Dlaczego mezczyzni wstydza/boja sie oceniac urode i wyglad innych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dlaczego mezczyzni wstydza/boja sie oceniac urode i wyglad innych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 36 ]

Temat: Dlaczego mezczyzni wstydza/boja sie oceniac urode i wyglad innych

Kobiety zazwyczaj nie maja z tym problemu. Ja jestem akurat bi ale moje kolezanki 100% hetero nie maja z tym problemu by stwierdzic ze jakas kobieta jest zadbana i atrakcyjna.
A faceci to bron boze nigdy nie oceniaja urody innych mezczyzn.Z czego to wynika?
Boja sie ze ktos ich posadzi o gejostwo? Ze to nie meskie?
Zawsze gdy rozmawialam z kolegami i mowilam ze ten czy tamten mi sie podoba to slyszalam 'nie wiem' albo 'a skad mam wiedziec'. Jeden z moich bylych mi powiedzial wprost ze prawdziwy mezczyzna nie ocenia urody innych mezczyzn. Kiedys to juz z niego sie nabijalam i podalam przyklad naszych dwoch znajomych. Jeden gruby,brzuchaty i brzydki,pryszczaty na twarzy a inny wysportowany i przystojny i spytalam go kto jest ladniejszy(ironicznie) i uslyszalam to samo 'nie wiem'.
Pamietam jak kiedys moj kolega ktory sobie wypil troche stwierdzil ze jakis tam aktor jest przystojny i chcialby tak wygladac. Ale po chwili gdy pomyslal co powiedzial to rzekl 'nie powinienem tego mowic jako mezczyzna'
Wczoraj na imprezie firmowej mielismy wynajety apartament i byl tam obraz przedstawiajacy dwch wyrzezbionych mezcyzn na skale i kobiete. Moj kolega powiedzial ze to ladny obraz, a ja na to ze ci faceci tez mi sie podobaja. A on sie przestraszyl i powiedzial 'ja o obrazie mowilem'.
Uwazacie Panowie ze to ujma na waszej meskosci i meskim honorze przyznac ze jekis mezczyzna dobrze wyglada? Wykluczajac oczywiscie tutaj wzgledy erotyczne, ale z czysto estetycznych wzgledow wstydzicie sie przytaknac ze tak, on dobrze wyglada.
Jednoczesnie pytacie o zdanie na temat dziewczyny ktora wpadla w oko swoich kolezanek i liczycie na obiektywna ocene.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego mezczyzni wstydza/boja sie oceniac urode i wyglad innych
Nela1993 napisał/a:

A faceci to bron boze nigdy nie oceniaja urody innych mezczyzn.Z czego to wynika?

A kto tak powiedział?

Boja sie ze ktos ich posadzi o gejostwo? Ze to nie meskie?
Zawsze gdy rozmawialam z kolegami i mowilam ze ten czy tamten mi sie podoba to slyszalam 'nie wiem' albo 'a skad mam wiedziec'. Jeden z moich bylych mi powiedzial wprost ze prawdziwy mezczyzna nie ocenia urody innych mezczyzn.

Ojej... ale teoria. Rodem z Bravo Girl.

Pamietam jak kiedys moj kolega ktory sobie wypil troche stwierdzil ze jakis tam aktor jest przystojny i chcialby tak wygladac. Ale po chwili gdy pomyslal co powiedzial to rzekl 'nie powinienem tego mowic jako mezczyzna'

A to ciapa... Wstydliwy prawiczek?

Wczoraj na imprezie firmowej mielismy wynajety apartament i byl tam obraz przedstawiajacy dwch wyrzezbionych mezcyzn na skale i kobiete. Moj kolega powiedzial ze to ladny obraz, a ja na to ze ci faceci tez mi sie podobaja. A on sie przestraszyl i powiedzial 'ja o obrazie mowilem'.

Kolejny niewyrobiony koleżka...

Uwazacie Panowie ze to ujma na waszej meskosci i meskim honorze przyznac ze jekis mezczyzna dobrze wyglada?

Jak ktoś ma kompleksy to pewnie trudno mu przyznać...

Wykluczajac oczywiscie tutaj wzgledy erotyczne, ale z czysto estetycznych wzgledow wstydzicie sie przytaknac ze tak, on dobrze wyglada.

Jak ktoś nie ma ze sobą problemu, to i o innych może dobrze mówić.

Jednoczesnie pytacie o zdanie na temat dziewczyny ktora wpadla w oko swoich kolezanek i liczycie na obiektywna ocene.

Po co pytać o zdanie skoro sami wiemy?

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości.

3

Wiesz... między sobą, a jak jakaś koleżanka ich zapyta mogą być różne reakcje. Być może to nie chodzi o to, że nie chcą komentować wyglądu tylko robią to z osobami z którymi chcą, a Ty do nich nie należysz?
Mężczyzna też człowiek - ocenia wygląd wink.

Reklama

4

Leśny_owoc napisał/a:

Mężczyzna też człowiek - ocenia wygląd wink.

Pewnie, że ocenia wygląd, podobnie jak plotkuje wink.

Wiele razy słyszałam słowa oceniające wygląd innego mężczyzny - tak w pozytywnym, jak i negatywnym ujęciu i nie wydaje mi się, aby wygłaszające je osoby były w jakimkolwiek stopniu tym faktem zażenowane. To może być kwestią własnej pewności siebie, a może - jak wspomniała Leśny_owoc - zależeć od rozmówcy. W każdym razie nie zauważyłam, aby w moim otoczeniu ktoś ważył słowa, kiedy mowa jest o męskiej fizyczności, zwłaszcza jeśli chodzi o ciężko wypracowaną sylwetkę. W drugą stronę działa to zresztą tak samo - jak ktoś się zapuści, to pojawiają się słowa krytyki.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

5

Myślę, że faktycznie są faceci, którzy na głos za bardzo nie oceniają innych facetów, boją się posądzenia o bycie niemęskimi (no ale dla mnie to też bez sensu), ale wiadomo w głowie na pewno jakoś oceniają, sami często myślą, że chcieliby wyglądać np jak dany facet. Inni tak komplementują, ale nie wprost np że no im daleko do takiego wyglądu, ale są tacy przystojni faceci, że od razu mają łatwiej i takie niezbyt mądre teksty big_smile Oni nie skomplementują myślę wprost, ale mówią więcej. No i jest myślę i tak sporo facetów, którzy jednak potrafią wprost powiedzieć coś dobrego o wyglądzie innego faceta, może nie komplement jak do kobiety z zachwytem i flirtem, bo wiadomo, że jak ktoś jest hetero to raczej nie w stylu "Ooo jak świetnie wyglądasz. Jaki z Ciebie przystojniak", ale już powiedzenie czegoś miłego w stylu "Fajnie wyglądasz. Jak udało Ci się uzyskać taką sylwetkę?" to myślę, że jak najbardziej lub powiedzenie o kimś, że faktycznie jest przystojny. Bez jakichś zachwytów jak zauważyłam, ale jednak tak. Zresztą faceci chyba rzadziej aż tak mówią z zachwytem jak kobiety o innych kobietach, że tak otwarcie i kompletnie bez oporów i z takim obszernym gadaniem o tym. To rzadziej w ich stylu, ale jednak na pewno zdarzają się wyjątki smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska
Reklama

6

Chyba wielu facetów, może nawet większość ma po prostu tak zwyczajnie gdzieś to jak wyglądają inni faceci. Zwyczajnie ich to nie interesuje. Faceci nie przywiązują aż tak dużej wagi do wyglądu jak kobiety. Widząc innego faceta na przykład na ulicy w ogóle raczej nie zastanawiają się nad jego wyglądem, no chyba, że coś szczególnego zwróci ich uwagę (na przykład nosi te słynne ''pedalskie rurki'').

7

Też mam taką intuicję. Wydaje mi się, że kobiety dużo bardziej zwracają uwagę na wygląd innych kobiet, oceniają go, porównują z tym jak same wyglądają, a także bardziej rywalizują pod tym względem.

8 Ostatnio edytowany przez Loto (2018-01-14 11:44:17)

Nya napisał/a:

Też mam taką intuicję. Wydaje mi się, że kobiety dużo bardziej zwracają uwagę na wygląd innych kobiet, oceniają go, porównują z tym jak same wyglądają, a także bardziej rywalizują pod tym względem.

O tak niektore kobiety potrafia byc okrutne wzgledem wygladu innej kobiety, potrafia obgadac ja, wyszukac niedoskonalosci...
Mezczyzni rowniez taki facet "niezbyt" a potrafi wytknac kobiecie ze "brzydka" jakies niedoskonalosci, a sam siebie w lustrze nie widzi smile
Ja nie lubie obgadywac czyjegos wygladu, ale jak ktos nie ma nic madrego do powiedzenia to przyczepi sie wygladu.

Najzabawniejsze jest, jak widze takiego goscia niezbyt piekny, a mowi o jakiejs kobiecie ze "brzydka" ze ma cos tam... i w 99%przypadkow te kobiety sa atrakcyjniejsze od niego, bardziej kobiece niz on meski.
To smiac mi sie chce, i bardzo chce mi sie mu powiedziec "A CZY TY widziales siebie w lustrze?"  smile ale sie powstrzymuje.

Sa faceci, nawet znalam pewnego dziadka ktory mial wymagania co do wygladu kobiet wielkie, krytykowal ich wyglad, a to w tv,
jak ona wyglada, ze brzydka itd
Sadzil ze jak mial duzo kasy, dobre auto, ladnie ubrany, dobry zegarek itp to "ladniejszy jest" poladnia go to... smile
A biedny czlowiek nie jest swiadomy ze te kobiety ktore leca "na niego"(przewaznie MEGA materialistki)
to nie na niego "leca" tylko na  jego kase, wladze. Ale on mysli ze na niego... i wtedy czuje sie taki WIELKI taki cudowny smile ze moze tak krytykowac, wybrzydzac bo wszystkie na niego leca, wszystkie moze miec...

Normalna kobieta dla ktorej owsze pieniazki sie licza, zaradnosc partnera, ale nie jest MEGA MATERIALISTKA, na takiego nie poleci Sorry...

A faceci rzadko oceniaja wyglad innego faceta, bo moze sadza ze facet nie musi byc ladny, przystojny, bo kiedys im wmawiano ze facet nie musi sie podobac, kobieta ma go brac jakim jest...i dalej powtarzaja te stereotypy na swoja korzysc w zaleznosci od sytuacji.
I nie maja wzgledem siebie takiego parcia na wyglad jak kobiety.

ZGAS podly usmiech LUDZI zlych.

9

Z doswiadczenia spedzania czasu z facetami, wydaje mi sie, ze ich to po prostu malo interesuje. Owszem, zauwaza jak gosciu jest mega napakowany, ale to bardziej w zwiazku z osiagnieciami w sporcie, z podziwu nad praca jaka wykonal nad soba, niz w stylu: "ach, on taki przystojny". Kobiety natomiast maja po prostu wiecej takiego estetycznego zmyslu, dlatego zwracaja uwage na rysy twarzy, ubrania, sylwetke danej osoby.

10 Ostatnio edytowany przez Xaron (2018-01-14 12:07:49)

Sadzil ze jak mial duzo kasy, dobre auto, ladnie ubrany, dobry zegarek itp to "ladniejszy jest" poladnia go to...

I niestety ma rację. Tak jak bardzo wielu mężczyzn przyciąga uroda i sex, tak kobiety przyciągają pieniądze. Jest cała masa kobiet które strasznie lecą na kase. Ogólnie z tego co zauważyłem to chyba przeważająca większość kobiet leci na kasę, ale w różnym stopniu - jedne tylko troszeczkę, inne średnio, a inne na całego. Te ostatnie to zwiążą się z najgorszym brzydalem jeśli tylko będzie miał odpowiednio dużo kasy.

11 Ostatnio edytowany przez Loto (2018-01-14 12:33:50)

Xaron napisał/a:

Sadzil ze jak mial duzo kasy, dobre auto, ladnie ubrany, dobry zegarek itp to "ladniejszy jest" poladnia go to...

I niestety ma rację. Tak jak bardzo wielu mężczyzn przyciąga uroda i sex, tak kobiety przyciągają pieniądze. Jest cała masa kobiet które strasznie lecą na kase. Ogólnie z tego co zauważyłem to chyba przeważająca większość kobiet leci na kasę, ale w różnym stopniu - jedne tylko troszeczkę, inne średnio, a inne na całego. Te ostatnie to zwiążą się z najgorszym brzydalem jeśli tylko będzie miał odpowiednio dużo kasy.

Chcialbys byc z kobieta ktora sadzi o Tobie "brzydki, ale ma kase" ? (oczywiscie nidy mu tego nie powie co tak naprawde o nim sadzi wink )
Mega matrialistki bywaja urocze, nawet slodkie, ale bardzo przebiegle, bezwzgledne, potrafia dobrze grac, moga miec nawet anielskie twarze, jaki laleczki...
Dla nich nie liczysz Ty sie jako osoba, tylko Twoje rzeczy, pieniadze.
Ale co kto szuka...

Jest tyle fajnych kobiecych kobiet niekoniecznie typ idealny "laleczki" a sa bardzo wartosciowe, oczwiscie rowniez nie chca tzw"dziada faceta"
Chca zaradnego mezczyzny, pieniazki tez sie licza, ale nie sa MEGA materialistkami. A jak juz ktos ma obsesje na punkcie wygladu i cos bardzo przeszakdza to przeciez teraz medycyna estetyczna/chirurgia jest bardzo rozwinieta, i cos nie cos mozna delikatnie poprawic.

Znam dziewczyne ktora zrobila sobie pare operacji plastycznych, ale bardzo delikatnie, w ogole nie widac, ale tylko dlatego by przyciagnac bardzoo bogatego faceta, powiedziala mi ze przed operacjami nie ogladali sie za nia bogaci bizmesmeni,a teraz owszem, ale ona jest tepem MEGA MATERIALISTKI, potrafi dobrze grac manipulowac, potrafi udawac skromna niewinna, i wyglada pieknie jak laleczka smile i wielu Panow sie skusi wink big_smile

Kiedys oklamala naszego szefa, wczesniej powiedziala mi prawde, a jak szef przyszedl to taka bajeczke urocza mu opowiedziala ze bylam w szoku  yikes
ze tak potrafi grac.
Pozniej jak bylysmy same smiala sie ze mna ze tak uwierzyl, i mowi do mnie "sama w to bys uwierzyla jakbys nie znala prawdy" i parchnela smiechem, to fakt gdybym nie znala prawdy uwierzylabym w jej druga wersje dla szefa smile Niesamowite.

12

Chcialbys byc z kobieta ktora sadzi o Tobie "brzydki, ale ma kase" ?
Mega matrialistki bywaja urocze, nawet slodkie ,ale bardzo przebiegle, bezwzgledne, potrafia dobrze grac, moga miec nawet anielskie twarze...
Ale co kto szuka..

Oczywiście, że nie. Ale brzydki i bogaty facet najczęściej ma do wyboru tylko dwie opcje: Być samemu do końca życia, lub cieszyć się ciałem i sexem z piekną kobietą, ale bez miłości (bo wiadomo, ze bedzie kochała jego pieniądze, a nie jego samego). Więc wybór raczej oczywisty. Przynajmniej dla większości mężczyzn.

13 Ostatnio edytowany przez Loto (2018-01-14 12:54:31)

Loto napisał/a:

Chcialbys byc z kobieta ktora sadzi o Tobie "brzydki, ale ma kase" ?
Mega matrialistki bywaja urocze, nawet slodkie ,ale bardzo przebiegle, bezwzgledne, potrafia dobrze grac, moga miec nawet anielskie twarze...
Ale co kto szuka..

Xaron napisał/a:

Oczywiście, że nie. Ale brzydki i bogaty facet najczęściej ma do wyboru tylko dwie opcje: Być samemu do końca życia, lub cieszyć się ciałem i sexem z piekną kobietą, ale bez miłości (bo wiadomo, ze bedzie kochała jego pieniądze, a nie jego samego). Więc wybór raczej oczywisty. Przynajmniej dla większości mężczyzn.

Przeciez jest wiele kobiet wartosciowych z serduchem szczerym, i nie sa idealne, ale jezeli juz cos Tobie w niej przeszakadza/jej samej(z wygladu),
to przeciez mozna poprawic, rozne sa zabiegi, tylko trzeba miec pieniazki.
I wtedy ma sie kobiete atrakcyjna, i do tego ktora jest prawdziwie wartosciowa, podobasz jej sie TY, a nie tylko Twoja kasa.

Kobieta nieidealna z wygladu, to przeciez mozna poprawic.
Podstepnego charakterku juz nie poprawisz.

14

Przeciez jest wiele kobiet wartosciowych z serduchem szczerym, i nie sa idealne, ale jezeli juz cos Tobie w niej przeszakadza/jej samej(z wygladu),
to przeciez mozna poprawic, rozne sa zabiegi, tylko trzeba miec pieniazki.
I wtedy ma sie kobiete atrakcyjna, i do tego ktora jest prawdziwie wartosciowa, podobasz jej sie TY, a nie tylko Twoja kasa.

Ale o czym Ty mówisz? Przecież chodzi o to, ze to kobiety nie chcą brzydkiego faceta (chyba, ze ma dużo kasy), a nie odwrotnie. I co taki ma zrobić? Jeśli jest biedny to ma 'przerypane', a jeśli kasiasty to sobie znajdzie jakąś pustą materialistkę i może miłości nie zazna, ale przynajmniej będzie miał sex i tak dalej i będzie mniej samotny.

Brzydcy faceci ogólnie mają bardzo kiepską sytuacje, ponieważ kobiety, nawet te brzydkie celują w atrakcyjnych facetów. Wielokrotnie w różnych miejscach widziałem narzekania facetów na to, że nawet brzydkie kobiety ich nie chcą, bo nawet one zwracają uwagę wyłącznie na tych atrakcyjnych mężczyzn. Ponoć jest to spowodowane tym, że kobiety w internecie i na portalach randkowych mają zawsze mase adoratorów i przez to nawet brzydkiej kobiecie wydaje się, że jest atrakcyjniejsza niż jest i chce mieć atrakcyjnego faceta, a na brzydkiego nawet nie spojrzy.

A i nie pisz do mnie tak personalnie, bo ja się nie utożsamiam z tym, w sensie nie jestem brzydkim facetem i nie mam tego problemu który opisuje. Ale ten problem jest mi znany z obserwacji dlatego mogę o nim to i owo napisać.

15

Wydaje mi się że facet gdy mówi że jakaś dziewczyna jest ładna/podoba mu się to ma to bardziej znaczenie "brał bym ją jak by chciała to bym z nią uprawiał sex". Z innymi facetami zazwyczaj nie chcą kopulować więc ich wyglądu nie oceniają. I tak samo w drugą stronę brzydki pan z historii przedstawionej wyżej mówił na kobiety z ekranu że są  brzydkie bardziej w znaczeniu że nie chciał by z nimi uprawiać seksu.

Dlatego też kobiety zwykle się oburzają jeśli ich facet powie że inna jest ładna bo wiedzą że dla panów to oznacza trochę coś innego.

16

Beyondblackie napisał/a:

Z doswiadczenia spedzania czasu z facetami, wydaje mi sie, ze ich to po prostu malo interesuje. Owszem, zauwaza jak gosciu jest mega napakowany, ale to bardziej w zwiazku z osiagnieciami w sporcie, z podziwu nad praca jaka wykonal nad soba, niz w stylu: "ach, on taki przystojny". Kobiety natomiast maja po prostu wiecej takiego estetycznego zmyslu, dlatego zwracaja uwage na rysy twarzy, ubrania, sylwetke danej osoby.

Masz rację. Ja też zauważyłam, że bardziej tu chodzi o pewnego rodzaju docenienie, że ktoś wykonał kawał dobrej roboty niż sam fakt, że po prostu dobrze wygląda. Mało tego, raczej nie spotykam się z ogólnymi ocenami, że ktoś jest po prostu przystojny z twarzy, zwykle ma to odniesienie do sylwetki, ewentualnie, że widać po nim posiadanie pieniędzy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

17 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2018-01-14 16:42:40)

Na pytanie: 'Jak wyglada wg Ciebie ten a ten facet" mezczyzni na ogol odpowiadaja -' Nie jestem kobieta zebym umial to cenic', i mnie tez to dziwi wlasnie. No bo co ma jedno do drugiego?

edit: jeszcze cos sobie dopisze - mnie w ogole zastanawia czemu mezczyzni maja zazwyczaj taka mezczyznofobie, i nawet jak ich jakis facet niechcacy dotknie to odskakuja jak poparzeni. U kobiet wystepuje to o wiele rzadziej. Wiele nie bedac lesbijkami reaguje neutralnie a nawet pozytywnie na nieseksualny kontakt fizyczny (np. - przytulenie) z inna kobieta. Ciekawe z czego sie to bierze ze faceta na ogol tak mocno brzydzi drugi facet.

18 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2018-01-14 16:53:30)

Niektórzy mężczyźni mogą odbierać innych mężczyzn jako konkurencje.
Ale zazdrość jest uniwersalna. Np . ten to musi mieć dobre życie , wszystko w życiu łatwo.

Jest to w sumie płytkie(ta zazdrość) no ale tak się przyjęło.
W innych kulturach chyba jest inaczej.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

19

Lilly25 zadałam to pytanie starszemu koledze, a odpowiedź i argumentacja była godna pięciolatka: ,,bo tak". Dodam, że gość miał 34 wiosny na karku.
Po pociągnięciu za język, rozwinął wypowiedź: ,,bo nie jestem babą". Tyle się dowiedziałam big_smile

20 Ostatnio edytowany przez interfire (2018-01-14 17:53:07)

lilly25 napisał/a:

Na pytanie: 'Jak wyglada wg Ciebie ten a ten facet" mezczyzni na ogol odpowiadaja -' Nie jestem kobieta zebym umial to cenic', i mnie tez to dziwi wlasnie. No bo co ma jedno do drugiego?

Kiedyś też nad czymś podobnym rozmyślałem i jedynie do jakiego sensownego wniosku doszedłem to taki, że starożytni Rzymianie nie na darmo mawiali: "Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus".
No bo co np. mnie jako mężczyzny obchodzi to czy mój jakiś kolega/ziomek jest ładny czy przystojny. Na to w ogóle się nie zwraca uwagi. Byle by nie śmierdział.

To tak jakbym zapytał dlaczego większość kobiet boi się tych małych domowych pająków. Przecież to w ogóle niegroźne stworzenia. Dla mnie to niepojęte.

21 Ostatnio edytowany przez Loto (2018-01-14 18:04:37)

interfire napisał/a:

To tak jakbym zapytał dlaczego większość kobiet boi się tych małych domowych pająków. Przecież to w ogóle niegroźne stworzenia. Dla mnie to niepojęte.

Ja sie  malych pajakow nie boje, nawet sie ciesze bo chociaz on przynajmniej jest przy mnie, dotrzymuje mi towarzystwa  sad

i nie zrobi mi krzywdy...

22

Może to inna kwestia, bo w Polsce trudno znaleźć mężczyznę, który ubiorem czy rysami twarzy odróżnia się od reszty tongue? Tak spotkałam się z oceną innych mężczyzn, ale rzeczywiście robili to Ci co dbali o swój wygląd nie tylko pod kątem higieny. To ludzkie... zobaczyli kogoś w dobrym garniaku to skomentowali, czy dobrze leży czy nie.

23

Nie chodzilo mi absolutnie o zwracanie uwagi na kazdego mezczyzne itp. Nawet kobiety nie zwracaja uwagi na mijane kobiety na ulicy (no chyba ze ktoras wyroznia sie dziwacznym wygladem).
Chodzi mi bardziej o to ze wstydza sie przyznac ze jest przystojny gdy jakas kobieta wprost poruszy ten temat. Zauwazylam juz to w podstawowce gdy z kolezankami rozmawialysmy i mowimy do kolegi z rownoleglej klasy ze ten jego kolega z lawki jest przystojny ,a on 'nie wiem nie oceniam chlopakow'. Tak jakby to byla regulka ktora ma odpowiedziec ,ktora wpoil mu starszy brat lub ojciec mowiac ze prawdziwy facet nie ocenia facetow.
Gdy mezczyzni poruszaja temat plci zenskiej w towarzystwie kobiet to kobiety nie boja sie przyznac ze ta czy tamta kobieta jest ladna. Nie boja sie ze straca na swojej kobiecosci, natomiast mezczyzni boja sie ze straca na meskosci gdy przyznaja ze ktos plci meskiej dobrze wyglada.
Przypomniala mi sie sytuacja z pociagu. Kiedys jechalam i ze mna w przedziale siedzieli mlodzi ludzie i grali w odgadywanie postaci. Ktos wymyslal slawna postac np. polityka,aktora i inni mieli zgadnac kto to jest. Jeden z tej paczki znajomych plci meskiej kogos tam wymyslil ,a inni zgadywali. Jedna z dziewczyn zapytala 'czy jest przystojny'. A inna zareagowala na to pytanie z taka jakby krytyka 'zadac takie pytanie facetowi?!'. Tak jakby z gory bylo wiadome ze mezczyzni nie moga oceniac innych mezczyzn.
Zauwazylam ze mezczyzni niektorzy nawet w odwrotna strone boja sie ocenic. Kiedys tam rozmawialam tez z kolega o takim raperze Kaenie (dosc znany) i stwierdzil ze jest brzydki i dlatego wystepuje w masce, a za chwile poprawka i tradycyjna regulka 'w sumie to nie oceniam chlopakow'.
Widze ze mezczyzni z takim jakby strachem w oczach klepia ta regulke o nie ocenianiu chlopakow ,jakby rozmowca mial im w tym danym momencie odebrac meskosc, albo posadzic o ciagoty homo.

Faktycznie jest coś na rzeczy może jeszcze trzecia opcja że nie potrafia. Bo ja na przykład bez problemu potrafię powiedzieć co mi się podoba a co nie w kobiecie jej stroju zachowaniu W figurze urodzie. Musiałbym się natomiast bardzo długo zastanawiać nad tym samym w przypadku mężczyzny.

25

Ale kobiety ktorych fizycznie nie pociagaja kobiety umia sie chociaz zastanowic co w danej kobiecie moze przykuc uwage. A mezczyzni zazwyczaj nawet nie podejmuja tej proby i od razu bronia sie tym ze oni nie oceniaja mezczyzn.

26

Nela1993 napisał/a:

Chodzi mi bardziej o to ze wstydza sie przyznac ze jest przystojny gdy jakas kobieta wprost poruszy ten temat.

Mężczyźni inaczej postrzegają świat niż kobiety. Nie chodzi tu o to, że się wstydzą, tylko po prostu nie znają się na tym. Żeby dokonać takiej oceny, musieliby przyjąć kobiecy punkt widzenia.

27

Wypowiem się jako facet. Nigdy nie zdarzyło mi się komentować wyglądu innych facetów z kimkolwiek. Podobnie jak nawet nie zdarzyły mi się rozkminy w myślach czy dany gość jest przystojny, brzydki, napakowany czy nie. Dlaczego? Bo po prostu nie zwracam na to żadnej uwagi. Nie mam na ten temat zdania. Nie interesuje mnie to. I już. Nie ma w tym drugiego dna. Po prostu faceci i kobiety mają inną psychikę.

28

zmartwiony86 napisał/a:

Wypowiem się jako facet. Nigdy nie zdarzyło mi się komentować wyglądu innych facetów z kimkolwiek. Podobnie jak nawet nie zdarzyły mi się rozkminy w myślach czy dany gość jest przystojny, brzydki, napakowany czy nie. Dlaczego? Bo po prostu nie zwracam na to żadnej uwagi. Nie mam na ten temat zdania. Nie interesuje mnie to. I już. Nie ma w tym drugiego dna. Po prostu faceci i kobiety mają inną psychikę.

Ale chyba umiesz odroznic kogos nieatrakcyjnego od atrakcyjnego. I jesli widzisz kogos estetycznego a grubasa z brzydka twarza, czy nawet i szczuplego lecz zwyczajnie niewyjsciowego(potocznie mowiac) to chyba wiesz ktory jest brzydki a ktory ladny? Czy nie.

29

Nela1993 napisał/a:
zmartwiony86 napisał/a:

Ale chyba umiesz odroznic kogos nieatrakcyjnego od atrakcyjnego. I jesli widzisz kogos estetycznego a grubasa z brzydka twarza, czy nawet i szczuplego lecz zwyczajnie niewyjsciowego(potocznie mowiac) to chyba wiesz ktory jest brzydki a ktory ladny? Czy nie.

Taka naszła mnie rozkmina, że używając tych samych słów atrakcyjny/nieatrakcyjny, ładny/brzydki, możemy mieć co innego na myśli. Nikt nie potrafi czytać w ludzkich myślach. Jak sobie myślę o brzydkim facecie to kojarzy mi się to z Hefajstosem. Albo z żulem spod biedronki.

30

Nela1993 napisał/a:

Panowie ze to ujma na waszej meskosci i meskim honorze przyznac ze jekis mezczyzna dobrze wyglada?

Zapoznaj się najpierw z terminem męskiego honoru i do czego się odnosi, bo rzucasz hasłami, których nie rozumiesz. Z taką kulturą możesz spotkać się i dzisiaj np. na południu USA. Można to odnieść do dotrzymywania obietnic, gdzie słowo coś znaczy, brania odpowiedzialności za swoje czyny, obrona dobrego imienia ect.

31

Miłycham napisał/a:
Nela1993 napisał/a:

Panowie ze to ujma na waszej meskosci i meskim honorze przyznac ze jekis mezczyzna dobrze wyglada?

Zapoznaj się najpierw z terminem męskiego honoru i do czego się odnosi, bo rzucasz hasłami, których nie rozumiesz. Z taką kulturą możesz spotkać się i dzisiaj np. na południu USA. Można to odnieść do dotrzymywania obietnic, gdzie słowo coś znaczy, brania odpowiedzialności za swoje czyny, obrona dobrego imienia ect.

Mieszkamy w Polsce. Tu niestety 'meski honor' zazwyczaj ogranicza sie do dosc prymitywnych zachowan i myslenia.

32 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-14 23:08:45)

Nela1993 napisał/a:
Miłycham napisał/a:
Nela1993 napisał/a:

Mieszkamy w Polsce. Tu niestety 'meski honor' zazwyczaj ogranicza sie do dosc prymitywnych zachowan i myslenia.

Co masz na myśli?

33

Nela1993 napisał/a:

Gdybym szedł z Tobą ulicą i byś spytała mnie co myślę o danym facecie, którego minęliśmy to pewnie coś bym mógł na jego temat powiedzieć.
W pozostałych przypadkach nie analizuję twarzy ani wyglądu facetów by dochodzić do jakichkolwiek stwierdzeń. Wygląd kobiet jak najbardziej, oceniam mniej lub bardziej świadomie która mi się podoba, która nie itp. Ale facetów nie.

34

Nigdy nie porownywales sie z jakims mezczyzna i nie zazdrosciles nikomu jakichs cech urody? Nie wierze.
Poza tym wciaz mi sie wydaje ze wielu mezczyzn sie wstydzi cokolwiek powiedziec o innym z powodu ze nie chca aby ktos pomyslal ze sie nimi interesuja. W ten weekend znowu widzialam sie ze znajomymi. I jeden kolega opowiadal ze poznal jakiegos chlopaka na imprezie i mial fajny tatuaz na dloni i od razu mu sie rzucil w oczy i skomplementowal ten tatuaz. A inny kolega na niego spojrzal i pol zartem spytal 'To ty patrzysz na meskie dlonie jak kogos poznajesz' a moj kolega zmieszany odparl ze nie. To jest kolejny przyklad ze panowie boja sie oceniac facetow i mowic cokolwiek o ich wygladzie aby nie byc posadzonymi o domniemany pociag do mezczyzn.Bo w przeciwienstwie do kobiet to mezczyzni uwazaja za haniebne i niemeskie interesowanie sie swoja plcia.

35

Najbardziej niezrozumiałym dla mnie jest, że nawet jeśli coś się zauważy, to z powodu obawy, że ktoś to wyśmieje czy zinterpretuje po swojemu, lepiej i na swój sposób 'bezpieczniej' jest to ukrywać. Dziwne masz towarzystwo.

36

Olinka napisał/a:

Najbardziej niezrozumiałym dla mnie jest, że nawet jeśli coś się zauważy, to z powodu obawy, że ktoś to wyśmieje czy zinterpretuje po swojemu, lepiej i na swój sposób 'bezpieczniej' jest to ukrywać. Dziwne masz towarzystwo.

Nie chodzi o towarzystwo. Bo cale zycie to obserwuje. Na prawde nieliczni mezczyzni ktorych w zyciu spotkalam umieli ocenic meski wizerunek. I na pewno nie w towarzystwie innych mezczyzn, tylko jak byli ze mna sam na sam. Mezczyzni robia wszystko aby pokazac ze sa mescy, a ocenianie urody innych mezczyzn w oczach kolegow moze byc uznane jako nie meskie lub nawet jako pociag homo. Nawet jak ogladalam kiedys na Esce Tv taki program gdzie podchodza do ludzi i zadaja pytania, to prezenter podszedl do jakiegos chlopaka i sie spytal z kim si wymienil ostatnio nr tel. A ten chlopak odparl ze z jakims kolega ktorego poznal na przystanku. To ten prezenter zdziwiony 'wymieniasz sie z obcymi facetami nr tel?!' a tamten zmieszany odparl ze czekal pol godziny i sie dluzylo i zaczeli rozmawiac. I jeszcze tlumaczac sie temu prezenterowi odparl ze on lubi tylko kobiety jak co.
Po prostu mezczyzni w przeciwienstwie do kobiet maja obsesje na punkcie swojej meskosci i heteroseksualnosci. I panicznie sie boja aby ktos nie pomyslal ze jest inaczej.

Posty [ 36 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dlaczego mezczyzni wstydza/boja sie oceniac urode i wyglad innych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018