Tragiczny finał WOŚP 2019 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Tragiczny finał WOŚP 2019

Strony 1 2 3 9 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 328 ]

Temat: Tragiczny finał WOŚP 2019

Wczoraj,podczas finału WOŚP w Gdańsku został zaatakowany nożem na scenie prezydent Gdańska.
Dziś już wiemy,że nie udało się go uratować.
Jurek Owsiak ogłosił rezygnację z kierownictwa WOŚPem sad
To bardzo smutny finał.
Szkoda,że taką świetną akcję zniszczył recydywista wypuszczony z więzienia zaledwie miesiąc temu.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tragiczny finał WOŚP 2019
gojka102 napisał/a:

Wczoraj,podczas finału WOŚP w Gdańsku został zaatakowany nożem na scenie prezydent Gdańska.
Dziś już wiemy,że nie udało się go uratować.
Jurek Owsiak ogłosił rezygnację z kierownictwa WOŚPem sad
To bardzo smutny finał.
Szkoda,że taką świetną akcję zniszczył recydywista wypuszczony z więzienia zaledwie miesiąc temu.

Straszne rzeczy się zadziały.
Mam nadzieję, że idea WOŚP na tym mocno nie ucierpi.
Owsiaka trochę rozumiem, bo kaźdy ma wytrzymałość w przyjmowaniu ciosów a jego właśnie osiągnęła maksymalny pułap.

Ja jestem w takim szoku, że właściwie nie wiem, co powiedzieć.
Do końca miałam nadzieję, że Prezydent Adamowicz przeżyje, zwłaszcza jak widziałam te tłumy chętnych do oddania krwi, to bardzo podnosiło na duchu...
WOŚP bez Jurka to już nie będzie to samo i tak naprawdę wszyscy o tym wiemy - mimo że nie opuszcza fundacji, to już jednak nie będzie na jej czele.
Ale mam wrażenie, że skończyła się pewna epoka. I teraz od nas, Polaków, zależy, w którą stronę teraz pójdziemy. Więcej moich przemyśleń nie będę przedstawiać, żeby nie wywołać niepotrzebnej politycznej gównoburzy.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

4 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2019-01-14 17:30:47)

Myślę,że idea nie ucierpi.Ale macie rację-nie każdy jest Chuckiem Norrisem.Owsiak na pewno gdzieś w tyle głowy ma tę myśl,że to on swoim przedsięwzięciem zgromadził ludzi-i fajnych,dobrych i chorych debili.Trudno to na pewno znieść.
Santa -ja bym poszła w cholerę z tego kraju.Ale najlepiej gdzieś najdalej,jakaś Oceania na przykład.
Nie wierzę w dobro,nie wierzę,że coś się zmieni...
A uwierzcie, wczoraj kwestując z córką napisałam,że w naszym mieście spotykamy samych dobrych ludzi,że do nas ustawia się kolejka ludzi chcących wrzucić coś na WOŚP.....
A w tvpinfo już skomentowano,że to mord polityczny był...żal...

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

5

Ogólnie sprawa ciężka do komentowania, zwłaszcza teraz, kiedy u wielu emocje się odzywają.
W takich sytuacjach kiedy jest zamach na osobę publiczną naprawdę wiele scenariuszy może być.

Z pewnością szkoda WOŚP, bo mimo wielu zdań z jednej czy drugiej strony tego typu zbiórki są ważne.

Niby oddycha i chodzi, lecz dalej trup

6 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-14 18:28:47)

Będą mieli teraz jazdę z tłumaczeniem się odnośnie prawidłowego zabezpieczenia imprezy. Szkoda by było gdyby ten fakt miał przesądzić o losie Orkiestry lub być użyty przeciwko organizowaniu imprezy.

Pij kefir.

7

Nie ma takich słów, które są w stanie wyrazić to, co teraz czuję. Złość, bezradność, smutek? W zasadzie wszystko naraz i o wiele więcej.
To wszystko nie miało prawa się wydarzyć, a jednak było konsekwencją całego ciągu zdarzeń.

I jeszcze pytanie retoryczne: dlaczego Policja miała zakaz angażowania się w WOŚP? Dotąd, to znaczy do czasu objęcia władzy przez PiS, angażowała się przecież w akcję bardzo czynnie. Pamiętam choćby z mojego miasta jak dużo mundurowych rok w rok widać było podczas miejskiego finału. Wczoraj było tylko kilku strażaków. Być może tu mamy odpowiedź na pytanie dlaczego w tak okrutny sposób zginął prezydent Adamowicz?

P.S. Nie wiem czy wiecie, ale przy Nowogrodzkiej podobno stoi teraz mnóstwo radiowozów policyjnych. Przypadek?

Lucyfer666 napisał/a:

Ogólnie sprawa ciężka do komentowania, zwłaszcza teraz, kiedy u wielu emocje się odzywają.
W takich sytuacjach kiedy jest zamach na osobę publiczną naprawdę wiele scenariuszy może być.

Z pewnością szkoda WOŚP, bo mimo wielu zdań z jednej czy drugiej strony tego typu zbiórki są ważne.

Grałam z Orkiestrą od pierwszego finału. Jurek Owsiak stworzył coś niespotykanego na skalę światową. Jak można było usiłować to tak bezrefleksyjnie zniszczyć, samego Jurka poniżać, obrzucać plugawym hejtem, skierować przeciw niemu i całej WOŚP tak potężną falę nienawiści? Dotąd Orkiestra jednoczyła ludzi ponad podziałami, pokazywała ile w nas wszystkich jest bezinteresownego dobra, chęci niesienia pomocy - co się z tym wszystkim stało? <pytania również retoryczne>

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Jestem głęboko zszokowana tym co się stało i bardzo zasmucona.
Bardzo trudno jest komentować tą sytuację w oderwaniu od nastrojów politycznych.
Jak to możliwe, że służby bezpieczeństwa miały zakaz angażowania się w tak piękne przedsięwzięcie sad
Ogromnie żal mi również samego Jurka Owsiaka, jakie to przykre, że zło go wreszcie złamało.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

9

Najbardziej w tej chwili żal mi tych wszystkich lat pracy Orkiestry. Teraz dużo osób będzie kojarzyło WOŚP z tą tragedią...

I oczywiście ogromne kondolencje dla rodziny Prezydenta Adamowicza...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

10

W sumie to ciężko cokolwiek sensownego powiedzieć, więc lepiej chyba milczeć.

11

Dlatego Olinko napisałem, że sprawa jest bardzo złożona co do sytuacji w Gdańsku. Na Twoje pytania mogę częściowo odpowiedzieć, ale burza, jaka się może po tym rozpętać raczej nie będzie tego warta - temat jest za świeży i dużo emocji wywołuje.

W każdym razie szkoda i ataku na inicjatywę, jak i zwłaszcza szkoda rodziny prezydenta Gdańska.

12 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-01-14 23:25:56)

Olinka napisał/a:

Nie ma takich słów, które są w stanie wyrazić to, co teraz czuję. Złość, bezradność, smutek? W zasadzie wszystko naraz i o wiele więcej.
To wszystko nie miało prawa się wydarzyć, a jednak było konsekwencją całego ciągu zdarzeń.
I jeszcze pytanie retoryczne: dlaczego Policja miała zakaz angażowania się w WOŚP? Dotąd, to znaczy do czasu objęcia władzy przez PiS, angażowała się przecież w akcję bardzo czynnie. Pamiętam choćby z mojego miasta jak dużo mundurowych rok w rok widać było podczas miejskiego finału. Wczoraj było tylko kilku strażaków. Być może tu mamy odpowiedź na pytanie dlaczego w tak okrutny sposób zginął prezydent Adamowicz?
P.S. Nie wiem czy wiecie, ale przy Nowogrodzkiej podobno stoi teraz mnóstwo radiowozów policyjnych. Przypadek?
...

a miało nie byc polityki...
Moze odpowiedz na niektore pytania nie jest taka jak sugerujesz, ponieważ:

"Impreza finałowa WOŚP w Gdańsku, podczas której został raniony prezydent miasta, nie została zgłoszona jako impreza masowa. W takim przypadku środki bezpieczeństwa byłyby zaostrzone – poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka. (nieregulaminowy link).
Rzecznik komendanta głównego policji powiedział, że impreza, na której 27-letni napastnik dźgnął prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nie była zgłoszona jako impreza masowa, tylko "jako impreza, która ma się odbyć w tym dniu i na którą wyraził zgodę prezydent miasta.... To organizator w każdym przypadku jest w pierwszej kolejności odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa. "
....
a informacja że policja miała zakaz angażowania sie w WOŚP to z jakiego zrodla?
(nieregulaminowy link)"

Serce ściska się z żalu... Co więcej można powiedzieć. Bezsensowna śmierć... Miałam  cichutką nadzieję, że się uda.

14

Ci którzy czytali moje posty sprzed dwóch, trzech wiedzą, że jakimś gorącym fanem WOŚPu nigdy nie byłem. Uważałem i nadal będę uważał, że przez lata forma przerosła treść i WOŚP należy czytać w kolejności: biznes, show i dopiero gdzieś w tle pomoc potrzebującym. Jednocześnie chcę uspokoić wszystkich WOŚPofilów - nie widzę nic złego w tym, żeby człowiek, który stworzył coś co może nazwać osiągnięciem życia (o czym później), dorobił się na tym. Owsiak mi ni ziębi, ni grzeje. Po prostu. Chciałbym jednak napisać kilka swoich przemyśleń:

1. ATAK NA PREZYDENTA ADAMOWICZA:

Ten człowiek nie był zwykłym świrem, jak się nie którym wydawać może. Na scenie stało jeszcze przynajmniej kilkanaście innych osób. Pan Stefan Wilmont dokładnie wiedział w jakim celu i po kogo tam idzie, a szedł konkretnie po Adamowicza. Można się tylko domyślać czy była to osobista zemsta, czy po prostu na Adamowicza został podpisany wyrok. Co by nie było, sprawa śmierdzi.

2. REZYGNACJA JURKA OWSIAKA Z FUNKCJI SZEFA WOŚP:

Tutaj radziłbym wszystkim wziąć na wstrzymanie i to mocno... Cały kraj jeszcze na razie żyje zabójstwem prezydenta Gdańska. Media też dolewają oliwy do ognia jak zwykle dodatkowo napędzając całą gównoburzę. Uważam, że sama decyzja była podjęta pochopnie i przedwcześnie. Jeśli ktoś tworzy coś, co jest niejako jego osiągnięciem życia (a z całą pewnością można tak to nazwać jeśli gość robi rok w rok to samo, przez ponad ćwierć wieku) to powinien walczyć o to jak lwica o swoje dziecko, nie dać się stłamsić żadnej sile politycznej. Wydarzył się feralny incydent... OK, ale taki incydent mógł wydarzyć się w dowolnym mieście Polski, na dowolnej imprezie masowej. Jurek powinien zwyczajnie to olać... wydać oświadczenie z kondolencjami i dalej robić swoje, jak zawsze.

Rozumiem, można chcieć zejść ze sceny w kolorze cierniowej i purpurze, pokazać, że się jest tylko tym małym biednym robaczkiem zgniecionym przez władzę. Tylko po co? By zacząć na tym budować coś nowego? Szczerze? Osobiście bardzo nie chciał usłyszeć, że Jurek Owsiak po rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP zamierza aktywnie zająć się polityką, którą i tak pośrednio już od lat uprawia, chociażby za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Jeżeli tak by się stało, będzie mi naprawdę przykro i ten człowiek już kompletnie stopnieje w moich oczach. W końcu czy to lubimy czy nie, WOŚP ma przepotężny kapitał społeczny który przy odrobinie makówki da się bardzo pięknie przekuć w kapitał polityczny.

Na zakończenie powiem że jest mi zwyczajnie po ludzku smutno... Nawet nie z powodu Owsiaka i Adamowicza. Jest mi smutno, że żyję w chorym kraju, gdzie nawet kupy gó*na będą się pytać: "Jesteś za PiSem, czy za PO? I to właśnie na tej podstawie będą oceniać czy ta kupa śmierdzi, czy pachnie fiołkami. Zdaję mi się czasami, że ludzie nie znają pojęcia APOLITYCZNY.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

15

Olinka napisał/a:

Retorycznie odpowiem - a dlaczego policja miałaby się angażować bardziej? To właśnie stan kiedy wszystkie służby państwowe, państwowe media stawały na rzęsach żeby się wykazać w czasie finału WOŚP uważam za patologię. Przecież to jest szczytna ale koniec końców prywatna inicjatywa, której celem jest ponoć wspomożenie publicznej służby zdrowia przez zbiórkę pieniędzy od obywateli i kupowaniu za to sprzętu na użytek publicznej służby zdrowia. Po czym do organizacji tego finału zaprzęgano całą machinę publicznych służb i mediów, których ta praca, czas antenowy przecież kosztuje wymierne pieniądze. To nie łatwiej byłoby jakby państwo samo sobie przelało te pieniądze? Inicjatywa jest prywatna więc powinna sama finansować koszty swojego funkcjonowania, w tym organizacji imprez związanych z finałem WOŚP, a więc i ochrony. I tak się teraz dzieje co nie znaczy, że policja olewa temat w ten dzień, bo to nieprawda. Policja jest i działa na wzmożonych obrotach tak jak np. w czasie meczy piłkarskich. Za porządek na stadionie odpowiada organizator meczu, zatrudnia ochronę, która ma zabezpieczać mecz, a policja i tak przysyła pod stadion swoich funkcjonariuszy w liczbie odpowiedniej do stopnia ryzyka. Tak samo było i w Gdańsku, gdzie policja była obok mimo, że imprezę zabezpieczała firma ochroniarska.
Ochroniarze to osobny temat. Moim zdaniem ewidentnie dali ciała ale specjalnie mnie to nie dziwi. Firmy ochroniarskie, to jedna wielka patologia. Mam w rodzinie kogoś kto pracuje w ochronie więc coś niecoś w temacie wiem. Jedna wielka fikcja i prymat najniższej ceny w przetargu. Za ochronę obiektową odpowiadają renciści z grupą inwalidzką, którzy "w razie czego" spierdzielą lub się schowają, bo jest to jedyne sensowne działanie jakie mogą podjąć. Cud jeśli zadzwonią w międzyczasie na policję. Ochrona interwencyjna, to bez obrazy ale zwykłe tępe tłuki. Próba rozmowy z nimi dobitnie wykazuje, że cokolwiek wykraczającego poza wykopanie najbliższych drzwi lub danie w mordę pierwszej napotkanej osobie zdecydowanie przekracza ich zdolność dedukcji. Na imprezy masowe na dodatek zbiórki studenciaków co chcą sobie dorobić.
Co do politykowania, to już się zaczyna robienie kapitału politycznego na tej tragedii, a ciało jeszcze nie ostygło. Wystarczy poczytać felietony na pewnej podupadłej ale wciąż mieniącej się opiniotwórczą gazecie.
Czy coś się zmieni? Nic się nie zmieni, bo nikomu na tym nie zależy. Ot popierdzielą okrągłe słówka przez tydzień, łezkę uronią i będą robić swoje. Nienawiść jaka panuje od lat na poziomie naprawdę zwykłych ludzi poraża. Mam znajomych z różnych orientacji i naprawdę już nie wiem co mam robić, bo siedzę tak sobie okrakiem więc zazwyczaj dostaję od jednych i drugich. Jak nie jesteś z nami, to jesteś przeciw nam - to jest obecnie obowiązująca zasada w Polsce. Z każdej strony.

A samego prezydenta Gdańska mi zwyczajnie szkoda, jego dwóch córek, które zostały bez ojca, żony. Nawet nie zdążyli go zobaczyć jeszcze póki żył.

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

16

Snake napisał/a:

Jak nie jesteś z nami, to jesteś przeciw nam - to jest obecnie obowiązująca zasada w Polsce.

To akurat chyba nie tylko w Polsce, bo skrajnie miłująca wszystkich lewica skutecznie pierze mózgi w ten sposób na całym świecie.

Mnie ciekawi, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które w internecie wykazują aprobatę dla obecnych wydarzeń i prześcigają się w coraz to głupszych wpisach na portalach.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

17

Obawiam się, że to może być ostatni finał WOŚP. Przynajmniej w takiej formie w jakiej był od początku. Kończy się epoka Owsiaka ( coś tak czułem, że po tym zamachu odejdzie). Pomimo, że to człowiek z nie mojej bajki to jednak uważam, że pokojowa nagroda Nobla należy mu się za całokształt. Jeśli nie jemu to napewno fundacji WOŚP jak najbardziej.

Jeśłi chodzi o ś.p. prezydenta Adamowicza to cóż. Był człowiek i nie ma człowieka. Życie jest tak kruche i ulotne. Tragedia dla rodziny i przyjaciół. Szkoda mi go po prostu jako człowieka. Zostawił rodzinę a miał przed sobą jeszcze wiele lat życia.

Fatalne zabezpieczenie imprezy.  To, że dzień jest taki radosny i beztroski to nie oznacza, że licho i zło nie śpi. To właśnie w takie newralgiczne dni, wszelkiej maści psychopaci i zwyrole uderzają. Wtedy gdy ludzie tracją czujność. Tak samo było w Bostonie przy jakiś biegach.

Teraz dopiero zacznie się polskie piekiełko. W jeszcze większym natężeniu niż kiedykolwiek.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

18

Patrząc na to co się dzieje na portalach społecznościowych to szambo wywaliło do poziomu niesamowitego. Po prostu wstyd mi za ten naród.

19

Lucyfer666 napisał/a:

Patrząc na to co się dzieje na portalach społecznościowych to szambo wywaliło do poziomu niesamowitego. Po prostu wstyd mi za ten naród.

W rzeczy samej. Jeszcze trochę i wyjdą z internetów masowo się wyrzynać. To już do tego w zasadzie dojrzewa.

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

20

foggy napisał/a:

a informacja że policja miała zakaz angażowania sie w WOŚP to z jakiego zrodla?

Przecież to nie jest żadną tajemnicą, że sygnał do wycofania się z akcji państwowych służb mundurowych dał trzy lata temu poseł Pięta, oczywiście z PiS. Kolejne decyzje wydają się być już tylko naturalną tego konsekwencją. Pamiętam przy tym, że w ubiegłym roku dosyć mocne były głosy samych policjantów i żołnierzy, którzy wypowiadali się na ten temat wprost, jak również o sankcjach, jakie im za to grożą. Nie trzeba być też specjalnie spostrzegawczym, żeby widzieć, że coś się wyraźnie zmieniło - sądzisz, że im się tak nagle i po prostu odmieniło? Mam zresztą w policji kuzyna, policjantem jest również mąż mojej dobrej koleżanki - zdarza się, że przemycą to i owo.

foggy napisał/a:

a miało nie byc polityki...

Trudno w kontekście tego tematu jedno od drugiego oddzielić, ale masz rację, przepraszam.
Uszanujmy to co się stało i przynajmniej w tym wątku nie wplatajmy polityki. Ze swojej strony stanowczo proszę również o powstrzymanie się od hejtu, haseł pełnych wzajemnej pogardy i nienawiści, a te niestety już się pojawiły. Nie dziś, nie dziś...

Na koniec dodam tylko, w sumie jako puentę do powyższego, że w Gdańsku, gdzie dziś odbył się 'wiec przeciwko nienawiści i przemocy' zaproponowano, aby zamieniono go w 'spotkanie ku pamięci Pawła Adamowicza - na rzecz dobra, miłości, szacunku i współpracy'. Obecny tam przewodniczący KOD Pomorze Radomir Szumełda przypomniał, że ostatnie, wypowiedziane tuż przed atakiem napastnika przez prezydenta Gdańska zdanie brzmiało: To jest czas dzielenia się dobrem. Zatem dzielmy się dobrem. Niech to będzie testament naszego prezydenta - dodał.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

21

Niech ta śmierć nie będzie daremna.
Może przyczyni się do zmniejszenia stopnia zacietrzewienia przeciwników politycznych?
Które może działać negatywnie pobudzająco na pewne osoby. Jak na tego bandytę, który - może się okazać, ma nierówno pod sufitem.

facet po przejściach

22

Excop napisał/a:

Może przyczyni się do zmniejszenia stopnia zacietrzewienia przeciwników politycznych?
Które może działać negatywnie pobudzająco na pewne osoby. Jak na tego bandytę, który - może się okazać, ma nierówno pod sufitem.

Podobno był leczony na schizofrenię paranoidalną,z więzienia trafił w 2016 roku na dwa miesiące na oddział psychiatrii sądowej.Kiedy mu się poprawiło-odmówił przyjmowania leków.
To człowiek z podstawowym wykształceniem,niemający za bardzo pojęcia co mówi,widać wyraźnie,że ktoś musiał go indoktrynować.
Najbardziej martwi mnie tekst zastępcy prokuratora generalnego o badaniach czy w chwili czynu miał zdolności do rozpoznania jego znaczenia i pokierowania jego zachowaniem.

23

Excop napisał/a:

Wydarzenia ostatnich 24h wskazują ze tak sie nie stanie. Zdania o 'zmniejszeniu zacietrzewienia' są zwykle kierowane do 'tej drugiej strony'. Wszyscy chcą aby było lepiej ale zmienić mają sie 'oni'. W tym wątku także to widać.

24

foggy napisał/a:
Excop napisał/a:

Wydarzenia ostatnich 24h wskazują ze tak sie nie stanie. Zdania o 'zmniejszeniu zacietrzewienia' są zwykle kierowane do 'tej drugiej strony'. Wszyscy chcą aby było lepiej ale zmienić mają sie 'oni'. W tym wątku także to widać.

Foggy-nie przesadzaj.
Ja bardzo chętnie zmienię swoje zachowanie jeśli ktoś uważa je za naganne-nie ma sprawy.

25

Zacytuję...

Chcecie mi powiedzieć mi, ze facet, który:
-zaplanował 10 napadów na banki
-skutecznie przeprowadził 4
-wciągnął do tego kolegę
-znał się na broni
-założył siłownie
-dobrał nóż i wiedział jak przedostać się na scenę
że taki facet „postradał” zmysły... aha
Rozumiem. Tak wygodnie.

Do tego można dodać, że zaplanował zamach w sposób przemyślany.

Naprawdę media robią swoje. Kiedy mowa o takiej postaci, jak atak na polityka (ogólnie osobę publiczną) to naprawdę sporo rzeczy może być. Od zwyczajnej akcji jednostki, po prowokację agentury.

Nawet nie zdziwiłbym się, gdyby morderca w najbliższym czasie miał "wypadek".

26 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2019-01-15 11:50:00)

Lucyfer666 napisał/a:

Zacytuję...

-wciągnął do tego kolegę
-znał się na broni
-założył siłownie
Rozumiem. Tak wygodnie.

Naprawdę media robią swoje. Kiedy mowa o takiej postaci, jak atak na polityka (ogólnie osobę publiczną) to naprawdę sporo rzeczy może być. Od zwyczajnej akcji jednostki, po prowokację agentury.

Nawet nie zdziwiłbym się, gdyby morderca w najbliższym czasie miał "wypadek".

Nie gniewaj się chyba jesteś zwolennikiem spiskowej teorii smoleńskiej brzozy....
Media robią swoje a Ty i tak znasz prawdę ? Hmmm
Znał się na broni? Serio?  Terroryzował obsługę w banku wiatrówką albo pistoletem na naboje hukowe.No weeeź...
Umiem załadować wiatrówkę i z niej strzelić.To też znam się na broni?

27

Może warto przypomnieć: ..."nad ranem zmarł Wojciech Dąbrowski, który przez dwa miesiące w namiocie rozbitym naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego.

- To był człowiek starszy, którego Adamowicz upokorzył. Nie rozmawiano z panem Wojciech i innymi głodującymi, obrażano ich. Ten człowiek przez ten cały wysiłek zmarł. Pan Wojciech zostawił 83-letnią żonę w bardzo ciężkim stanie.
Dąbrowski przez blisko dwa miesiące domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem"...

źródło gdansk.naszemiasto.pl

28

Coś jeszcze: za superstacja.pl
"Wojewoda pomorski Dariusz Drelich: Nie ma podstaw prawnych, aby ogłosić w Gdańsku żałobę w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka wojewody Małgorzata Sworobowicz.
Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej."

29

Widzę, że przesadzasz.

Nie napisałem, że znam prawdę, ale media też robią swój przekaz na zbijanie kapitału pol. .

Natomiast już dawno nauczyłem się weryfikować dane mediów, bo od dawna to nie narzędzia przekazywania faktów, tylko budowania światopoglądu.

Ogólnie, jak napisałem wyżej ostatnie 48 godzin od strony zachowania to pokaz całkowitego braku kultury, jeżeli chodzi o zachowanie w mediach społecznościowych oraz granie na emocjach.

30 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2019-01-15 12:00:31)

Okonek56 napisał/a:

Może warto przypomnieć: ..."nad ranem zmarł Wojciech Dąbrowski, który przez dwa miesiące w namiocie rozbitym naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego.

- To był człowiek starszy, którego Adamowicz upokorzył. Nie rozmawiano z panem Wojciech i innymi głodującymi, obrażano ich. Ten człowiek przez ten cały wysiłek zmarł. Pan Wojciech zostawił 83-letnią żonę w bardzo ciężkim stanie.
Dąbrowski przez blisko dwa miesiące domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem"...

źródło gdansk.naszemiasto.pl

Moze wyjaśnij dlaczego prowadził strajk głodowy,napisz na jaką sumę zadłużone było jego mieszkanie oraz,ze nie planowano eksmisji na bruk tylko do lokalu zastępczego.

31

gojka102 napisał/a:

Foggy-nie przesadzaj.
Ja bardzo chętnie zmienię swoje zachowanie jeśli ktoś uważa je za naganne-nie ma sprawy.

Tak właśnie powinno być. Zmiane swiata powinien kazdy zacząc od siebie, a nie na zasadzie 'dopoki oni sie nie zmienią to bedzie tak jak jest'. To juz 2000 lat temu padły słowa 'kto jest bez winy niech pierwszy wezmie kamien' - ale postawy 'symetrystów' są jeszcze bardziej krytykowane bo 'ich' winy w naszym odczuciu sa wieksze od 'naszych' i to nas usprawiedliwia by sie nie zmieniac i dalej ciagnac tak jak jest - 'w koncu mam racje więc czemu mam ustąpic'.

32 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-15 12:06:52)

gojka102 napisał/a:

"Wojewoda pomorski Dariusz Drelich: Nie ma podstaw prawnych, aby ogłosić w Gdańsku żałobę w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka wojewody Małgorzata Sworobowicz.
Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej."

Wojewoda faktycznie nie ma podstaw prawnych, żeby ogłosić żałobę w mieście. Bo to może zrobić prezydent - którego obecnie nie ma. Natomiast została ona godzinę temu ogłoszona w całym województwie pomorskim, do dnia pogrzebu, w zasadzie również mimo braku podstawy prawnej.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

33

Lucyfer666 napisał/a:

Widzę, że przesadzasz.

Nie napisałem, że znam prawdę, ale media też robią swój przekaz na zbijanie kapitału pol. .

Natomiast już dawno nauczyłem się weryfikować dane mediów, bo od dawna to nie narzędzia przekazywania faktów, tylko budowania światopoglądu.

Ogólnie, jak napisałem wyżej ostatnie 48 godzin od strony zachowania to pokaz całkowitego braku kultury, jeżeli chodzi o zachowanie w mediach społecznościowych oraz granie na emocjach.

Nie gniewaj się ale odniosłam się do tego co napisałeś.
Mam prośbę-zweryfikuj przede wszystkim to stwierdzenie o tym,że znał się na broni smile
I że dobrał nóż.Wziął taki nóż jaki znalazł w domu/nawinął mu się pod rękę.Nic ponad to.
Założył amatorską siłownię,w  której trenował.Wiesz,taka pakamera w piwnicy.Nie siłownia,na której zarabiał i rozliczał się w US.

34 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2019-01-15 12:10:08)

santapietruszka napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Wojewoda faktycznie nie ma podstaw prawnych, żeby ogłosić żałobę w mieście. Bo to może zrobić prezydent - którego obecnie nie ma. Natomiast została ona godzinę temu ogłoszona w całym województwie pomorskim, do dnia pogrzebu, w zasadzie również mimo braku podstawy prawnej.

Rozumiem,ale skoro prezydent Polski poinformował o żałobie  to naprawdę nie ma sensu by wojewoda wypowiadał się w tym tonie bo zostanie mu to poczytane jako hejt.
Poza tym czytam teraz,że wiceprezydent A.Dulkiewicz ogłosiła żałobę do dnia pogrzebu.

35 Ostatnio edytowany przez Olinka (2019-01-15 13:24:10)

[nieregulaminowy link]

Skupiłaś się na siłowni (a cytowałem tamten wpis) pomijając resztę wink
Proszę.

36

gojka102 napisał/a:

Poza tym czytam teraz,że wiceprezydent A.Dulkiewicz ogłosiła żałobę do dnia pogrzebu.

I owszem smile Nawet zanim "napadnięto" na wojewodę, który rządzić w mieście po prostu nie może smile

Nie dokładajmy niepotrzebnie do tego pieca...

37

Lucyfer666 napisał/a:

Zacytuję...

-wciągnął do tego kolegę
-znał się na broni
-założył siłownie
Rozumiem. Tak wygodnie.

Który z tych elementów przeczyć miałby jego schizofrenii, bądź paranoidalnemu zaburzeniu osobowości? (na te wskazywały jak do tej pory media i jego historia medyczna)

38

santapietruszka napisał/a:
gojka102 napisał/a:

I owszem smile Nawet zanim "napadnięto" na wojewodę, który rządzić w mieście po prostu nie może smile

Nie dokładajmy niepotrzebnie do tego pieca...

Nie dziw się ludzie  "napadają" bo czują i widzą,że może ktoś stosuje paskudne zagrywki.
Oby się mylili-bardzo tego nam potrzeba.
A swoją drogą, pijarowiec pana wojewody mógłby poradzić mu by nie wypowiadał się w tym bo wiadomo jak to zostanie odebrane.
A kontekst być może był zupełnie inny...

Posty [ 1 do 38 z 328 ]

Strony 1 2 3 9 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Tragiczny finał WOŚP 2019

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018