istnieje w życiu PRZEZNACZENIE? Czy może wszystko to zwykły PRZYPADEK? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » istnieje w życiu PRZEZNACZENIE? Czy może wszystko to zwykły PRZYPADEK?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: istnieje w życiu PRZEZNACZENIE? Czy może wszystko to zwykły PRZYPADEK?

Zastanawiacie się może czy Wasze życie jest dokładnie przez "kogoś" (Boga) zaplanowane?
Uważacie, że tego, co jest nam zapisane, nie da się zmienić?
Czy może właśnie żadne przeznaczenie nie istnieje, a to gdzie i kiedy się znajdujemy to zwykły zbieg okoliczności,a jak będzie przebiegało nasze życie tylko i wyłącznie zależy od nas?

Ja mam czasami takie dni, w których zastanawiam się nad swoim życiem. Analizuję poszczególne wydarzenia, zastanawiam się czy gdybym w jakiejś sytuacji zachowała się inaczej, czy by to cokolwiek zmieniło. Myślę dużo i intensywnie. I dzisiaj mam właśnie taki dzień. Wspominałam kilka wydarzeń i nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to było przypadkiem, czy przeznaczeniem. Opiszę wam dwie sytuacje, może pomożecie mi znaleźć odpowiedź.

Sytuacja 1 :
W pewnym wątku opisywałam, że podczas jednej z modlitwy poprosiłam Boga o poznanie fajnego chłopaka. Jeśli nie czytaliście, to przypomnę Wam kilka faktów. Długo nie czekałam, ponieważ już niedługo taki się znalazł. Poznaliśmy się niestety przez internet. Byl pierwszą i ostatnią osobą, którą poznałam w ten sposób. Mogę powiedzieć, że zawracał mi tak długo głowę, że dałam mu w końcu numer gg. Poznaliśmy się na forum, na którym było mnóstwo ludzi, z różnych miejscowości. Nawet sporo ludzi było spoza Polski. A chłopak, którego poznałam był z tego samego województwa, co ja. I nawet mieszkaliśmy nie aż tak daleko od siebie. Potem dowiedziałam się, że mamy wspólnego znajomego. Strasznie dziwne, bo jak niby moglibyśmy znać tę samą osobę, podczas gdy pochodziliśmy z kompletnie innych miast?
pytania,jakie mi się nasuwają :
-czy taki było moje przeznaczenie,abym go poznała?
- Czy możliwe jest, żebym poznała go przez przypadek? Skoro było tak wiele ludzi, wiele miejscowości, a tu nagle chłopak, który mieszka niedaleko ode mnie?
- Czy to, że znamy tę samą osobę, też jest dziwnym zbiegiem okoliczności?

Sytuacja 2:
Mam rok starszego brata. W tym roku zdawał maturę, od października jest na studiach. I "dziwnym trafem" nigdzie go nie przyjęli oprócz miejscowości położonej niedaleko miejscowości(dokładnie 15minut) chłopaka,którego opisywałam powyżej.  Drugi Przypadek?   

Mam jeszcze jedną sytuację,w której nie wiem czy było to przypadkiem czy przeznaczeniem,ale to zostawię sobie na później.
Chciałabym usłyszec Wasze zdanie na ten temat? Od razu mówię, że nic nie wkręcam sobie, po prostu głośno myślę. Wcale nie twierdzę, że akurat te powyższe sytuacje były mi przeznaczone, jednak nie zaprzeczam też tego. Nie wiem, zastanawiam się tylko.

A Wy co myślicie na ten temat? Może też mieliście sytuacje,w których zaprzeczaliście, że to nie może być zwykły przypadek?
Zapraszam do dyskusji. smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: istnieje w życiu PRZEZNACZENIE? Czy może wszystko to zwykły PRZYPADEK?

Atra ,

też czasem sie zastanawiam nad tym dylematem . Ostatecznie chyba udało mi sie w mojej głowie dojść do kompromisu :
Każdy człowiek ma swoje przeznaczenie , tylko jest kilka dróg , które prowadzą do tego celu , stanu czy sytuacji, która jest nam przeznaczona. Drogi te wybieramy przypadkiem, choć niektórzy chcą uważać ,że są kowalem własnego losu ( w sumei ja też czasem chcę tak myśleć, poprawia mi to humor i daje motywację do działania - przecież wszystko zależy ode mnei tongue ). Jednak efekt jest juz  z góry zaplanowany .

W swoim życiu miałam już kilka takich momentów, o których myślę do tej pory "co by było gdyby ". Czasem ,po  latach już , dochodzę do wnioskku, że jednak ten większy plan jest i czy chcemy czy nie , realizujemy go .
smile

3

witaj !

Ja sądzę że przeznaczenie istnieje,tak jak napisała "bazyliszka" istnieje "tylko jest kilka dróg , które prowadzą do tego celu , stanu czy sytuacji, która jest nam przeznaczona."
i taka jest prawda.Nasz los jest zalezny tylko od nas samych ale przeznaczenie istnieje bo cos wkoncu kieruje naszym zyciem i decyduje ze własnie taki a nie inny czy zrobilśmy ze tak czy nie inaczej postąpiliśmy..

Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko ochodzą....

4

Dla mnie nie ma dużej różnicy pomiędzy przypadkiem a przeznaczeniem. Na jedno i drugie nie mamy wpływu -dzieje się i już. Osoby racjonalne nazwą to przypadkiem, a uduchowione przeznaczeniem.

Kiedyś spotkałam faceta i myślałam, że jest moim przeznaczenie.
Wagarowałam z kumpelą po naszym mieści (450 tysięcy mieszkańców), akurat musieliśmy wpaść na jej wujka, który nie dawno przeprowadził się do nas. Już wtedy zrobiło mi się ciepło na jego widok. Zaprosił nas na herbatę i puścił wykład na temat wałęsania się w czasie lekcji. Straciłam kontakt z kumpelą z powodu jej zmiany szkoły.
Znalazłam chłopaka i z nim wagarowałam, akurat była podła pogoda i poszliśmy do niego do domu. Jego rodzice byli w pracy. Nagle wchodzi do salonu dawno niewidziany współpracownik jego ojca, po jakieś zapomniane papiery. Mój chłopak wita go "cześć wujku". On na mój widok uśmiech się. Mi robi się głupio i serce zaczyna szybciej bić pod jego wzrokiem.
Podkuszona przez "przeznaczenie" czy też "przypadek" zakręciłam się w jego otoczeniu. Po jakimś czasie zaczeliśmy się widywać. Trwało to półtora roku. Myślałam, że los mi sprzyja. Była szczęśliwa i rozmyślałm o naszej przyszłości, bo jakby mogło być inaczej. Tymczasem, któregoś pięknego dnia, przez zwykły przypadek/przeznaczenie znalazłam jego obrączke z wygraderowaną datą ślubu i słowami "z miłości do Ciebie".

5

Ładnie to toys ujełaś - nie ma żadnej różnicy między przypadkiem a przeznaczeniem. Nie jestem osobą uduchowioną a jednak wierzę w przeznaczenie gdyż jest to dla mnie jedyna logiczna wytłumaczenia istniejącego świata. Jednak gdy ludzie słyszą słowo "przeznaczenie" zaraz widzi im się albo to jakiś romantyczny plan dotyczący ich osoby, albo w ogóle myśląc o przeznaczeniu tylko w ramach samego siebie. Przeznaczenie to plan, ale plan dla całego wszechświata a my jesteśmy w nim jedynie jak ziarenka piasku na pustyni. Nigdy nikt z nas nie zdoła pojąć przeznaczenia, dlatego dla nas zawsze to będzie zbieg okoliczności i przypadek i tak powinniśmy o tym myśleć. Każde wydarzenie w naszym życiu, każda osoba spotkana przez nas wpływa jakoś na nas i na nasze dalsze losy. Nie ma się jednak co głowić nad tym dlaczego tak było bo to strata czasu. Najważniejsze żeby z wydarzeń wyciągać wnioski, doświadczenia - oszukał mnie facet? następnym razem inny będzie musiał się bardziej postarać/poszukam kogoś o innych cechach. Co do "znaków"/zbiegów okoliczności - to też się w nich niczego nie doszukujcie bo to są dokładnie zbiegi okoliczności, jedynie nasz mózg próbuje się doszukiwać jakiegoś głębszego sensu w nich. Zbiegi okoliczności są jak skreślone liczby w grach losowych, czasem trafi nam się trójka, rzadziej czwórka, a prawdziwi szczęściarze trafiają piątkę albo nawet szóstkę. Z tym, że zbiegi okoliczności mogą być tak pozytywne jak i negatywne. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz mimo iż wierzę w przeznaczenie to nie należy nigdy iść tokiem myślenia - siedzę w domu, czy tego nie zrobię, albo tamtego bo jeżeli kogoś mam spotkać to spotkam, bo tak naprawdę wtedy zmniejszamy szanse na to, że coś nas spotka. Przeznaczenie działa tak, że właśnie teraz czytasz to co piszę i w tym momencie dowiadujesz się, że jeżeli nie będziemy pomagać stwarzać sytuacji które mogą nam pomóc osiągać nasze cele to one same się nie osiągną. Tak więc nie liczcie na przeznaczenie bo się przejedziecie. Nie liczcie na to, że wygracie szóstkę, tylko idźcie, weźcie się w garść i róbcie coś w danym kierunku, bo w ten sposób zwiększacie diametralnie wasze szanse. Aktywność jest kluczem do szczęścia a pasywność to chyba tylko do osowienia i zamknięcia się w sobie. Zamiast siedzieć przed monitorem lepiej gdzieś wyjść : ).

6 Ostatnio edytowany przez atra (2010-12-13 00:34:12)

Bazyliszka napisał/a:

Ostatecznie chyba udało mi sie w mojej głowie dojść do kompromisu :
Każdy człowiek ma swoje przeznaczenie , tylko jest kilka dróg , które prowadzą do tego celu , stanu czy sytuacji, która jest nam przeznaczona. Drogi te wybieramy przypadkiem, choć niektórzy chcą uważać ,że są kowalem własnego losu. Jednak efekt jest juz  z góry zaplanowany

O, tutaj to się całkowicie z Tobą zgadzam. smile Drogi wybieramy przypadkiem, a i tak okazuje się, że tak miało być. I tyle. wink

Toys napisał/a:

Była szczęśliwa i rozmyślałm o naszej przyszłości, bo jakby mogło być inaczej. Tymczasem, któregoś pięknego dnia, przez zwykły przypadek/przeznaczenie znalazłam jego obrączke z wygraderowaną datą ślubu i słowami "z miłości do Ciebie".

Współczuję. Ale może lepiej, że znalazłaś to szybciej, kiedy jeszcze nie zaangażowałaś się tak mocno. Chociaż z tego co wywnioskowałam, darzyłaś go wielkim uczuciem.

7

Przeznaczeniem mogl byc fakt, ze jest z pobliskiej miejscowosci jak i fakt, ze jest z konca swiata.To my nadajemy magiczna moc zbiegom okolicznosci.
Przeznaczeniem, wiec jest takze to, ze spotykamy calkiem obca osobe w calkiem obcym miejscu i nigdy nie mielismy wspolnych znajomych i....nic z tego nie wynika...
jak nam sie wowczas wydaje big_smile

Sh-bam

8

Rzeczywicie chyba coś w tym jest, że sami nadajemy pewnym zdarzeniom symbolikę . Moze to trochę jest podsycane przez kulturę naszych czasów...mam na myśli wszystkie komedie romantyczne i inne wynalazki, które wmawiają nam, że tylko z tym " jedynym , przeznaczonym " będziemy szczęśliwe . POtem sie okazuje, że to nie takie łatwe i powoli przychodzi rozczarowanie. Czasem też na siłę szukamy znaczenia tam, gdzie go po prostu nie ma . Moze poprawia nam to samopoczucie ? może chcemy niektórym, ważnym dla nas zdarzeniom nadać taką rangę, aby inni też to dostrzegli - w końcu to było przeznaczenie , nie ma o czym dyskutować, tylko się cieszyć . Jesteśmy ludzmi i częścią naszej natury jest szukanie sensu i odpowiedzi . Nawet jeśli i tak już wszystko zaplanowane , a przypadek tylko doprowadza nas do celu, to my i tak wiemy swoje big_smile

9 Ostatnio edytowany przez Noelle (2010-12-29 19:19:10)

W przeznaczenie jak najbardziej, ale nie że nie da się go zmienić.
Lubię sobie poczytać stronki o znaczeniu różnych znaków, imion
można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć.

10

Gdyby życie było z góry zdeterminowane (przeznaczenie) nie dało by się go w żaden sposób zmienić, a przecież dobrze wiemy, że są np ludzie z rodzin dysfunkcyjnych, albo po prostu ludzie, którzy mieli w życiu pecha. Wielu z tych ludzi odnosi w późniejszym życiu sukcesy, właśnie dzięki swojej ciężkiej pracy.

Ja wierzę że życie jest zdeterminowane, ale tylko do pewnego stopnia. PRZYKŁAD: ktoś ma "zapisane w losie", że zabije drugiego człowieka. W jego życiu ustawia się cała skomplikowana sekwencja zdarzeń, która sprawia, że pojawi się w konkretnym miejscu i o konkretnej godzinie tam gdzie jego ofiara.  W tym momencie wchodzi  tu jednak pewien element decyzyjności - to czy ten człowiek pociągnie za spust czy nie jest jego świadomą decyzją.

Tak też było z tobą autorko. Być może byliście sobie pisani. Jednak czy ta znajomość by rozkwitła, gdybyś w kluczowym momencie nie dała mu kontaktu do siebie? Nie sądzę.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

11

Przeznaczeniem jest np. że ktoś się urodzi w bogatej rodzinie a ktoś inny w biednej, nie ma się na to żadnego wpływu, zupełnie inne życie ma ktoś z bogatej rodziny a inne ktoś z biednej rodziny.

12

Ja wierzę w przeznaczanie i w to, że nasze życie jest juz z góry zaplanowane.

13 Ostatnio edytowany przez chloe2 (2015-11-12 17:53:19)

Ja wierzę, że Bóg nam zaplanował wszystko ale od nas zależy  czy tego dokonamy.
o wiele spraw i rzeczy prosiłam Boga i dostwałam to, a nie zalezalo ode mnie.
w ogóle przez "przypadek" trafiam na różnych ludzi którzy jak się okazuje maja związek z czyms dla mnie ważnym. długie historie ale nie sądze żeby wszystko było przypadkiem

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » istnieje w życiu PRZEZNACZENIE? Czy może wszystko to zwykły PRZYPADEK?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018