Sposoby na bezsenność - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Sposoby na bezsenność

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 169 ]

39

Odp: Sposoby na bezsenność
wiola napisał/a:

Witam
Ja też cierpię na bezsenność i zażywam leki na sen, które nie pomagają. Jest to straszne bo ciągle czuje sie zmęczona
                                                                                                                                                      pozdrawiam Wioletta

WITAM WIOLETO MASZ TEN SAM PROBLEM CO JA .JA TEZ CAŁY CZAS CZUJĘ SIĘ ZMĘCZONA.NIE PISAŁAM DŁUGO TAK WYSZŁO ALE WCZORAJ BYŁAM U BIOTERAPEUTY  TEN FACET MA TAKIE JAKBY GRUBE SZPILKI I NACISKA NA CIAŁO W MOIM PRZYPADKU GŁÓWNIE NA GŁOWĘ  NASTĘPNĄ WIZYTĘ MAM W CZWARTEK .a CZY LEPIEJ SPAŁAM ? POWIEM ZE ODROBINĘ LEPIEJ ALE CÓZ PO JEDNEJ WIZYCIE TRUDNO OCZEKIWAĆ WIĘCEJ .NAPISZĘ W CZWARTEK COS WIĘCEJ PO GODZ. 22

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Jesli chodzi o sen to ważna jest tzw.higiena snu. Co to oznacza?
1.Ostatni posilek 3-4 godziny przed snem
2.Przewietrzenie pokoju
3.Nie oglądanie TV przed spaniem i nie korzystanie  z komputera. Światło z ekranu powoduje, że powstają w mózgu fale, ktore pobudzają nas do aktywności.
4.Jeśli zaobserwowałaś problemy ze snem u siebie to warto zorganizować swoje aktywności tak, żeby przed snem robić rzeczy mało pobudzające, czyli np nieco nudna książka czy szycie czy spokojna rozmowa czy ułożenie dokumentów w teczce a nie mycie podłogi, jogging czy pełna emocji dyskusja. Po prostu pobudzenie naszego organizmu powoduje, że nie chce się nam spać. Zanim energia nam opadnie minie trochę czasu i zdążą pojawić się problemy z zaśnięciem.
5.Nie leż na siłę w łóżku. Jeśli nie możesz zasnąć - wstan, pójdź do innego pokoju, usiądź w fotelu i zajmij się czymś spokojnym, ale nie TV czy komputer!
6.Pamiętaj, że czlowiek nie musi koniecznie spać 8  h. Są też tacy, którzy potrzebują 4/5h. I też sa zdrowi.
7.To, co zazwyczaj się pojawia w głowie kiedy nie możemy zasnąc to - "muszę spac, czemu znowu nie mogę, za dwie godz, wstaję"
to tylko pogarsza, bo nakręca się w nas zniecierpliwienie, złość a to są emocje, które na pewno nie uspokajają. A należy pamiętać, że człowiek nie przesypiając całej nocy nie ucierpi w żaden sposób. Nic się nei stanie z tego powodu.

"Odkryj kim jesteś i pozostań sobą"

Gabinet psychologiczny

41

jeszcze dodam tylko, że mleko faktycznie działa...:)

"Odkryj kim jesteś i pozostań sobą"

Gabinet psychologiczny
Reklama

42

A ja właśnie ostatnio się zastanawiałam skąd mi się bierze ta niemożność zaśnięcia w ostatnim czasie. Teraz wszystko jasne- do pozna w nocy oglądam telewizję albo coś robię na komputerze. Ha - na to nie wpadłam, że to może być powiązane ze sobą.

43

A ja nie mogę zasnąc nie wiem z jakiego powodu ,myślę ze będzie to na tle nerwowym a na dodatek jak już mam zasnąc to zaczynają mnie boleć nogi tak bardzo ze muszę zarzyć tabletkę

Reklama

44

WITAM cIĘ WICHT 77 Z MOJĄ BEZSENNOSCIĄ BYŁAM TRZY RAZY U BIOENERGOTERAPEUTY JEST MAŁA POPRAWA ZASYPIAM TROCHĘ LEPIEJ ALE DUŻO MI BRAKUJE DO CAŁKOWITEJ POPRAWY .TEN FACET POWIEDZIAŁ ZE MAM LEKKA DEPRESJE I POWIEM CI,ZE JUZ PO PIERWSZEJ WIZYCIE CZUŁAM SIĘ PSYCHICZNIE MOCNIEJSZA BARDZIEJ PEWNA SIEBIE .NACISKAŁ MI NA GLOWE TAKIMI JAKBY SZPILKAMI NA SKURE NIE WBIJAL DO SKORY(BEZ KRWAWIEN) BOLALO BARDZO NA SAMYM CZUBKU GLOWY NAJBARDZIEJ BOL BYL NIE DO WYTRZYMANIA  POTEM USZY I OKOLICE GLOWY .PRZY NASTĘPNEM RAZIE BOLALO DUZO MNIEJ ,POTEM NACISKAŁ NA STOPY POBUDZAL MIEJSCA,KTÓRE JAK TWIERDZY SĄ ODPOWIEDZIALNE ZA POPRAWNE FUNKCIONOWANIE ORGANIZMU (PRZEPRASZAM ALE NIE WIEM CZY WPISAŁAM SIĘ NA DOBRĄ STRONĘ .CZEKAM NA ODPOWIEDZI POZDRAWIAM CIEPLUTKO

45

wiem , że to trudne, ale staraj się otrząsać ze stresów po pracy, kiedy przychodzisz do domu. przekraczając próg mieszkania pomysl, że teraz to jest druga rzeczywistość.

z własnego doswiadczenia wiem, że bezsennsość potęgują głośno tykające zegary ( czujesz jak upływa ci noc, a ty nie śpisz), z czym sie wiąże co chwila patrzenie na zegarek ( też źle, bo to tylko bardziej denerwuje).

kładź sie będąc w dobrych relacjach z rodziną, po spięciach sen jak jest to płytszy.
może wypij kubek baardzo mocnego kakaa- mnie to pomaga.

na nerwy osobiście polecam ziołowy nerwosol - odradzam chemiczne suplementy, od których jak wspominały poprzedniczki można się uzależnić ( psychicznie ).

ważne jest, żeby w pokoju, w którym spisz nie było za ciepło i za duszno. już lepiej przykręcić kaloryfer, a przykryć sie dodatkowym kocem.

46

Witam wszystkich .Wczoraj dyłam kolejny raz u bioenergoterapeuty ,po przyjsciu do domu byłam bardzo senna ,ale o drzemce nie mogłam marzyć bo trzeba było isc do pracy .ale do czego zmierzam od 4 miesięcy zasnełam bez żadnego środka nasennego i to bardzo szybko po23 godzispałam do 8 rana Czuje się wypoczęta aby tak dalej

47

To jeszcze ja może kogość będzie interesowała cena wizyty (kosztuje to 50 zł) nie jest to mało ale ja juz byłam tak zmęczona że dalej nie wiem jak bym funkcionowała nie dałabym rady zyć z moją dezsennośćią pozdrawiam cieplutko.

48

AJA witam. Długo nie zaglądałam na nasze forum. Cieszę się ,że byłaś u bioenergoterapeuty. Ktoś mnie jednak słucha smile.
Z każdym dniem będzie lepiej i ja w to wierzę. Pozdrówka.

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

49

Witam Cię Wicht77  to dzięki tobie zdecydowałam się na inne leczenie niż tylko lekarstwa,które i tak nie pomagały,u bioenergoterapeuty byłam 4 razy ostatni raz w czwartek spię dobrze po wizycie zasypiam tak szybko,że nie wiem kiedy przewracam się na drugi bok  psychicznie jestem silniejsza bardziej pewna siebie mysle że jeszcze jakies 5 razy będę korzystała z wizyty. Pozdrawiam Cię bardzo słodziutko i życzę zdrówka pa

50

Cieszę się ,że Ci pomogłam. Buziaki Aja

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

51

widzisz a ja chcialbym byc bezsenny - dluzej bym zyl smile to sie tak wydaje osobom ktore tego nie doswiadczaja ze fajnie ale jest to problemem choc koniec koncow z uwagi na szerokie zainteresowania przydalby mi sie ten czas wink mialem taki okres w zyciu ze dzialalem 20/4 czyli 4 godziny snu - specyficznie, dlugo i w ogole smile ogolnie kiedy nie moge zasnac a powinienem poprostu staram sie zmeczyc (zmeczyc oczy)

52

ja gdy nie mogę spać najpierw robię sobie cudowną, gorącą kąpiel z olejkiem lawendowym, a później herbatkę, jakąś przyjemną, lekką książeczkę (ostatnio czytałam Pottera), jakąś łagodną tabletkę uspokajającą, np. camelis i  - dajmy na to - czytanie książki w łóżku przez 30 min., a oczy same zaczynają mi się zamykać. Jak nie biorę żadnej tabletki to pomaga mi kileiszek wina:)

53

Mój sposób na sen  to jak niektórzy już napisali ciepłe mleko i dobra książka. Aczkolwiek czasem kiedy bardzo się męczę i nie mogę długo zasnać biorę też jakiś środek na sen ziołowy. Ostatnio wypróbowałam Nervomix. Muszę przyznać, że wstałam wypoczęta i rzeźka:) Czułam się wspaniale.

54

A ja słyszałam o metodzie, której jeszcze nie wypróbowałam sama, bo na szczęście nie potrzebuję się wspomagać w zasypianiu. Brzmi śmiesznie ale czemu by nie spróbować kiedy nic innego nie działa? Mianowicie należy zamknąć oczy i wyobrazić sobie tablicę (taką szkolną), wziąć do swojej wyimaginowanej ręki wyobrażoną kredę i narysować w myślach spore kółko. Następnie narysować w kółku np. 99 wziąć do ręki wyimaginowaną ściereczkę i zetrzeć ostrożnie i dokładnie tak, żeby zostało samo kółko. Potem to samo robimy z numerem 98, 97, 96 itd. Podobno tak absorbuje mózg i go męczy że po jakimś czasie się chce spać. Tylko trzeba się w to zaangażować smile Jak ktoś wypróbuje to niech da znać big_smile

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

55

harmony11 napisał/a:

A ja słyszałam o metodzie, której jeszcze nie wypróbowałam sama, bo na szczęście nie potrzebuję się wspomagać w zasypianiu. Brzmi śmiesznie ale czemu by nie spróbować kiedy nic innego nie działa? Mianowicie należy zamknąć oczy i wyobrazić sobie tablicę (taką szkolną), wziąć do swojej wyimaginowanej ręki wyobrażoną kredę i narysować w myślach spore kółko. Następnie narysować w kółku np. 99 wziąć do ręki wyimaginowaną ściereczkę i zetrzeć ostrożnie i dokładnie tak, żeby zostało samo kółko. Potem to samo robimy z numerem 98, 97, 96 itd. Podobno tak absorbuje mózg i go męczy że po jakimś czasie się chce spać. Tylko trzeba się w to zaangażować smile Jak ktoś wypróbuje to niech da znać big_smile

Podobną metodę stosuje się przy medytacji, ale w tym wypadku to ma pomóc się wyciszyć, a nie zmęczyć.  Ale nie liczy się od 100 w dół tylko pisze się  w myślach swoje imię, więc to trwa dużo krócej. Nie wiem czy to może pomóc przy bezsenności.

56

Swietne podsumowanie Marta Gago. Dodam jeszcze jedną zasadę:
Łóżko powinno służyć tylko do snu i uprawiania seksu. Dlatego jeśli mamy problemy z zaśnięciem w nocy to w dzień nie uczmy się na leżąco, nie czytajmy w łóżku.
Co do lekkiego stresu, resztek napięcia, to jest jeden naturalny sposób: ?.

57

Witam wszystkich dawno tu nie zaglądałam,wszystko zaczeło mi się układać sen wrócił ,dobrze spałam  rano wstawałam wypoczęta jednak nie trwało to długo bo tylko miesiąc .9 marca syn mój po badaniu krwi dowiedział się ze ma białaczkę spadło to na nas jak grom z jasnego nieba.Cała moja rodzina jest załamana,syn ma 32 lata leży w Klinice Hematologi w Katowicach ma ostrą białaczkę szpikową,pani doktor powiedziwła ,ze jest w grupie ryzyka będzie potrzebny przeszczep.Ja ledwo zyje nie śpię ciągle płacze ,pomagam synowej na tyle ile potrafię najwięcej przy ich córeczce chodzi do pierwszej klasy.Boże kochany daj mu wiare ze wyzdrowieje tak mi go zal oddałabym mu moje zycie moje zdrowie ,ale się nie da. Nie chcę wiedzieć co on myśli wie że już nie będzie móg wrócić do pracy ,bo zdrowie mu nie pozwoli dostanie rentę wszystko legło w gruzach.Jak ktos wie coś natemat tej choroby to bardzoprosze niech napisze chciałabym z kimś pogadać .Modlimy się i prosimy żeby znalazł się dawca i podarował mojemu synowi ZYCIE Pozdrawiam i czekam aby z kimś pogadać.

58

Aja trzymaj się mocno, z takich chorób ludzie tez wychodzą. Nie potrafie nic konkretnie na ten temat powiedzieć, bo nie znam sie na tym, ale koleżanka tez miała ostra białaczkę i wyszła z tego. Wiadomo, że juz nigdy nie będzie zdrowa jak rydz ale trzy lata po postawionej diagnozie, po leczeniu znowu może wrócić do pracy, pracowała jako nauczycielka tez ma około 30 lat. Trzymaj się kochana!

59

AFADRO trzymam się mocno jak tylko potrafię nie wiem na ile mi to wychodzi ale bardzo sie staram.Syn został wypisany ze szpitala w 13 maja  będzie w domu do 3 czerwca a nastepnie znowu na leczenie na (chemie).Bardzo Ci dziekuje za to,ze napisałaś my wierzymy ze wyzdrowieje, on tez się trzyma mówi ze musi być dobrze ze nie ma innej obcji .Najwazniejsze zeby się nie załamał  jak to mówią wiara czyni cuda. Pozdrawiam Cię i przesylam całuski

60

Mi persen i valium forte czy jakos tak nic nie daje brałem ziołowe tabletki spox i po nich spałem muszę je znowu kupić jak sie persen skończy

61

Ja nie biorę żadnych tabletek. Nie ufam im (tym nasennym). Ale czasem nie mogę zasnąć bardzo długo (gdy jestem przemęczona za bardzo- to takie błędne koło). Tylko właśnie ja dużo się uczę w łóżku itp, więc pewnie jest to jednym z powodów dlaczego nie zasypiam w nim od razu. Najbardziej mnie denerwuje, gdy już prawie śpię, a tu nagle sąsiedzi zaczynają hałasować (londyńskie ściany jak z papieru są:/) I od nowa cała czynność się zaczyna;) Ale ostatnio jakoś zauważyłam poprawę. Może dlatego, że siedzę po nocach w dni wolne (co widać nawet po tym poście:D)

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

62

ja też staram się nie używać tabletek nasennych, robię to w stanie najwyższej konieczności. Moim sposobem jest aktywnie spędzony dzień , dużo powietrza a na noc sok malinowy na ciepło albo mleko z miodem.
Jak juz naprawdę nie mogę zasnąć a dzieje się tak gdy czeka mnie ważne wydarzenie sięgam po ziołowe tabletki nervomix.Rano budzę się wypoczęta ale nie przymulona.

63

A czy ktoś z Was jeszcze stosuje, bierze inne leki nasenne? Czy można porównać działanie np. Nervomixu z podobnymi do siebie lekami? Czy też one wszystkie działają podobnie?

64

Proponowałabym Nervomix podobno dobry na problemy z zasypianiem. Jest to ziołowy środek dostepny bez rezepty i nie drogi.

65

ja mam problemy ze zasypianiem zwłaszcza podczas sesji egzaminacyjnej, ale nie mogę nic wziąć żeby nie być przytępioną. Brałam jakiś czas Valerin (mite i forte) bardzo dobre, tylko trzeba czekać na ich działanie( ziołowe tabletki). Zauważyłam, że gdy dłużej je brałam to byłam coraz bardziej śpiąca- nawet w środku dnia. Ogólnie, gdy nie mogę zasnąć siadam w nocy przy komputerze i buszuję po internecie nawet do białego rana smile Czasami wchodzę na czaty i tam rozmawiam z innymi "nocnymi markami", grunt to się zmęczyć.

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

66

Potwierdzam, że człowiek zmęczony szybciej uśnie ale zestresowany już nie. Jak się bardzo denerwuję to żebym nie wiem jak była zmęczona nie usnę . Generalnie nie znam tabletek nasennych i nie mam porównań z innymi. Biorę już wypróbowane jak muszę i nie mieszam kilku rodzajów

67

Martuśka, wypróbowane czyli jakie to są leki? Rozumiem, że stosujesz je tylko doraźnie, od czasu do czasu? Czy wtedy jednak one pomagają, gdyż z tego co wiem, leki ziołowe pomagają ale jeśli stosuje się jej przez określony czas.

68

jak nie mogę zasnąć bo mam za dużo myśli w głowie, to po prostu zaczynam liczyć, czasem dochodzę do 200 tyle pamiętam a potem już zasypiam. nie stosuje zadnych tabletek itp...

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

69

lukrecja7777 napisał/a:

Martuśka, wypróbowane czyli jakie to są leki? Rozumiem, że stosujesz je tylko doraźnie, od czasu do czasu? Czy wtedy jednak one pomagają, gdyż z tego co wiem, leki ziołowe pomagają ale jeśli stosuje się jej przez określony czas.

Lukrecja , rzeczywiście mam na myśli konkretny lek, tabletki ziołowe nervomix. Można je stosować doraźnie jako lek ułatwiający zasypianie i ja to robię. Natomiast można stosować 2x dziennie przez określony okres czasu jako środek uspokajający, pomoc w walce ze stresem

70 Ostatnio edytowany przez kircke (2010-05-21 17:51:29)

Wg mnie tabletki to samo zło. dopuszczam jakieś delikatne, ziołowe, ale i tak ich unikam. wzięłam kilka razy, miałam zasnąc max. po 30 minutach, a na sen czekałam 4 godziny.
Istotne jest to, że często zbyt mocno nastawialam się psychicznie na zaśnięcie. Gdy zbliżała się pora snu myślałam tylko o tym, czy na pewno dzisiaj zasnę... jest to zaklęte koło, bo sama wpędzałam się w presję zaśnięcia.
Gdy byłam młodsza (lata liceum) nie przeszkadzało mi to, bo albo późno się kładłam i odsypiałam do póóóźnego rana albo wczęsnie wstawałam i padałam też wcześnie.Ale takie wahania nie służą dobrze organizmowi.
Zrozumiałam to na studiach, gdy moje ciało domaga się minimum 8 godzin.
Jednak łatwiej powiedzieć, niż zrobić. początkowo nic nie wychodziło, ale zastosowałam najczęsciej proponowane sposoby na szybkie, 'nieinwazyjne' zasypianie:
1. olejek lawendowy
2. przewietrzenie pokoju.
3. kłaść się dopiero, gdy jesteśmy rzeczywiście zmęczeni (chyba, że zamierzamy coś porobić... patrz pkt4.)
4. łóżko = miejsce snu lub seksu. dziewczyny już o tym wspominały i ja się podpinam pod to.
5. mieć uregulowany tryb życia. wiem, to trudne. ale skupiać się choćby na tych samych godzinach zasypiania i wstawania z łóżka. Nawet jeśli jesteś niewyspana i nie do życia, wstawaj z łóżka.
Rrada: nie łap się za filiżankę kawy, pomoże na krótko. lepiej przygotuj sobie pół cytryny, zalej wrzątkiem. poczekaj, aż wystygnie - w tym czasie możesz wziąć prysznic (chłodny). Cytryna pobudzi żołądek i wątrobę do działania, oczyści je po nocnych działaniach, a sam zapach tego napoju 'energetyzującego' postawi was na nogi.

Oczywiście, jeśli jakieś dwie godziny przed snem pójdziemy na dłuższy spacer sen przyjdzie jeszcze szybciej.
podobnie jest z jedzenie, ale w odwrotną stronę. nie należy jeść w odstępie krótszym niż 2 godziny do zaśnięcia (mnie to nie dotyczy, bo ja muszę jeść baardzo często, taka przemiana).

Wg mnie, ważne, żeby się nie nastawiać. nie myśleć w kółko o zaśnięciu. nie zasypiasz po 20 minutach? wyjdź z łóżka, napij się herbaty, mleka (zawiera tryptofan, który pomaga zasnąć), poczytaj coś nudnego. i spróbuj ponownie.
powodzenia. Wiem, że to wszystko wykonalne, bo sprawdziłam na sobie smile

71

licz baranki big_smile ciepłe kakao smile udawaj trupa big_smile to naprawde pomaga big_smile wiesz ze niby grasz w filmie trupa tongue

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho ? Alchemik

72

A jakie są sposoby na senność? Z góry informuję, że kawa na mnie nie działa. Wręcz czasami przynosi odwrotny skutek - czuję się po niej jeszcze bardziej senna. Więc może znacie jakieś inne, skuteczniejsze metody?

73 Ostatnio edytowany przez mojmalyumysl (2009-06-14 20:24:36)

vodka z tigerem tongue

oczywiscie dla osob z mocnym sercem wink

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho ? Alchemik

74

Ja brałam tabletki NASEN ale powiem wam że choć śpi się po nich bardzo..... to kiedy nie połozżłam się tylko jeszcze coś miałam do zrobienia to po prostu" film mi się urywał"..........myslę że to bardzo niebezpieczne! Na niektórych działa melisa:) i jest bardzo smaczna

?Czasami świat ma tyle wad?.?

75

jak dopada mnie bezsenność to czytam książkę, oglądam filmy, piję cioepłe mleko z miodem, wietrzę pokój, kładę kota obok siebie, a jak już te wszystkie pomysły zawiodą to biorę valerianaheel i liczę barany;)

76

Hej! A ja niedawno odkryłam fajną stronkę na której są filmy gdzie wypowiadają się sami lekarze i psychologiwe! (abcbezsennosc.pl to ta storna  wpiszcie w google) fajne porady, polecam:) można też zapytać lekarza dokładnie o problem związany z bezsennością. I to za darmo!  Mi pani psycholog bardzo fajnie odpowiedziała. Wizyta u lekarza i tak mnie nie minie, ale porada bardzo mi pomogła.
Wypas smile

Posty [ 39 do 76 z 169 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Sposoby na bezsenność

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018