą konną, językiem niemieckim, modą, architekturą wnętrz, zdrowym odżywianiem.

Celowałam w architekturę wnętrz, ale również czuję, że to chyba nie to... Jako hobby świetne! Uwielbiam to! Ale jako praca na cały etat... przejadłoby mi się to chyba bardzo szybko. I tak z pasji przerodziłoby się to w udrękę.
Skoro nie wiem jakie studia wybrać, to może pójdę w niemiecki? Znajomość języków zawsze ponoć się przyda, zawsze to opłacalne. Ale znów w mojej głowie pojawia się pytanie - na pewno? Czy to jest TO, co chcesz robić?
Obecnie pracuję przy edycji długich tekstów i muszę powiedzieć, że pisać całkiem lubię. Może coś a'la dziennikarstwo/copywriting?

Słuchajcie, ja już naprawdę nie wiem co i jak zrobić, by coś wreszcie skończyć i by ruszyć moje życie w kierunku dobrej pracy, później mieszkania i całej gamy innych rzeczy. Czuję ogromną, OGROMNĄ potrzebę ruszenia się, skończenia czegoś i pójścia do nowej, dobrej pracy. Chcę poczuć, że żyję, że coś robię i że cały czas stawiam krok za krokiem. Bo niestety, ale obecnie to tylko jedno wielkie zastanawianie się co z czym i jak podczas, gdy powolutku mijają kolejne lata...

Języki obce i coś związane z dietetyką bedą zawsze na czasie. Jeśli chodzi o studia to szkoda czasu na języki obce. Warto uczyć sie we własnym zakresie. Natomiast jakaś Biologia, Dietetyka to będzie strzał w dziesiątkę w wyborze studiów. Muszę cię rozczarować ale dzisiaj studia to tylko papierek. Bez doświadczenia i umiejętności nic Ci nie da. No chyba, że podpompuje ego.

Jeśli nie wiesz na co iść to nie idź bo starcisz tylko pieniadze i czas. Bo chyba nie wybierasz się na dzienne ?

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

6

Bardzo dobra porada jeśli chodzi o germanistykę - dziękuję.

Cóż, szczerze mówiąc chciałam wybrać się właśnie na dzienne. Muszę przyznać, że zależy mi na studiach także z uwagi na ambicje (przeszkadzałby mi okropnie brak wykształcenia + mam potrzebę udowodnienia czegoś sobie lub innym), ale też niestety dlatego, że potencjalny pracodawca zawsze inaczej spojrzy na osobę z "papierkiem".

7

olakirola napisał/a:

Cóż, szczerze mówiąc chciałam wybrać się właśnie na dzienne. Muszę przyznać, że zależy mi na studiach także z uwagi na ambicje (przeszkadzałby mi okropnie brak wykształcenia + mam potrzebę udowodnienia czegoś sobie lub innym), ale też niestety dlatego, że potencjalny pracodawca zawsze inaczej spojrzy na osobę z "papierkiem".

Znam osobę która skończyła licencjat z biotechnologii, potem poszła na filologie niemiecką z hiszpańskim, a skończyła w korpo, gdzie zrobiła certyfikaty księgowe na Niemcy. Po kilku zmianach korpo, bodajże dwóch czy trzech, wyjechała do Monachium. W Polsce żyła nieźle, ale stwierdziła że skoro i tak pracuje dla rynku DAS, to lepiej to robić za euro niż za złotówki. Podsumowując- właśnie filologia i świetna znajomość niemieckiego dała jej dobrą pracę, możliwości rozwoju w Polsce i poza jej granicami.

8

olakirola napisał/a:

Poza tym ten "papierek" tak niejednokrotnie wyśmiewany przez niektórych, stwarza potencjalne możliwości do zdobywania doświadczenia w zawodach, w których start bez owego "papierka" jest niemożliwy.

Oddam cnotę w dobre ręce.

9

Olakirola i bez problemu poświęcisz 5 lat na dzienne studia?
Papier z byle czego to tylko papier z byle czego. Nie pomoże wielce w znalezieniu pracy. Filologie osobiście odradzam. Skończyłam i gdybym teraz miała wybierać, to wybrałabym cokolwiek byle nie to. Zmarnowane 5 lat życia, wiedzy z tego zero.

Nie wiem czy jest sens iść na studia i męczyć się po sam papier. Czy nie lepiej Ci będzie porobić przez ten czas kursy i uprawnienia, które mogą Ci się przydać tam, gdzie chcesz pracować.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

10

Nikt nie wie, czy to co robi będzie satysfakcjonujące za 20 lat. Idź na studia, które podpowiada ci serce i nie zanalizuj. Postudiujesz, zobaczysz. Może zmienisz zdanie, może będziesz zadowolona. Stojąc w miejscu i tak nic się nie poprawi.
Odnośnie tego, czy dane studia są dobre czy złe. Ile osób tyle opinii. Zdzisia była zadowolona, Krysia zawiedziona i żałowała. Nie warto się sugerować opiniami.

11

Byle nie dzienne jak coś.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

12

Jak nie jesteś przekonana do języków to odradzam takie studia. Wbrew pozorom nie są wcale lekkie, wręcz trzeba się dużo uczyć, nie dla ocen ale dla siebie, żeby w tym języku nabrać biegłości.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » jakie warte uwagi studia zacząć? Brak pomysłu na siebie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018