Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 88 ]

1 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-27 20:37:12)

Temat: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Witam. Chodzi o to ze mieszkam sama z narzeczonym, rodzice mieszkają 500 km ode mnie. Od małego bałam się spać sama w łóżku, z wiekiem się to zmieniło, mogę spać sama w łóżku w pokoju tez, ale panicznie boje się zostać sama w domu na noc, jak tylko o Tym pomysle serce wali mi jAK oszalale, trzese się ze strachu.
za młodu siostry bardzo mnie straszyly, potem doszły horrory, i shiz ze ktoś po domu chodzi (zmarły) kiedy tylko zamykam oczy widzę zmarłych.
Mój narzeczony jeździ dość często na delegacje, może to głupie ale za każdym razem kiedy on wyjeżdża spi u mnie jakaś koleżanka. Ale w końcu chciałabym nie trzesc się ze strachu na myśl że On jedzie na delegacje, że zostaje sama w dom chce sie pozbyc tego strachu, ale nie potrafię próbowałam juz się wyciszac, pić melise, medytować, wszystko, nawet byłam kilka razy sama w domu, nie potrafiłam ogarnąć strachu, mimo że tej nocy i każdej innej nic się nie działo po prostu nie potrafię być spokojna spać i się nie bać, a każda kolejna noc kiedy byłam sama była coraz gorsza, strach mnie paralizowal...  niestety nie stać mnie żeby chodzić do psychologa i płacić co wizytę 100 zl. Macie może jakieś sprawdzone sposoby na to może ktoś tak miał ? I udało mu się pozbyć tego samemu bez specjalisty ? Błagam Bo juz nie wiem jak mam sobie poradzić sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Jakieś rady ?:(

3

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Mam dokładnie to samo. Od zawsze....
Niestety nie pomogę, bo gdybym znała złoty srodek to byłoby to dla mnie niesamowitym szczęściem smile

4

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Sama kiedyś spędziłam miesiąc w domu,  w którym kilka lat wcześniej zamordowano człowieka. Nie mam pojęcia jak dałam radę ale pamiętam ile stresu,  nerwów etc. zjadłam. Z drugiej strony jestem z tego dumna. Szkoda tylko,  że nie zmieniło to mojego podejścia do sytuacji. Nadal nie wyobrażam sobie żeby zostać samej w domu. Dodam,  ze mam dwuletnie trojaki i kiedy mąż pracuje nocą to siostra nawet nie pyta tylko przenosi się do mnie. Meczy mnie to okrutnie i ciąży niesamowicie. Niektórzy się z tego śmieją ale tylko ja wiem jak jest to uciążliwe.

5 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-27 22:03:40)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Dla mnie to tez wielki wyczyn jest jeśli tyle w domu sama wytrzymałas, ja niestety nie mam możliwości żeby ktoś z rodziny u mnie spał bo wszyscy mieszkają ponad 500 km ode mnie ;/ koleżanka przychodzi ale niedługo Ona tez będzie miała swoje życie. Mimo 3 dni kiedy spędziłam sama w domu też nie zmieniło to mojego nastawienia. A z dnia na dzień było  coraz gorzej. Mnie też to bardzo meczy i ciąży,  nie potrafie sobie z tym poradzić sad.. u mnie jest akurat tak ze jesteśmy 2 właścicielami tego mieszkania i nikt tu nie zmarł, ale jak moja pra babcia zmarła to dziwne rzeczy działy się w moim domu, samo światło się zapalalo, tak jaby ktoś chodził po mieszkaniu, itd i nie tylko ja to słyszałam, może to głupie ale od tej pory boje się jeszcze bardziej mimo że od dawna nic się nie dzieje, ale boję się że to może wróci, albo ze znów usłyszę jakieś głosy itd... sad Wiem śmieszne to...  ale się z tego nie śmieje,ze boisz się spać sama bo wiem co czujesz.  Chciałabym czuć się wolna od tego strachu itd sad

6

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Byłam przez miesiąc sama bo nie miałam wyjścia(pracowalam w innym kraju). To co przeżywałam każdej nocy to moje...  U mnie też sukcesem jest,  że potrafię spać sama w pokoju ale niestety aby zostać sama w domu to już dla mnie za dużo. Ja wierzę w duchy etc,  przeraża mnie,  że kogoś moglabym zobaczyć jednak nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło i mam nadzieje, że nie przytrafi bo nie wiem jakby wytrzymała to moja psychika. Teaz mam o tyle dobrze, że zawsze ktoś może ze mną zostać ale mam wyrzuty sumienia,  ze zawracam głowę rodzinie. Tym bardziej,  że mam małe dzieci, które wczesnie wstają i budzą ciocie.
Łudzę się, że kiedyś mi to minie ale się nie zanosi.
Chciałam iść do psychiatry po jakieś środki przeciwlękowe ale boję się, że będą otępiały albo inne skutki uboczne.
Aż mi wstyd jak przyznaję się do tskich rzeczy...

7

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Ogólnie fascynują mnie zdarzenia paranormalne ale drugiej strony czuję nieziemski strach.
Oczekiwalaś porad jak to zwalczyć a cxytasz moje przeżycia, odczucia:)
Zwyczajnie pierwszy raz"spotykam" osobę, która dokladnie czuje to co ja.

8 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-27 22:33:15)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Jak się nie ma wyjścia to się nie ma wyjścia sad właśnie mnie też przeraza ze to wszystko może wrócić, albo ze  zobaczę kogoś. To super ze chociaż masz kogoś kto do Ciebie przychodzi, ale niestety u Ciebie tez się To kiedyś skończy bo w końcu każdy ma swoje życie sad to ja tak samo głupio się czuje jak cały czas proszę koleżankę żeby u mnie spala, chociaż wiem ze dla niej to nie problem bo ma nawet bliżej do pracy..ale od października idzie do innej pracy wiec będę musiała radzić sobie sama sad  tez się łudze ze mi to minie ale samo chyba jednak niestety nie sad o tabletkach nie pomyślałam ale chyba pomysle.. mi też jest wstyd wiem co czujesz sad

9

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Kiedyś zastanawiałam się skąd to się u mnie wzięło (a było całe życie)?
I na studiach,  na zajęciach psychologii, mnie oświeciło (albo tylko staram usprawiedliwiać), a mianowicie....
Kiedy dziecko zaraz po urodzeniu jest zabierane od matki (moja mama chorowała i nie mogła się mną zajmować) to tak jakby nie miało poczucia bezpieczeństwa, nie czuło tego ciepła. I jest to zakorzenione w psychice człowieka mimo wszystko.
Dlatego kiedy np. w dorosłym (i nie tylko ma się rozumieć) życiu zostaje sam(czyt.w domu etc) to czuje lęk-to samo jak przy urodzeniu.
Kiedyś, jeszcze jak o tym nie słyszałam, pytałam rodziców czy może mnie bili? smile Nic z tych rzeczy smile

10

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

U mnie też nic z tych rzeczy, mnie siostry straszyly, doszły horrory, I temat zmarłych. To tyle, wiec konkretnie sama nie wiem dlaczego mam taki strach...

11

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Czyli trzeba nam czekać na cud bądź dobrać dobre proszki wink

12

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

A w mieszkaniu  w bloku boicie się same spać czy tylko w domu ?

13

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Ja mieszkam w bloku i zdaje sobie sprawę ze odgłosy mogą dochodzić z innego mieszkania ale ja to słyszę wszystkie możliwości brałam pod uwagę tak sobie próbowałam to wytłumaczyć ale niestety nie podzialalo sad

14

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

U mnie to nie ma znaczenia. Z rodzicami mieszkałam w bloku(przez pobad 20 lat kiedy tam mieszkałam nie byłam nawet jednej nocy sama..... przerażające i niemożliwe wręcz),  z mężem w domku.

15

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Tak dokładnie to czego się boicie, przeczytałam,  że odgłosów,  tajemniczych stukniec,  ale dokładnie,  to czym Wam przeszkadzaja, przyznam że to mnie zaciekawiło.

16

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Nie to,  że stuknięć,  puknięć etc (chociaż to jak najbardziej też  wink zawsze miałam ogromną wyobraźnię ). Ogólnie kiedy nocą mam być sama to czuję niepokój okropny,  paraliżuje mnie strach,  w absolutnie żaden sposób nie czuję się bezpieczna.
Jak mam spać to co rusz budzę się jakaś wystraszona i zdecydowanie czujna.

17

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Co mi się przypomniało? Kiedyś do tego stopnia przerażała mnie noc,  że kiedy spałam z 4!!!! osobami w pokoju (piętrówki) to modliłam się w duchu aby zasnąć przed nimi. Niewiarygodne jest to wręcz.
Z perspektywy czasu jest postęp bo potrafię spać sama w pokoju (też czujnie)jednak jest ta niemoc bo kompletnie nie mogę wyzbyć się caljowicie lęku.

18

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Próbowałyście włączyć do spania telewizor albo radio ustawione na automatyczne wyłączenie po jakimś czasie? Może coś pomoże, są programy na których nigdy nie ma horrorów i choć bywają frustrujące, szczególnie te informacyjne to są skuteczne na bezsenność. W kwestii duchów, jeśli wierzycie, to sama nie wiem, może trzeba zastosować sposoby ochrony przed nimi (nie wierzę, że to proponuję).

19

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

smile mnie nigdy nic nie spotkało ale lęk jest. Tv nie działa. Spokojnie zasnę ale gdy się wyłączy to automatucznie się budzę i czujna jestem.... Brzmi strasznie. Ale niestety nie potrafię tego logicznie wyjaśnić. Ogólnie teraz nie jest tak strasznie bo zawsze ktoś jest i nie muszę o tym myśleć.
Dla innych może to być komiczne,  infantylne,  chore ale i takie "anomalia" występują smile

20

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

To wyłącz wygaszanie, jeśli usypiasz jak gra, to będziesz przynajmniej wyspana. Ja generalnie rozumiem dziwne lęki, sama mam lęk wysokości, który się objawia różnie w różnych miejscach, czasami nawet w centrach handlowych. Okropne, paraliżujące uczucie, które nijak nie chce słuchać rozumu. Staram się w takich ryzykownych miejscach pilnować wyobraźni i czasami działa, ale jak już popłynę to nie ma szans i muszę zejść do parteru smile

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Może kupcie sobie psa? Pies z pewnością wyczuje jakiegoś fizycznego lub duchowego intruza i się nim zajmie wink

22 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-28 11:02:40)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Ja tak na prawdę boje się tylko tego że zobaczę kogoś zmarłego, panicznie, spotkało mnie to ok 11 lat temu wtedy miałam 12 lat. Próbowałam sobie tłumaczyć ze wcale tak nie było ale nie jestem jedyną osobą z rodziną która widziała duchy, i odgłosy przez nią wydawane, wiem głupie i chore, nie potrafie się pozbyć tego, nic nie działało żadne tv lampka, boje się tego co mogę zobaczyć w tej ciemności, ogólnie nie boje się tego ze ktoś mi wejdzie do domu i mnie zabije, bo zawsze się zamykam na wszystkie spusty, najlepsze jest to ze nawet nie boje się chodzić po całym domu będąc sama jak w jednym pokoju jest włączone tv. Ale jak mam iść spać to już jest masakra... przeraża mnie myśl że mogę zobaczyć zmarłego, i że mi coś zrobi.. jak to czytam to sama uważam się za wariatke... ja niestety nie mam możliwości kupna psa, bo często jeżdżę 500 km do rodziców, mój facet na delegacje wiec nie miałabym z kim go zostawić a pociągiem to wiadomo jest to uciążliwe, zresztą moi rodzice mają dużego psa i małego wiec nie byłoby opcji na kolejnego:/ a jeśli chodzi o spanie samej w pokoju to nie mam z tym żadnego problemu. Ważne ze wiem ze ktoś jest w domu I juz mój sen jest spokojny nie budzę się itd

23

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
karmelowa_truskawka napisał/a:

Może kupcie sobie psa? Pies z pewnością wyczuje jakiegoś fizycznego lub duchowego intruza i się nim zajmie wink


Mam psa smile

24

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
senszyciax3 napisał/a:

Ja tak na prawdę boje się tylko tego że zobaczę kogoś zmarłego, panicznie, spotkało mnie to ok 11 lat temu wtedy miałam 12 lat. Próbowałam sobie tłumaczyć ze wcale tak nie było ale nie jestem jedyną osobą z rodziną która widziała duchy, i odgłosy przez nią wydawane, wiem głupie i chore, nie potrafie się pozbyć tego, nic nie działało żadne tv lampka, boje się tego co mogę zobaczyć w tej ciemności, ogólnie nie boje się tego ze ktoś mi wejdzie do domu i mnie zabije, bo zawsze się zamykam na wszystkie spusty, najlepsze jest to ze nawet nie boje się chodzić po całym domu będąc sama jak w jednym pokoju jest włączone tv. Ale jak mam iść spać to już jest masakra... przeraża mnie myśl że mogę zobaczyć zmarłego, i że mi coś zrobi.. jak to czytam to sama uważam się za wariatke... ja niestety nie mam możliwości kupna psa, bo często jeżdżę 500 km do rodziców, mój facet na delegacje wiec nie miałabym z kim go zostawić a pociągiem to wiadomo jest to uciążliwe, zresztą moi rodzice mają dużego psa i małego wiec nie byłoby opcji na kolejnego:/ a jeśli chodzi o spanie samej w pokoju to nie mam z tym żadnego problemu. Ważne ze wiem ze ktoś jest w domu I juz mój sen jest spokojny nie budzę się itd

Próbuje zaprzrczac ale też boję się  właśnie tego-że zobaczę ducha mimo,  że nigdy nic nie widziałam. Wcześniej zaprzeczylam niejako o stuki,  puki ale jednak nasluchuje.

25 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-28 12:43:49)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Ja właśnie dlatego ze boje sie duchów zjaw itd nasluchuje, wszystkich dźwięków a jak tylko coś słyszę to wyobrażam sobie zezrparaz coś zobaczę. Chociaż wiem ze to tylko moja wyobraźnia
Leila a wy wybudowaliscie ten dom ? Czy kupiliscie od kogoś ?
nidaleko moich rodziców którzy mieszkają w lesie, jest dom, w którym podobno straszy, cała wioska o tym mówi, było już tam kilkunastu właścicieli i nikt tam nie wytrzymuje, a powiedziała mi to moja 80 letnia babcia, po tej opowieści boje się jeszcze bardziej...

26

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

I jeszcze chciałam dodać, że jak sobie wypije np kilka drinków i jestem trochę podpita to mam kompletnie gdzieś ze jestem sama i niczego się nie boję. Ale przecież nie będę pić cały czas co mój facet wyjeżdża bo to trochę chore by było..

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Hm, to może zaproście księdza na poświecenie mieszkania/domu? Jakieś krzyżyki, święte obrazki? Albo terapia...

28

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Wydaje mi się,że dobrym sposobem na przezywciążanie strachu byłoby gdybyś sprawiła sobie psa.
Pies wyczuwa  czy jakiś odgłos,stuknięcie to dzieło człowieka czy jakiś samoisnty,bez większego znaczenia hałas. I potrafi zaalarmować.
Dowiedzione jest także,że psy reagują na tzw zjawiska paranormalne.
Pies mojej znajomej,która mieszka w domu,gdzie jej mąż popełnił samobójstwo przez długi czas łasił się i merdał ogonem do...pustego miejsca w domu.

29

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Ksiądz był na koledze poświęcił mieszkanie, w zasadzie tak jak mówię z 4 lata nic się nie dzieje, po wcześniejszych doświadczeniach mam ten strach. A psa niestetyczna nie mogę mieć

30

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Kupiliśmy i jest ogólnie spokój. Na początku miałam obawy ale wyjątkowo dobrze się w nim czuję.....powiedzmy bezpiecznie ale tylko wtedy kiedy nocą nie jestem sama. Nie powiem też, że pies nie utwierdza mnie w przekonaniu,  że wszystko jest dobrze.  Mimo to na myśl, że mialabym zostać sama to czuję dyskomfort.
Przypomniało mi się:
Kiedys (kiedy jeszcze mieszkałam z rodzicami w bloku) wracałam z psem późnym wieczorem. Weszłam do klatki i pies zaczął szczekać a mi tylko mignęło coś co wychylalo się  z zza barkierki... Nie mam pojęcia co to było ale pewna jestem, że widziałam. Pies szybko się uspokoił. Ogólnie u sasiadki piętro wyżej często zdarzały się dziwne sutuacje(opowiadala).
I już sama siebie nakręcam.....

31

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Już nie wiem co jest w stanie nam pomóc..

32

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Znajdź przyczynę tego strachu. Moim zdaniem przyczyna jest taka że naoglądałaś się i nasłuchałaś o strasznych wydarzeniach i w Twoim wyobrażeniu postrzegania rzeczywistości zakorzenione jest przekonanie że w nocy dzieją się rzeczy straszne. Im mocniejsze jest twoje przekonanie oraz emocje z nim związane tym bardziej umysł będzie cię w nich utwierdzał. Czyli jeżeli jakieś przekonanie bazuje na silnych emocjach to bardzo trudne jest się pozbyć tego przekonania, niezależnie od tego czy jest korzystne czy nie. Ale na szczęście jest kilka sposobów na zmianę przekonań. Jedna z nich to terapia RTZ - racjonalna terapia zachowań.

5 zasad zdrowego myślenia RTZ:
1. czy to przekonanie, informacja jest oparta na faktach?
2. czy chroni Twoje życie i zdrowie?
3. czy to przekonanie ułatwia Ci osiągnięcie bliższego lub dalszego celu?
4. czy pozwala rozwiązywać konflikty, lub unikać ich powstawania?
5. czy pozwala mi się czuć tak, jak chcę się czuć?

Odpowiedz sobie na te pytania i daj znać czy pomogło. Jeżeli nie pomoże to mogę spać z Tobą wink A tak na poważnie, podam Ci inną metodę która bazuje na emocjach i jest bardziej skuteczna.

A poza tym staraj się obserwować swoje emocje, zwłaszcza sam moment kiedy się pojawiają i zwróć uwagę co je wyzwala. Usuń wyzwalacz i po problemie.

33

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
Leila01 napisał/a:
senszyciax3 napisał/a:

Ja tak na prawdę boje się tylko tego że zobaczę kogoś zmarłego, panicznie, spotkało mnie to ok 11 lat temu wtedy miałam 12 lat. Próbowałam sobie tłumaczyć ze wcale tak nie było ale nie jestem jedyną osobą z rodziną która widziała duchy, i odgłosy przez nią wydawane, wiem głupie i chore, nie potrafie się pozbyć tego, nic nie działało żadne tv lampka, boje się tego co mogę zobaczyć w tej ciemności, ogólnie nie boje się tego ze ktoś mi wejdzie do domu i mnie zabije, bo zawsze się zamykam na wszystkie spusty, najlepsze jest to ze nawet nie boje się chodzić po całym domu będąc sama jak w jednym pokoju jest włączone tv. Ale jak mam iść spać to już jest masakra... przeraża mnie myśl że mogę zobaczyć zmarłego, i że mi coś zrobi.. jak to czytam to sama uważam się za wariatke... ja niestety nie mam możliwości kupna psa, bo często jeżdżę 500 km do rodziców, mój facet na delegacje wiec nie miałabym z kim go zostawić a pociągiem to wiadomo jest to uciążliwe, zresztą moi rodzice mają dużego psa i małego wiec nie byłoby opcji na kolejnego:/ a jeśli chodzi o spanie samej w pokoju to nie mam z tym żadnego problemu. Ważne ze wiem ze ktoś jest w domu I juz mój sen jest spokojny nie budzę się itd

Próbuje zaprzrczac ale też boję się  właśnie tego-że zobaczę ducha mimo,  że nigdy nic nie widziałam. Wcześniej zaprzeczylam niejako o stuki,  puki ale jednak nasluchuje.

A ja bym chciała zobaczyc mojego ukochanego ktory zost zamordowany 2.01

34

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Man77
żeby to było takie łatwe jak piszesz nie byłoby problemu, próbowałam sobie to wszystko tłumaczyć na różne sposoby. Niestety nic nie działa chociaż bardzo bym chciała...

35

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Jada bardzo Ci współczuję ze straciłas ukochaną osobę, jeśli można wiedzieć dlaczego został zamordowany ?

36

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
senszyciax3 napisał/a:

Man77
żeby to było takie łatwe jak piszesz nie byłoby problemu, próbowałam sobie to wszystko tłumaczyć na różne sposoby. Niestety nic nie działa chociaż bardzo bym chciała...

Czyli z tego co rozumiem to w międzyczasie zrobiłaś to o czym pisałem i przespałaś przynajmniej jedną noc sama i okazało się że nic to nie dało, czy tak?

37

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Kiedyś już ktoś mi zadał podobne pytania i nie podxialalo

38 Ostatnio edytowany przez adiafora (2017-01-30 13:47:07)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

bac to sie powinnas ludzi a nie duchow, bo zywi moga zrobic Ci realna krzywde. Skoro Twoj strach jest irracjonalny i kompletnie sobie z nim nie radzisz, nie umiesz nad nim zapanowac a zadne racjonalne argumenty do Ciebie nie przemawiaja, to idz do lekarza.  Nie widze innego sposobu na wyrwanie sie z tych lękow, ktore podsyca Twoja wyobraznia.
Psa Ci odradzam, moglabys popasc w paranoje, odbierajac zle jego reakcje i doszukujac sie w nich potwierdzenia swoich lekow. Pies np. moglby w nocy zawarczec na nic nieznaczacy odglos zza okna, nieslyszalny dla Ciebie, a Twoja wyobraznia juz podsunelaby Ci obraz ducha czajacego sie w rogu pokoju wink a wtedy rzeczywiscie moglabys zobaczyc cos.... Przy panice nie trudno o omamy wzrokowe, zwykly cien jaki rzuca zaslonka moze przybrac wtedy realne ksztalty...

39

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Chyba nic innego mi nie pozostaje jak iść do specjalisty

40

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Też mi się tak wydaje. Ja kiedys też to miałam, ale to był akurat uraz po włamaniu. Duchów jakoś nigdy się nie bałam.

41

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

A mieszkasz w domu czy w bloku ? U mnie akurat jeśli chodzi o włamanie to raczej nie ma opcji, bo zamykam się na wszystkie spusty w domu i niby drzwi antywłamaniowe także tego się kompletnie nie boje

42

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

senszycia, tlumacz sobie, jak dziecku, ze duchy nic Ci nie zrobia, jesli nawet jakiegos zobaczysz. Czego tak naprawde sie boisz? Zrobilas jakiemus krzywde wielka za jego zycia i teraz drzysz, ze bedzie Cie nawiedzal? Czego konkretnie ten strach przed duchami dotyczy? Skoro jest paniczny to musi miec jakies glebsze podloze. Umiesz go nazwac?
Ja tez nie lubie sama spac w domu ciemna noca, zwlaszcza, gdy obejrze starego, dobrego Egzorcyste smile zapalam wtedy lampke nocna, a nawet dwie, nastawiam cicho radio i nie otwieram oczu, chocby nie wiem co wink

43

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
adiaphora napisał/a:

senszycia, tlumacz sobie, jak dziecku, ze duchy nic Ci nie zrobia, jesli nawet jakiegos zobaczysz. Czego tak naprawde sie boisz? Zrobilas jakiemus krzywde wielka za jego zycia i teraz drzysz, ze bedzie Cie nawiedzal? Czego konkretnie ten strach przed duchami dotyczy? Skoro jest paniczny to musi miec jakies glebsze podloze. Umiesz go nazwac?
Ja tez nie lubie sama spac w domu ciemna noca, zwlaszcza, gdy obejrze starego, dobrego Egzorcyste smile zapalam wtedy lampke nocna, a nawet dwie, nastawiam cicho radio i nie otwieram oczu, chocby nie wiem co wink

Łatwo powiedzieć ale niestety nie jest to takie proste...

44

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

proste moze nie jest, ale chyba lepiej probowac robic cokolwiek, niz wielkie oczy ze strachu.  Mozna sie nauczyc panowac nad wlasnym strachem a nawet nalezy, bo to ulatwia zycie i przede wszystkim jest wykonalne.. Najgorsze jest utwierdzanie sie w swoich lekach i mysleniu typu "nie moge, nie potrafie...".

45 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-31 11:27:41)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Próbowałam wszystkiego, nikomu krzywdy nie zrobiłam, po prostu boje się tego ze zobaczę jakiegoś ducha, albo ze on coś mi zrobi, tak jak pisałam wcześniej, w moim domu przed kilka laty działy się dziwne rzeczy i nie tylko ja to widziałam, wiadomo jak nie mam wyjścia śpię sama, a raczej nie śpię i leżę próbuje zasnąć, co mi kompletnie nie wychodzi. Jedyne co mi pomaga to to jak jestem upita, ale przecież nie będę pić za każdym razem kiedy mój facet wyjeżdża bo zostane alkoholika. ..

46

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Ten strach jest w twojej głowie. W zjawiska paranormalne nie wierzę, więc Tobie napiszę, że duchów nie ma i nic takiego nie zobaczysz a jak Ci się będzie wydawało, że widzisz to jest to jakieś załamanie światła i tyle. Najlepiej to udaj się do jakiegoś psychologa i może on będzie potrafił jakoś twój lęk oddalić od Ciebie smile W każdym bądź razie trzymam kciuki aby udało Ci się przezwyciężyć swój lęk.

47

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Malinowska, to, ze Ty w cos nie wierzysz, nie znaczy, ze to nie istnieje. Nie mozemy w ten sposob argumentowac.

48

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Staram się wierzyć w to że jednak duchy zjawy itd nie istnieją. Ale co bym nie robiła strach jest silniejszy niestety. Pierwszej nocy jak jestem sama nie ma aż tak zle, porównując do kolejnych a powinno być na odwrót. Ze w Pierwszej się bardzo boje a w następnych mniej bo przecież widzę ze nic się nie dzieje, ale to nie działa. Zresztą inna świadomość mam spać w lato sama, bo ok godziny 4 robi się jasno, a w zimę niestety ok godziny 7

49

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Udało mi się zarejestrować do psychologa na nfz, 10 luty, wiec terminy nie są takie straszne. Mam nadzieje ze w końcu wyjdę z tego lęku. Trzymajcie kciuki.  Dam znać czy coś pomogło. smile

50

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Był ktos może u psychologa ? Z takimi lekami ? Jak wygląda taka terapia. Bo nigdy nie byłam u psychologa i nie wiem jak wyglądają takei spotkania

51

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

też tak miałąm jak zaczęłam mieszkać sama. Jakiś czas spałam przy lampce. Potem przygarnęłam kota i było lepiej smile
ale dalej ma takie, ze np nie patrze w okno, na drzwi i staram się nie otwierać oczu jak się przebudze

52

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

A to ja nawet jak śpię sama, to patrzę w okno rozglądam się po pokoju itd

53

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

gratulacje senszycia, grunt to coś robić. Dasz radę. Przestań tylko nakręcać się sama swoim lękiem. Idąc spać, zapal lampkę, weź ksiażkę, poczytaj coś relaksującego, zamiast łypać kątem oka po pokoju i rejestrować każdy cień na ścianie. Pomyśl, że duchy, jeśli nawet są, nic Ci nie zrobią, to jest innny wymiar, Ty nie masz wpływu na niego a on na Ciebie. Też kiedyś będziesz duchem, czy uważasz, że to powód, aby inni bali się Ciebie? wink

54

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Autorko, a spałaś kiedyś w świeżo wybudowanym domu, w którym "układa się więźba" czy jakoś tak? Polecam na wszelakie lęki. Jak pierdykło i dostałam 3 zawały naraz, to mi wszystkie inne lęki przeszły... mimo tego, że koło mnie był mój były, w którym byłam wtedy zarąbiście zakochana... polecam...

55

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Nie nie chciałabym żeby inni bali się mnie, jako ducha, sama nie wiem dlaczego mam taki strach.. musze iść do specjalisty, bo to jest chore chce się od tego uwolnić... tym bardziej ze mój facet wyjeżdża 19stego na delegacje na tydzień. Wiem ze po jednej wizycie mało pomoże, ale może jednak coś smile zobaczymy. Jestem ciekawa ile tych wizyt będzie.

56

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
senszyciax3 napisał/a:

Nie nie chciałabym żeby inni bali się mnie, jako ducha, sama nie wiem dlaczego mam taki strach.. musze iść do specjalisty, bo to jest chore chce się od tego uwolnić... tym bardziej ze mój facet wyjeżdża 19stego na delegacje na tydzień. Wiem ze po jednej wizycie mało pomoże, ale może jednak coś smile zobaczymy. Jestem ciekawa ile tych wizyt będzie.


Gratuluję! smile
Jak coś pomoże to i ja w końcu się wybiorę. Póki co mam"obstawę" więc jeszcze "pogwiazdorze" smile

57

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Dam Ci znać czy pomogło smile wtedy będziesz miała  motywację bo będziesz wiedzieć że komuś pomogło to i Tobie na pewno smile

58 Ostatnio edytowany przez Yurina (2017-02-02 00:43:45)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Autorko mam dokładnie ten sam problem. Późnym wieczorem i w nocy boję się być sama w domu. Wyobraźnia szaleje, serce bije szybciej,  wyostrza mi się słuch i nerwowo się rozglądam. Nie ma opcji że poloze się do łóżka i zasnę. Oglądam telewizję albo korzystam z internetu lub czytam. Zasnę dopiero gdy oczy same zamykają mi się ze zmęczenia a czasem to zmęczenie nie następuje szybko więc staram się zapanować nad lękiem i nie doprowadzać do ataku paniki.

59

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Doskonale Cię rozumiem, ja juz mam dość tego strachu  dlatego postanowiłam iść do psychologa  mam nadzieje ze pomoże

60 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-02-09 22:25:52)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Jutro idę do psychologa, mega się stresuje, ale jestem pełna pozytywnych mysli juz nie umiem się doczekać kiedy pierwsza noc przespie sama bez żadnego strachu, wiem ze to nie będzie tak od razu ale grunt to pozytywne nastawienie smile

61

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

A czemu nie pójdziesz do specjalisty, przecież to nie normalne jest. Spróbuj się zapisać gdzieś i porozmawiać o problemie a w międzyczasie weź sobie nervomix sen, to spokojnie zaśniesz bez lęków i paniki

62 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-02-10 15:26:11)

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

No właśnie jestem umówiona dzisiaj na 18 do psychologa

63

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Z problemami tego typu lepiej na początek iść do psychiatry.

64

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(
senszyciax3 napisał/a:

No właśnie jestem umówiona dzisiaj na 18 do psychologa


I jak?  Specjalnie weszłam z zapytaniem jak wrazenia? smile

65

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Zanim wybierzecie się do psychologa- co w tym przypadku jest jak najbardziej słuszne, proponuję zasypiać przy jakiejś komedii w TV lub puscić muzykę miła dla ucha- przy zaświeconym świetle typu lampka nocna i po wypiciu melisy. Stworzyć sobie jakiś rytuał i na nim się skupić- Może jakiś relaksujący balsam do ciała?. Nie myślcie za dużo. I trening czyni mistrza..

Posty [ 1 do 65 z 88 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024