kłopoty Polaków w Anglii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 136 ]

77

Odp: kłopoty Polaków w Anglii
Cyngli napisał/a:

Bo im się tak podobało. A dlaczego Polacy wyzywają muzułmanów od brudasów? Bo im się tak podoba. A tak naprawdę, to taki muzułmanin jest czystszy od przeciętnego Polaka, ponieważ religijny obrządek wymaga od niego obmywania pewnych partii ciała kilka razy dziennie.

Czyli nie widzisz nic złego w tym ze jesteśmy mordowani za niewinność? Komuś sie spodobało zrobić z nas ofiary i ty uważasz ze tak jest ok?

Cyngli napisał/a:

To jest wszystko kwestia woli i tyle. Obrażamy i dyksryminujemy, bo chcemy. A potem płacz, bo inni nam robią to samo. Zmieńmy nasze postępowanie, a potem wymagajmy tego od innych.

Dobrze, jak sugerujesz zeby emigranci zmienili swoje postępowanie zeby nie byli bici na ulicach? Wysłucham każdej rady, może mi sie przydać.

Cyngli napisał/a:

Jaguar, jeszcze raz powtarzam - napisałaś, że wśród Polaków nie ma terrorystów, to Ci podałam przykład, że się mylisz. I tyle w temacie. Tu już naprawdę nie chodzi o to, by pokazać, że Polacy są gorsi, a muzułmanie cacy. Próbuję tylko udowodnić, że w każdej nacji znajdują się jednostki społecznie szkodliwe, patologiczne i NIE wolno po takich jednostkach oceniać całego narodu/grupy.

Ja próbuje powiedzieć to samo. Ale po raz kolejny powtórzę...to nas sie na ulicach UK bije a nie ich. Dlaczego?

Zobacz podobne tematy :

78

Cyngli napisał/a:
beniaban napisał/a:

Anglicy boją się ruszać muzułmanów to czepiają się Polaków.

No tak, łatwiej znowu na Muzułmanów napadać, niż się przyznać, że Polacy wcale święci nie są i też niektórzy się zachować nie potrafią...

Rzucają mięsem, chleją gdzie popadnie, biorą zasiłki i mają wszystko w dupie - wielu takich rodaków za granicą widziałam.

Ja mieszkam w Uk i wierz mi, że ani nie rzucam mięsem, nie chlam, gdzie popadnie, z zasiłku nigdy nie skorzystałam, pracuję, płacę podatki i można powiedzieć, ze jestem w pełni zasymilowana. Takiego Polaka, jak Ty opisujesz to nie poznałam tu ani jednego. Wszyscy, których znam pracują, zarabiają, zakładają rodziny itd. Więc nie wrzucaj wszystkich do wora, że jak Polak za granicą to albo zmywak albo patologia na socjalu.

A nawet jeśli ktoś gdzieś przeklinał, to to chyba nie jest powód, by go zabić na ulicy, prawda?

79 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-16 22:18:34)

Tak, zróbcie ze mnie wielbicielkę morderców i bandytów.

Już pisałam wyżej, że brzydzę się przemocy i nie toleruję jej aktów NIGDY i NIGDZIE.

CatLady, jestem ostatnią osobą, która generalizuje i od początku apeluję w tym wątku, by tego nie robić, a niestety, wciąż jest to nagminne. Przeczytaj resztę moich postów.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

80 Ostatnio edytowany przez authority (2016-09-16 22:26:11)

beniaban napisał/a:

authority wejdź sobie na youtube i wpisz muzułmanie w UK , muzułmanie w Niemczech, muzułmanie w fRANCJI ITP...  powiedz mi czy te demonstracje nawołujące do nienawiści do nawracania się itp to demonstracje w których biorą udział "normalni" pokojowo nastawieni muzułmanie??czy rozwścieczony tłum AGRESYWNIE nawołujący wręcz żądający praw!

To są salafici najmniejsza ale najbardziej agresywna odmiana muzułmanów. Ich meczety były finansowane z Arabii Saudyjskiej. Mówił z resztą o tym burmistrz Londynu z pochodzenia muzułmanin.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

81 Ostatnio edytowany przez authority (2016-09-16 22:43:20)

Cyngli napisał/a:
Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Nieważne,  był zwyczajnym bandytą  i terrorystą. Co nie oznacza, że większość Polaków też taka jest, więc nie rozumiem generalizowania w przypadku muzułmanów.
Beniaban, on nie mordował w imię Islamu, on mordował w imię fanatycznej doktryny jaką jest islamizm.
Jaguar, nie wiem, nie zagłębiałam się w szczegóły.

Doktryna islamizmu nie wziela sie przeciez z buddyzmu :)
Sama napisalas ze on wstapil do ISIS i to juz ma znaczenie. ISIS nie morduje bo chce rownosci miedzy kroliczkami a swinkami morskimi. ISIS morduje bo jest przeciwko wszystkiemu co jest powiazane z kultura i wartosciami europejskimi. Ten Polak najprawdopodobniej juz nie myslal o sobie jako o Polaku a juz predzej jako muzulmaninie...tudziez cokolwiek innego.

Po raz kolejny...Polakow w UK oskarza sie o wszystko co mozliwe. Mimo ze udzial w problemie maja tez inne nacje ale to nas sie zbiorowo obwinia... Nie zgadzam sie z tym i chce wiedziec dlaczego zrobiono sobie z nas chlopcow do bicia?

Bo im się tak podobało. A dlaczego Polacy wyzywają muzułmanów od brudasów? Bo im się tak podoba. A tak naprawdę, to taki muzułmanin jest czystszy od przeciętnego Polaka, ponieważ religijny obrządek wymaga od niego obmywania pewnych partii ciała kilka razy dziennie.

To jest wszystko kwestia woli i tyle. Obrażamy i dyksryminujemy, bo chcemy. A potem płacz, bo inni nam robią to samo. Zmieńmy nasze postępowanie, a potem wymagajmy tego od innych.

Proste.

Jaguar, jeszcze raz powtarzam - napisałaś, że wśród Polaków nie ma terrorystów, to Ci podałam przykład, że się mylisz. I tyle w temacie. Tu już naprawdę nie chodzi o to, by pokazać, że Polacy są gorsi, a muzułmanie cacy. Próbuję tylko udowodnić, że w każdej nacji znajdują się jednostki społecznie szkodliwe, patologiczne i NIE wolno po takich jednostkach oceniać całego narodu/grupy.

Z resztą to samo ci wrogowie islamu piszą o Żydach głównych wrogach muzułmanów. Krzycząc jednocześnie wolna Palestyna a Palestyńczycy to głównie muzułmanie. Kolejna sprawa nieprawda iż wam tylko chodzi o muzułmanów bo jakoś Iran jest równie mocno broniony co krytykowani uchodźcy nie rzadko są to ci sami ludzie mówiąc iż to Persowie a nie Arabowie. To jest prawda ale jednak to muzułmanie więc argumenty anty-muzułmańskie  bledną. Polityka Iranu a konkretnie bardzo wpływowego bractwa muzułmańskiego ma drugie dno bo to właśnie bractwo muzułmańskie było początkiem buntu przeciw naszej cywilizacji. Według mnie rasizmy nacjonalizmy nie mają więc żadnego racjonalnego wytłumaczenia to emocje i nadmiar testosteronu. Dla ISIS uchodźcy to wrogowie numer 1 ponieważ znając koran uciekli z kraju miast wstąpić w szeregi tzw państwa islamskiego.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

82

authority
"Dla ISIS uchodźcy to wrogowie numer 1 ponieważ znając koran uciekli z kraju miast wstąpić w szeregi tzw państwa islamskiego."
Więc czemu w Europie giną biali??czemu skoro isis jest w Europie a jest przecież to nie zabija muzułmanów tylko Europejczyków?wreszcie nie wpadło Ci do głowy , że to właśnie kraje Arabskie finansują cały ten plan najazdu muzułmanów(mówię ogólnie) na Europę w celu zislamizowania??????przecież Ci wielcy szejkowie i uczeni , imami jawnie o tym głoszą nawet przez internet...
A Arabia Saudyjska czemu ich nie przyjmie do siebie ??tylko sugeruje że sfinansuje krajom Europejskim budowę meczetów??!!no chyba dziecko by się domyśliło co się święci

Doprawdy nie rozumiem też czemu jeśli ktoś nie toleruje muzułmanów z różnych powodów jest nazywany rasistą??czy my Europejczycy musimy wszystkich lubić i szanować nawet jeśli nas nie szanują??
ja się ich boję, i moje poglądy wynikają głównie ze strachu o życie moje i moich najbliższych...teraz zagrożeni w Polsce nie jesteśmy ale są już mocno zagrożone kraje sąsiedzkie, jeśli ustąpimy to i my...a potem będzie żal i płacz jak do tego doszło..no własnie doszło przez ludzi którzy popierają multi- kulti i tolerancję ponad wszystko

3.01.2016 Bartuś

83 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-17 07:54:32)

beniaban napisał/a:

Doprawdy nie rozumiem też czemu jeśli ktoś nie toleruje muzułmanów z różnych powodów jest nazywany rasistą??czy my Europejczycy musimy wszystkich lubić i szanować nawet jeśli nas nie szanują??
ja się ich boję, i moje poglądy wynikają głównie ze strachu o życie moje i moich najbliższych...teraz zagrożeni w Polsce nie jesteśmy ale są już mocno zagrożone kraje sąsiedzkie, jeśli ustąpimy to i my...a potem będzie żal i płacz jak do tego doszło..no własnie doszło przez ludzi którzy popierają multi- kulti i tolerancję ponad wszystko

Wrzucasz wszystkich do jednego wora, na każdym kroku generalizujesz, Cyganów nazwałaś złodziejami. Swoich rodaków wynosisz pod niebiosa, a inni są be i fuj.
Już nie wspominam wątku, w którym się pięknie wypowiadałaś o homoseksualistach.
Ogólnie,  jak tak czytam Twoje posty, to widzę, że wszystko, co sprzeczne z Twoim światopoglądem, jest złe. I tłumaczysz to zawsze lękiem o najbliższych, bo innych argumentów brak.

Masz do tego prawo, ale dla mnie to żadna argumentacja.

Co do tolerancji - dopóki ktoś mi nie wciska niczego na siłę i mi krzywdy nie robi, to niech sobie żyje. Każdy ma prawo do spokojnej wegetacji. Pomijam patoli i przestępców.

Śmieszy mnie opinia o Muzułmanach jako o totalnych zwyrodnialcach. Jasne,  takich też mają. Ale większość to normalni ludzie. Pracują,  robią zakupy, chodzą do szkoły. Niczym się nie różnią od nas. Zamiast do kościoła, idą do meczetu, my mamy Wielki Post, a oni Ramadan. Kobiety rodzą dzieci, zajmują się tym samym, co my. Mają internet, smartfony. Po co te diabolizowanie i robienie potworów z normalnych ludzi? PATOLI POMIJAM I PRZESTĘPCÓW!

Ty, beniaban, nigdzie nie zrobiłaś tego podziału. Dla Ciebie muzułmanin = terrorysta i bandyta. Dlatego padają posądzenia o rasizm.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

84

Wiem , że wśród muzułmanów są jednostki zupełnie normalnych ludzi
ale wiesz czemu nie robię tego podziału?bo moim zdaniem WIĘKSZOŚĆ stanowi dla nas zagrożenie, dla naszej demokracji, dla naszej kultury, naszej mam na myśli Europejczyków ...nie robię podziału również dlatego, że po co mam to robić?wystarczy, że napiszę raz i nie chce mi się wypisywać tego setki razy..a jak piszę o nich w krytyczny sposób to zawsze mam na myśli tych co robią drugiemu krzywdę, co nie chcą się zasymilować, to jest kompletnie odmienna kultura, i wkurza mnie strasznie , że przyjeżdżają tutaj i żądają swoich praw...żeby robili to pokojowo a oni są zwyczajnie agresywni
Polaków pod niebiosa nie wychwalam...ale bronię ich dlatego bo nie zasłużyli na takie traktowanie, powody Agnlików są absurdalne, jakaś gówniarzeria w grupie napada na Plaków w imię czego?osobiście mam wrażenie że ktoś ich podpuszcza, a media już robią swoją robotę, bo tak jak ktoś wspomniał..ja też będąc w UK nie znałam żadnego Polaka ani Polki na zasiłku, wszyscy pracują, mam mnóstwo znajomych w UK i wszyscy pracują, nawet matki posiadające dzieci...
I również wiem że Polacy w jednostkach są bandytami i gwałcicielami...ale jaka to skala w porównaniu do Niemiec , Francji itp??gdzie co 5 mieszkaniec Niemiec jest pochodzenia arabskiego...a gdy już dochodzi do jakiegoś  gwałtu czy zbrodni to media nawet nie podają pochodzenia napastnika...ja nie chcę tego w Polsce..chcę czuć się w mojej Ojczyźnie bezpiecznie...

Ty widzisz Cyngil tylko ludzi biednych uciekających przed wojną(choć nie wszyscy uciekają z krajów objętych wojną)ja widzę drugie dno jeszcze i wielu Polaków w tym forumowiczów

3.01.2016 Bartuś

85

beniaban napisał/a:

Wiem , że wśród muzułmanów są jednostki zupełnie normalnych ludzi
ale wiesz czemu nie robię tego podziału?bo moim zdaniem WIĘKSZOŚĆ stanowi dla nas zagrożenie

Masz prawo tak uważać,  choć to totalna bzdura, to jakby napisać, że większość Polaków chleje na umór i żyje tylko z zasiłków.

beniaban napisał/a:

Ty widzisz Cyngil tylko ludzi biednych uciekających przed wojną(choć nie wszyscy uciekają z krajów objętych wojną)ja widzę drugie dno jeszcze i wielu Polaków w tym forumowiczów

No właśnie nie. Ja w ogóle mało piszę o uchodźcach. W tym wątku,  to chyba ani słowa,  więc nie wiem, skąd takie twierdzenie.
Ja widzę ludzi, których poznałam, mieszkając we Francji ponad 6 lat. Wiele rodzin,  wielu ludzi. Żaden z nich nie uciekał przed wojną, a we Francji żyje i pracuje od lat.

86 Ostatnio edytowany przez CatLady (2016-09-17 10:55:47)

Problem z muzułmanami jest taki, że oni z reguły nie chcą się asymilować. Ja mieszkam w Londynie, ja z nimi pracuję, spotykam ich jako współpracowników, częściej jeszcze jako klientów, jako sąsiadów, mam ich na co dzień. Większość robi wszystko, by podkreślić swoją inność, w domysle wyższość nad "niewiernymi". Noszą te swoje chusty i czadory, a nawet rękawiczki! To ma być asymilacja? Jeśli ja pojadę do jakiegoś ich kraju choćby na wakacje, to będą oczekiwać ode mnie, że ubiorę się skromnie, zakryję się, bo takie u nich są zwyczaje i ja jako gość mam się dostosować. Logiczne, prawda? Czemu więc oni tego nie zrobią? Czemu narzucają swoją kulturę w Europie? My mamy swoje wartości, swoją kulturę. Ja się kategorycznie sprzeciwiam politycznej poprawności, bo to jest taki kaganiec, który nie pozwala mówić, jak jest. Jak tylko ktoś skrytykuje muzułmanina, to rasista. Przez takie myślenie mamy teraz najazd na Europę. Co jest złego w obronie swoich granic, swojej kultury, swoich dóbr przed zniszczeniem??

Cyngli, piszesz, że kobiety rodzą dzieci - owszem, po ośmioro. I często tylko te dzieci znają angielski, bo mamusia po co ma się uczyć mówić, czy czytać. Robią zakupy - ale oczekują, że Europa się dostosuje, bo mięsko musi być halal. W pracy muzułmanin może w piątek wyjść i się pomodlić, bo jak nie to dyskryminacja. Dodam, że w piątki zawsze jest największy ruch. Ja, gdy mi przyjdzie pracować w niedzielę, do kościoła wyjść nie mogę, mimo, że w niedzielę prawie pusto.

Nie pojmuję, czemu Europa całuje ich w tyłki, czemu oni, jako goście, na dokładkę często nieproszeni, nie potrafią się przystosować, tylko krytykują Europejskie wartości. Oni potrafią się zachować, być grzeczni, ale dla nich my jesteśmy gorszym rodzajem, nie widzą nas jako równych, jako hojnych gospodarzy, dla nich my jesteśmy niewierni.

cyngli napisał/a:

ludzi, którzy w większości niczym się od nas nie różnią oprócz wiary i kultury z racji mieszkania na innych kontynentach, i w innych warunkach.

no ale właśnie tym się różnią. Mieszkają w innych warunkach, w innej kulturze. Czytałam ostatnio statystyki - wiesz ile kobiet rocznie pada ofiarą tzw zabójstw honorowych w Pakistanie. Ponad 1000. Tysiąc!!! I to są te, o których wiemy. I nie pisz mi teraz, ze Polacy też zabijają, biją żony, bo często takie zabójstwo honorowe jest karą za niewłaściwy strój. Nie rozumiem, czemu tak bardzo bronisz tych ludzi. Niech oni sobie żyją w spokoju i jak chcą - ale u siebie. Czemu najeżdżają na Europę?

beniaban napisał/a:

.ale czemu tego nie robią???bo nie mają zwyczajnie JAJ.

I to jest prawda. Wystarczy poczytać o skandalu w Rotherham. Policja miała podejrzenia długo wcześniej, ale bali się działać, bo obawiali się oskarżenia o rasizm. Gdyby to byli Polacy, czy Anglicy, to by się nie bali, ale beżowych nie mozna nawet o nic zapytać.

Wklejam tylko wycinek z artykułu, dla jasności, o czym mówimy: The report estimated that 1,400 children had been sexually abused in the town between 1997 and 2013, predominantly by gangs of British-Pakistani men.

1400 dzieci!!!

87 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-17 11:20:43)

Widzę poczucie niesprawiedliwości w Twoim poście, CatLady, bo według Ciebie Muzułmanie mają więcej praw. Może maja. Ale to nie jest ich wina, tylko władz danego kraju. Ktoś o te prawa dla nich walczy. Dlaczego nikt nie walczy o nasze?

Możesz podać źródło artykułu?  Chętnie poczytam.

88 Ostatnio edytowany przez CatLady (2016-09-17 11:25:16)

Może dlatego, ze my sami jesteśmy tak zajęci witaniem i głaskaniem po główkach muzułmanów oraz opluwaniem Polaków, że nie mamy już czasu, ani nawet nie chcemy zauważyć problemu. Mam tu też na myśli Ciebie, Cyngli :)

Jak wpiszesz w Google "Rotherham Sexual grooming" to wyskoczy artykuł na wiki[edii, do tego wrzucam linki (o ile moderacja nie usunie):
https://www.theguardian.com/uk-news/201 … e-to-court
http://www.independent.co.uk/news/uk/cr … 97731.html
http://www.express.co.uk/news/uk/697583 … ictims-CSE

89 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-17 12:03:39)

Nie uważam, żebym opluwała kogokolwiek bądź głaskała kogokolwiek. Mam po prostu inne poczucie sprawiedliwości od Ciebie. Dla mnie nie ma różnicy, czy ktoś jest muzułmaninem, katolikiem, arabem, Polakiem. Po prostu staram się nie generalizować i nie szufladkować ludzi. Jeśli ktoś jest wartościowym człowiekiem i daje coś z siebie, nie robi nikomu krzywdy, to jest ok i chętnie obdarzę sympatią taką osobę. Oczywiście terroryści, przestępcy, a na koniec chamy i prostackie bydlaki do nich nie należą. Bez względu na orientację, narodowość, wyznanie. Ale już to pisałam wyżej.

P.S Dziękuję za linki. Średnio czytam po angielsku, ale zawsze mogę skorzystać ze słownika.

90 Ostatnio edytowany przez CatLady (2016-09-17 15:04:09)

Po polsku wygoogluj afera pedofilska w Rotherham.

Nawet teraz czytam, że kilka z dziiewcząt, które próbowały zgłaszać sprawę na policjęzostało nazwanych rasistkami.

Ja wiem, że nie wszyscy, któzy są muzułmanami muszą być źli, ale jak sama pisałaś - inne miejsce, inna kultura. To, co dla nas jest ohydną zbrodnią, czy wynaturzeniem, dla nich jest normą, niczym złym, np taki gwałt na białej dziewczynce/kobiecie, bo przecież chodzi "goła" (wg ich standardów) po ulicy, nic tylko po nią sięgnąć. To są te tzw. różnice kulturowe, tyle, że ich się nie powinno tolerować w imię poprawności politycznej.

W Polsce/Europie, jak ktoś Cię zgwałci, to możesz iść na policję i do sądu. Jedź sobie na wakacje do kraju muzułmańskiego, tam ktoś dokona gwałtu i spróbuj zgłosić. O tym też pisali w gazetach.

A tak jeszcze, żeby być na temat - o Polakach.

Ja się w Londynie czuję w miarę bezpiecznie, jako Polka. Londyn głosował przeciwko Brexitowi. Natomiast niespecjalnie lubięto miasto, jestem nim zmęczona. Chciałabym mieszkać w mniejszej miejscowości - ale teraz się boję. Zwyczajnie bałabym się kupić mieszkanie w małym mieście, czy na obrzeżach Londynu.

Mam koleżankę w pracy pochodzenia jamajskiego, ma 60 lat :) i ona mówiła, że gdy przyjechała do UK jako 5-letnia dziewczynka, to widziała, gdy Anglik miał dom do wynajęcia, to na drzwiach wieszał ogłoszenie: Do wynajęcia. Nie dla czarnych, nie dla Irlandczyków i nie dla psów.

Anglicy to byli i są rasiści. Tyle, że przez ten czas nie było im wolno tego wyrażać. Teraz po Brexicie znowu mogą.

91 Ostatnio edytowany przez authority (2016-09-17 16:30:10)

Nie Anglicy a część społeczności głównie starsi i z mniejszych miast i mniej wykształceni. To ci jak jeden maż poszli glosować za Brexitem. A wielu młodych nie poszło olało dlatego chcieli ponowne referendum. Dlatego tez w Polsce dobrze by było by głosowanie było 2 turowe (jak min. we Francji) by ci co głosowali np na mniejsze partie które nie weszły do sejmu a tym samym marnowali swój głos mogli głosować na tzw mniejsze zło.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

92

Jejku, juz drugi raz probuje dodac post! Zanim skoncze pisac to zostaje wylogowana z forum! A ze nie chce mi sie trzeci raz pisac i wyjasniac to napisze krotko: baniaban, Jaguer, CatLady- 100% racji. Cyngli, jesli juz zarzucasz Polakom rasizm to wygoogluj co to slowo znaczy. Krotko rzecz ujmujac rasizm to uprzedzenie jednej RASY do drugiej, albo jak kto woli, poczucie wyzszosci jednej rasy nad druga (akurat Polacy dosc dobrze poznali istote rasizmu, wszak byli jej ofiarami). Nikt nie mowi, ze nie lubi muzulmanow za kolor skory albo za to, ze pochodza z tej czesci swiata, a nie innej. Ludzie sie ich boja, bo widza co sie dzieje. Podejrzewam, ze gdyby zachowywalaby sie tak jakakolwiek inna nacja z Europy (masowa imigracja, narzucanie swych praw panstwom goscinnym) to rekacje bylyby dokladnie takie same. Niechec i obawa. I nie mialoby znaczenia, ze zolty, bialy czy niebieski. Wiec o jakim rasizmie mowa? Zdrowa reakcja obronna swego terytorium. Powtorze: ZDROWA. Zdrowy, normalny czlowiek sprzeciwia sie, gdy jemu badz jego bliskim grozi niebezpieczenstwo. Dzis glupota jest gadanie (z uwagi na to, co sie dzieje), ze nie ma islamizacji Europy, a imigranci z Bliskiego Wschodu nie stanowia zadnego zagrozenia. Co do do saych Anglikow- jak juz ktos inny napisal- oni zawsze byli malo tolerancyjni. Teraz moga to okazac. Niestety, dostaje sie Polakom, bo Brytyjczycy imigracja zmeczeni i to wcale nie tym, ze imigranci prace zabieraja, ale jakos lepiej brzmi, ze tym, niz gdyby mieli mowic, ze dosc maja sluchania obcych jezykow na ulicach, zwlaszcza, ze to narod przekonany, ze kazdy powinien po angielsku mowic (nawet, gdy to oni goszcza w danym kraju), wiec kozla ofiarnego trzeba bylo znalezc. I znalezli. Padlo na Polakow, bo male konsekwencje. Przynajmniej za zabitego Polaka nie przyjdzie do domu gromada muzulmanow z maczeta, by honor odzyskac...

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili
  Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

93 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-17 17:27:54)

Przeżyłam wiele niefajnych sytuacji (głównie w szkole) mieszkając we Francji. Jedną z najmniej obraźliwych obelg była "polska k****, napewno daje za flaszkę".

Skąd taka opinia o Polakach? Można się tylko domyślać.

Ewiko, nazywanie muzułmanów brudasami, cyganów złodziejami, afro-Amerykanów czarnuchami podchodzi moim zdaniem pod rasizm, ale to akurat moja subiektywna opinia.

Wystarczy odwiedzić grupy na fejsbuku, gdzie otwarcie życzono emigrantom śmierci, śmiano się ze zdjęć, na których arabskie dzieci miały poucinane głowy, etc. Widziałam wiele takich stron w momencie, gdy tematem na fali byli właśnie emigranci z Syrii. A komentowali Polacy, bo polska grupa. Osobiście nie życzę śmierci nikomu, nawet najgorszemu zbirowi, a co dopiero małym dzieciom, które są niczemu winne.

Ogólnie mam wrażenie, że mimo postępu w różnych dziedzinach, ludzie stają się coraz bardziej chamscy, nietolerancyjni i zionący nienawiścią, niż byli kiedyś.

94

Wiec zgodzisz sie, ze ktos musial znac polskie ''k...y'' z autopsji. Jakos przyjmujesz do wiadomosci, ze Polki daja dupy na prawo i lewo za flaszke, bo skoro tak zostalas nazwana, to ktos musial wlasnie byc ich klientem. Dlaczego wiec obruszasz sie, gdy ktos pisze na temat muzulmanow? Od razu zakladasz, ze kieruja nim stereotypy wylacznie. Gdy slyszysz zle opinie o rodakach to uznajesz, ze tak wlasnie jest, ale jesli slyszysz na temat innej nacji to sa to stereotypy i uprzedzenia...

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili
  Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

95

Ewika99 napisał/a:

Wiec zgodzisz sie, ze ktos musial znac polskie ''k...y'' z autopsji. Jakos przyjmujesz do wiadomosci, ze Polki daja dupy na prawo i lewo za flaszke, bo skoro tak zostalas nazwana, to ktos musial wlasnie byc ich klientem. Dlaczego wiec obruszasz sie, gdy ktos pisze na temat muzulmanow? Od razu zakladasz, ze kieruja nim stereotypy wylacznie. Gdy slyszysz zle opinie o rodakach to uznajesz, ze tak wlasnie jest, ale jesli slyszysz na temat innej nacji to sa to stereotypy i uprzedzenia...

Znam wielu Polaków i wielu muzułmanów, no cóż.
To normalni ludzie, więc w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z przykrym i krzywdzącym stereotypem.

Obruszam się za każdym razem, gdy słyszę, że Polacy kradną i piją na umór. Niektórzy tak, ale nie większość. Tak samo w przypadku muzułmanów.

96 Ostatnio edytowany przez Ewika99 (2016-09-17 19:08:22)

Alez Cyngli, przeciez kazdy, kto wypowadal sie w tym watku przyznal Ci racje, ze sa ludzie dobrzy i zli, niezaleznie od narodowosci. Nie chodzi tu o generalizowanie, a problem migracyjny jest duuuuzo glebszy niz ''tylko'' terroryzm. Kraje Zachodnie sa zmeczone imigrantami,stad te wszystkie napasci. A juz Anglicy tolerancja szczegolna nie grzesza. Sama idea otwartyc granic jest dobrym pomyslem, ale WYLACZNIE gdy chodzi o Unie Europejska. Wpuszczenie do Europy takiej masy ludzi obcych kulturowo skutkuje tym, ze ludzie jedni na drugich napadaja. A napdaja na Polakow, bo gdyby napadali na innych (a smiem twierdzic, ze imigranci z Bliskiego Wschodu bardziej im przeszkadzaja) to konsekwencje bylyby duzo powazniejsze. Nie tylko ze strony prawnej, ale i ze strony ''bliskich'' poszkodowanego... Polacy to latwy cel. I tak ja pisalam: lepiej brzmi, ze ''nie chcemy Polakow, bo zabieraja nam prace'', niz ''nie chcemy slyszec tego jezyka na kazdym kroku''. A jesli sie nie myle,to media wlasnie podaly informacje o napasci na Polaka w UK, bo...mowil po polsku...
Poza tym twierdze, ze nadmierna tolerancja nie jest naturalna dla czlowieka. Jestesmy czescia natury, wiec w genach mamy bronienie swego terytorium, bliskich, jest to naturalna reakcja obronna. Niestety, ideologia, jaka kieruja sie poszczegolne panstwa Europy nakazuje wrecz wyzbycie sie zdrowych odruchow., wszelkich zahamowan. A to juz jest glupota. Nieufnosc i strach pozwalaly pradawnym plemionom przetrwac. Otwieranie ramion dla kazdego, kto tego oczekuje, jest totalnym nieporozumieniem. Nie dziwi mnie wiec, ze polityka multi-kulti zaczyna przynosic efekty, jakie przynosi...

Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

97

Jakie proponujesz rozwiązanie tego problemu? Niech każdy wraca do swojego kraju i w nim gnije?

Dlaczego nikt nie walczy o prawa Polaków za granicą? Pytałam o to wcześniej.

98 Ostatnio edytowany przez Ewika99 (2016-09-17 19:32:49)

Jesli chodzi o wszelkiej masci imigrantow socjalnych, ktorych jest gro, jesli nie wiekszosc, to TAK- niech wracaja do swojego kraju. Przeciez wielu z nich nie chce sie zasymilowac. Dlaczego nie pojda od razu do pracy, nie zarobia na siebie? Przeciez to byolby lepsze rozwiaznie, a tak to Europejczycy beda musieli zasuwac na iles tam milionow ludzi, bo oni jezyka nie znaja, bo sie zasymilowac nie potrafia... Blagam Cie. Moja matka z ojcem, gdy jechali do UK, nie znali slowa po angielsku. A jednak prace podjeli. Malo tego- nie mieli ZADNEGO socjalu, nagranej pracy, tylko maly pokoik wynajety. TYLE. Nie dosc, ze pracowac tacy imigranci nie musza, to beda sobie siedziec w domkach, a ty glupi bialy Europejczyku zaiwaniaj, az milo, bo ktos utrzymac taka mase nowoprzybylych musi. I to nie beda politycy, gwarantuje. Jestem za tym, by pomoc uchodzcom, ale bezrefleksyjne przyjmowanie kogo popadnie nie jest wyjsciem z sytuacji. O ile sie nie myle, to Polska wraz z Grupa Wyszehradzka chca pomagac tym ludziom na miejscu. To na pewno lepsze niz przygarnianie do siebie wszystkich, jak leci. Pomoc trzeba, ale przede wszystkim bezpieczenstwo moje, moich bliskich, Polski, i Europy. A to, co funduja nam obecne wladze Unii to gwozdz do trumny. Myslisz, ze to, co dzieje sie dzisiaj w Europie moze nie przerodzic sie w cos znacznie gorszego? Otoz moze. W ludziach narasta frustracja zaistniala sytuacja, strach, instynkt samozachowawczy, przeciez to moze sie przerodzic w wojne miedzyludzka. Jestesmy tylko ludzmi i w naturze naszej leza, niestety, wojny. Pierwszej wojny swiatowej tez sie nikt nie spodziewal. Nie chce straszyc tu wojna swiatowa (ale w sumie przeciez ona juz trwa, tak naprawde, tyle ze nie u nas), jednak nie wolno nam wykluczyc calkowicie takiego scenariuszu.

A o nasze prawa dlaczego nikt nie walczy? Dlaczego mnie pytasz? Od tego powinni byc ludzie, ktorzy sie tym rzetelnie i profesjonalnie zajma. Ale odpowiem: bo nasz rzad prawdopodobnie w tej chwili bardziej zajety jest, by Ukrainie robic dobrze, niz wlasnym obywatelom. No niby byli ministrowie w Londynie w zwiazku z atakami na Polakow, ale jak widac niewiele z tego wyniknelo. Brytyjczycy po prostu przestali sie bac durnych przepisow unijnych i pokazali, gdzie maja cala tolerancje, z ktorej to niby tak cala Unia dumna jest... Najpierw nakladli ludziom do glow, ze nie ma czegos takiego, jak rroznice kulturowe, ze wszystko trzeba tolerowac, czyli sobie grunt przygotowali, a teraz sieja ''ziarno'' w postaci tysiecy obcych mentalnie ludzi, ktorzy miloscia do nas nia palaja... Ot, cala polityka...

Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

99

Cyngli napisał/a:

Ewiko, nazywanie muzułmanów brudasami, cyganów złodziejami, afro-Amerykanów czarnuchami podchodzi moim zdaniem pod rasizm, ale to akurat moja subiektywna opinia.

Ale ja ich nie nazwałam brudasami. Ich higiena osobista mnie nie interesuje. I jak Ewika napisała, ja ich nie nienawidzę za to, że modlą się do allaha, czy za beżowy kolor skóry i brody. Ja ich nie lubię za ich zachowanie. Nie wszyscy są terrorystami, ale nawet ci nie-terroryści zachować się nie potrafią. Jak przychodzisz do kogoś w gości, to jak się zachowujesz? Wchodzisz, ściągasz spodnie, zapalasz papierosa plując i kiepując na podłogę, bo tak robisz w swoim domu (to przykład tylko :) ), czy może szanujesz dom gospodarza? Ja szanuje dom gospodarza, także będąc w UK. A oni nie. Nikt ich nie zapraszał, sami wjechali, teraz próbują wjeżdżać do reszty Europy, ale zamiast czuć wdzięczność za gościnę, plują na naszą kulturę, napadają ludzi, gwałcą - bo tak się robi u nich. A my mamy siedzieć cicho, bo nas ktoś oskarży o rasizm. Niedługo nie będzie wolno mi się bronić przed gwałtem jeśli napastnik będzie śniady, bo jeszcze nie daj Boże się obronię i będę odpowiadać za rasizm i napaść na gościa.

Ogólnie te oskarżenia o rasizm, poprawność polityczna jest po to, by zamknąć ludziom usta.

100

Otoz to.

Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

101

CatLady napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Ale ja ich nie nazwałam brudasami.

A czy ja napisałam, że nazwałaś? Nie.
Kto inny to zrobił wcześniej.

Podobna odpowiedź na pytanie CatLady - nie pytałam konkretnie Ciebie. Pytałam ogólnie. Każdy może napisać, co o tym myśli.

102

Wiec moje zdanie znasz.

Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

103

"Media donoszą o kolejnym ataku na Polaków w Anglii. Dwóch naszych rodaków zostało zaatakowanych przez grupę pijanych mężczyzn w centrum Ashfrod w hrabstwie Kent. Powodem napaści było to, że mówili po polsku."

To jest rasizm w pełnej odsłonie

3.01.2016 Bartuś

104

polski profesor został zaatakowany przez patridiotów w tramwaju,w Polsce,za to że mówił po niemiecku.

to co to jest?

105

rasizm..a co innego??nawet miałam o tym pisać ale córka mi już przerwała:)

3.01.2016 Bartuś

106 Ostatnio edytowany przez authority (2016-09-18 19:48:49)

atak na tle narodowościowym na jedno wychodzi.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

107

chociaż właściwie to nie wiem  jak to zakwalifikować można..w końcu to był Polak...tyle , że mówił po niemiecku..pytanie czy Ci atakujący wiedzieli kim ten człowiek jest?czy zaatakowali tylko i wyłącznie za to iż nienawidzą wszystkiego co niemieckie...

3.01.2016 Bartuś

108

Sama nie wiem, czy to atak na tle narodowościowym - w końcu to nie Niemca pobili, tylko Polaka mówiącego po niemiecku... Może za to, że wg nich nie był prawdziwym Polakiem. Słyszałam też o zaczepkach w stronę młodych ludzi mówiących w Polsce po angielsku.

Trochę mnie to przeraża, bo ja Polka, mam faceta Brytyjczyka, ale nie do końca białego i ani w UK nie będziemy mogli niedługo żyć, ani w Polsce. Boję się przyjechać z nim do Pl w odwiedziny... :/

109

Tak oni już go uznali za nie Polaka gorszy sort.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

110

Cyngli napisał/a:

Jakie proponujesz rozwiązanie tego problemu? Niech każdy wraca do swojego kraju i w nim gnije?
ej.

Tak! Muzułmanie przyjeżdzają do Europy bo podobno im tutaj lepiej. Przyjeżdzają do czegoś lepszego ale usilnie próbują to zmienić w takie same klimaty społeczne jak u siebie w państwie. Skoro im tu lepiej to czemu nalegają na zmianę tego w coś od czego uciekli? Nie potrafię zrozumieć... Polacy po wojnie zostali i odbudowywali kraj z gruzów. Uciekli ci którzy byli niesprawiedliwie prześladowani. Reszta została i walczyła, budowała, pracowała....oni uciekają z ojczyzny, oddają kraj walkowerem. Nigdy im tam nie będzie dobrze jeśli pracy we własny kraj nie włożą. Ale taka ich mentalność....oni pracy nie lubią.

Evika polski rząd rozegrał to totalnie złe. Zamiast zdecydowanej reakcji służb dyplomatycznych oni wysłali ministrów i policjantów do UK co Anglicy zrozumieli tak ze my im będziemy mowić ze schrzanili i pokazywać co powinni zrobić. Jednym słowem odebrali to jako pouczanie Polski nt ścigania przestępców na angielskiej ziemi. Pod względem historycznym takie zachowania sie Anglikom nigdy nie podobały wiec i tym razem olali to ciepłym moczem co totalnie pogrzebało jakiekolwiek polskie szanse na dialog w tym temacie. W końcu nikt nie lubi jak mu sie błędy wytyka...

111 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-20 06:44:57)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Tak!

To proszę wszystkich Polaków zza granicy również do kraju ściągnąć, znaleźć im pracę i pomóc utrzymać się, skoro ''Polska dla Polaków''.

112

Cyngli, imigrantow SOCJALNYCH, nie zarobkowych. Nie rozumiesz- Polakow nikt nie bedzie sciagal, bo jestesmy obywatelami Unii, korzystamy ze swoich praw, wiec nikt nam nie moze nakazac pobytu w Norwegii, Polsce, czy Danii. Unia sama tak ustalila, a my mamy swiete prawo, by korzystac z tego. Zreszta sama siedzialas iles tam lat we Francji. Poza tym, na milosc Boska, nie tylko Polacy mieszkaja w UK. Tam az roi sie od Litwinow, Lotyszy, czy Portugalczykow.

Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

113

Ewika99 napisał/a:

Cyngli, imigrantow SOCJALNYCH, nie zarobkowych. Nie rozumiesz- Polakow nikt nie bedzie sciagal, bo jestesmy obywatelami Unii, korzystamy ze swoich praw, wiec nikt nam nie moze nakazac pobytu w Norwegii, Polsce, czy Danii. Unia sama tak ustalila, a my mamy swiete prawo, by korzystac z tego. Zreszta sama siedzialas iles tam lat we Francji. Poza tym, na milosc Boska, nie tylko Polacy mieszkaja w UK. Tam az roi sie od Litwinow, Lotyszy, czy Portugalczykow.

Wśród Polaków jest również wielu imigrantów socjalnych.
Siedziałam we Francji, bo akurat byłam niepelnoletnia w dniu wyjazdu.

Nie można dyskryminować jednych, a drugim pozwalać na wszystko - czy Ci się to podoba, czy nie.

114

Cyngli napisał/a:

Nie można dyskryminować jednych, a drugim pozwalać na wszystko - czy Ci się to podoba, czy nie.

Ot to, to. Pod tym zdaniem podpisuje sie rekoma i nogami. Tylko widzisz, ja uwazam, ze w sytuacji jaka obecnie panuje na naszym kontynencie to rasa biala jest najbardziej dyskryminowana. I prosze Cie, nie wyskakuj tylko ze stwierdzeniem, ze nie ma roznicy kto jaki ma kolor skory, bo roznice sa i to ogromne- w sposobie bycia, myslenia, kultury. I zebysmy sie wszyscy, w ramach solidarnosci z imigrantami, przemalowali na bezowo, to bariery kulturowe pozostana. Predzej sie Polak czy Litwin zzaklimatyzuje w UK niz przybysz z Afryki. To sie nazywa INNA KULTURA, a nie zaden rasizm.

Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

Posty [ 77 do 114 z 136 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018