Nie wiem co robić - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie wiem co robić

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Nie wiem co robić

Od 3 miesięcy mam problemy ze snem, nie mogę spać. Zasypiam o 1-2 w nocy i wstaje o 6. Cały dzien chodzę zmęczona i śpiaca, a kiedy przyjdzie noc leżę na łożku z milionem mysli w głowie. Mam też nagłe ataki płaczu, np: jak siedzę sama, jak ktos mi powie coś niemiłego nawet w żarcie, jak się z kimś kłócę. Rzadko kiedy się śmieje, bo coś mnie rozbawiło. Najlepiej to bym chciała cały dzień spać albo siedzieć w domu. Męczą mnie kontakty z ludźmi. Jakieś 2tygodnie temu było lepiej, ale od tego tygodnia jest chyba jeszcze gorzej. Straciłam apetyt, jem, bo muszę, ale jak najmniejsze porcje. Mam bóle w klatce piersiowej, bóle i zawroty głowy. Jestem jeszcze w 1 licuem i wybrałam sobie niemiecki rozszerzony, bo na kontynuacji tłumaczyli wszystko od podstaw, bo jednak mało kto coś umiał.. Jestem najsłabsza z grupy, przez pewnien czas chorowałam i nie mam możliwości przepisania się do słabszej grupy. A po 4-5 lekcjach zaczęłam stresować się tym przedmiotem. Pani(dyrektorka) pracuje tylko z najlepszymi i ja nie nadążam za tym co dzieje się na lekcji. Czuję się najgorsza, co chwile poprawia moją wymowę, a ja tak się uczyłam i cieżko jest nagle zmienic przyzwyczajenie. Kiedy mowi cos do mnie po niemiecku ze stresu nie rozumiem. Jak ma pytać robię wszystko, zeby nie iść na lekcje. Z ostatniej uciekłam. W 1gimnajzum miałam niemile doświadczenie i podobna sytuacje, ale mimo to polubiłam ten język. A teraz go nienawidzę, na samą mysl, ze mam jutro zajęcia mam łzy w oczach i zaczynam się bardzo stresować. Miałam jeszcze ciężkie ostatnie 3 lata i boję się, że mam depresje albo nerwice. Nie wiem co robić, czy rozmawiać z tatą żebyśmy pojechali do lekarza, ale tez boje sie jego reakcji i co mogę zrobić z tym niemieckim? Naprawdę nie chce na niego chodzić a nie mam możliwości przepisania się na nic innego

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie wiem co robić

Porozmawiaj z kimś, tatą, mamą, koleżanką, nauczycielką, ciocią,..., opowiedz o tym co czujesz. Zadręczasz się myślami w samotności i być może wyolbrzymiasz swoje problemy. Powiedz tacie o problemach z niemieckim, może jakiś dodatkowy kurs czy korepetycje z tego języka pomogą Ci nadrobić zaległości. Co się działo przez ostatnie 3 lata, dlaczego były ciężkie? Problemy w domu?

3

Objawy ktore opisalas mogą świadczyć i o depresji i o nerwicy. Najlepiej pójdź do psychologa albo do psychiatry. Zrób to dla swojego dobra. Człowiek niewyspany ma problemy w funkcjonowaniu w ciągu dnia. Leki uregulują spanie.
Nie odkładaj wizyty. Im szybciej tym lepiej. I wcale sie nie obawiaj kontaktu z tymi ludźmi. Psycholodzy są po to, żeby pomóc. Nie myśl, że jesteś chora psychicznie, ale nerwica tak jak każda choroba wymaga leczenia. Psycholog Ciebie ukierunkuje. Powie czy powinnaś iść do psychiatry, czy odbyć kilka rozmów, może zrobić testy osobowościowe.
Życzę powodzenia.
Pisz tutaj jak sobie radzisz.

Reklama

4

Tak, możesz mieć depresję.
1) problemy ze snem (zwłaszcza typowe to budzenie się nad ranem), 2) brak apetytu, 3) drażliwość, płaczliwość, 4) odsuwanie się od ludzi, 5) bóle różnego rodzaju, które nie mają uzasadnienia medycznego, mogą byc spowodowane nadmiernym stresem, 6) poprzedzające te objawy sytuacje stresowe. - To wszystko są opisane przez Ciebie symptomy i zjawiska, które są charakterystyczne dla wystąpienia depresji.
Ale nie bój się, depresja to nie wyrok. Dużo ludzi ma/miało/będzie mieć w zyciu choć 1 epizod depresyjny, co nie znaczy, że mają się tak czuć do końca życia. Z depresji można wyjść, ale tu potrzeba pomocy i potrzeba własnej odwagi, aby po tą pomoc sięgnąć. Więc śmiało uderzaj do psychologa lub psychiatry i nie bój się, bo to są osoby, które mają nam pomóc, jak każdy inny lekarz.

5

Perfectposterchild27 spróbuj porządnie (powtarzam porządnie) wymęczyć się fizycznie przez cały dzień. Być może prowadzisz toksyczne życie - nie potrafisz wyluzować i nie przejmować się innymi. Jeśli nie przyjdzie zdrowy sen to rzeczywiście możesz mieć początkowe stadium depresji.

Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie wiem co robić

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018