Czy nikt nie lubi Polaków? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Czy nikt nie lubi Polaków?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 49 ]

Temat: Czy nikt nie lubi Polaków?

Słuchajcie, jak to z tym właściwie jest.
Tyle się słyszy, "pojedziesz tam to zobaczysz jak cię będą traktować", "będziesz od najgorszej roboty" itd.
Czy według Was to prawda?
Czy jesteśmy traktowani jako ludzie niższej kategorii i czy na prawdę tak jest?
Podzielcie się opiniami na ten temat.

Od siebie dodam, że na tyle razy ile byłam w Niemczech i tyle czasu ile tam spędziłam, nie spotkałam się, z przejawami dyskryminacji.
Wiadomo, że na pewno znajdą się tam tacy, którzy są rasistami (ale to jak w każdym kraju, różni są ludzie) więc nie można każdego pakować do jednego worka.
Często się mówi, że Niemcy mają tak wpojone (chodzi tu m.in o wojnę), że to oni nami rządzą, i my wyjeżdżając do ich kraju jesteśmy gorsi, i nie mamy szans na lepsze pracę.

Szczerze powiem, nie miałam jeszcze okazji tam pracować, ale niedługo się o tym przekonam, ale jak już napisałam powyżej nie spotkałam się z żadnym przejawem wrogości.

A wy jak uważacie?
Oglądałam dużo filmików osób, które wyjechały czy to do Anglii, czy do Niemiec, Czy do Francji itd, i nikt nie mówi, o tym, że spotkał się ze złym taktowaniem.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy nikt nie lubi Polaków?

Przebywałam jakiś czas w Anglii i także muszę powiedzieć, że nie spotkałam się z dyskryminacją, wręcz przeciwnie. Polki uchodzą za bardzo piękne kobiety, sprawdzające się w kuchni itd. Więc raczej wzbudzałam pozytywne zainteresowanie u płci przeciwnej szczególnie. Jednak czasami były takie sytuacje, w których wstydziłam się za innych Polaków. Byli wulgarni, niszczyli to co po drodze spotkali, pluli na chodnik. I nie jest to kwestia wojny (czyli nastawienia Niemców do nas), tylko niestety braku kultury. W Niemczech także byłam, nieco krócej ale widziałam kilku Polaków. Także my sami sobie wyrobiliśmy takie zdanie za granicą.
Ogólnie to nieprawda ze złym nastawieniem do Polaków. Może to zależy jeszcze w jakim rejonie Europy.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

3

witaj,
wiesz mój brat był 2 lata w LDN, powiem Ci tak-
co jak co, czasem słyszało się różne komentarze, docinki.
ale.
nikt mojemu bratu tak nie pomógł, jak Anglicy.
gdy miał problemy z pracą i mieszkaniem, nasi rodacy go chcieli ostro wydymać, że tak to ujmę w dość dyskusyjny sposób.
zawiść, zazdrość miedzy rodakami była porażająca.
tak to poznał wielu Angoli i byli pozytywnie nastawieni mówiąc, ze Polacy są pracowici ( nie wiem czy komentować to, bo podobno Polak=nierób, ale chyba zależy gdzie i jak)

za to moja nauczycielka z gimnazjum dawno temu opowiadała , jak była w Rosji i tam dopiero było strach się przyznać do bycia Polakiem.
Była tam 2000/2001, teraz-nie wiem jak jest.
pozdrawiam

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

4

Polacy np w Stanach są uznawani za bardzo pracowitych, i winnych krajach zresztą też.
Tak co do zachowań naszych rodaków za granicą, to można wiele by pisać...
najgorsze jest to, że potem patrzą tak na większość, a szkoda, bo nie wszyscy tacy są.

Co do zazdrości między polakami, oj tak muszę przyznać, że spotkałam się z tym, co jest bardzo smutne.
Taki przykład, ale nawet na jednym z forów, po zapytaniu się o jakąś rzeczy dotyczącą pobytu tam i życia, napisane zostało wiele nieprzyjemnych komentarzy, typu "nie przyjeżdżajcie tu to jest tak i siak", albo "są google to sobie wpisz" itd... zero pomocy, a przecież forum jest od tego.
Nie rozumiem takiego postępowania, i śmieszne jest to jak narzekają, karzą innym nie przyjeżdżać a sami siedzą.

5

Mieszkalam wiele lat w Hiszpanii. Mamy tam bardzo dobra opinię pracowitych i profesjalnych ludzi, ale chlodnych w usposobieniu. Lubia nasza wodke i nasz kraj.

6 Ostatnio edytowany przez NieInteresujSie (2011-07-18 09:29:20)

ludzie oceniaja polakow poprzez staerotypy i zachowanie jednostek, czyli niewyksztalconych ludzi ktorzy jezdzili tam po minimalna stawke, bez jezyka, bez jakiegos obycia. te masowe wyjazny zaczely sie wlasnie od takich ludzi... najpierw niemcy, wiekszosc to zlodzieje potem uk. mysle ze to sie zmienia ale jednak nie dziwcie sie niemcom ze polakow postrzegaja tak a nie inaczej, skoro jeszcze w 1999r 70% kradziezy samochodow, akcesoriow, bylo wlasnie zasluga polakow ;p prostytucja podobnie. nie wspomne o falszerstwach, przemytach. inna sprawa skoro z irlandi np jest jakies tam bezrobocie, a wlasciciel firmy zamiast zatrudnic 1 irlandczyka, zatrudnia 2 polakow i wychodzi w kwestij finasowej tak samo, to ja  akurat rozumiem zlosc takiego czlowieka ktory musi konkurowac z obcym ktory godzi sie na polowe tego co powinien zarabiac. no i te niektore nasze dziewczyny... ja jestem naprawde wyrozumialy, ale to co one tam prezentuje jest ponizej krytyki, zgodze sie tylko ze faktycznie wzbudzaja zainteresowanie mezczyzn, ale nie do konca jak by tego chcialy, a moze wlasnie tak chca byc postrzegane, sam nie wiem ;p oczywiscie nie mowie o wszystkich ;p

najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem.

7 Ostatnio edytowany przez motylek79 (2011-07-18 15:14:08)

Polacy w Niemczech mają duzo lepszą opinie niż np Rosjanie czy Turki, którzy ani nie chcą poznać jezyka, ani tez nie chca pracować i lubiani nie są.  Ogólnie Polacy są postrzegani jako pracowici, co jednak nie zdejmuje z nich etykietki ludzi z Ost Europa i to się nie zmieni. Niemcy są bardzo mili, uprzejmi, ulożeni, ale w głębi duszy mysla o nas jako o ludziach ze Wschodu, czyli nieco gorszych. Wprost tego nie dadza odczuc. Dyskryminacji Polaków  w Niemczech nie ma.

Raczej jest tak - ze Polacy nie lubią samych Polaków zagranicą i są zawistni, zazdrośni, ze komus sie wiedzie lepiej itp. Taka narodowa cecha - zawiść. (ble).

Niech ten bajzel niech płonie, niech płonie, niech płonie....

8

A ja się właśnie spotkałam z tym, że często biorą nas za Rosjan, i czasem zdarza się , że zapytają czy jesteśmy z Rosji.
Nigdy nie czy z Polski tylko z Rosji.
A turków w Niemczech jest masa, nawet nie wiem czy nie więcej niż Niemców wink

A skąd bierze się zachowanie u ludzi którzy np przyjechali z Polski do niemiec, i wstydzą się swojego języki/ czy tym że są Polakami (nie wiem) i mówią w sklepie, tramwaju/ po niemiecku... to jest dla mnie nie do pojęcia.

A jak to jest z tą pracą? Czy osoba wykształcona, mająca doświadczenie, mieszkająca już tam parę lat i znająca język, nie ma szans na lepszą pracę np. biurową niż sprzątanie?

9 Ostatnio edytowany przez motylek79 (2011-07-18 16:47:59)

Jak znasz plynnie niemiecki i masz odpowiednie wyksztalcenie to na dobra prace szanse masz, a jak nie znasz, albo tylko komunikatywnie to mozesz sprzatac lub pracowac w innych mniej fajnych zawodach (a i tak za lepsza kase niz w polsce). Niestety wiekszosc Polakow/Polek sprzata sad Przebić się tam bez płynnego niemieckiego jest ciezko.

Wiesz, wydaje mi się ze niektórzy się wstydzą, bo coż - nie ma co ukrywać - Polska jest daleko w tyle za Niemcami pod kazdym wzgledem, niestety - ekonomicznym głównie.Jeszcze długo ich nie dogonimy...:(
A to nawet fajnie ze probuja mowic po niemiecku w tramwaju, na ulicy, w koncu wlasnie w De mozna najlepiej jezyk podszkolic...

10

Wiadomo, że jak się pojedzie i na początku umie się niemiecki jako tako, i nie ma się jeszcze żadnego doświadczenia pracy tam, to nie ma co marzyć o stanowisku menagera.
Ale jak się już tam trochę mieszka, nauczy się dobrze w miarę języka (może pójdzie jeszcze dodatkowo do jakiejś szkoły) to może uda się znaleźć coś konkretnego.
Ale myślę, że z komunikatywnym niemieckim już jest większe pole manewru niż zmywak w restauracji. Tak czy siak i tak się więcej tam zarobi niż tutaj, i na więcej tam nas stać.

11

Hmmm...zeby pracowac w biurze komunikatywny niemiecki nie wystarczy, trzeba mowić biegle. Mysle ze medyczne zawody maja tam duza szanse - pielegniarki, fizjoterapeuci, lekarze z b. dobrym niemieckim nie beda miec zadnych problemow ze znalezieniem pracy, bo Niemcy sa starzy, schorowani. Inni moga sprzatac na poczatek... Ogolnie jak ktos ma samozaparcie i talent do jezykow to chyba warto probowac za Odra.

12 Ostatnio edytowany przez lejlawelejla (2011-07-18 18:54:30)

Mi akurat niemiecki się podoba, i szybko wchodzi o głowy.
Na początku wiadomo ciężko ale najgorsze co zrobić to pojechać, zamknąć się w czterech ścianach albo pracować z polakami. W taki sposób nigdy się nikt nie nauczy języka. Trzeba wyjść otworzyć buzię i pytać o cokolwiek nawet o godzinę. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

13

Mnie tez się podoba i nie uwazam zeby byl to strasznie trudny jezyk...wiec probowac mozna. Ja probowalam, ale z wiekiem mam coraz mniej optymizmu. Polacy w swoim gronie mowia po polsku, wiec zdecydowanie lepiej poznawac i pracowac z Niemcami.

14

motylek, długo już mieszkasz w De?
Jak się zaaklimatyzowałaś?
Żyje się tu łatwiej niż w POL?
Chodzi mi o tego typu sprawy, że można sobie na więcej pozwolić, niż tu?

15

Niemcy kochają Polki i to każdą obojętnie jak wygląda i ile ma lat. Zawsze spotykałam się z ogromnym entuzjazmem jak tylko się jakiś facet dowiedział, że jestem polką. Jeżeli chodzi o Niemcy to mam bardzo pozytywne skojarzenia a o Anglii.. to chyba tak jest, że traktują nas trochę gorzej, bo oni nawet nie wiedzą gdzie Polska leży więc myślą, że z jakiejś biedoty jesteśmy gdzie nie ma szkół, łazienek itd. big_smile

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

16

Karolcia_20 napisał/a:

Niemcy kochają Polki i to każdą obojętnie jak wygląda i ile ma lat.

oczywiscie, podobnie jak my ukrainki, rosjanki ;p

najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem.

17

lejlawelejla, teraz jestem w PL, nie mieszkam w DE na stałe, pracuje tam z malymi przerwami jeden rok. I uwierz mi pomimo ze niezle mowie po niemiecku, nie mam tam rewelacyjnej pracy, ale i tak wiele lepiej platna niz w PL. Przebic sie  jest ciezko. No chyba ze masz dobry zawod i mowisz plynnie.
Ja uwazam ze zyje sie  tam lepiej. Co to zaklimatyzowania - to Niemcy to tacy sami ludzie jak wszedzie, wiec mozna sie przyzwyczaić. Ja ich widze b. pozytywnie - spokojni, ulozeni, pomocni.

18

Jak pozwalasz się tak traktować... to można rzeczywiście poczuć, że coś nie gra, tak jakby jesteś obiektem gorszej kategorii w ich oczach. No ale błagam nie można dać się stłamsić. Znasz język? Jak tak to klucz do sukcesu na tej płaszczyźnie. W inną stronę bywa różnie, czasem wyjątkowo ciężko. Nie wiem na ile można sobie pozwolić... Poza tym ważna jest pomoc ze strony agencji, która wysyła do pracy. Ja miałam dobre doświadczenia z Eurokontaktem z Wrocławia. Natomiast wierzę w to, że niektórzy nie radzą sobie i z pewnych firm takiej pomocy nie otrzymują.

19 Ostatnio edytowany przez Klaudia_123 (2011-07-28 10:56:24)

Polak nie lubi Polakow!!! .... i wedlug mnie to sie juz nie zmieni.... jesli chodzi o inne kraje,
to wyglada to tak samo jak w innych stosunkach miedzyludzkich tzn. jesli ktos jest "porzadny",
bedzie tez lubiany, obojetnie z jakiego kraju pochodzi.
Do dzis wiekszosc przypadkow jakie moglam zaobserwowac, dotyczace jakiejkolwiek dyskryminacji,
wychodzilly od Polakow.
Wlasnie wrocilam z wizyty w Polsce i jestem zdruzgotana, skad ten narod ma w sobie tyle nienawisci,
smutku i wtykania nosa w nieswoje sprawy. To przykre, jednak prawdziwe i chyba nie do naprawienia.

20

...ja bym jeszcze dodala nietolerancje i zacofanie sad Smutne, ale tacy jestesmy wlasnie......

21

Mieszkalam w Niemczech i Anglii. Spostrzezenia : W Niemczech spotkala mnie przykrosc ze strony Niemca tylko raz obrazil mnie publicznie przy calej grupie mowiac, zeby wszyscy pochowali wszystko, bo jest wsrod nas Polka - zapewne zlodziejka. Na szczescie w tej grupie bylo dosc sporo obcokrajowcow i wcale tego za zart nie uznali i okazali mi troske. Ale bolalo.
Za to moj ex(Anglik) byl kiedys z Niemka i mowil, ze Niemcy non stop robia sobie serie zartow na temat Polakow i sie z nas nabijaja. Tu by sie zgadzalo. Ten co mnie obrazil, tez traktowal to jako dobry zart.

Natomiast w Anglii - zachwalanie Polakow, jacy to my nie jestesmy pracowici, nawet jak ukradniemy sprzet po skonczonej robocie, to i tak super jestesmy rzemieslnicy!! Tiu tiu tiu, takie podlizywanie sie mnie, choc wcale o to nie prosilam ani nie pytalam. Za to pozniej, a to wypadek, albo korek, albo jakakolwiek afera - "To na pewno Polak!!!!".
Ale ja juz sie poznalam na niektorych Angolach, nie warto im wierzyc i ufac, oni zyja czesto gesto "na pokaz".

Moje osobiste doswiadczenie z POlakami - albo bardzo dobre i przyjazne, na ogol to ludzie wyksztalceni, pracujacy w swoich zawodach, ktorzy cos osiagneli, albo - wstyd - na ulicach, w sklepach, przeklinaja, zero kultury, wioche robia, chleja, syf robia. I zawsze beda tacy i tacy. Tyle.

I never change, I simply become more myself. - Joyce Carol Oates

22

W Niemczech funkcjonuje stereotyp polaka zlodzieja... Kiedys zaprosilam mojego znajomego Niemca do Polski, a on mi niby w zartach odpowiedzial, ze nie przyjedzie autem (jezdzil BMW), bo mu w Polsce ukradną. Kiedys tez zauwazylismy na miescie fajne auto z polska tablica rejestracyjna - to zazartowal, ze pewnie kradzione...
Niby zarty to byly, ale troche wstyd mi sie zrobilo...:(

23

Ja tez nieraz slyszalam takie zarty. Nie traktuje ich powaznie, bo nawet jesli
sa niekiedy niezbyt smieszne kazda narodowosc je posiada i "musi" sie glupio
usmiechac gdy je slyszy.
Gdy chodzilam w niemczech do szkoly stale je slyszalam. Na poczatku smialam
sie razem z wszystkimi, a pozniej poprostu ignorowalam, bo ten sam zart
slyszany 10 razy juz mnie nie smieszyl.

Moim zdaniem to nie wynika z tego, ze sie nie lubi polakow. To poprostu
stereotypy ktore maja ogromny wplyw na innych ludzi.

Na glupie docinki tez mam odpowiedz.
Nie pamietam juz dokladnie jak to bylo, bo dawno tej historii nie opowiadalam.
Siostra czytala w jakiejs ksiazce, ze to niemcy nauczyli polakow krasc. Gdy
potrzebowali matarialu budowlanego, a nic juz nie mieli, wysylali polakow zeby
kradli material u innych. Nie pamietam niestety nazwiska tego niemieckiego
dowodcy, ale moge sie dowiedziec wink

Mialam niezly ubaw patrzac na zdziwione miny ludzi, ktorzy probowali byc smieszni big_smile

24 Ostatnio edytowany przez rozwielitka (2011-08-03 14:51:04)

moralna napisał/a:

Jak pozwalasz się tak traktować... to można rzeczywiście poczuć, że coś nie gra, tak jakby jesteś obiektem gorszej kategorii w ich oczach. No ale błagam nie można dać się stłamsić. Znasz język? Jak tak to klucz do sukcesu na tej płaszczyźnie. W inną stronę bywa różnie, czasem wyjątkowo ciężko. Nie wiem na ile można sobie pozwolić... Poza tym ważna jest pomoc ze strony agencji, która wysyła do pracy. Ja miałam dobre doświadczenia z Eurokontaktem z Wrocławia. Natomiast wierzę w to, że niektórzy nie radzą sobie i z pewnych firm takiej pomocy nie otrzymują.

Z tym to się zgodzę, większość osób ma w trakcie wyjazdów problem z językiem, już z miejsca są na gorszej pozycji. Do tego dochodzi jeszcze uprzedzenie do Polaków wśród wielu nacji, ciężko zwłaszcza przełamać stereotyp towarzyszący nam od zarania dziejów sad((

25

rozwielitka napisał/a:
moralna napisał/a:

Z tym to się zgodzę, większość osób ma w trakcie wyjazdów problem z językiem, już z miejsca są na gorszej pozycji. Do tego dochodzi jeszcze uprzedzenie do Polaków wśród wielu nacji, ciężko zwłaszcza przełamać stereotyp towarzyszący nam od zarania dziejów sad((

Jak słucham co niektórych znajomi to coraz bardziej mnie to wszystko przeraża. Szufladkowanie kogoś pod kątem narodowości to jakiś absurd.

26

NieInteresujSie napisał/a:
Karolcia_20 napisał/a:

Niemcy kochają Polki i to każdą obojętnie jak wygląda i ile ma lat.

oczywiscie, podobnie jak my ukrainki, rosjanki ;p

Dobre!:)) Dorzuc jeszcze Tajki, oe tez sa "w cenie":)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

27

Ja mysle, ze ciezko jedna opinia skwitowac tak obszerny temat.... to jak traktuja polakow i jak polacy traktuja siebie na wzajem zagranica jest wypadkowa wielu wielu zdarzen... ja mieszkam w DE z jednej strony w mojej firmie (olbrzymi koncern Amerykanski) stykam sie z ludzmi na poziomie, nikt nie robi docinek na temat mojego pochodzenia... na pewno jest sporo tzw zazdrosci, ze jednak pochodze z gorszego Panstwa, a zarzadzam Niemcami (niemowiac przy tym plynnie po niemiecku), ale jest tez sporo osob, ktore w jakis sposob to podziwiaja.... wiec bazujac na doswiadczeniach z pracy ciezko powiedziec czy nas lubia czy nie... ale moge powiedziec, ze jest naprawde duzo ludzi, ktorzy maja w swoich genach polskie korzenie.... ale tylko nieliczni sie do tego przyznaja.... ale fakt zdarzylo sie w miejscu mojego zamieszkania, ze sasiadka (uwarzajac to za super dowcip), powiedziala, ze od kiedy mieszkamy w tym domu, to cieciu zamyka szope, zebysmy sprzetu nie pokradli..... Mnie rowniez takie dowcipy nie ciesza.... poprostu unikam kobiete jak moge.... wogole Niemcy ogolnie maja bardzo sarkastyczny dowcip w stosunku do wszystkiego.... wiec naturalnym jest ze i do Polakow beda sarkastycznie dowcipni.... co moge powiedziec o stosunkach miedzy polakami... w sumie nic... sama nie wiem dlaczego tak jest, ale raczej unikam takich kontaktow... no moze nie zaczynam mowic po niemiecku jak slysze Polski (bo najbardziej zalosne jest ze zaden Polak nie ukryje swojego obrzydliwego polskiego akcentu w niemieckim), ale raczej milkne.... bardziej z konsternacji niz strachu.....

Ogolnie reasumujac..... nie wyemigrowalam za praca, chodz to praca dala mi mozliwosc wyjazdu... zrobilam to dla dzieci zeby mialy lepsza przyszlosc.... maja przyzszlosc latwiejsza, ale niekoniecznie lepsza... niewiele sie wymaga od dzieci w szkolach niemieckich.... i niemotywuje ich sie do pracy.... wrecz nawet caly czas przedstawia ciezka wizje nauki i naprawde tylko nieliczni ucza sie dalej.... moje dzieci uczyly sie tu jezyka.... wiec pokonczyly szkoly najlatwiejsze.... szans na lepsze wyksztalcenie tutaj juz nie maja.... bo sie najzwyczajniej boja ze sobie nie dadza rady.... ja wiem, ze sa dzieci, ktore sa wytrwale i ucza sie mimo wszytsko, ale moje przywiozlam tu troche za pozno i troche im bylo za ciezko....  a z drugiej storny niemcy oferuja zawsze latwiejsze rozwiazania..... bo mozna sie szkolic na wiele sposobow.... zgadzam sie, ale w PL dzieciaki nie mialy by wyboru.... a matura to raczej standard.... wiec nieukrywam, niejestem zadowolona z tego jak wyglada edukajca moich dzieci w szkolach, to po pierwsze a po drugie... nie bede udawac i wypierac sie jak zaba blota, jestem Polka, kocham nasza kulture, nasze poczucie chumoru, nasze piwo i nasze jedzenie.... i mozna powiedziec, ze Polacy ciagle narzekaja, ze wciskaja nos w nieswoje sprawy..... ale ja wole te nieudawana oschlosc i marudzenie niz sztuczne pytanie co u mnie.... i zyczenie mi Schöne Tag NOCH... ktore tylko na pozor jest  zyczeniem mi milego dnia..... ale niestety kasa szczescia nie daje.... ale jej brak moze mocno utrudnic zycie.... a powrot oznaczal by dla mnie rozpoczynanie wszystkiego od nowa.... a nie wiem, czy oby za stara nie jestem zeby wszystko samodzielnie od nowa zaczynac w PL (Po raz kolejny).... wiec niestety siedze tu, chodze do pracy, ktorej wcale nie lubie, ale ktora daje mi spore pieniadze.... spotykam sie z ludzmi, ktorych wcale nie lubie, ale nie mam wyboru..... a moje potrzeby kulturowe opycham filmami z plyt DVD..... i mysle sobie kurde zebym mogla cofnac szas i wiedziec to co wiem, nigdy nie zdecydowalabym sie na wyjazd....

28

Biorąc pod uwagę to co działo i dzieje się w Londynie i zresztą nie tylko tam... Przeraża mnie to, w końcu różnice narodowości znajdują swoje ujście...

29

Co mi wiadomo z filmu o emigrantach na studiach, to Anglicy często myślą sobie tak "ale dlaczego Polacy do nas przyjeżdzają?, po co?, czego oni tu chcą? do pracy? a u nich nie ma pracy?" W żartach mówią też, że język polski to drugi język najczęściej używany na Wyspach Brytyjskich.

Co do nielubienia Polaków to jest tak, że obcokrajowcy kierują się stereotypem. Negatywnych stereotypów jest więcej niż pozytywnych. Wałęsa, wódka i kradzione samochody smile
Negatywny stereotyp utrzymuje się w Austrii i Niemczech. Postrzegani jesteśmy tam jako ludzie, nie budzący zaufania, zacofani i konserwatywni. Polska jawi się jako kraj biedny z dużym wskaźnikiem przestępczości i częstymi kradzieżami samochodów. Austriacy, myśląc o przystąpieniu Polski do Unii, dostrzegają w nas zagrożenie związane ze wzrostem przestępczości i zajmowaniem miejsc pracy. Z drugiej strony, nastawienie to powoli się zmienia. Polska kultura i sztuka jest nieustannie prezentowana w prestiżowych muzeach, galeriach,salach koncertowych i teatralnych Wiednia, Linzu.Dlatego też rodzi się tam moda na Polskę. Coraz częściej jesteśmy postrzegani jako życzliwi, zdyscyplinowani i bardzo religijni.

U Hiszpanów i Włochów, Polki mają wysokie noty jako kandydatki na żony. jesteśmy świetnymi gosposiami smile

Aaa i pewne jest to, że Japończycy kochają nas za Chopina!

30

Stereotypy beda prawdopodobnie juz zawsze wsrod nas. Juz samo forum pokazuje jak mocno
sie one w "nas" zakorzeniaja. Ja jednak nie trace nadzieji, ze niektorzy w koncu zrozumieja, ze Polak
nie jest rowny Polakowi, Wloch, Wlochowi itd.
Mnie malo interesuje kto jest jakiego pochodzenia, albo jest dobrym czlowiekiem albo nie. I jesli ktos
mnie za granica zle traktuje ze wzgledu na moje pochodzenie to nie jest on godny ani chwili mojej uwagi.

31

moj chlopak podobnie jak i ja pracuje we Francji i kiedys opowiedzial mi taka historie z zycia wzieta. mianowicie byl z kumplami po pracy na zakupach. koledzy jego nabrali browara, chleb i wodke hmm podeszli do kasy i widzac mloda piekna kkobiete zaczeli konwersacje. jeden ze "by ja zrobil" drugi, ze "ma fajne balony" itp itd kiedy przyszla kolej ich placenia kobieta grzecznie do nich po polsku :dzien dobry panowie"!! a chlopacy co spalili buraka, glowy w dol zaplacili na biegu i wyszli. okazalo sie ze byla polka. tak wlasnie wiekszosc mezczyzn na obczyznie sie zachowuje, nie wspomne o bluznierstwach, bieganiu po sklepie i wyglupach. kradzieze tez sie zdarzaja i zawsze jrst na polakow hmm niestety opinia spada na wszystkich polakow hmm a przeciez nie wszyscy tacy sa.

Szczęśliwa

32

misiaki14: dokładnie, tak się niestety niektórzy zachowują. A ja sobie wtedy słucham co o mnie mówią i im potem odpowiadam po polsku. Automatycznie przestają kozaczyć tongue Inni z kolei zaczepiają na ulicy jak słyszą, że mówię po polsku. Teksty w stylu "Jesteś piękna" są na porządku dziennym. Nie mam pojęcia po co to robią...

33

Oj tak Polka ładna i zaradna, najlepsza gospodyni... tylko ile z nas to kręci po prawdzie? smile Zawsze marzyłam o takim związku z facetem innej nacji, teraz powiem, że już nie marzę heheheh

34

w wiekszosci zgadzam sie z Klaudia 123. Na obczyznie Polak Polakowi wilkiem. Nawet jesli ja podchodzilam do innych Polakow uprzejmnie to nigdy mnie to samo nie spotkalo. Od Anglika doznalam upokorzenia raz. I wcale sie nie zdziwilam ze byl polskiego pochodzenia. Nie miewam tez zatarc z innymi nacjami ktore zamieszkuja Anglie.
Co Anglikow w nas przeszkadza to fakt ze coraz wiecej jest tu osob ktore ani mysla uczyc sie jezyka i ani mysla choc troche poznac angielska spolecznosc. Zaczynaja tworzyc sie zamkniete spolecznosci i tego Anglicy sie obawiaja. Generalnie nadal jestesmy uwazani za solidnych i dobrych pracownikow. Lubia tu nasze piwo big_smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

35

W tym zestawieniu na pewno warto pomyśleć o tym, czego oczekujemy wyjeżdżając za granicę. Jeśli ma się trochę rozumu, to raczej nie myśli się o szukaniu okazji, w sensie liczeniu na potencjalnego partnera. W takim wypadku może to być z dawka niebezpieczne, w każdym razie moje wyjazdy kojarzą się tylko z pracą poprzez agencje w tym wypadku eurokontakt, wtedy masz okazję na poznanie interesującego rodaka, bardziej niż np. gorącego południowca hahaha

Wiecie co, Polacy może nie są lubiani przez większość nacji, natomiast na pewno darzeni szacunkiem za pracowitość smile

36 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2011-09-13 10:41:59)

Ja bym tu bardziej napisała, czy Polacy nie lubią siebie nawzajem za granicą? Odpowiedź brzmi niestety tak. Na porządku dziennym zawiść, fałszywość itp. Bardzo trudno spotkać kogoś bezinteresownie życzliwego.
A co do tego, czy Polacy są lubiani za granicą, to według mnie tak. Przynajmniej tu, gdzie mieszkam. są szanowani za pracowitość i umiejętności. Oczywiście, że zdarzają się, jak wszędzie takie przypadki, których nie da sie lubić, a wręcz zrozumieć ich zachowania. No, ale to jest najzupełniej normalne i narodowość nie ma tu nic do rzeczy. tongue

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

37

moralna napisał/a:

W tym zestawieniu na pewno warto pomyśleć o tym, czego oczekujemy wyjeżdżając za granicę. Jeśli ma się trochę rozumu, to raczej nie myśli się o szukaniu okazji, w sensie liczeniu na potencjalnego partnera. W takim wypadku może to być z dawka niebezpieczne, w każdym razie moje wyjazdy kojarzą się tylko z pracą poprzez agencje w tym wypadku eurokontakt, wtedy masz okazję na poznanie interesującego rodaka, bardziej niż np. gorącego południowca hahaha

Wiecie co, Polacy może nie są lubiani przez większość nacji, natomiast na pewno darzeni szacunkiem za pracowitość smile

oj są i widzę mamy coś wspólnego smile

38

rozwielitka napisał/a:

Oj tak Polka ładna i zaradna, najlepsza gospodyni... tylko ile z nas to kręci po prawdzie? smile Zawsze marzyłam o takim związku z facetem innej nacji, teraz powiem, że już nie marzę heheheh

Miałam podobnie, ale wiem, że nasi faceci też są fantastyczni smile Przecież nie wszyscy są uzależnieni od alkoholu, co często się słyszy w opinii Polek.

39

lejlawelejla napisał/a:

Często się mówi, że Niemcy mają tak wpojone (chodzi tu m.in o wojnę), że to oni nami rządzą, i my wyjeżdżając do ich kraju jesteśmy gorsi, i nie mamy szans na lepsze pracę.

nie wiem kto tak möwi ale uważam to za totalna bzdurę! Właśnie jeśli chodzi o temat II wojny to dla Niemiec jest to bardzo wstydliwy temat, mieszkam tutaj ( W Niemczech)  i nigdy nie odczulam aby ktoś próbował mną rządzić z racji mojej narodowości- owszem odczuwam w znaczny sposób probe dominacji nad innymi nacjami ze strony Turköw tutaj mieszkających ale nie ze strony Niemcöw.
Doświadczenia II wojny dały Niemcom spora nauczkę i to właśnie przez te doświadczenia starając się nie tylko na arenie międzynarodowej pokazać jako naród wielokulturowy, tolerancyjny i otwarty.

Pracuje w biurze , spełniam się zawodowo i nie wykonuje "gorszej" pracy bo takiej w moim odczuciu nie ma, wielu Polaköw tutaj przyjeżdżających jest nie przygotowana - nie znają języka, nie maja kwalifikacji. W Niemczech bardzo zwraca się uwagę na doświadczenie zawodowe i przede wszystkim na kwalifikacje - tutaj bez zawodowego przygotowania nie ma szans na prace.

A czy nas lubią czy nie to już inna sprawa- jesteśmy narodem dość specyficznym-moim zdaniem powinniśmy zadać sobie inne pytanie na ile my Polacy dajemy się lubić.  Niestety fakt jest taki ze pokazujemy się ze zlej strony.

40

Dziwić się obcokrajowcom że nie lubią Polaków, jak patrzę co się dzieje na ulicach i w tv to sama nie lubię Polaków, choć się do nich zaliczam..... Do naszych narodowych wad zaliczyłabym też: 1.zawiść 2. wiecznie zły humor i narzekanie 3. życie w ciągłym pośpiechu i nerwach 4. brak kultury za kierownicą 5. śmiecenie wszędzie gdzie się da 6. brak dystansu do siebie 7. brak szacunku dla innych kultur i tradycji, a także właśnie dla obcokrajowców 8. robienie wszystkiego na pokaz, przesadne afiszowanie się z patriotyzmem i religijnością (np. "walka o krzyż" w asyście wulgarnych sloganów i agresji, "pielgrzymki" do pałacu prezydenckiego żeby tylko pokazać się w telewizji. W tym punkcie przykładów są tysiące. Zbiera mi się na mdłości jak sobie o tym wspomnę.

41

nala_24 napisał/a:

Dziwić się obcokrajowcom że nie lubią Polaków, jak patrzę co się dzieje na ulicach i w tv to sama nie lubię Polaków, choć się do nich zaliczam..... Do naszych narodowych wad zaliczyłabym też: 1.zawiść 2. wiecznie zły humor i narzekanie 3. życie w ciągłym pośpiechu i nerwach 4. brak kultury za kierownicą 5. śmiecenie wszędzie gdzie się da 6. brak dystansu do siebie 7. brak szacunku dla innych kultur i tradycji, a także właśnie dla obcokrajowców 8. robienie wszystkiego na pokaz, przesadne afiszowanie się z patriotyzmem i religijnością (np. "walka o krzyż" w asyście wulgarnych sloganów i agresji, "pielgrzymki" do pałacu prezydenckiego żeby tylko pokazać się w telewizji. W tym punkcie przykładów są tysiące. Zbiera mi się na mdłości jak sobie o tym wspomnę.

Dokładnie. Od siebie tylko dodam, że Polska to kraj, gdzie ludzie najchętniej by nic nie robili, a chcieliby nie wiadomo czego. Ten cały socjal, na który musimy łożyć z naszych podatków, niepotrzebni urzednicy, którymi chciał obłożyć się były premier Kaczyński w imieniu "zmniejszania bezrobocia". Ecchhhhh... A spróbuj się jeszcze tutaj czegoś dorobić, to zazdrośnicy Ci powiedzą że ukradłaś :-(
Co do religijności naszego narodu - nie mylmy tego z hipokryzją. Najważniejszą osobą w polskim kościele jest Tadeusz Rydzyk. Każdy średniointeligentny człowiek wie kim on jest i co wyrabia... ot - Polska :-(

42

hej.
Ja jestem w Holandii.
Tu jest tak, że zależy gdzie trafisz. Tu w moim otoczeniu, Polacy mają opinie pracowitych, zaufanych, myślących samodzielnie, pijanych, na kacu ale pracujących.
Wielu Holendrów jest fałszywych i zakłamanych. Mówią że Niemcy to świnie ale Niemiec jak ma cię zwolnić z pracy to cię wywali na zbity pysk i ci to powie w twarz. A Holender...ty dowiesz się na końcu jak w poniedziałek przyjdziesz do pracy to ci powiedzią - ty już tu nie pracujesz.
Jak dla mnie ten naród jest dwulicowy. Oni myślą że jak już Polak u nich pracuje to jest koniec, że on nie ma żadnych szans na inną pracę, że nie odejdzie od tego co ma, że będzie się trzymał do końca, kurczowo. Manipulują ludzmi tak aby skłócić Polaków między sobą. Lubią patrzeć na niezdrową rywalizacje. Podpuszczają żeby Polak gonił Polaka do pracy, przez co pewnie się domyślacie jaką opinie ma Polak który pogania, bądz kabluje.
Im się wydaje że są naszymi wybawcami, ze nie poradzimy sobie bez nich. A nie dopuszczają do siebie myśli, ze gdy tylko trafi nam się okazja żeby robić za lepsze pieniadze to pójdziemy do innej pracy. Im się wydaje że my pracujemy dla pracy a nie dla pieniędzy.
Ja tam lubię swoją prace, zarobki są ok ale Holendrzy do bani.
Oczywiście gdzieś pewnie istnieją ideały odnbiegające od mojego opisu ale ja jeszcze takiego nie spotkałam a jestem tu 3 lata.

43

lejlawelejla napisał/a:

Słuchajcie, jak to z tym właściwie jest.
Tyle się słyszy, "pojedziesz tam to zobaczysz jak cię będą traktować", "będziesz od najgorszej roboty" itd.
Czy według Was to prawda?
Czy jesteśmy traktowani jako ludzie niższej kategorii i czy na prawdę tak jest?
Podzielcie się opiniami na ten temat.

Od siebie dodam, że na tyle razy ile byłam w Niemczech i tyle czasu ile tam spędziłam, nie spotkałam się, z przejawami dyskryminacji.
Wiadomo, że na pewno znajdą się tam tacy, którzy są rasistami (ale to jak w każdym kraju, różni są ludzie) więc nie można każdego pakować do jednego worka.

Szczerze powiem, nie miałam jeszcze okazji tam pracować, ale niedługo się o tym przekonam, ale jak już napisałam powyżej nie spotkałam się z żadnym przejawem wrogości.

A wy jak uważacie?
Oglądałam dużo filmików osób, które wyjechały czy to do Anglii, czy do Niemiec, Czy do Francji itd, i nikt nie mówi, o tym, że spotkał się ze złym taktowaniem.

Jednak w Europie istnieją dwa stereotypy Polaka. Jeden z nich głosi, że jesteśmy pracowitym narodem i że pracujemy za stosunkowo niskie pieniądze, drugi głosi, że Polak to złodziej, pijak i leń.
Na wizerunek zapracowali nasi rodacy ciężką pracą, ambicją i wieloma wyrzeczeniami. Na drugi - niestety też, choć zapracowali na to w inny sposób. Ja w Niemczech często słyszę kawały o polakach, chociaż mnie nikt nie dokucza, jestem szanowana, bo się staram.

44

kochani osotatnio pracuje w niemeczech od 3 lat tam jezdze na zmiany i blisko legnicy dalam numer kobiecie ktora jechala z innej firmy....niestety okazala sie alkoholiczka ....pojechala na zmiane z firmy do dwojga starszych osob....po tygodniu pijana zostala wyrzucona z domu niemcow...na bruk...nauczka dla mnie pretensje powolala sie an mnie ze dostala numer odemnie...szefowa zmyla mi glowe a ja nigdy nie podam opsobie nieznajomej numeru..

45

lucynka53 napisał/a:

kochani osotatnio pracuje w niemeczech od 3 lat tam jezdze na zmiany i blisko legnicy dalam numer kobiecie ktora jechala z innej firmy....niestety okazala sie alkoholiczka ....pojechala na zmiane z firmy do dwojga starszych osob....po tygodniu pijana zostala wyrzucona z domu niemcow...na bruk...nauczka dla mnie pretensje powolala sie an mnie ze dostala numer odemnie...szefowa zmyla mi glowe a ja nigdy nie podam opsobie nieznajomej numeru..

Współczuję... To przez takie osoby o polakach mówią to co mówią za granicą... :-(

46

Opiekunka13 napisał/a:

Jednak w Europie istnieją dwa stereotypy Polaka. Jeden z nich głosi, że jesteśmy pracowitym narodem i że pracujemy za stosunkowo niskie pieniądze, drugi głosi, że Polak to złodziej, pijak i leń.
Na wizerunek zapracowali nasi rodacy ciężką pracą, ambicją i wieloma wyrzeczeniami. Na drugi - niestety też, choć zapracowali na to w inny sposób. Ja w Niemczech często słyszę kawały o polakach, chociaż mnie nikt nie dokucza, jestem szanowana, bo się staram.

Jest jeszcze trzecia opinia o Polakach - niezwykle inteligentni, zaradni, dobrze zorganizowani, przedsiebiorczy, obowiazkowi, czysci i uprzejmi. To opinie ojakie ja slysze tu od ponad 11 lat. O pijakach i leniach, zlodziejach nie slyszalam ani razu. Tak zasluzyla sie jedynie grupa "uciekinierow" narodowosci Cyganskiej, jaka przybyla tu po azyl z Polski. Sprawdzono ich i odeslano bez grosza (a po grosze tu przybyli:).

A Niemcow to my tez znamy moi drodzy..z ich zachowania za granica. Oj nie maja sie czym pochwalic. Anglicy czy Holendrzy zreszta tez. Spytajcie Krakusow.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

47

Mussuka napisał/a:
Opiekunka13 napisał/a:

Jest jeszcze trzecia opinia o Polakach - niezwykle inteligentni, zaradni, dobrze zorganizowani, przedsiebiorczy, obowiazkowi, czysci i uprzejmi. To opinie ojakie ja slysze tu od ponad 11 lat. O pijakach i leniach, zlodziejach nie slyszalam ani razu. Tak zasluzyla sie jedynie grupa "uciekinierow" narodowosci Cyganskiej, jaka przybyla tu po azyl z Polski. Sprawdzono ich i odeslano bez grosza (a po grosze tu przybyli:).

A Niemcow to my tez znamy moi drodzy..z ich zachowania za granica. Oj nie maja sie czym pochwalic. Anglicy czy Holendrzy zreszta tez. Spytajcie Krakusow.

I ja staram się pracować na taką opinię naszych rodaków.

48 Ostatnio edytowany przez samisam (2011-12-14 23:54:04)

Opiekunka13 napisał/a:
Mussuka napisał/a:
Opiekunka13 napisał/a:

I ja staram się pracować na taką opinię naszych rodaków.

Ja pracuję w Czeskiej Republice big_smile, tutaj bardziej się wściekają na Słowaków, którzy "maja u siebie euro, a odbierają Czechom pracę", w zakładzie w którym pracuję Polacy maja opinię zaradnych, którzy potrafią samodzielnie myśleć,jeden z majstrów otwarcie powiedział do mnie że woli pracować z Polakami jak ze Słowakami. A co do stereotypów: w niedzielę oglądałam niemiecki film przyrodniczy, o susłach żyjących na jednym z polskim lokalnym lotnisku..... w tle leciała melodia " Oczi cziornyje......" big_smile

"Kiedy Bóg stwarzał mężczyznę sięgnął po garść ziemi, gdy stwarzał kobietę, sięgnął już głębiej" tongue

49

Witam
ja mieszkam  juz prawie 10 lat w Norwegii.Uważam że  tutaj  nie ma dyskryminacji  co do Polakow, wręcz  są doceniani  za  swoją  fachowość   oraz  efektywność  w pracy.Nie raz sie spotkałem  z faktem zwolnienia wszystkich  Norwegów   w firmie i  zatrudnieniu w  to miejsce Polaków oraz  np  Litwinów, tak  jest czesto w stoczniach  firmach  budowlanych i innych.Niestety polacy za granicami są różni często jeden drugiemu nie pomoże,a jeszcze zaszkodzi, nie trzymaja sie  razem jak  inne  nacje.najwyższe zarobki w Europie  powodują że coraz wiecej polaków decyduje sie na  wyjazd  do Norwegii, stąd też  z roku na rok jest troszke  trudniej.i  tak czesto sprzataczka w   dobrze prosperujacej  firmie  potrafi  zarobic nawet 30 000 miesiecznie , czesto wiecej niz  pracownik na  budowie.Kierowca  z kat .C lub CE ok 28-40 000.ceny te moga  byc troszke  różne w zaleznosci od rejonu.Osobiście jak  rozmawiam  z ludzmi  ktorzy przeniesli sie z Angli, Niemiec ,Irlandi  i Islandi, że nie ma tak dobrze nigdzie jak w Norwegii.Coraz wiecej tez jest  emigrantów   z Anglli i  Niemiec, którzy wyjezdżaja  za  lepszym bytem.zawody  poszukiwane  to napewno, mechanik, kierowca  z C,  koparkowi, lekarze.

Posty [ 49 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Czy nikt nie lubi Polaków?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018