Przeczytalam wiadomosci na FB przyjaciela, w ktorym sie podkochuje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Przeczytalam wiadomosci na FB przyjaciela, w ktorym sie podkochuje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Przeczytalam wiadomosci na FB przyjaciela, w ktorym sie podkochuje

8 miesiecy temu przeprowadzilam sie do innego miasta, w ktorym nie znam nikogo. Zapoznalam w pracy mezczyzne, z ktorym zaczelam spedzac mnostwo czasu; wyjazdy, wspolne wakacje, non stop wymiana wiadomosci, codzienne spacery itd. Praktycznie 24/7 byl kontakt. Wszyscy nasi znajomi traktowali nas jak pare, ktora oczywiscie nie bylismy, nie bylo w naszej relacji zadnego zblizenia fizycznego, podtekstow itd. Aleee... nienauczona doswiadczeniem zaczelam sie angazowac w to bardzo emocjonalnie, jednak wiedzialam jak to wyglada z jego strony. Z drugiej zas strony wiadomosci jego kolegow, ktorzy zachecaja mnie, bym sie przekonala do niego, ciagle proby swatania. Pomyslalam sobie - kolejny raz naiwnie - ze byc moze on obawia sie odrzucenia z mojej strony, bo skoro koledzy tak naciskaja na mnie, to musza wiedziec wiecej.
Pewnego dnia nie zostawil fb wylogowanego u mnie, co zdarzalo sie wielokrotnie, ale nie interesowaly mnie jego wiadomosci. Jednak teraz cos mnie podkusilo, zeby sprawdzic (wiem, jak bardzo to obrzydliwe) i natrafilam na wiadomosci z jednym z koelgow od swatania. Moj przyjaciel wyrazal sie o mnie w co drugiej wiadomosci, ze jestem spoko, ale go nie krece, nie jestem w jego typie, nie jego bajka, z wygladu bardzo srednia, ani w 1% go nie pociagam... Bardzo mnie to zabolalo, czuje jakby cos we mnie umarlo. WIEM, ze mozna bylo sie domyslic, ze jesli facet sam nie podejmuje krokow, to nie jest zainteresowany. WIEM, ze nie powinnam tego czytac, jednak teraz chociaz wiem na czym stoje i nie wyobrazam sobie nas przy oltarzu. WIEM, ze nie zmusze go do zainteresowania sie mna przez jakies drobne zmiany w wygladzie (po prostu jego interesuje calkowicie inny typ urody, to nie kwestia mojego zaniedbania).
Jest mi tak ciezko z ta mysla, ze nie jestem dla kogos bliskiego ani odrobine atrakcyjna. Najzwyczajniej w swiecie przykro. Patrze na siebie w lustrze i zazwyczaj usmiechalam sie do siebie i bylam zadowolona z mojego wygladu, teraz szukam w sobie wszystkiego, co brzydkie. Samoocena podpadla tragicznie.
Miala ktoras z was podobna sytuacje? Nie chce rad (bo wiem, co zrobilam zle, gdzie bylam naiwna, ani jak sie od tego odciac), tylko wasze obserwacje podobnych spraw, moze wlasne przezycia.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przeczytalam wiadomosci na FB przyjaciela, w ktorym sie podkochuje

To, że nie jesteś atrakcyjna dla niego nie oznacza, że masz milion wad, które teraz musisz zmienić i wyeliminować.
Po prostu nie jesteś atrakcyjna dla tego konkretnego faceta. Dla innego możesz być.
Masz nauczkę na przyszłość, żeby nie angażować się w relacje, w których druga strona jest całkowicie obojętna.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

@Lady Loka
Racjonalnie myslac, masz racje i ja o tym doskonale zdaje sobie sprawe. Ale gdy targaja mna emocje, to robie sobie niedorzeczne wyrzuty, ze co z tego, ze podobam sie innym, jak mi podoba sie on, dlaczego nie urodzilam sie ladniejsza, bardziej w jego typie. Bardzo ciezko mi poradzic sobie z tym.

4

Sprobuj spojrzec na to z innej strony. Moze to dobrze ze wasza przyjacielska relacja opiera sie na innych fundamentach niz fizycznosc. Wolalabys zeby on przyjaznil sie z Tobą bo masz fajne cycki? (napewno masz,ale nie w tym rzecz). Piszesz,ze wiedzialas jak sytuacja wyglada z jego strony od początku,  dalas sie jednak skusic namowom kolegów stąd cale zamieszanie. A gdyby on okazal sie dosc ch*wym partnerem? Byloby i po zwiazku i po przyjaźni. Tak jak napisala Loka, dla niego atrakcyjna nie jestes,ale dla 10 nastepnych owszem. Z nim zadbaj o stosunki kolezenskie a ukochanego poszukaj gdzie indziej

If traveling was free, you'd never see me again

5

@kasienka180, takie proste a pomaga. Dziekuje za te slowa. Duzo lzej na sercu, gdy pomysle, ze lubi mnie za to, jaka jestem, szanuje jako osobe. Gdy patrze na to z tej strony, to naprawde sytuacja staje sie prosta.

6

Może też wyczuł Twoją atencję i z premedytacją nie wylogował się z konta (nie pierwszy raz), licząc na to, że przeczytasz? Z tego wynika, że ceni sobie Waszą przyjaźń, bez emocjonalnych podtekstów. Nie wiem, czy bardziej czujesz się zawiedziona tym, że on nie odwzajemnia Twoich uczuć, czy tym, że nie pociągasz go?
W kwestii Twojej atrakcyjności, mogę tylko potwierdzić to, co napisały inne dziewczyny - jego opinia jest subiektywna i nie ma związku z Twoją rzeczywistą atrakcyjnością.

7

Nie sadze, ze nie wylogowal sie z premedytacja, bo wyczul moj zamiar. Ja swoje emocje ukrywam dobrze, niestety pod tym wzgledem jestem dosc ciezkim typem i bardzo sie obawiam okazac komus zainteresowanie. Dlatego wlasnie sprawdzilam, co on mysli na ten temat i wieloktornie do kolegow podkreslal, ze ja tez nie jestem nim zainteresowanai nasza relacja jest czysto przyjacielska.
Szczerze mowiac bardziej boli mnie to, ze go nie pociagam. To, dobrze sie dogadujemy, ceni sobie nasza relacje itd. to wiedzialam - nie spedzalby tyle czasu z kims, kogo nawet nie lubi. Ale kwestia wygladu hmm zabolala mnie. Zazwyczaj narzekalam na swoj charakter, a nie wyglad, a tu znalazl sie ktos, kto mnie akceptuje w 100%, ale fizycznie nie podobam mu sie. Jak to mowia - wystarczajaco ladna na kumpele, nie wystarczajaco na dziewczyne dla niego. wink

8 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-04 13:29:26)

A dlaczego uważasz, że w ogóle musisz być atrakcyjna?Czy nie gorsze jest rozstanie z kimś kto przez kilka tygodni/miesięcy traktuje cię ekstra(bo mu się podobasz fizycznie i wzbudzasz pożądanie), a potem cię rzucił(bo poznał twój charakter i stwierdził że mu nie odpowiada), niż kiedy ktoś cię olał bo nie jesteś dość atrakcyjna, ale jesteś dobrym materiałem na przyjaciółkę i lubi spędzać z tobą wolny czas?
Czy wolałabyś żeby uważał, że jesteś na tyle seksi że chce z tobą być ale go wkurzasz i jesteś słabą/nudną/nieciekawą osobą?
Coby takie traktowanie do twojego życia wniosło?
Wiesz, że nawet jeśli byłabyś szalenie atrakcyjna(legendarne 10/10), też mogłabyś zostać odrzucona(bo np. ktoś ma kompleksy, boi się że go zdradzisz, jest zazdrosny o uwagę jaką wzbudzasz)?

Jeśli jest bardzo źle to sobie wyskocz z kimś na miasto, zagadnij kogoś, poflirtuj, tak dla równowagi. Myśl o kimkolwiek, ale nie o nim, takie analizowanie i przeżywanie tego na nowo tylko pogorszy sprawę. Ochłódź też wasze stosunki, myślę że gdyby teraz np. znalazł sobie dziewczynę i zaczął opowiadać jaka to ona nie jest świetna byłoby jeszcze gorzej, dlatego jeśli sprawia ci przykrość jego odrzucenie, poszukaj sobie innego kompana wink. Polecam też wypisać się z tego wyścigu pt "im więcej osób uważa że jestem atrakcyjna tym lepiej". Otóż nie, zasadniczo do szczęścia wystarczy, że tylko jedna osoba tak sądzi i ją w odpowiednim momencie spotkasz.

I jeszcze poczytaj sobie jakieś śmeiszkowe męskie forum i zobacz jakie głupoty tam piszą mężczyźni o atrakcyjności z ich punktu widzenia. "Poznałem brunetkę, 7/10, fajna buzia, piszemy od tygodnia, jak przejść na wyższy poziom"... serio wolałabyś być tą 7/10 z fajną buzią, niż pełnowartościową przyjaciółką postrzeganą jak człowiek, a nie jak jakiś quest do przejścia? Naprawdę, bycie obiektem pożądania nie jest życiowym osiągnięciem, więc odrzucenie nie jest też życiową porażką.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Przeczytalam wiadomosci na FB przyjaciela, w ktorym sie podkochuje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018