kłopoty Polaków w Anglii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 136 ]

39

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

Właśnie authority przytaczasz jakieś statystyki ale poprzyj je czymś:)
Swoją drogą jeśli chodzi o cyganów jak sama nazwa wskazuje cyganią, kradną na potęgę..nawet mojej mamie ze sklepu ukradli Towar...a jadąc przez Maszkowice( może ktoś kojarzy ta miejscowość w małopolsce)rzucali nam petardy pod samochód...ludzie się ich tam boją...zamykają domy na klucz, cyganie żyją z zasiłków większych niż Polacy......terrorystami nie są..nie wysadzają ludzi ale są rozbójnikami i są kompletnie ponad prawem...bo jak oskarżysz to jesteś rasistą!to samo z muzułmanami..jak oskarżysz to jesteś rasistą.

"Facebook to prywatna firma i mogą robić co chcą. Na szczęście nie ty o tym decydujesz"
dlatego nie mam konta na fb:)mam numery telefonów do osób z którymi chcę mieć kontakt i na odwrót:)

Co do terrorystów...muzułmanie to nie tylko terroryści...tylko jakaś grupa która morduje ileś osób naraz...muzułmanów wsadza się do jednego wora z prostej przyczyny...ponieważ większosć (zwłaszcza)młodych nawołuje do mordów , do nawracania innowierców, są agresywni i gwałcą..to nie są terroryści bo może nie mają materiałów lub odwagi wysadzać ludzi i siebie przy okazji..ale robią inne potworne rzeczy...a przepraszam..w Uk za nawoływanie do nienawiści chyba jest karalne??powinni całe to zbiorowisko protestujące na ulicach(muzułmanów nawołujących do wprowadzenia szariatu) zamknąć...ale czemu tego nie robią???bo nie mają zwyczajnie JAJ...drugi problem jest taki...że wsadzą jednego i drugiego do paki..a oni właśnie w więzieniu się radykalizują...wiec to tez nie jest dobra opcja..moim zdaniem jedną słuszną decyzją byłoby odsyłanie ich tam skąd przyszli.

Anglicy uważają Polaków za gorszy sort..tak jak hitler żydów i Polaków za podludzi....
Polacy oprócz zasiłków również w większosci PRACUJĄ. Poczytaj sobie trochę wypowiedzi Brytyjskich pracodawców ..chcą Polaków w pracy..ale lepiej traktować ich nie mają ochoty.ale to my Polacy się tak dajemy niestety..i bić się tez dajemy...szkoda tylko że jak ktoś zauważył...zgraja nastolatków napada na jednego-dwóch a nie na zgraję Polaków...bo nie wiem co by z tych brytyjczyków zostało..oni o tym wiedzą wiec cwani są w grupie...

Co do brexitu masz rację....Polska na tym ucierpi..i wszyscy z resztą..prawdą jest że Niemcy chcą być potęgą...choć niedługo zamiast rodowitych niemców będzie mix niemiecki...

3.01.2016 Bartuś
Zobacz podobne tematy :

40

beniaban napisał/a:

Anglicy uważają Polaków za gorszy sort..tak jak hitler żydów i Polaków za podludzi....

Ojej, smutne.A jak Polacy uważają za gorszy sort Cyganów, Romów i muzułmanów, to jest ok?

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

41

oczywiście, że nie jest. tylko że......muzułmanie są niebezpieczni i w większości się NIE ASYMILUJĄ, Cyganie kradną, biją i nie pracują, a Polacy również za granicą żyją z zasiłków ale nie tylko bo PRACUJĄ... I NIE SĄ NIEBEZPIECZNI...

3.01.2016 Bartuś

42

Bo jasne, bo Polacy się asymilują...
nie uczą się języków, żyją w gettach, które sami tworzą, nie znają nawet kraju, w którym są - najczęściej, bo nie wszyscy, ale tych pozostałych jest naprawdę mało.
ja np. nie rozumiem jak po kilkuletnim pobycie w danym kraju można nie znać języka...
nie mówiąc już o przestępstwach popełnianych przez Polaków poza granicami naszego kraju - są też gwałty i morderstwa.

Na Islandii policja zaczęła nosić broń właśnie po tym, jak sprowadzili się tam Polacy i skoczyła przestępczość - wcześniej noszenie broni nie było potrzebne.
Islandczycy nie chcę już nawet za bardzo wynajmować mieszkań Polakom. Kredyty dają tylko na rzeczy, których nie można wywieść (czyli mieszkanie).

Ogólnie Polacy robią tzw. siarę swojemu krajowi i rodakom, którzy zostali w kraju.

43

"nie uczą się języków, żyją w gettach, które sami tworzą, nie znają nawet kraju, w którym są "
o jakim kraju/regionie piszesz??

3.01.2016 Bartuś

44

_v_ napisał/a:

Bo jasne, bo Polacy się asymilują...
nie uczą się języków, żyją w gettach, które sami tworzą, nie znają nawet kraju, w którym są - najczęściej, bo nie wszyscy, ale tych pozostałych jest naprawdę mało.

Wiesz z autopsji? Bo wszyscy Polacy ktorych ja znam mowia po angielsku, wiedza gdzie mieszkaja i asymiluja sie calkiem dobrze wiec ja osobiscie nie wiem w jaki sposob do powyzszych wnioskow doszlas.

_v_ napisał/a:

ja np. nie rozumiem jak po kilkuletnim pobycie w danym kraju można nie znać języka...
nie mówiąc już o przestępstwach popełnianych przez Polaków poza granicami naszego kraju - są też gwałty i morderstwa.

Anglicy tez sie nawzajem gwalca i morduja. Inne nacje tez maja tego typu problemy taka jest ludzka, nie polska natura.

_v_ napisał/a:

Na Islandii policja zaczęła nosić broń właśnie po tym, jak sprowadzili się tam Polacy i skoczyła przestępczość - wcześniej noszenie broni nie było potrzebne.
Islandczycy nie chcę już nawet za bardzo wynajmować mieszkań Polakom. Kredyty dają tylko na rzeczy, których nie można wywieść (czyli mieszkanie).

Ogólnie Polacy robią tzw. siarę swojemu krajowi i rodakom, którzy zostali w kraju.

Czyli na przykladzie jednego panstwa wiemy juz wszystko i dokladnie o calosci emigracji. smile  W sumie nic nowego, od rodakow pozostalych w kraju zawsze jadem zionelo w kierunku Polakow na emigracji. Ale jedno chcialam zauwazyc..nie emigranci robia Polsce siare. Rzad polski sam sie o to stara i poki co niezle mu idzie. Wkladu emigrantow nie potrzeba. My bysmy nigdy nie odwalili tego co sie obecnie w Pl dzieje smile ubaw po pachy zapewniacie nie tylko polskim emigrantom ale tez wiekszosci Europy smile Jeszcze tego nie rozumiecie ale to przyjdzie z czasem.

Cyngli, opanuj sie. Cyganie, popularnie zwani w UK gypsies sa zupelnie oddzielna kategoria. Zajmuja place zabaw, rozbijaja obozy w parkach i na boiskach szkolnych, blokuja parkingi. Nie placa za nic, niszcza i zanieczyszczaja srodowisko. Ustawi sie taki tabor w centrum miasta, zajmie caly parking, smieci na potege, kradnie co wpadnie w reke, halasuje. Trzeba ich eksmitowac, grube tysiace kosztuje posprzatanie po nich, jeszcze wiecej pieniedzy wydaje sie na uzupelnienie metalowych plotkow czy zjezdzalni na placach zabaw. Policja nic nie moze poradzic bo zaden z nich nie ma stalego adresu. Nam dwa razy zajeli parking firmowy. Ani samochodu nie postawisz spokojnie ani nic. Musielismy przeniesc sie do innej siedziby bo sie nie dalo. Ludzie mieli pieluchy na maskach aut pozostawiane, psie, ludzkie i konskie odchody... Sama slodycz.
Polskich gypsy jeszcze tutaj nie widzialam. Poki co nie stwarzamy zagrozenia dla calych miasteczek i wiosek, nie zostawiamy po sobie wiekszego bajzlu i chaosu. Z cyganami jest problem z powodow ktore wyzej wymienilam. Z Polakami nie.
Zarzucaja polskim emigrantom w UK ze zabieramy im prace- powiedzialabym ze to powod do dumy a nie wstydu. Szpitale przyjmuja duza liczbe dzieci urodzonych polskim emigrantom- skandal i rzecz godna krytyki. Szkoly sa oblegane i nie maja miejsca? Polakom zalezy na edukacji dzieci- znowu rzecz straszliwa i niezrozumiala. Jak uslysze angielska opinie publiczna gloszaca ze Cyganie odbieraja prace Anglikom, przyczyniaja sie do rozwoju gospodarki, sa pracowici i sumienni to szybciutko zmienie myslenie. Poki takich rewelacji nie opublikowano poty ja pozostane przy opini ze jednak jest roznica miedzy nami a cyganami.
Muzulmanie to jest jeszcze inna kwestia.

45

A ja jak usłyszę, że muzułmanie odbierają pracę Anglikom to może zmienię zdanie troszkę o nich jako nierobach.
Tam gdzie ja pracowałam żaden Anglik nie chciał pracować bo za niska stawka...a praca wcale nie była ciężka:)a muzułmanin pracował JEDEN a ilu ich tam było..właściwie to pracowałam w największej fabryce w tej miejscowości...ponad 700 osób zatrudniała..byłam na różnych stanowiskach i widziałam tylko JEDNEGO muzułmanina!
W dodatku wyszło teraz na jaw że Ci muzułmanie uciekający przed prześladowaniami i wojną  brali sobie w Niemczech urlopy i wyjeźdżali gdzie??a właśnie do krajów z których przybyli..po co??na wakacje:)
jeszcze jakby pojechali po swoje rodziny..to co innego...

3.01.2016 Bartuś

46 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-14 18:19:40)

beniaban napisał/a:

oczywiście, że nie jest. tylko że......muzułmanie są niebezpieczni i w większości się NIE ASYMILUJĄ, Cyganie kradną, biją i nie pracują, a Polacy również za granicą żyją z zasiłków ale nie tylko bo PRACUJĄ... I NIE SĄ NIEBEZPIECZNI...

Taaaak, Polacy nie kradną, nie oszukują, nie gwałcą... weź dziewczyno wyjdź z tej utopii, w której żyjesz, bo to się śmieszne robi.

Jaguar, sam(a) się opanuj.
Żądam sprawiedliwości i tyle - koleżanka beniaban pokazuje tutaj ewidentny rasizm i nie zamierzam tego tolerować. Wszyscy be, tylko Polacy święci, świętych Polaków nie wolno obrażać, a na innych można pluć, bo są gorsi. Dlaczego? Bo nie są Polakami. Obrzydliwa hipokryzja.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

47

Cyngli napisał/a:
beniaban napisał/a:

Taaaak, Polacy nie kradną, nie oszukują, nie gwałcą... weź dziewczyno wyjdź z tej utopii, w której żyjesz, bo to się śmieszne robi.

Jaguar, sam(a) się opanuj.
Żądam sprawiedliwości i tyle - koleżanka beniaban pokazuje tutaj ewidentny rasizm i nie zamierzam tego tolerować. Wszyscy be, tylko Polacy święci, świętych Polaków nie wolno obrażać, a na innych można pluć, bo są gorsi. Dlaczego? Bo nie są Polakami. Obrzydliwa hipokryzja.

Cyngli nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie wiec najprawdopodobniej spedzisz zycie ciagle rozczarowana.
Zreszta nie odnioslam sie do waszej malej przepychanki tylko do faktow jakie zaobserwowalam. Cyganie powoduja chaos i balagan gdzie sie nie pojawia. Polakom sie to rzadko zdarza.
Ile razy slyszalas o zorganizowanych manifestacjach ktore zakonczyly sie powszechnym paleniem dobytku i bijatyka z udzialem Polakow w UK? Pewnie ani razu. Mam przypomniec o zamieszkach sprzed kilku lat, kiedy to w Londynie i kilku innych wiekszych miastach UK, doszlo do wybuchow przemocy? Udzial brali sami Anglicy. Jak to sie mowi born and bred. Polakow tam nie bylo, a jesli juz to w charakterze ofiar. Zdjecia Polki skaczacej z okna podpalonego budynku pamietasz?
Mam przypomniec o ciaglych manifestacjach muzulmanskich w Londynie i nawolywan do wprowadzenia prawa szariatu, powszechnemu zakazowi spozywania alkoholu i nawolywania do noszenia dzihabow czy innych firanek? O aferze z wykorzystywanymi seksualnie bialymi dziewczynkami w Rottherham wiesz? Sprawcami nie byli Polacy a wlasnie w wiekszosci muzulmanie. Do spolki z kilkoma Anglikami w srednim wieku... To nie sa moje ustalenia tylko policji.
Na miejscu wladz i obywateli UK o takie rzeczy bym sie powaznie martwila a nie o to ze Polacy rodza tu dzieci, placa podatki, zakladaja firmy.
Wskaz mi prosze link do strony/informacji/zdjec gdzie Polacy w UK zorganizowali marsz czy manifestacje ktora zakonczyla sie powszechnym zniszczeniem mienia?
Motocyklisci zorganizowali raz przejazd protestacyjny w UK ale obylo sie bez przemocy. Generalnie nie protestujemy masowo, nie nawolujemy do zmian w kraju gospodarza i nie zabijamy na wielka skale niewinnych ludzi wstawiajac z tego filmy na you tube.
Polacy moze i nie sa swieci ale napewno nie zasluguja na taka skale przemocy i nienawisci jakiej ostatnio doswiadczaja. Przemocy ktora wynika glownie z zazdrosci i nadmiaru wolnego czasu osob napastujacych.

48 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-14 18:53:20)

W UK nie, ale w Polsce często i zachowują się jak bydło.

NIKT z normalnych i ceniących spokój obywateli nie zasługuje na śmierć, przemoc, brak szacunku i plucie jadem, bez względu na narodowość, orientację i wyznanie.
Patologie i bandytów pomijam.

49

Wolność Tomku w swoim domku. Każdy u siebie może sie zachowywać jak chce.
My tu dyskutujemy o problemach Polaków w UK. I ja o tym mowię. Uważam ze będąc w gościach (na emigracji w jakimkolwiek kraju) Polacy zachowują sie w miarę poprawnie.
Nie mogę tego samego powiedzieć o Cyganach czy muzułmanach.
W sumie obie mówimy o tym samym. Ty zadasz sprawiedliwości mówiąc ze skoro można jeździć po muzułmanach to można i po Polakach. A ja mowię ze skoro nie można jeździć po muzułmanach to i nie można po Polakach. smile

50 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-14 20:19:41)

Sęk w tym, że staram się być obiektywna.

To, że jest się u siebie też nie oznacza, że można robić  n'importe quoi .
Złe i patologiczne zachowania należy tępić i nie wolno generalizować.
Jestem ewidentnie za tym, by nie jeździć po ludziach, jeśli nikomu nie robią krzywdy, nieważne,  jakiego są wyznania, narodowości,  orientacji, etc.

51

Cyngil nie oskarżaj mnie o rasizm...nie przeszkadzają mi inne nacje pod warunkiem, że zachowują się tak jak trzeba i szanują moją kulturę, religię i nie czuję się przez nich zagrożona.
"Taaaak, Polacy nie kradną, nie oszukują, nie gwałcą... weź dziewczyno wyjdź z tej utopii, w której żyjesz, bo to się śmieszne robi."
Nie dodawaj sobie do moich wypowiedzi...mówimy o Plakach na emigracji a nie w Polsce...i tak jak napisała Jaguar Polacy zachowują się poprawnie, nie wywołują zamieszek itp i nie zasłużyli sobie na takie traktowanie...

"W UK nie, ale w Polsce często i zachowują się jak bydło.

NIKT z normalnych i ceniących spokój obywateli nie zasługuje na śmierć, przemoc, brak szacunku i plucie jadem, bez względu na narodowość, orientację i wyznanie.
Patologie i bandytów pomijam."
i tu się zgadzam w stu %

tylko poczytaj statystyki gwałtów , kradzieży, zamieszek itp za granicą dokonywanych przez muzułmanów...porównaj do tych dotyczących Polaków
choć ze względu na poprawność polityczną mało jest stron gdzie uzyskasz rzetelne informacje bo te prawdziwe są skrzętnie ukrywane niestety

3.01.2016 Bartuś

52 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-14 21:24:49)

Polacy popełniają również przestępstwa za granicą.

Co do rasizmu, sama sobie taką łatkę wystawiasz swoimi niektórymi postami.

53

Cyngli napisał/a:

i.

Zgadza sie. Ale nie zaklocamy porządku  publicznego na wielka skale. Różnica jest taka ze my popełniamy drobne i nie drobne przestępstwa a właśnie muzułmanie nie dość ze obetną ci głowę w Londynie w biały dzień to jeszcze islamscy ekstremiści wysadza ci metro. Różnica to jakieś 100-200 osób rannych bądź zabitych...
O takich wybrykach ze strony naszych rodaków jeszcze nie słyszałam.

54 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-14 22:04:30)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

i.

Zgadza sie. Ale nie zaklocamy porządku  publicznego na wielka skale. Różnica jest taka ze my popełniamy drobne i nie drobne przestępstwa a właśnie muzułmanie nie dość ze obetną ci głowę w Londynie w biały dzień to jeszcze islamscy ekstremiści wysadza ci metro. Różnica to jakieś 100-200 osób rannych bądź zabitych...
O takich wybrykach ze strony naszych rodaków jeszcze nie słyszałam.

Ja też nie, ale to nie znaczy, że możemy umniejszać przewinienia rodaków, bo ktoś tam zachowuje się gorzej. Tak rozumują dzieci na poziomie szkoły podstawowej, a my jesteśmy dorośli.

P.S Nikt Ci nie obetnie głowy w biały dzień w Londynie, a już na pewno nie zwykły człowiek żyjący sobie spokojnie. Terroryści to mniejszość. Na szczęście.

55

Cyngli napisał/a:

Ja też nie, ale to nie znaczy, że możemy umniejszać przewinienia rodaków, bo ktoś tam zachowuje się gorzej. Tak rozumują dzieci na poziomie szkoły podstawowej, a my jesteśmy dorośli.

A nie widzisz różnicy miedzy zabiciem jednego człowieka a zabiciem kilku setek niewinnych obywateli w kraju gościnnym? Bo ja widzę i póki polscy emigranci takich rzeczy nie wyprawiaja to jednak będę uważać ze nasze przewinienia sa ciut mniejsze.

Cyngli napisał/a:

P.S Nikt Ci nie obetnie głowy w biały dzień w Londynie, a już na pewno nie zwykły człowiek żyjący sobie spokojnie. Terroryści to mniejszość. Na szczęście.

Przypadek Lee Rigby zabitego na ulicy Londynu w biały dzień. Zdarzenie z 2013 roku z maja... Szedł sobie dokądś i go przejechano a potem zadzgano nożami i próbowali obciąć mu głowę. Napastnicy nie byli Polakami.

56 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-15 08:08:57)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

A nie widzisz różnicy miedzy zabiciem jednego człowieka a zabiciem kilku setek niewinnych obywateli w kraju gościnnym? Bo ja widzę i póki polscy emigranci takich rzeczy nie wyprawiaja to jednak będę uważać ze nasze przewinienia sa ciut mniejsze.

Cyngli napisał/a:

Przypadek Lee Rigby zabitego na ulicy Londynu w biały dzień. Zdarzenie z 2013 roku z maja... Szedł sobie dokądś i go przejechano a potem zadzgano nożami i próbowali obciąć mu głowę. Napastnicy nie byli Polakami.

Dla mnie śmierć to śmierć, każda jest tak samo trudna i straszna.

To jedyny taki przypadek w Londynie? Straszne, ale co zrobisz.
Jak każde morderstwo, bulwersuje i wzbudza niepokój.

57

Cyngli napisał/a:
Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Cyngli napisał/a:

Dla mnie śmierć to śmierć, każda jest tak samo trudna i straszna.

To jedyny taki przypadek w Londynie? Straszne, ale co zrobisz.
Jak każde morderstwo, bulwersuje i wzbudza niepokój.

Jedna ofiara v 137 ofiar. Nie umiem porównać pojedynczego morderstwa do masakry. Każda smierć jest straszna. Straszniejsza jest smierc 150 obywateli
niż pojedynczej osoby.
Nie, to nie jedyny taki przypadek w Londynie. Ależ nie skupiajmy sie tylko na Londynie. W końcu jesteśmy obywatelami świata. Wyjdźmy wiec do Europy. Zamachy w Paryżu chociażby. Polacy byli raczej ofiarami niż sprawcami. Callais i to co sie tam dzieje. Ataki na kierowców rożnych narodowości i niszczenie ciężarówek. Seksualnie agresywne zachowania w stosunku do kobiet w Kolonii. Jak jeszcze ci mało przykładów to można wyliczać jeszcze długo...
Próbuje powiedzieć ze to nie my wywołujemy chaos publiczny, zabijamy na masowa skale i nienawidzimy wszystkiego. To raczej muzułmanie sie obecnie kotłują jak wściekłe psy.
Ale to my jesteśmy bici na ulicach UK i to, przynajmniej tam, my jesteśmy obwiniani za wszystko co złe.
Info z ostatniej chwili...znaleziono ciało kolejnego Polaka w Leeds. Zmasakrowane i porzucone w parku... Zeby było śmieszniej to on nawet w UK nie mieszkał, przyjechał do kolegi w odwiedziny smile

58 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-15 11:42:34)

Temat zbacza coraz BARDZIEJ.  NIGDZIE nie napisałam,  że Polacy to terroryści.
Za to twierdzę,  że wśród nich są również bandyci i przestępcy.

Polacy nie są tolerancyjni, baaardzo dużo z nich pała nienawiścią. Do homoseksualistów, Cyganów, muzułmanów, PiS-u, a niektórzy nawet do każdego,  kto się odważy inaczej myśleć.

59

Cyngli napisał/a:

Temat zbacza coraz BARDZIEJ.  NIGDZIE nie napisałam,  że Polacy to terroryści.
Za to twierdzę,  że wśród nich są również bandyci i przestępcy.

Polacy nie są tolerancyjni, baaardzo dużo z nich pała nienawiścią. Do homoseksualistów, Cyganów, muzułmanów, PiS-u, a niektórzy nawet do każdego,  kto się odważy inaczej myśleć.

Nie zbacza. Nadal twierdze ze mamy w UK klopoty za niewinnosc, bija nas na ulicach i generalnie nienawidza z powodu wlasnej niezaradnosci. Pytam dlaczego tylko nas a inne mniejszosci i grupy spoleczne moga sie zachowywac niczym dzikie...zombie (porownanie do zwierzat byloby uwlaczajace...dla zwierzat..)?

Tak samo muzulmanie palaja nienawiscia do wielu innych osob. Homoseksualistow, Cyganow, bialych, czarnych, wszystkiego co europejskie.

Po raz kolejny powtorze...Polacy nawet jesli palaja nienawiscia to nie wysadzaja budynkow, nie wjezdzaja w bezbronne tlumy ciezarowkami i nie morduja w bialy dzien poslow do samorzadow lokalnych. Zwisa mi to kogo nienawidza i kogo szkaluja Polacy jesli nie ma za tym zadnej faktycznej przemocy. Co mnie obchodzi cudze szczekanie? Ale jesli szczekanie polaczone jest z gryzieniem to mnie juz to obchodzi. I nie widze powodu dla ktorego mam sie zgadzac na przemoc w stosunku do mnie dla idei.

60

Chyba nie za dobrze przedstawiam to, o co mi chodzi, choć staram się.

Jestem ogólnie pacyfistką, może dlatego, że w dzieciństwie bardzo obrywałam i za dużo się napatrzyłam na przemoc. Nie lubię też spychologii, obwiniania jednej nacji o zło całego świata, bo ileś tam jednostek popełnia przestępstwo, niestety ma to miejsce w przypadku muzułmanów i ostatnio, w przypadku Polaków.

Polaków żal mi mniej - bo sami uwielbiają dyskryminować, do marudzenia i oceniania zawsze pierwsi. Nie wszyscy, oczywiście.

61

Cyngli napisał/a:

Polaków żal mi mniej - bo sami uwielbiają dyskryminować, do marudzenia i oceniania zawsze pierwsi. Nie wszyscy, oczywiście.

A mnie mniej zal muzulmanow. Z tych samych powodow...
Tylko tyle.

62

"Polaków żal mi mniej - bo sami uwielbiają dyskryminować, do marudzenia i oceniania zawsze pierwsi.""

Polaków żal Ci mniej?przecież to Twoi rodacy...bardziej Ci żal kogo?muzułmanów?cyganów?
przecież oni najbardziej dyskryminują wszystkich wierzących inaczej..a kobiety to dla nich tylko przedmioty do zaspokajania potrzeb seksualnych i rodzenia dzieci...i większość muzułmanów ma takie podejście..

3.01.2016 Bartuś

63 Ostatnio edytowany przez authority (2016-09-16 03:03:35)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Tylko tyle.

Zachowania terrorystów są widowiskowe ale popatrz na ilu muzułmanów ilu zabija. Większość to najnormalniejsi ludzie. Poza tym na islam przechodzi wielu białych. To są  celowe działania. Pamiętacie pierwszą masakrę kilka przecznic dalej znaleziono akurat dowód osobisty imigranta. Oni chcą  byśmy nienawidzili imigrantów ponieważ to ich wrogowie.
beniaban ja też się nie identyfikuję z rodakiem bo to rodak. Ludzie to ludzie wszędzie są tacy sami.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

64

authority wejdź sobie na youtube i wpisz muzułmanie w UK , muzułmanie w Niemczech, muzułmanie w fRANCJI ITP...  powiedz mi czy te demonstracje nawołujące do nienawiści do nawracania się itp to demonstracje w których biorą udział "normalni" pokojowo nastawieni muzułmanie??czy rozwścieczony tłum AGRESYWNIE nawołujący wręcz żądający praw!

3.01.2016 Bartuś

65

beniaban, czyli jeśli dobrze zrozumiałam, to przemocą innych usprawiedliwiasz przemoc naszą?

ja nie mam tyle zacięcie co Cyngli, żeby dyskutować z rasistami i ksenofobami hmm

Polacy w Anglii mogli sami odczuć jak to jest być imigrantem. Jednak jak widać niczego to Polaków nie uczy. Nadal jak Kali kraść krowę to dobrze, a jak Kalemu kraść krowę to źle.

relatywizm moralny niektórych mnie przeraża

66 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-16 07:34:35)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Tylko tyle.

Rozumiem i szanuję Twoje zdanie.

Beniaban, daj mi spokój. Już Ci pisałam, że nie jestem hipokrytką, by przymykać oczy na wybryki własnych rodaków. Popieram dobre zachowania, nie zle. Koniec, kropka.

67

v -pojęcie rasizm i ksenofobia jest ostatnio w mediach szczególnie nadużywane....i szczególnie wobec tych którzy po prostu obawiają się muzułmanów
Cyngil- nie przymykam oczu na poczynania Polaków, to przykre , że Polak Polakowi potrafi krzywdę wyrządzić

3.01.2016 Bartuś

68

Przed chwilą obejrzałam na youtubie właśnie o Polaku, który wstąpił do ISIS i samochodem pełnym materiałów wybuchowych wjechał w budynek w Iraku. Także wynaturzenia i kretynizm zdarzają się także Polakom. I to nie jest jedyny taki przypadek. Wpiszcie sobie, bodajże w Google, Jarosław S.

69

authority napisał/a:
Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Tylko tyle.

Zachowania terrorystów są widowiskowe ale popatrz na ilu muzułmanów ilu zabija. Większość to najnormalniejsi ludzie. Poza tym na islam przechodzi wielu białych. To są  celowe działania. Pamiętacie pierwszą masakrę kilka przecznic dalej znaleziono akurat dowód osobisty imigranta. Oni chcą  byśmy nienawidzili imigrantów ponieważ to ich wrogowie.

Ja nigdzie nie napisalam ze muzulmanie maja inny kolor skory. smile Uzywam okreslenia muzulmanin generalnie w stosunku do wszystkich wyznawcow tej religii. Obojetnie czy bialych, niebieskich, w paski czy kropki. Religie generalnie maja duzo na sumieniu...

_v_ napisał/a:

Polacy w Anglii mogli sami odczuć jak to jest być imigrantem. Jednak jak widać niczego to Polaków nie uczy. Nadal jak Kali kraść krowę to dobrze, a jak Kalemu kraść krowę to źle.

Czy bycie emigrantem oznacza ze mamy sie zgadzac na niesprawiedliwe traktowanie? Bycie emigrantem nie oznacza ze czlowiek jest w czyms gorszy, to oznacza ze wybral sobie inne miejsce na ziemi niz kraj urodzenia.
Nie rozumiesz zjawiska....nie zgadzam sie z tym ze Polakom sie dostaje za wszystkie obecne, przeszle i przyszle niepowodzenia UK a o muzulmanach czy pochodzacych z Afryki, Rumuni lub Bulgarii nie ma ani jednego zlego slowa. Polakom jedyne co sie zarzuca to fakt zabierania pracy i nadmiernego obciazania szpitali i szkol. O muzulmanach czy Rumunach sie juz tego nie mowi a oni przeciez tez maja swoj wklad. Rodziny wielodzietne u muzulmanow to nic niezwyklego. Rumuni tez raczej nie maja dobrych wynikow w stosowaniu antykoncepcji. Ale o nich nie ma w mediach zlego slowa. Dodatkowo, jeszcze nie slyszalam o Rumunach czy muzulmanach zeby zabierali Anglikom prace a przeciez tez niektorzy przynajmniej pracuja. Nigdzie nie stwierdzilam ze Polacy nic zlego nie robia. Zwracam tylko uwage ze nie mamy na sumieniu wiekszych atakow terrorystycznych a obrywamy w UK jakbysmy conajmniej rozpetali wojne atomowa. Jest to niespawiedliwe i ja sie osobiscie wcale nie dziwie ze to wywoluje zlosc i frustracje.

Cyngli....jest to pojedynczy poki co przypadek. Muzulmanie ataki terrorystyczne uskuteczniaja od lat. Jescze przed powstaniem ISIS. Nie maja zadnych powodow zeby zabijac ludzi poza czysto ideologicznymi. Ja nie zgadzam sie na cierpienie dla idei.
Dlatego twierdze ze religie maja jak to sie mowi a lot to answer for.

70

Ja rozumiem, ale podałam to jako przykład na Twoje twierdzenie, że Polacy nie robią ataków terrorystycznych. To NIE jest jedyny przypadek.

71

Chyba za nim nawet list gończy wysłali z tego co kojarzę.
Tylko że ten Polak przeszedł na islam, więc mordował w imię religii islamskiej a nie chrześcijańskiej..

3.01.2016 Bartuś

72

Cyngli napisał/a:

Ja rozumiem, ale podałam to jako przykład na Twoje twierdzenie, że Polacy nie robią ataków terrorystycznych. To NIE jest jedyny przypadek.

Odniose sie do tego przykladu ktory podalas z you tube bo nie posiadam informacji o innych atakach... Czy atak ten zostal przeprowadzony bo ten...osobnik jako Polak nie lubil Izraelczykow? Czy bo jako muzulmanin eliminowal Zydow w imie indokrynacji i ideologii religijnej?

73 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-16 14:09:29)

beniaban napisał/a:

Tylko że ten Polak przeszedł na islam, więc mordował w imię religii islamskiej a nie chrześcijańskiej..

Nieważne,  był zwyczajnym bandytą  i terrorystą. Co nie oznacza, że większość Polaków też taka jest, więc nie rozumiem generalizowania w przypadku muzułmanów.
Beniaban, on nie mordował w imię Islamu, on mordował w imię fanatycznej doktryny jaką jest islamizm.

Jaguar, nie wiem, nie zagłębiałam się w szczegóły.

74

Cyngli napisał/a:
beniaban napisał/a:

Nieważne,  był zwyczajnym bandytą  i terrorystą. Co nie oznacza, że większość Polaków też taka jest, więc nie rozumiem generalizowania w przypadku muzułmanów.
Beniaban, on nie mordował w imię Islamu, on mordował w imię fanatycznej doktryny jaką jest islamizm.

Doktryna islamizmu nie wziela sie przeciez z buddyzmu smile
Sama napisalas ze on wstapil do ISIS i to juz ma znaczenie. ISIS nie morduje bo chce rownosci miedzy kroliczkami a swinkami morskimi. ISIS morduje bo jest przeciwko wszystkiemu co jest powiazane z kultura i wartosciami europejskimi. Ten Polak najprawdopodobniej juz nie myslal o sobie jako o Polaku a juz predzej jako muzulmaninie...tudziez cokolwiek innego.

Po raz kolejny...Polakow w UK oskarza sie o wszystko co mozliwe. Mimo ze udzial w problemie maja tez inne nacje ale to nas sie zbiorowo obwinia... Nie zgadzam sie z tym i chce wiedziec dlaczego zrobiono sobie z nas chlopcow do bicia?

75 Ostatnio edytowany przez Kareena (2016-09-16 14:59:17)

W Indiach regularnie hindusi wyżynają ludność muzułmańską (nie mówię, że w drugą stronę to nie działa). Na Sri Lance Tamilowie i Syngalezi ( buddyści) co jakiś czas mordują się wzajemnie. Bardzo często mordercami są buddyjscy mnisi. W Czarnym Lipcu to Syngalezi - buddyści wymordowali kilka tysięcy Tamilów.
Na pewno w imię islamu smile
Morderca jest osobiście odpowiedzialny za morderstwa, niezależnie od tego czym usprawiedliwia swoje bestialstwo.
Muzułmanie "normalni ludzi" zabijają, jak ktoś napisał. Buddyści "normalni ludzie też. Kwestia charakteru i okoliczności.
Warto przeczytać "Wszystkie wojny Lary", bo tam jest na zywym przykładzie pokazane, dlaczego emigranci muzułmańscy w Europie się radykalizują i np. wstępują do ISIS. Wyznanie i ich kultura to tylko jeden czynnik, ważny, ale nie jedyny. Oczywiście łatwiej jest upraszczać niż wysilić się na analizę problemu ^

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".
Albert Einstein

76 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-16 15:40:38)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:
beniaban napisał/a:

Doktryna islamizmu nie wziela sie przeciez z buddyzmu smile
Sama napisalas ze on wstapil do ISIS i to juz ma znaczenie. ISIS nie morduje bo chce rownosci miedzy kroliczkami a swinkami morskimi. ISIS morduje bo jest przeciwko wszystkiemu co jest powiazane z kultura i wartosciami europejskimi. Ten Polak najprawdopodobniej juz nie myslal o sobie jako o Polaku a juz predzej jako muzulmaninie...tudziez cokolwiek innego.

Po raz kolejny...Polakow w UK oskarza sie o wszystko co mozliwe. Mimo ze udzial w problemie maja tez inne nacje ale to nas sie zbiorowo obwinia... Nie zgadzam sie z tym i chce wiedziec dlaczego zrobiono sobie z nas chlopcow do bicia?

Bo im się tak podobało. A dlaczego Polacy wyzywają muzułmanów od brudasów? Bo im się tak podoba. A tak naprawdę, to taki muzułmanin jest czystszy od przeciętnego Polaka, ponieważ religijny obrządek wymaga od niego obmywania pewnych partii ciała kilka razy dziennie.

To jest wszystko kwestia woli i tyle. Obrażamy i dyksryminujemy, bo chcemy. A potem płacz, bo inni nam robią to samo. Zmieńmy nasze postępowanie, a potem wymagajmy tego od innych.

Proste.

Jaguar, jeszcze raz powtarzam - napisałaś, że wśród Polaków nie ma terrorystów, to Ci podałam przykład, że się mylisz. I tyle w temacie. Tu już naprawdę nie chodzi o to, by pokazać, że Polacy są gorsi, a muzułmanie cacy. Próbuję tylko udowodnić, że w każdej nacji znajdują się jednostki społecznie szkodliwe, patologiczne i NIE wolno po takich jednostkach oceniać całego narodu/grupy.

Posty [ 39 do 76 z 136 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018