Przeznaczenie czy zwykły zbieg okoliczności - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Przeznaczenie czy zwykły zbieg okoliczności

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Przeznaczenie czy zwykły zbieg okoliczności

Witam nie wiem czy w dobrym temacie napisałam ten post. Ale takie proste pytanie wierzycie w przeznaczenie czy zwykły zbieg okoliczności. Opowiem wam moją historię wszyscy mi mówią że to są znaki, A ja z tego wszystkiego się śmieję jakie znaki jakie "Tego los chciał". Uważam że to zwykły zbieg okoliczności. Napisał do mnie taki jeden chłopak i chciał się spotkać był w moim mieście przejazdem. Napisałam mu że nie bo musiałam przygotować się do wakacji. Mieliśmy kontakt telefoniczny. Powiedziałam wtedy że jak przyjadę to się spotkamy. Napisał mi że raczej nie bo nie otwierają jego kierunku na studiach. Przyjeżdżam z wakacji. Tydzień później pisze mi że otworzyli jego kierunek i napisał że się spotykamy. Stwierdziłam okej. Gdy nadszedł dzień spotkania tak wiało tak lało, napisałam czy nie przeniesiemy tego spotkania na inny dzień. Napisał że szkoda by było. No to poszłam się z nim spotkać. Jak szłam tak wiało że parasol wywineło mi na drugą stronę. Myślę sobie super zepsułam parasol. Stwierdziłam wracam do domu bo nie zamierzam moknąć jak kaczka. Próbuję zamknąć parasol jeden, drugi raz i o dziwo za trzecim razem zamknął się. Próbuję go otworzyć. Otworzył się i nie połamał się. W szoku byłam. No i spotkaliśmy się. Wszyscy mówią że to znaki, że los tak chciał. Ja się z nich wszystkich śmieję. Teraz się pytam czy wierzycie w znaki jak wszyscy moi znajomi. Czy bardziej realistycznie jak ja i co sądzicie o moim przypadku wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przeznaczenie czy zwykły zbieg okoliczności

Problem z przeznaczeniem jest taki że odbiera nam wolną wolę. Wierzę w wolną wolę więc uznaję że te znaki to tylko twoja i twoich znajomych wyobraźnia. Wszystko może być znakiem i nic nie musi bo znaki jak się pojawiają to nie mają załączonego liścika jak je interpretować. Np tak mocno wiało że mogłaś pomyśleć że ktoś na górze nie chce abyście się spotkali ale twoja wola sprawiła że do tego doszło.
Wiara w przeznaczenie to też zdejmowanie odpowiedzialności za własne życie. Potem taka osoba mówi o przydarzyło mi się to albo tamto. A tak naprawdę to Ty wybierasz wybrałaś że chcesz się z nim spotkać wybrałaś parasol choć mogłaś wziąć taksówkę. Ty się z nim spotkałaś jak wyjdzie coś z tego to będzie twoja zasługa a jak przeżyjesz przez to koszmar to będzie to twoją winą bo dokonałaś  takiego a nie innego wyboru.

Z drugiej strony jesteś człowiekiem a nie gołębiem wiec fruwać nie będziesz. To co chcę przekazać to to że w ramach wolnej woli masz dosyć ograniczony wybór.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Przeznaczenie czy zwykły zbieg okoliczności

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018