jak daleko dojeżdzacie do pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » jak daleko dojeżdzacie do pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: jak daleko dojeżdzacie do pracy

hej Kobietki tak w skrócie. Jestem na 3 roku studiów, dostałam propozycję pracy w mieście oddalonym ode mnie o 40 km. Niby aż tak daleko nie jest ale... Dojeżdżam busem (mam zniżkę 51% i taniej mi wychodzi jeździć busem niż autem), jednak do busa muszę dojechać jakieś 7 km autem, potem jadę 36km (ok 45min), przesiadam się na mpk, którym jadę jakieś 10 min i potem do pracy 15 min na nogach, łącznie mam 4 przesiadki, w pracy jestem po  2 godź 15 min od wstania z łóżka... Latem jest jeszcze spoko, jednak zima to masakra, ciężko nawet samochodem dojechać na busa bo moja miejscowość to bardziej górzysty teren. Nie chcę wynajmować mieszkania (dopiero remontowałam piętro) ewentualnie na zimę, ale jak wiadomo na 3 miesiące nikt mi nawet pokoju nie wynajmie. Co myślicie kobietki? Bo nie wiem co robić? czy zgadzać się? To jednak jest męczące- te dojazdy...

Zobacz podobne tematy :
Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Ja nie kobieta, ale dojeżdżałem 8 lat na studia i do pracy właśnie 40km. Busem, potem PKP i na końcu kawałek autobusem. Było ciężko, ale dałem radę smile Wszystko zależy czy finansowo Ci się to opłaca smile

3

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy
netiaa napisał/a:

hej Kobietki tak w skrócie. Jestem na 3 roku studiów, dostałam propozycję pracy w mieście oddalonym ode mnie o 40 km. Niby aż tak daleko nie jest ale... Dojeżdżam busem (mam zniżkę 51% i taniej mi wychodzi jeździć busem niż autem), jednak do busa muszę dojechać jakieś 7 km autem, potem jadę 36km (ok 45min), przesiadam się na mpk, którym jadę jakieś 10 min i potem do pracy 15 min na nogach, łącznie mam 4 przesiadki, w pracy jestem po  2 godź 15 min od wstania z łóżka... Latem jest jeszcze spoko, jednak zima to masakra, ciężko nawet samochodem dojechać na busa bo moja miejscowość to bardziej górzysty teren. Nie chcę wynajmować mieszkania (dopiero remontowałam piętro) ewentualnie na zimę, ale jak wiadomo na 3 miesiące nikt mi nawet pokoju nie wynajmie. Co myślicie kobietki? Bo nie wiem co robić? czy zgadzać się? To jednak jest męczące- te dojazdy...

Jak zobaczyłam początek posta, to stwierdziłam, że luz, niektórzy dojeżdżają tyle w ramach jednego miasta. No ale ponad 2 godziny jazdy, 4 przesiadki, to bardzo męczące, dla mnie nie do zaakceptowania. Musisz sobie zrobić bilans: jaka to praca i jaka płaca, jak bardzo jej potrzebujesz, czy masz szansę na inną itd. Być może jazda autem mniej opłacalna, ale nie zawsze wszystko można przeliczyć na pieniądze.

4

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Wiesz, dla osoby po/w trakcie studiów, bez rodziny lepsze jest zdobyć doświadczenie, mimo niewygody z dojazdami.
Za kilka lat twoi koledzy wchodząc na rynek pracy będą mieć "puste" cv, a ty będziesz mogła już wybierać, negocjować.


Niezależnie od tego, co powyżej - to podziwiam jeśli zdecydujesz się na taki krok, to jednak wyzwanie z tymi przesiadkami.

5 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2017-09-11 20:51:33)

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Dojazd do pracy jest bardzo ważny.
Gdy nie miałam dziecka to dojeżdżałam daleko. Wstawałam o godzinie 5, maszerowałam przez las na pks na 6.00, potem autobus, by ledwie zdążyć na 8.00 do pracy (często byłam spóźniona, zwłaszcza zimą). Wracałam czasem nawet o 19-tej, bo w porze szczytowej jechało się o godzinę dłużej, zimą to był standard. Wtedy mi to specjalnie nie przeszkadzało. Nie miałam obowiązków domowych zbyt wielu. Odsypiałam w pks-ie, ewentualne zakupy robiłam między autobusem a pksem, jadlam obiado-kolację.
Jednak teraz gdy mam męża, dziecko, dom... szukam pracy w pobliżu. Niestety kosztem pensji, bo wokoło same wiochy i mało płacą. W dużym mieście zarobiłabym znacznie więcej. Jednak nie dałabym rady wszystkiego ogarnąć przy takim dojeżdżaniu. Zależy mi na tym by dojazd był bezproblemowy i jak najkrótszy.

6

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

150 km w obie strony codziennie ... tylko samochodem, ale to po kilku latach tak intensywnej pracy i życia jest już bardzo męczące.

7

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Na dojazd wydaje jakieś 130 zl miesięcznie wiec nie jest tragedia. Dojazd w jedna stronę tak naprawdę zajmie mi jakąś godzinę, pochodzę z niewielkiej miejscowości i w pobliżu nie ma za bardzo miejsc do pracy ale przeprowadzać sie nie chce.. Czy ktoś z Was tez dojeżdża godzinę do pracy? smile

8

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

50 - 60 km w jedną stronę, ale bez przesiadek. Pieszo na PKP i później od PKP. Czas prawie 2 h (ze spacerem), ale w najbliższym czasie się skróci.

9

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Ja mam tylko 15 minut smile Ale są i tacy co mają....

10

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Dłuższy dojazd też ma swoje plusy, bo można poczytać, obejrzeć film albo posłuchać czegoś. Mi byłoby trudno się przestawić. A w domu nie chciałoby się czytać.

11

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

25 km, z czego 2 piechotą, bo w pobliżu firmy brak darmowych miejsc, a płacić 10€ dziennie za parkowanie to mi za drogo. Od czerwca będzie prawie 60km, ale ze to są Niemcy, to autostrada to jest jakieś 40 minut. Do przeżycia.

12

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

ja przed przeprowadzka jechalam 1h i 15 min (przez miasto)

teraz po przeprowadzce tylko 45-50 min wink

13

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Ja w ostatniej pracy dojeżdżałem 3 godziny, a jeszcze wcześniej 5....nie polecam, to była prawdziwa mordownia, trzeba zawsze szukać gdzieś w pobliżu zatrudnienia.

14

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Nie tylko odległości drogowe są istotne. Ważne jest z jaka prędkością można przebyć ten dystans.

15

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Ja dojeżdżam teraz 25 km. Jadę 30 min swoim autem. Jak mieszkałam wcześniej w dużym mieście to miałam 9 km i jeżdziłam 45 min..

16

Odp: jak daleko dojeżdzacie do pracy

Jeśli miałabym kasę na dojazdy to tak. Ale warto przeliczyć, czy po odjęciu kasy na paliwo nie wyjdzie to samo co praca bliżej za niższą stawkę.
Ja mam do pracy 10 minut autem, dobry dojazd komunikacją miejską. Zastanawiałąm się ostatnio również nad kupieniem sobie roweru elektrycznego https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e … ty,2,15373
Ciągłą możliwość rozwoju. Gdyby ta firma się przeniosła to myślałabym od zmianie miejsca zamieszkania. Ale ryzykować jak nie mam pewności że będzie dobrze? Nie wiem

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » jak daleko dojeżdzacie do pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024